Jak zmarnować popołudnie: Vitória 1-1 Arsenal

Jak zmarnować popołudnie: Vitória 1-1 Arsenal 06.11.2019, 17:42, Łukasz Wandzel 1295 komentarzy

Zaledwie dwa tygodnie temu Nicolas Pepe uratował Arsenalowi mecz z Vitórią Guimaraes na The Emirates dwoma pięknymi golami z rzutów wolnych. Tym razem zespół Unaia Emery'ego wybrał się do Portugalii, by jeszcze raz podjąć drużynę z Portugalii w terminie nietypowym dla Ligi Europy. Mimo że mecz został rozegrany w środę, nie ma wątpliwości, że do poziomu Champions League Kanonierom jeszcze wiele brakuje. Londyńczycy zaledwie zremisowali na Estadio D. Alfonso Henriques, fundując swoim kibicom jedynie zmarnowane popołudnie.

Tylko jeden gol zdobyty z rywalem ze znacznie niższej półki był jednocześnie jedynym celnym strzałem oddanym przez Arsenal w trakcie tego spotkania. Na listę strzelców wpisał się obrońca po stałym fragmencie gry, co jeszcze lepiej obrazuje strzelecką niemoc Kanonierów. Unai Emery postawił w tym spotkaniu na formację 3-4-3 i jeśli w sobotę nie wyciągnie asa w rękawa w postaci innego magicznego planu taktycznego, to może szykować się na znacznie większą kompromitację.

Składy, w jakich obie ekipy wybiegły na murawę:

Vitória: Jesus - Garcia, Venancio, Tapsoba, Rafa - Pepe, Agu, Evangelista (82' Bonatini) - Edwards, Bruno Duarte, Davidson (68' Rochinha).

Arsenal: Martinez - Mustafi, Sokratis, Holding - Maitland-Niles, Willock (78' Torreira), Ceballos (54' Guendouzi), Tierney - Pepe, Martinelli, Saka (65' Lacazette).

Przyjezdni wyszli na murawę w formacji 3-4-3, ale nie zmieniło to topornego stylu gry Kanonierów. Piąta drużyna w tabeli ligi portugalskiej jako pierwsza była bliska otworzenia wyniku. Zaskakującym strzałem, którego nie zdążył zablokować Rob Holding, popisał się Pedro Rodrigues, lecz piłka szczęśliwie dla Arsenalu odbiła się od słupka. Chwilę później Lucas Evangelista znalazł trochę przestrzeni, by oddać strzał i zmusił Emiliano Martineza do interwencji. Argentyński golkiper napracował się także przy obronie główki Tapsoby po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Gospodarze regularnie zagrażali bramce Arsenalu w pierwszej połowie, podczas gdy londyńczykom brakowało z przodu argumentów przez niemal 90 minut. Nawet kiedy przez dłuższy czas gra toczyła się na połowie Vitórii, podopieczni Unaia Emery'ego grali bezbarwnie, nie potrafiąc skonstruować nawet jednej składnej akcji, która zakończyłaby się strzałem. Spotkanie wiało nudą, a jedynym sprawcą takiego stanu rzeczy oczywiście Arsenal. Vitória zeszła z tonu dopiero po przerwie, ale tuż po przerwie stworzyła sobie nie lada sytuację. Wtedy to Edwards popędził na bramkę gości prawą stroną boiska, nie dając się dogonić rywalom. Anglik bał się jednak strzelać, co wykorzystał Sokratis, oddalając niebezpieczeństwo.

O grze Arsenalu lepiej się nie wypowiadać. Piłkarze Kanonierów nie istnieli w ofensywie i niczego nie zmieniło pojawienie się na boisku Matteo Guendouziego oraz Alexandre'a Lacazette'a. Bramka dla londyńczyków padła niespodziewanie i wynikała bardziej z przypadku, niż z woli walki zespołu. W 80. minucie Shkodran Mustafi dał drużynie prowadzenie, celnie uderzając głową. Koszmarnie grający The Gunners w tamtym momencie nie zasługiwali na zwycięstwo, ale to nie ma znaczenia, ponieważ nie zdołali nawet dowieźć korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka sędziego. W doliczonym czasie gry defensywa pogubiła się w zamieszaniu, a Bruno Duarte strzelił wyrównującego gola. Wydawałoby się, że londyńczycy powinni szybko naprawić swój błąd i poszukać zwycięskiej bramki, ale dali pokaz zupełnie innej mentalności. To gospodarze dążyli do zgarnięcia całej puli, choć ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-1.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 309.11.2019, 09:23

Lester w gazie, strzela dużo bramek. Arsenal nie oddaje strzałów na bramkę, a jak oddaje to jest ich mniej jak 5 i to nie zagrażających utracie gola.

Nasza drużyna nie ma jaj ani charakteru i dzisiaj też go nie zobaczymy. Jak dostaniemy pierwsi bramkę to siądzie gra i będziemy widzieć męczenie buły, aż nie dostaniemy kolejnych. Skończy się na wysokim prowadzeniu Lisów.

Zawodnicy tego nie uciągną dzisiaj. Nie ma na to żadnej pozytywnej perspektywy.

gunner1704 komentarzy: 131909.11.2019, 09:15

COYG

mikowhy komentarzy: 3215 newsów: 1009.11.2019, 09:09

Wydaję mi się, że Emery nie zostanie zwolniony w przypadku porażki z Leicester. W zarządzie pewnie zdają sobie sprawę, że od kilku sezonów nasza forma wyjazdowa jest co najmniej rozczarowująca, a Lisy są w gazie. Ponadto w Arsenalu mówiło się o całkowitym poparciu dla Emerego.

Womanizer komentarzy: 989209.11.2019, 09:05

@Kanonier204:

Przy porażce sezon dla nas się dzisiaj kończy.
9 pkt będzie turbo ciężko odrobić. I na pewno nie z Emerym, bo ten człowiek jedyne w czym jest regularny to w remisowaniu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.11.2019, 09:03

Jak zwykle - zaczyna się weekend a ja mam gorączkę xD
Czemu nigdy nie choruje w dni robocze

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.11.2019, 08:58

@Kowal96
Wydaje mi się, że Emeryt dobije chociaż do końca sezonu, ale zobaczymy co się wydarzy.

kylo100 komentarzy: 364609.11.2019, 08:57

@Kowal96:

Tylko kto za niego Allegri, Murarz?

fabregas1987 komentarzy: 2577009.11.2019, 08:56

Przed dzisiejszym wyjazdem czuje się jakbyśmy jechali do innej drużyny na literę „L”. Niestety zwycięstwa tu nie będzie :/

Kowal96 komentarzy: 1758909.11.2019, 08:50

Zatem nadszedł dzień dzisiejszy.

Ostatni dzień Emery'ego?

kylo100 komentarzy: 364609.11.2019, 08:49

No to Leicester dzis sie pewnie przejedzie po naszych asach.

Dominik11 komentarzy: 2013409.11.2019, 08:44

Charles Watts
@charles_watts
If Emery goes with a back three today, think we could see:

(3-4-1-2): Leno; Chambers, Luiz, Sokratis; Bellerin, Torreira, Guendouzi, Kolasinac; Ozil; Aubameyang, Lacazette.

Dominik11 komentarzy: 2013409.11.2019, 08:39

Steven Gerrard is being tipped to quit Rangers for Arsenal if Unai Emery gets sacked. (Source: Daily Star)

Widzę że komuś dopisuje humor z rana.

Dominik11 komentarzy: 2013409.11.2019, 08:36

Dziś zobaczymy prawdziwy Arsenal, wygrana 3-0 piękna gra.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.11.2019, 08:35

Przed przerwą reprezentacyjną na pewno.

Craz komentarzy: 356209.11.2019, 08:27

Czyli co dziś ostatni meczyk Unaia?

gabilondo komentarzy: 102009.11.2019, 08:24

Ciekawe jaki diamencik ułoży dziś Unai, ja bym zagrał: Leno - Bellerin Chambers Sokratis Luiz Kolasinac - Torreira Geundozi Özil - Auba Pepe

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1409.11.2019, 08:13

Ehhh znowu dzisiaj mecz . Wiadomo jak to będzie . Unai wystawi gówniany skład na początek

PrzeArs komentarzy: 278409.11.2019, 07:54

Ahhh już dziś meczyk . Ciekawe jak to będzie . Jaki skład wystawi unai na początek

KapitanJack10 komentarzy: 5374 newsów: 409.11.2019, 07:51

"Etymologicznie poprawne jest »z pod« i taka pisownia obowiązywała do roku 1936."

Jak coś to się nie pomyliłem, tylko wracam do dawnej tradycji, dziękuję.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52409.11.2019, 07:35

Arsenal wygra z Leicesterem, Emery ucieknie spod topora i wszyscy będą zadowoleni.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 109.11.2019, 07:27

@pLYTEK: jak dobrze kojarzę to jakiś tydzień temu w DC drużyny, każda z nich, zakręciła się koło 150 punktów bez dogrywki....

pLYTEK komentarzy: 411809.11.2019, 06:44

Doncic 38, Russell 52, Lillard 60 wszyscy career high, wszyscy przegrali :D

cwalin komentarzy: 236109.11.2019, 05:18

No tak różnica czasowa u mnie w NY 23 17.

cwalin komentarzy: 236109.11.2019, 05:16

Dzsiaj pewnie pierwszy raz opadnie nam kopara kiedy ogłoszą składy.Pewnie znów wyskoczy z dziwnym składem.Tak czy inaczej go Gunners!

cwalin komentarzy: 236109.11.2019, 04:23

@pLYTEK: o oczywiście lubiłem gdy wygrywali ale nie można było tego nazwać kibicowaniem.

cwalin komentarzy: 236109.11.2019, 04:21

fajnie gdyby Wenger dostał posadę w Bayernie.

pLYTEK komentarzy: 411809.11.2019, 03:50

@cwalin:

Nawet bvb w czasach polskiego trio ?

cwalin komentarzy: 236109.11.2019, 02:47

nigdy nie kibicowalem niemieckim klubom ale gdyby Wenga zostalby trenerem to wiadomo no I do tego Lewy.

pLYTEK komentarzy: 411809.11.2019, 02:18

@Barney:

Pismaki zmyśliłyby jakąś historie ? Niemożliwe. Wenger musi kłamać

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 109.11.2019, 01:30

Ciekawe co jeszcze musi się stać żeby Ułom został zwolniony.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214309.11.2019, 00:44

@JanikK: ale kasztan na to przystał, więc krytyka jak najbardziej uzasadniona. A psychologa zwolnić w cholerę,

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 209.11.2019, 00:42

Emery has been ridiculed for holding a dressing room vote over who should get the captaincy but actually it was not his idea and yet he has paid a heavy price for it.
It was dreamed up by Arsenal’s psychologist David Priestley to try and share leadership duties. [@MirrorFootball]

Czyli to głosowanie wymyslilnasz psycholog

michal192837465 komentarzy: 765409.11.2019, 00:14

Ten piłkarski weekend zapowiada się niesamowicie. Możemy być świadkami kilku naprawdę porządnych pojedynków:

Barney komentarzy: 2085208.11.2019, 23:51

Dziwne to dzisiaj info , że Wenger nowi , że rozmawiał z kimś z Bayernu, A wcześniejsza jego wypowiedź, że nikt się z nim nie kontaktował. WENGER kłamie czy pismaki zmyslaja jego wypowiedzi

Kredens komentarzy: 369408.11.2019, 23:49

Bardzo bym chciał ponownie Wenger u nas zobaczyć, ale nie wiem czy on sam by się na to zdecydował. Wiemy jak było z ponownym sprowadzaniem zawodników, którzy od nas odeszli wcześniej

Ech0z komentarzy: 1039608.11.2019, 23:42

Jutro możemy spasc nawet na 9 miejsce zależy od przeciwników, bo z Lester prsegramy na 80% reszta to remis. Smutne to co się dzieje w tym sezonie..

softgreat komentarzy: 208108.11.2019, 23:40

arsene czeka na zwolnienie unaia i w pon oglosza go menadzerem arsenalu

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57308.11.2019, 23:21

Jestem niezmiernie ciekawy jak będzie wyglądać Bayern pod wodzą Wengera, jeśli faktycznie dojdzie do takiej sytuacji.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 108.11.2019, 23:20

Czuję, że Wenger jednak poprowadzi ten Bayern

ZielonyLisc komentarzy: 2027508.11.2019, 23:17

@Kanonier204: coś w ten deseń

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 108.11.2019, 23:16

Wenger ponoć twierdzi, że KHR zapytał go przez telefon, czy nie byłby zainteresowany posadą managera bo szukają kogoś na dłużej, na co Arsène odparł, że musi się zastanowić. Cała sytuacja jest o tyle dziwna, że wcześniej KHR miał powiedzieć dziennikarzom: Klub bardzo docenia Arsene'a Wengera, ale nie jest on brany pod uwagę na stanowisko trenera Bayernu Monachium.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.11.2019, 23:16

@ZielonyLisc
Rozumiem, że do 87 minuty wyglądałeś jak Brzęczek, a chwilę potem jak Emery?

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 108.11.2019, 23:14

@ZielonyLisc: Współczuje z całego serca. Brzmi to tragicznie.

ZielonyLisc komentarzy: 2027508.11.2019, 23:11

@gnabry_: Odechciało ci się wszystkiego? Mi 2 razy w życiu nie wszedł 1 mecz na ponad 40 tysięcy, a ty płaczesz za 1,5 tyś?

A wiesz jak było u mnie?

Ponad rok temu VAR anulował gola Valencii na 1:1, a miałem remis.

Z 4 miesiące temu w 88 minucie w lidze norweskiej strzelili na 1:0, a miałem remis.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.11.2019, 23:08

@Dawid04111
To chociaż tyle dobrego, ale jednak slot w ataku zajęty. Z drugiej strony to grał ci tylko jeden zawodnik pewnie, więc lajt. Ja dziś widziałem ludzi, ci mieli Pukkiego na C, także no :D

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1408.11.2019, 23:05

@Kanonier204: Nie, ale pukkiego trzymałem już zbyt dlugo