Holandia skromnie pokonuje Japonię 1:0

Holandia skromnie pokonuje Japonię 1:0 19.06.2010, 16:48, n0thing 45 komentarzy

W drugim spotkaniu grupy E piłkarskich Mistrzostw Świata reprezentacja Holandii skromnie pokonała Japonię 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 53. minucie Wesley Sneijder.

Pierwsza połowa była spokojna dla obu drużyn. Podopieczni Berta van Marwijka utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili przedrzeć się w pole karne rywala. Podobnie było z reprezentacją Japonii, chociaż w przeciwieństwie do Oranje, Azjaci bardzo mądrze się bronili. Tempo spotkania było bardzo wolne. Dopiero w 9. minucie spotkania Wesley Sneijder próbował zaskoczyć bramkarza rywali, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Kilka minut później bliski zdobycia bramki był Kuyt, który starał się zdobyć gola przewrotką, ale ostatecznie piłka nie wpadła do siatki reprezentacji Japonii. Pierwszy strzał Japończyków padł w 12. minucie po akcji Nagatomo, jednak nie stworzył on jakiegokolwiek zagrożenia w bramce Stekelenburga. Jedyną żółtą kartkę w tej części spotkania otrzymał van der Wiel. Do przerwy utrzymywał się wynik remisowy.

Druga odsłona tego spotkania rozpoczęła się od dość agresywnej gry Oranje. W 53. minucie po podaniu Robina van Persiego, Wesley Sneijder uderzył bardzo silnie po rękach bramkarza Japonii. Po utracie bramki Holendrzy cofnęli się do obrony oddając inicjatywę swoim rywalom. Japończycy oddali kilka strzałów. Jednym z najgroźniejszych było uderzenie Okady, jednak bezbłędnie zachował się Stekelenburg. Okazje na wyrównanie stanu spotkania mieli także Nakamura oraz Okubo, ale bezskutecznie. W 84. minucie wprowadzony kilka minut wcześniej Afellay znalazł się w znakomitej sytuacji podbramkowej, jednak nie udało mu się pokonać bramkarza rywali. W 90. minucie szanse na zdobycie bramki dla Japończyków miał także Okazaki, ale uderzył tylko nad poprzeczką. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Piłkarzom Oranje udało się zgarnąć 3 punkty i tym samym zająć pierwsze miejsce w grupie E po dwóch rozegranych spotkaniach. Reprezentacja Japonii w następnym spotkaniu zmierzy się z Danią, natomiast Holendrzy zagrają z Kamerunem.

Holandia - Japonia 1:0 (0:0)

Bramki: Wesley Sneijder (53).

Żółte kartki: Gregory van der Wiel

Sędzia: Hector Baldassi (Argentyna)

Holandia: Maarten Stekelenburg - Gregory van der Wiel, John Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst - Dirk Kuyt, Mark van Bommel, Wesley Sneijder (83. Ibrahim Afellay), Nigel de Jong, Rafael van der Vaart (72. Eliero Elia) - Robin van Persie (87. Klaas-Jan Huntelaar)

Japonia: Eiji Kawashima - Yuki Abe, Yuji Nakazawa, Tulio Tanaka, Yuichi Komano - Yuto Nagatomo, Yasuhito Endo, Makoto Hasebe (76. Shinji Okazaki), Daisuke Matsui (63. Shunsuke Nakamura), 18-Keisuke Honda - 16-Yoshito Okubo (76. Keiji Tamada).

Mistrzostwa Świata 2010Robin van Persie autor: n0thing źrodło: własne
rol18 komentarzy: 192924.06.2010, 19:11

slaby mecz holendrow

Polas komentarzy: 55122.06.2010, 13:30

Holendrzy jak na razie grają dosyć nudno i starają się wygrać minimalnym nakładem sił. Co prawda wychodzi im to, ale trzeba powiedzieć, że mają też sporo szczęścia. Ciekawie zapowiada się ich mecz już w fazie pucharowej, gdzie zagrają najprawdopodobniej z Włochami (chociaż nie można przesądzać przed ostatnią kolejką).

laskowski19051995 komentarzy: 494521.06.2010, 12:05

Piękna bramka Sneijdera mają szansę wygrać te Mistrzostwa :]

domino523 komentarzy: 42921.06.2010, 11:33

Holendrzy chyba wyciagneli wnioski z ostatniego turnieju i wygrywaja jak najmniejszym nakladem sil... i dobrze bo najprawdopodobniej w 1/8 zagraja z Wlochami a potem bedzie na nich czekac Hiszpania(jesli zajma 2miejsce) lub Brazylia

Mateu5h komentarzy: 19120.06.2010, 18:45

Holandia nareszcie pokazuje, że potrafi grać w turniejach, grają skutecznie w obronie, nudno, ale za to skutecznie, jeśli spotkają drużynę która gra otwartą piłkę to wtedy pokażą co potrafią.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 520.06.2010, 14:25

Mi się wydaje że Holandia oszczędza siły przed meczami w fazie pucharowej. Na pewno na 1/8 w 100% gotowy będzie Robben i do spółki z van Persiem będą rozklepywać obronę rywali aż będzie miło. Według mnie Holandia zakończy mundial w strefie medalowej ;)

Szogun komentarzy: 28501 newsów: 320.06.2010, 14:19

Teraz będzie ciężki mecz z Kamerunem który będzie chciał zostawić po sobie dobre wrażenie.

lukasz19031989 komentarzy: 136220.06.2010, 13:15

Grają słabo,ale 6 pkt jest.

dns komentarzy: 24120.06.2010, 12:03

Troche mnie zaskakuje gra Holendrow, ale wydaje mi sie, ze w koncu skupili sie na calym turnieju, nie ma co sie forsowac w pierwszych meczach tak jak to bylo wczesnije, a pozniej nagle wypad.
Sily trzeba zostawic, na faze pucharowa i tam dac z siebie wszystko. Poki co maja 2 spokojne zwyciestwa i wg to dobrze wrozy.

Co do Hiszpanow to wtopili pierwszy mecz i czuje, ze Honduras dostanie z 5...

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 720.06.2010, 10:30

@pedro61
Trochę racji masz, ale wydaje mi się, że po prostu wpadli z tą Szwajcarią. Nie wydaje mi się, żeby tacy zawodnicy mogli grać jeszcze gorzej. Ogólnie ich bym raczej nie skreślał po jednym meczu, też ich nie lubię, ale wydaje mi się, że po wyjściu z grupy mogą zajść bardzo daleko, może nawet do samego końca. Ogólnie pewnie po tym, jak zmasakrują swojego następnego rywala w grupie ludzie pewnie znowu zaczną pisać, że Hiszpania jest wielkim faworytem... Coś jak po zwycięstwie Niemców z Australią.

rol18 komentarzy: 192920.06.2010, 09:38

co cienka jest ta holandia

Stefan90 komentarzy: 19620.06.2010, 08:37

'Po utracie bramki Holendrzy cofnęli się do obrony oddając inicjatywę swoim rywalom'

po zdobyciu hę ?;p

wronka25 komentarzy: 224520.06.2010, 07:33

Niech Hiszpania odpadnie bedzie ciekawie slabo grja z Hondurasem penie wygraja ale z Chile to bedzie ladny mecz :)(mam nadzieje ze Chile wygra:)

pedro61 komentarzy: 219920.06.2010, 00:25

howareyou--->W grze Hiszpanów coś nie trybi.Z jednej strony mała skuteczność napastników(nie wiem,czy przy ich stylu pomysł na grę jednym napastnikiem to strzał w 10-tkę),z drugiej-czytelna dla przeciwnika ofensywna gra barcelońskiego trójkąta:Xavi-Iniesta-Bousqets( a gdzie w tym miejsce dla Fabregasa-czyżby dalej na ławce),a nadto widoczne-choć w mniejszym stopniu,niż u Anglików-oznaki zmęczenia(przegrywane z Szwajcarami pojedynki biegowe,brak odpowiedniego tempa większości akcji).Źle im nie życzę,ale na obecną chwilę twierdzę,że zaszkodziła im przypisywana przez media rola faworyta.Nie od dziś wiadomo,że ten ,kto wchodzi na konklawe jako papież wychodzi z niego jako kardynał.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 719.06.2010, 23:58

@pedro
Racja, według mnie taka np. Hiszpania jest bardziej prawdopodobnym kandydatem do zwycięstwa, niż drużyna Albicelestes. Ale wszystko okaże się w Lipcu, czekamy niecierpliwie! :)

pedro61 komentarzy: 219919.06.2010, 23:50

vP7--->Odnośnie Argentyny poczekajmy z oceną ich szans do meczu,w którym przeciwnik mocniej ich przyciśnie.Defensywa Argentyny wygląda raczej średnio.Oczywiście nie zrobią tego Grecy,więc trzeba poczekać do 1/8 na Meksyk lub Urugwaj.

vP7 komentarzy: 232019.06.2010, 23:38

Już powoli widać kto może sie naprawde liczyć, narazie z głównych faworytów najlepiej pokazuje sie Holandia i Argentyna, ale myśle że porażka Hiszpanów to tylko wypadek przy pracy i też będą bardzo mocni, co do reszty to nie jestem pewien ich gry

pedro61 komentarzy: 219919.06.2010, 23:19

Ja się grą Holendrów nie przejmuję.Zawsze było tak,że jeśli za dobrze zaczynali,to kończyli na 1/8 lub 1/4.Kiedy zaczynają średnio,wtedy dochodzą co najmniej do półfinału.Spokojnie,prawdziwą piłkę pokażą niebawem.

Oldgunner3 komentarzy: 967419.06.2010, 22:43

Fajnie,że Holandia pokonała Japońców;szkoda tylko,że 1:0;przez to Duńczycy muszą wygrać,a Japońcom starczy remis.Jak dotychczas najbardziej emocjonujący mecz.Gdyby w pierwszym meczu grał Song,a cała drużyna Kamerunu tak jak z Duńczykami pewnie Japońcy mieliby 0 pkt.Mecz godny mistrzostw świata.

wronka25 komentarzy: 224519.06.2010, 22:38

van Persie słąbo zagrał tak prawda ale ważne że wygrali :0 Mistrz mistrz Holandia :)

itachi komentarzy: 1183 newsów: 2019.06.2010, 20:44

Mam prawo do własnej opinii na temat Robina. Mówiąc, że jest w słabej formie, nie robię tego, by opluć zawodnika Arsenalu, a forsować graczy z konkurujących drużyn (np. Kuyt z Liverpoolu), bo sam przecież jestem kibicem Kanonierów.
I nie chodzi o to, że nie strzelił tam 3 bramek, czy coś tam miał asystę, czy jej nie miał. Chodzi o to, że Holandia gra atakiem pozycyjnym, Robin jest bodajże jedynym napastnikiem (poprawcie mnie, jeśli się mylę), a robi za mało afery z przodu. Gra Holandii z tyłu i w pomocy wygląda całkiem dobrze. Zdominowali w pierwszej połowie Japonię. Nie było jednak zbyt wiele klarownych sytuacji, bo - i to podkreślam - moim zdaniem van Persie był za mało aktywny, nie brał na siebie dwóch obrońców drużyny przeciwnej. A tego się wymaga od jedynego napastnika w jedenastce.

Gooner250 komentarzy: 132519.06.2010, 20:19

No Holandia słabiutko gra, a wygrywa, co prawda z nie z potęgami, ale zawsze. Jak mówi kamil_malin, w fazie pucharowej Holandia zacznie grać swoją piłkę, a Robin zacznie strzelać ;)
Jeżeli trener wystawi go w 3 meczu z Kamerunem, to myślę, że już wtedy trafi :P

maciekbe komentarzy: 1245819.06.2010, 20:02

To, co piszecie ma jakiś sens...w sumie widać, że holendrzy grają zachowawczo. Poza tym dzisiaj spokojnie mogło być 2-0, wystarczyłoby, żeby Afellay wykorzystał jedną setkę. Także głowy do góry :) fajnie, że większość z was kibicuje Oranje :)

kamil_malin komentarzy: 933219.06.2010, 19:44

Jak na razie to słabiutki ten mój faworyt. Jednak myślę, że to trochę taka celowa zagrywa. Wiadomo jak Holendrzy grali na Euro 2008, w grupie super aby później odpaść po słabej grze. Myślę, że tym razem będzie inaczej. Po niemrawej grze w grupie, szczyt formy przyjdzie w najważniejszym momencie czyli w fazie pucharowej. Na to liczę :)

Co do dzisiejszego spotkania to mecz na remis, gdyby nie błąd bramkarza to było by różnie. Owszem Holendrzy stworzyli groźniejsze okazje, ale po za okazjami Affelaya ładnych akcji brakowało. O postawie Robina można powiedzieć to samo co o pozostałych graczach ofensywnych, szału nie było. Starał się oddał jakieś tam strzały, no i zaliczył asystę (ale chyba pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki ;) ). To co można było także zauważyć to jakieś takie chamskie (może za ostre słowo) zagrania Robina. W kilku sytuacjach, wyraźnie był sfrustrowany postawą Japończyków i starał im się odegrać.

dt12345 komentarzy: 45619.06.2010, 19:23

Szkoda, że Afellay nie wykorzystał dwóch praktycznie 100% okazji w przeciągu kilku minut :/ Świetnie natomiast spisał się Elia ;)

RvP345 komentarzy: 36419.06.2010, 19:15

Holandia!!! Holandia!!! Holandia!!! NA MISTRZA SWIATA!!!

Dominika93 komentarzy: 293719.06.2010, 19:06

mecz taki sobie, lecz najważniejsze są 3 punkty :)
mam nadzieję że tak jak piszą niektóre osoby poniżej że Holandia oszczędza się na następne fazy turnieju a najwięcej pokażą w finale :)

Gunner_995 komentarzy: 655019.06.2010, 18:47

Erzet--->No dobrze ale wiadomo o co mi chodzi :P

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3519.06.2010, 18:33

Gunner_995 - strzelił to może za duże słowo. Został nabity, już bardziej by pasowało ;)

Adamo1006 komentarzy: 49019.06.2010, 18:30

Vpr ---> No to już raczej będzie prawdziwa klapa. A jeśli chodzi o RPA, to mam na myśli przede wszystkim niepełne stadiony, kradzieże, strach niektórych zawodników przed wyjściem z hotelu, w połowie zimową aurę, no i wuwuzele.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56719.06.2010, 18:15

Adamo1006 > fatalnie zorganizowany turniej? Jeszcze się przekonasz co znaczy "fatalnie zorganizowany turniej" i to już za dwa lata :P

Gunner48 komentarzy: 792919.06.2010, 18:14

Widzę, że Oranje wyciągnęli odpowiednie wnioski z ME 2008;D
Brawo..teraz grają spokojniej...zostawiają siły na następne mecze... Moim zdaniem mogą tek zajść do finału...ale to trochę wątpliwe;P

Adamo1006 komentarzy: 49019.06.2010, 18:12

Zgadzam się z wieloma forumowiczami, że Holendrzy zachowują większość sił na fazę pucharową tych rozgrywek. Dla porównania, Hiszpanie włożyli mnóstwo sił w mecz ze Szwajcarią, mieli dziesiątki sytuacji, a i tak przegrali. Pomarańczowi zagrali nudne pierwsze dwa mecze, ale to oni mają już 6 punktów.

Przyzwoita asysta RvP, ale mecz przeciętny. Czuję, że Holandia odegra jeszcze dużą rolę na tym jakże fatalnie zorganizowanym turnieju.

Gunner_995 komentarzy: 655019.06.2010, 17:58

rafci00--->Tak dośrodkował po czym Agger strzelił samobója. To też liczy się jako asysta :)

IronHide_AFC komentarzy: 164219.06.2010, 17:45

itachi > Vpr ma absolutną racje co by nie było dodatkowo można mu zaliczyć sukces z Danią ...
Gdyby nie jego dośrodkowanie w pierwszej bramce samobójczej to różnie mógłby się potoczyć mecz ze Skandynawami

Szogun komentarzy: 28501 newsów: 319.06.2010, 17:39

Robin za słaby na Holandie haha.Holandia gra nie wkładając wszystkich sił bo zdają sobie sprawę,że jest jeszcze kilka meczów w turnieju i lepiej teraz tak grac niż wygrywać pięknie a potem wyleciec z turnieju z kimś pokroju Rosji.V.Persie jak nie ma asyst to strzela gole i jest jednym z najlepszych graczy tej ekipy.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56719.06.2010, 17:35

itachi > no tak, bo przecież Robin musi strzelać co mecz, ale Kuyt może przez cały mecz do ofensywy wnosić wielkie nic i będzie wystarczająco dobry na Oranje. RvP miał asystę, celną główkę, miałby jeszcze gola jakby Affelay łaskawie mu podał. To za mało, winien przecież strzelić hat-tricka, mimo, że pomoc grała w tempie galopującego... Franka Lamparda :P

rafci00 komentarzy: 10219.06.2010, 17:30

Ostatnio zaliczyli mu asyste??

Gunner_995 komentarzy: 655019.06.2010, 17:29

Dokładnie mitmichael ma rację :)

mitmichael komentarzy: 4924319.06.2010, 17:18

holandia ma tylu pilkarzy, ze ciagle nie bedzie van Persie strzelał gole. Ostatnio asysta, dzisiaj asysta - to tez jest wazne. Rozkreci sie z kolejna faza ;)

itachi komentarzy: 1183 newsów: 2019.06.2010, 17:11

Przykro to mówić, ale Robin w tej formie jest za słaby na reprezentację Holandii.

mitmichael komentarzy: 4924319.06.2010, 16:52

Po co maja sie meczyc w fazie grupowej. Wszystkie siły lepiej zachowac na kolejna faze. Wygrywaja skromnie 1-0 i to jest najwazniejsze. Na pewno w kolejnej rundzie zobaczymy prawdziwe oblicze zespolu Oranje.

waldek_89 komentarzy: 573519.06.2010, 16:51

ważne 3 punkty dla Holandii, ale mecz ogólnie nudny, dopiero można było widać ożywienie w końcówce drugiej połowy, przeciętny mecz jak każdy z rozegranych na tym mundialu. Szkoda mi trochę nie wykorzystanych okazji na zdobycie gola przez Afellay'a;p

kubex komentarzy: 574419.06.2010, 16:50

Słaby mecz.... mam nadzieje że Pomarańczowi się rozkręcą trochę.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1519.06.2010, 16:50

Narazie Holandia nie gra jak w kwalfikacjach czy w sparingach, chociaż dla nich najważniejsze są 3 punkty, do stylu będą przyczepiać się kibice. Kolejny niezbyt dobry występ Robina, ale to chyba spowodowane właśnie ogólnie zachowawczej gry Holandi bez błysku.