Jak zmarnować popołudnie: Vitória 1-1 Arsenal

Jak zmarnować popołudnie: Vitória 1-1 Arsenal 06.11.2019, 17:42, Łukasz Wandzel 1295 komentarzy

Zaledwie dwa tygodnie temu Nicolas Pepe uratował Arsenalowi mecz z Vitórią Guimaraes na The Emirates dwoma pięknymi golami z rzutów wolnych. Tym razem zespół Unaia Emery'ego wybrał się do Portugalii, by jeszcze raz podjąć drużynę z Portugalii w terminie nietypowym dla Ligi Europy. Mimo że mecz został rozegrany w środę, nie ma wątpliwości, że do poziomu Champions League Kanonierom jeszcze wiele brakuje. Londyńczycy zaledwie zremisowali na Estadio D. Alfonso Henriques, fundując swoim kibicom jedynie zmarnowane popołudnie.

Tylko jeden gol zdobyty z rywalem ze znacznie niższej półki był jednocześnie jedynym celnym strzałem oddanym przez Arsenal w trakcie tego spotkania. Na listę strzelców wpisał się obrońca po stałym fragmencie gry, co jeszcze lepiej obrazuje strzelecką niemoc Kanonierów. Unai Emery postawił w tym spotkaniu na formację 3-4-3 i jeśli w sobotę nie wyciągnie asa w rękawa w postaci innego magicznego planu taktycznego, to może szykować się na znacznie większą kompromitację.

Składy, w jakich obie ekipy wybiegły na murawę:

Vitória: Jesus - Garcia, Venancio, Tapsoba, Rafa - Pepe, Agu, Evangelista (82' Bonatini) - Edwards, Bruno Duarte, Davidson (68' Rochinha).

Arsenal: Martinez - Mustafi, Sokratis, Holding - Maitland-Niles, Willock (78' Torreira), Ceballos (54' Guendouzi), Tierney - Pepe, Martinelli, Saka (65' Lacazette).

Przyjezdni wyszli na murawę w formacji 3-4-3, ale nie zmieniło to topornego stylu gry Kanonierów. Piąta drużyna w tabeli ligi portugalskiej jako pierwsza była bliska otworzenia wyniku. Zaskakującym strzałem, którego nie zdążył zablokować Rob Holding, popisał się Pedro Rodrigues, lecz piłka szczęśliwie dla Arsenalu odbiła się od słupka. Chwilę później Lucas Evangelista znalazł trochę przestrzeni, by oddać strzał i zmusił Emiliano Martineza do interwencji. Argentyński golkiper napracował się także przy obronie główki Tapsoby po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Gospodarze regularnie zagrażali bramce Arsenalu w pierwszej połowie, podczas gdy londyńczykom brakowało z przodu argumentów przez niemal 90 minut. Nawet kiedy przez dłuższy czas gra toczyła się na połowie Vitórii, podopieczni Unaia Emery'ego grali bezbarwnie, nie potrafiąc skonstruować nawet jednej składnej akcji, która zakończyłaby się strzałem. Spotkanie wiało nudą, a jedynym sprawcą takiego stanu rzeczy oczywiście Arsenal. Vitória zeszła z tonu dopiero po przerwie, ale tuż po przerwie stworzyła sobie nie lada sytuację. Wtedy to Edwards popędził na bramkę gości prawą stroną boiska, nie dając się dogonić rywalom. Anglik bał się jednak strzelać, co wykorzystał Sokratis, oddalając niebezpieczeństwo.

O grze Arsenalu lepiej się nie wypowiadać. Piłkarze Kanonierów nie istnieli w ofensywie i niczego nie zmieniło pojawienie się na boisku Matteo Guendouziego oraz Alexandre'a Lacazette'a. Bramka dla londyńczyków padła niespodziewanie i wynikała bardziej z przypadku, niż z woli walki zespołu. W 80. minucie Shkodran Mustafi dał drużynie prowadzenie, celnie uderzając głową. Koszmarnie grający The Gunners w tamtym momencie nie zasługiwali na zwycięstwo, ale to nie ma znaczenia, ponieważ nie zdołali nawet dowieźć korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka sędziego. W doliczonym czasie gry defensywa pogubiła się w zamieszaniu, a Bruno Duarte strzelił wyrównującego gola. Wydawałoby się, że londyńczycy powinni szybko naprawić swój błąd i poszukać zwycięskiej bramki, ale dali pokaz zupełnie innej mentalności. To gospodarze dążyli do zgarnięcia całej puli, choć ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Liga EuropyRaport pomeczowyVitoria SC autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.11.2019, 23:03

@Dawid04111
Jeszcze powiedz, że miałeś Cantwella

Barney komentarzy: 2088308.11.2019, 23:02

Hej wiadomo od nowego o Jose lub wydaleniu Unaia. Jutro wóz, albo przewóz żadnych remisów

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 108.11.2019, 22:58

Pierwszy w tabeli Real Sociedad z Chipsem Monrealem na czele nie potrafił u siebie wygrać z ostatnim w tabeli Leganes (ale ta La Liga mocna, nie to co słaba PL), z kolei Norwich u siebie, grało z ostatnim w tabeli Watfordem i nie potrafili strzelić nawet gola pomimo, że grali w przewadze jednego zawodnika przez pół godziny. Pierwszy typ to czysta 1, drugi btts. Do wygrania miałem 1.5 tysiąca. Odechciało mi się wszystkiego.

Jacek1s komentarzy: 764608.11.2019, 22:55

@pumeks: Staram się nie oglądać, więc z nazwy nie znam, ale jakbym usłyszał nazwę to bym skojarzył, ale nie przepadam za tym humorem, po prostu. Jest zbyt delikatny lub zbyt "głupkowaty" i oczywisty. Ja bardziej lubię czarny humor, memy, śmieszne filmiki czy coś takiego, ewentualnie stand-up Gizy czy jakieś z USA.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1408.11.2019, 22:55

Dobra koniec zabawy. Pukki OUT!

Barney komentarzy: 2088308.11.2019, 22:49

Nie wierzę w to co widzę Norwich gra chyba gorzej od nas

pumeks komentarzy: 2080808.11.2019, 22:43

@Jacek1s:

A konkretnie, z których kabaretów nie jesteś zadowolony?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.11.2019, 22:42

Gray to niezły mlon.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 108.11.2019, 22:42

Bayern Munich will be holding talks with Arsene Wenger next week over their vacant manager's job.

BBC Sport także jeszcze wszystko możliwe xd

Jacek1s komentarzy: 764608.11.2019, 22:38

@TlicTlac napisał: "Grupa kabaretowa Smile ma pełno zabawnych skeczów i pomysłowych."

Wiem, wiem. Zdarzają się odstępstwa. Mówiłem bardziej ogólnikowo.

Jacek1s komentarzy: 764608.11.2019, 22:37

@anolis: Wykształcenie ma tam jakiekolwiek znaczenie? Myślę tu głównie o wariancie pracy.

TlicTlac komentarzy: 600908.11.2019, 22:36

@Jacek1s:

Grupa kabaretowa Smile ma pełno zabawnych skeczów i pomysłowych.

anolis komentarzy: 107308.11.2019, 22:35

@Jacek1s: to chyba oczywiste. Jak chcesz się uczyć to musisz mieć maturę honorowaną w UK lub w USA. Jak chcesz iść do pracy - to przyda się najwyżej prawo jazdy.

Jacek1s komentarzy: 764608.11.2019, 22:34

@gbn napisał: "To można czy nie można żartować ?"

A można, jak najbardziej. Jeszcze jak!

macc komentarzy: 472808.11.2019, 22:31

Paul77 komentarzy: 974808.11.2019, 22:30

@gbn: żart a kpina to dwie różne rzeczy

gbn komentarzy: 377008.11.2019, 22:30

To można czy nie można żartować ? Pogubiłem się.

Jacek1s komentarzy: 764608.11.2019, 22:30

@gbn: Co w kabaretach się dzieje, to nie mam pojęcia, bo staram się nie oglądać. Jak już oglądam, to wewnętrznie umieram i zastanawiam się z czego ta widownia się tak cieszy xd

gbn komentarzy: 377008.11.2019, 22:29

@Paul77: Tam też przecież żartują z katolików...

Paul77 komentarzy: 974808.11.2019, 22:26

@gbn: kabarety lubię akurat.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.11.2019, 22:25

Kabasele teraz trochę poszedł na raz. Ciekawe jak odpowie Norwich.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40308.11.2019, 22:25

Ale bym u nas widział Doucoure za Xhake...

Paul77 komentarzy: 974808.11.2019, 22:24

@Jacek1s: może skończmy ta bezsensowną wymianę zdań..
Do niczego to nie dąży.

gbn komentarzy: 377008.11.2019, 22:24

@Jacek1s: Pewno kolega Paul kabaretów też nie ogląda, tam też tylko kpią ;x

Jacek1s komentarzy: 764608.11.2019, 22:23

@Paul77 napisał: "widzę że na siłę chcesz pokazać jakiś mądry... Myślę że wielu jest takich mądrych zza monitora, a w życiu może być różnie... Nie oceniam, bo na cholerę mi to... Może to Ci pomaga kompleksy leczyć i ego podnosić...."

Wut? Przecież nic odkrywczego Ci nie napisałem :D

Paul77 komentarzy: 974808.11.2019, 22:20

@Jacek1s: widzę że na siłę chcesz pokazać jakiś mądry... Myślę że wielu jest takich mądrych zza monitora, a w życiu może być różnie... Nie oceniam, bo na cholerę mi to... Może to Ci pomaga kompleksy leczyć i ego podnosić....

Jacek1s komentarzy: 764608.11.2019, 22:16

@Paul77 napisał: "czyli z Ciebie też można pośmiać?"

Nie, akurat ze mnie nie.
Czego Ty nie rozumiesz w zdani KAŻDEGO i WSZYSTKIEGO.

bigMick komentarzy: 108508.11.2019, 22:16

Ale słaby ten Buendia i Godfrey

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1408.11.2019, 22:13

@Kanonier204 napisał: "Jakie to Norwich jest beznadziejne."
Nie mogę się doczekać jak rozbijemy ich 2:1

Paul77 komentarzy: 974808.11.2019, 22:13

@Jacek1s: czyli z Ciebie też można pośmiać?

Jacek1s komentarzy: 764608.11.2019, 22:10

@Paul77 napisał: "ale z katolika można?"

Humor polega na tym, że z każdego i wszystkiego można.

gbn komentarzy: 377008.11.2019, 22:10

@Jacek1s: W sedno ;)

Paul77 komentarzy: 974808.11.2019, 22:08

@Jacek1s: ale z katolika można? Twoje wcześnie wypowiedzi to sugerują. Bez odbioru...

macc komentarzy: 472808.11.2019, 22:07

@Jacek1s:

Prosił żeby skończyć ten temat.

Jacek1s komentarzy: 764608.11.2019, 22:05

@Paul77 napisał: "Tacy jesteście co nie którzy tolerancyjni często. Z wypowiedzi wielu tolerujecie gejów, nie wierzących, inne rasy, itp a z katolika wolno kpić..."

Co ma do tego tolerancja? Ja toleruje w/w przypadki, ale bawią mnie o nich żarty. Czy to oznaka braku tolerancji? Absolutnie.

macc komentarzy: 472808.11.2019, 21:55

@FilipCz:

Ja tam czekam na jutro, najpierw "baranek szon", a później Pastuch.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1408.11.2019, 21:51

@FilipCz: Masz ode mnie plusa za awatar.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.11.2019, 21:51

@FilipCz
I tak zrobię, bo dopiero usiadłem :D

FilipCz komentarzy: 186208.11.2019, 21:50

Bardzo dobra pierwsza połowa meczu Norwich Watford. Polecam usiąść przy drugiej.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1408.11.2019, 21:49

Pukki nadal w formie. Nienawidzę zycia.

lays komentarzy: 3987108.11.2019, 21:47

Latest chat: Arsenal can’t afford to sack Emery with 18 months left on his contract. Have to think they’ll wait until it becomes untenable before they move.

afcamaden

Zrodlo wiadomo, moze byc traf, a moze nie xD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.11.2019, 21:46

@NineBiteWolf
Bez Vardy'ego jak bez ręki teraz. U mnie poszedł tylko jeden transfer za Dilvę - Tielemans, bo nie było sensu robić minusów.

Paul77 komentarzy: 974808.11.2019, 21:45

Po prostu chcecie pokroić sobie. Piszę to w kontekście by popróbować pokpić z Allacha... Tacy jesteście co nie którzy tolerancyjni często. Z wypowiedzi wielu tolerujecie gejów, nie wierzących, inne rasy, itp a z katolika wolno kpić... Proponuję skończyć temat.

macc komentarzy: 472808.11.2019, 21:44

@JanikK:

Dramat, zamiast stracić sześć stracimy 46mln

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.11.2019, 21:41

Właśnie widzę, że Watford wygrywa. No w końcu się ruszyli, bo już myślałem, że dla nich Norwich to za duże wyzwanie :D

Arsenal - Chelsea 23.04.2024 - godzina 21:00