Kanonada na Emirates, Arsenal 6-1 Southampton!

Kanonada na Emirates, Arsenal 6-1 Southampton! 15.09.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3116 komentarzy

Pogrom, demolka, masakra czy też tytułowa kanonada: tak można pokrótce opisać to, co zaprezentowali Kanonierzy w meczu z Southampton. Święci przez 90 minut w ogóle nie doszli do głosu, a londyńczycy od początku do końca kontrolowali przebieg gry i całkowicie zdominowali słabo prezentującego się beniaminka. Kanonierzy w jednym meczu zdobyli trzy razy więcej bramek niż w poprzednich trzech spotkaniach, czym drastycznie podreperowali swój bilans bramkowy. Niestety Arsenalowi nie udało się zachować kolejnego czystego konta, co spowodowane było bardziej fatalnym kiksem Szczęsnego, niż zasługą graczy Southampton.

Mecz ten był doskonałą okazją do wyregulowania celowników, które były mocno nieskuteczne w pierwszych dwóch kolejkach sezonu i założenie się udało. Podopieczni Arsene'a Wengera pokazali wspaniały ofensywny futbol, do jakiego nas przyzwyczaili w poprzednich sezonach. Wyjątkowo pewnie od początku kampanii wygląda również linia defensywna, która nawet dzisiaj wypadła bardzo dobrze i w żadnym stopniu nie zawiniła przy straconej bramce. Tak grający Arsenal chciałoby się oglądać dużo częściej!

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczesny - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Coquelin (67. Ramsey), Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Gervinho (74. Walcott) - Podolski (75. Giroud).

Southampton: K. Davis - Clyne, Fonte, Hooiveld (28. Yoshida), Fox - Ward-Prowse, Schneiderlin, S. Davis (46. Ramirez), Puncheon - Lambert (76. Rodriguez), Lallana.

Na pierwszą groźną akcję w wykonaniu Arsenalu musieliśmy czekać do 5. minuty, kiedy to dobry rajd prawym skrzydłem przeprowadził Oxlade-Chamberlain. Były zawodnik Świętych dośrodkował w pole karne do wybiegającego Cazorli, a ten strzałem z pierwszej piłki huknął ponad bramką.

Pięć minut później Kanonierzy mogli już świętować swoje pierwsze trafienie w meczu. Świetnie w środku pola zachował się Podolski, który pokonał swojego przeciwnika i odebrał mu piłkę, a następnie posłał ją na wolne pole do wybiegającego Gibbsa. Anglik dośrodkowywał w pole karne, ale na przeszkodzie stanął mu bramkarz Świętych, który sparował futbolówkę pod nogi Hooivelda, a ten umieścił ją we własnej bramce. 1-0 dla Arsenalu po samobójczej bramce!

Dziesięć minut później podopieczni Arsene'a Wengera kolejny raz poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Kelvina Davisa. Po dobrym dośrodkowaniu z głębi pola, mocny strzał głową oddał Mertesacker, ale tym razem bramkarz Southampton pewnie złapał futbolówkę.

Napór Kanonierów wciąż trwał, a drużyna gości zupełnie nie mogła sobie poradzić z ciągle szturmującymi londyńczykami. W 24. minucie z lewej strony boiska dośrodkowywał Gibbs, a strzał głową oddał Gervinho. Obywatel WKS jednak nieznacznie się pomylił.

W 28. minucie Święci przeprowadzili pierwszą zmianę. Za słabo grającego Hooivelda wszedł Maya Yoshida.

W 31. minucie było już 2-0 dla Kanonierów. Wspaniałym strzałem lewą nogą z rzutu wolnego popisał się Lukas Podolski, który nie dał żadnych szans interweniującemu Davisowi.

Cztery minuty później Kanonierzy kolejny raz podwyższyli prowadzenie. Świetne podanie na wolne pole do wybiegającego Gervinho posłał Arteta, a zawodnik z WKS potężnym strzałem przy krótkim słupku pokonał Davisa.

Podopiecznym Arsene'a Wengera wciąż było mało, więc postanowili sobie urządzić małą demolkę z mało wymagającym rywalem. Gibbs urwał się defensorom lewym skrzydłem i spróbował dośrodkować w pole karne. Jego zagranie zostało jednak przerwane przez interweniującego Clyne'a, który całkowicie zmylił Davisa i umieścił piłkę we własnej bramce. 4-0 na Emirates Stadium!

Wydawać by się mogło, że Kanonierzy utrzymają 4-0 do przerwy, jednak Świętym udało się zdobyć jeszcze bramkę do szatni, Fatalny błąd popełnił Szczęsny, który nie złapał dośrodkowania i wypuścił piłkę przed siebie, co strzałem do pustej bramki wykorzystał Fox.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic wartego uwagi. Kanonierzy zeszli do szatni z trzema bramkami przewagi.

Drugą połowę od mocnego ciosu zaczęli Święci, którzy najwyraźniej zmotywowali się bramką zdobytą do szatni i uwierzyli w to, że jeszcze mogą coś zmienić. Już w pierwszych minutach Szczęsny musiał interweniować po strzale z dystansu, ale piłka leciała prosto w jego ręce, więc tym razem - nawet gdyby chciał - nie mógł popełnić błędu. W 55. minucie drużyna gości stworzyła sobie natomiast bardzo groźną sytuację, a sam na sam z polskim bramkarzem wyszedł Lambert, który nie potrafił jednak znaleźć drogi do bramki.

W 67. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Z boiska zdjął Francisa Coquelina, a w jego miejsce desygnował do gry Aarona Ramseya.

Pięć minut po wejściu na boisko, Aaron Ramsey stał się głównym reżyserem bramki na 5-1. Walijczyk dostał świetne podanie na wolne pole od Cazorli, po czym przeszedł Clyne'a i w sytuacji sam na sam trafił słupek. Tuż pod bramką na dobitkę czaił się jednak Gervinho, który jedynie dostawił nogę i pokonał Davisa.

Dwie minuty później Kanonierzy mieli kolejną okazję do pokonania Davisa. Dobrym strzałem z dystansu popisał się Chamberlain, ale tym razem Kelvin Davis stanął na wysokości zadania i pięknie obronił mocne uderzenie wychowanka Świętych

Po tej akcji Kanonierzy przeprowadzili podwójną zmianę. Z boiska zeszli Gervinho i Podolski, a ich miejsca zajęli odpowiednio Walcott i Giroud.

W 88. minucie Arsenal zadał decydujący cios, który całkowicie pogrążył drużynę Świętych. Cazorla świetnie uruchomił wybiegającego Vermaelena, jednak jego mocne uderzenie zatrzymał Davis. Piłka spadła jeszcze raz pod nogi Cazorli, który tym razem dograł do Walcotta, a ten już się nie pomylił. 6-1!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy sięgnęli po drugie ligowe zwycięstwo. Prawdziwa demolka na pewno pomoże odzyskać zawodnikom dobre nastroje i pozwoli uwierzyć, że mimo znaczącego osłabienia zespołu będą w stanie walczyć do końca o mistrzowski tytuł.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

bobslej

No domyslam sie ze everton mocny a Newcastle idzie jak narazie srednio ale zeby az 6,0 kurs? Cos mi tu smierdzi.

bobslej22 komentarzy: 836217.09.2012, 18:14

anty_pzpn_>>> Proste Everton silny u siebie , Newcastle słabe w tym sezonie. Warto obstawić może sroki się przełamią .

Ars3n komentarzy: 1235417.09.2012, 18:14

RvPersie
ol Je ! Ja pogadam z Wengerem, zeby sie zgodzil na ten uklad.

RvPersie komentarzy: 1145817.09.2012, 18:13

Borekenema@
Ale Lansbury już stał i zachował czyste konto x ) Z Blackopool nawet!

anty_pzpn_ komentarzy: 337017.09.2012, 18:13

Powie mi ktos dlaczego jest taki duzy kurs na Newcastle? Ktos nie gra?

@Borekenma

Nie, Lansbury zawsze może wejść na bramkę i zachować czyste konto. True story.

KanonierChris komentarzy: 292417.09.2012, 18:10

Reporter : Would you ever join Spurs?
Frimpong : No... Im not a cunt.

;)

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102017.09.2012, 18:10

Szczesny,raczej na pewno kontuzjowany wy macie teorie. Jak by wypadl ze skladu to byl by w kadrze na lawce co Wenger zaraz go zdegradowal na 3 bramkarza i za niego Shea hahahahhah

Ars3n komentarzy: 1235417.09.2012, 18:10

Ja chcialem Llorisa, a teraz.. ani Llorisa ani Szczesnego nie mamy.

Mongoose komentarzy: 123117.09.2012, 18:10

Niezbyt dobrze ze Wojtek ma kontuzje, mial wiele do udowodnienia. Ale coz dla Arsenalu to lepiej bo Vito jest i tak w wyzszej formie i dla Polski to lepiej bo Tyton jest po prostu lepszy.

No to czas na "won 2"

Co do Szczęsnego to uważam, że nie ma sensu po nim jeździć. Oberwało mu się po Euro, to młody chłopak. Ustabilizuje się i będzie bronił, bo potrafi - sami wiecie jak.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 117.09.2012, 18:01

No to w zimę można postarać sie o Al-habsiego. Ten nauczyłby go spokoju na bramce.

tomekafc95 komentarzy: 413617.09.2012, 18:01

Wenger: 'We Are A Better Team Without Robin Van Persie' booooooom

Arsenal_1886 komentarzy: 1952117.09.2012, 18:00

Mike Dean has been appointed as referee for Arsenal v Man City. Arsenal have won 1, drew 6 and lost 7 when he has been officiating.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 117.09.2012, 17:59

Pewnie odwalił sztuczkę piętą, znowu.

RvPersie komentarzy: 1145817.09.2012, 17:58

Zachowujecie się tak jakbyśmy chcieli sprzedać Wojtka do drugoligowca. My chcemy jedynie znaleźć mu kogoś od kogo mógłby się dużo nauczyć.

Arsenal4Ev3r@
Arsha gol z Barcą.. czemu nie został naszym trenerem?

tomekafc95 komentarzy: 413617.09.2012, 17:54

no to na ile wypada wojtek ??? ktos wie

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 117.09.2012, 17:53

Remember, Arsenal have never lost a game in which Vito Mannone has STARTED

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 217.09.2012, 17:52

Gdzie Chamakh ja się pytam w tej kadrze ;c
No i Arshavina wywalił, a miałem nadzieje że sobie pogra..

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068717.09.2012, 17:52

A kto nam bronił karne z Udine i Liverpoolem? :(

RvPersie komentarzy: 1145817.09.2012, 17:52

W sumie Rui 24 lata. Jednak stawiam go za pierwszą opcje.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 117.09.2012, 17:52

Teraz nie ma co myśleć o zastępstwie. Zobaczymy jak sobie poradzi Mannone. Niech cały sezon gra niepewnie ale nie wpuszcza goli...

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 117.09.2012, 17:52

Wojtek ma przed sobą świetlaną karierę w Arsenalu. Dam sobie palca uciąć.

RvPersie komentarzy: 1145817.09.2012, 17:50

W zime musimy ściągnąć bramkarza. Najpóźniej w wakacje nie chodzi o to że Szczęsny słaby ale..Arsenal to coś więcej niż dobry klub. Ciężko teraz znaleźć kogoś młodego na bramke który już teraz broni genialnie. Jak nikogo młodego się nie da..marze o Rui Patricio.

ArseneAl komentarzy: 2341717.09.2012, 17:48

Oho, sezon na hejtowanie Szczęsnego uważam za otwarty!

Pinguite komentarzy: 1502017.09.2012, 17:46

Haters gonna hate. Ale nie w tym rzecz, Wenger powinien postarac się o to by w Arsenalu na bramce stał ktoś porządny. Ani Mannone, ani Szczęsny, ani Fabiański nie będą pewnymi punktami Arsenalu na lata, na wiele lat. A Lloris był na wyciągnięcie ręki to poszedł do Scumsów.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 117.09.2012, 17:45

wszyscy dobrze wiemy że Szczęsny nie ma kontuzji, tak jak nie miał jej pod koniec ubiegłego sezonu.
kłamstwem broni młodego bramkarza

tomekafc95 komentarzy: 413617.09.2012, 17:45

a wiadomo na ile wypada szczesny ??

RvPersie komentarzy: 1145817.09.2012, 17:44

Jak Mannone będzie bronił z City to będzie tragedia. Niestety ale nie każdy mecz da się fartem wybronić.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 117.09.2012, 17:42