Kanonada na Madejski Stadium. Reading 2:5 Arsenal!

Kanonada na Madejski Stadium. Reading 2:5 Arsenal! 17.12.2012, 21:53, Damian Burchardt 1449 komentarzy

Jak powetować sobie nieudane ostatnio spotkania, to po całości, jak pojedynek Reading z Arsenalem, to grad bramek - takie wnioski można wyciągnąć po kończącym 17. kolejkę Premier League spotkaniu The Royals z Kanonierami na Madejski Stadium. Podopieczni Wengera wreszcie zaprezentowali dobrą formę, co z pewnością może cieszyć fanów The Gunners nawet mimo faktu, że rywalem ich pupili w poniedziałkowy wieczór był ostatni zespół w tabeli angielskiej ekstraklasy. Arsenal, dzięki zwycięstwu 5:2 nad drużyną Briana McDermotta, awansuje na piątą lokatę i traci zaledwie dwa punkty do odwiecznego rywala - Tottenhamu - okupującego miejsce uprawniające do udziału w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Menedżerowie obu ekip postanowili rozpocząć poniedziałkowe starcie w następujących składach:

Reading: Federici - Cummings, Gorkss, Mariappa, Shorey - Leigertwood, Tabb, Kebe, McAnuff - Hunt, Pogrebnyak

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere, Cazorla - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Podolski

Punktualnie o godzinie 21:00 czasu polskiego sędzia Anthony Taylor rozpoczął mecz na Madejski Stadium.

Arsenal od początku zabrał się do roboty. Po pierwszej w meczu kontrze wyprowadzonej przez Aleksa Oxlade-Chamberlaina, przy małym udziale w niej Santiego Cazorli, młody, angielski skrzydłowy uderzył z dystansu na bramkę Federiciego. Australijczyk sparował jednak piłkę, do której dopadł będący na spalonym Podolski.

Reading! W 8. minucie gry, po akcji przeprowadzonej prawym skrzydłem przez Pogrebnyaka, Rosjanin podał piłkę do ustawionych kolegów w polu karnym Kanonierów, MacAnuff skiksował jednak i nastrzelił reprezentanta Rosji, który znajdował się najbliżej Wojciecha Szczęsnego.

PODOLSKI! Po 14 minutach spotkania akcję rozpoczął Jack Wilshere ze środka pola, który podał do reprezentanta Niemiec. Ten oddał futbolówkę Kieranowi Gibbsowi i wbiegł w pole karne, gdzie niepilnowany wykończył akcję po dośrodkowaniu Anglika z lewego skrzydła, pokonując Federiciego swoją lepszą nogą. Arsenal prowadzi!

Kolejna świetna okazja dla gości. W 21. minucie Cazorla prostopadłym podaniem na dobieg stworzył Walcottowi sytuację sam na sam z bramkarzem Królewskich jednak upominający się o więcej szans występów na szpicy napastnik nie wykorzystał tej doskonałej okazji do podwyższenia prowadzenia i przegrał pojedynek z Federicim.

The Gunners mieli jak do tej pory bardzo dużo swobody w rozgrywaniu swoich akcji w środku pola. Z kolei ataki gospodarzy albo kończyły się niecelnymi podaniami, albo blokowanymi przez defensorów Arsenalu strzałami.

Reading odpowiada! Gdy na zegarze widniała 27. minuta, tym razem po lewej stronie pola karnego Szczęsnego znalazł się mający dużo miejsca Pogrebnyak, który dośrodkował do wbiegających w jedenastkę Polaka kolegów. Udanie jednak interweniował Vermaelen. Belg wybił piłkę spod nóg napastników The Royals.

0:2! W 32. minucie świetnie znaleziony podaniem przez Mikela Artetę Podolski minął na lewym skrzydle Cummingsa i dośrodkował piłkę na głowę Santiego Cazorli a najmniejszy spośród piłkarzy gości bez problemu wpakował piłkę do siatki Federiciego. Ależ Hiszpan cieszy się z tego gola!

KANONADA NA MADEJSKI STADIUM! 2 minuty później Walcott z prawej części pola karnego rywali posłał piłkę na drugą stronę do Gibbsa, ten zgrał ją głową do Cazorli. Hiszpan świetnie opanował futbolówkę i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Kapitalny mecz rozgrywa filigranowy rozgrywający, 0:3!

Pierwsza żółta kartka tego wieczoru dla McAnuffa. Reprezentant Jamajki bardzo nieprzyjemnie kopnął Jacka Wilshere’a w krocze, nie było to jednak celowe zagranie..

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją sytuację na strzelenie gola miał Oxlade-Chamberlain. Sagna idealnie dośrodkował piłkę w pole karne Reading, strzał The Oxa głową z najbliższej odległości został jednak wybroniony przez Federiciego.

Po doliczonej minucie arbiter tego spotkania zakończył pierwszą połowę meczu na Madejski Stadium.

Obie drużyny, po kwadransie odpoczynku, rozpoczęły drugie 45 minut spotkania bez zmian.

Kanonierzy z podobnym impetem co na początku meczu rozpoczęli drugą odsłonę spotkania. Wilshere prostopadłym podaniem w pole karne obsłużył Theo Walcotta, ten, nieco wyrzucony na prawą stronę jedenastki podopiecznych McDermotta, oddał strzał na bramkę Reading ale piłkę z linii bramkowej wybronił wślizgiem obrońca gospodarzy.

HATTRICK CAZORLI! Na zegarze była 60. minuta gdy piękną, cudowną akcję, w swoim stylu przeprowadzili Kanonierzy! Wilshere wypuścił w pole karne Podolskiego, ten wzdłuż bramki podał do Hiszpana, któremu zostało tylko wbić piłkę do siatki australijskiego bramkarza The Royals.

W 62. minucie podwójna zmiana w drużynie gości. Pogrebnyaka zastępuje Le Fondre a Hunta Robson-Kanu.

Do tej pory Arsenal 20 razy zagroził bramce Federiciego, goście odwdzięczyli się czteroma sytuacjami strzeleckimi.

Niestety Wojciech Szczęsny nie zachowa czystego konta w tym meczu. W 66. minucie Gibbs fatalnie podał piłkę pod nogi Jaya Tabba, 28-letni pomocnik oddał ją Le Fondrowi, który minął Szczęsnego i wpakował futbolówkę do bramki, 1:4.

2:4! Na 20. minut przed końcem spotkania Robson-Kanu zatańczył z obrońcami Kanonierów przed jedenastką polskiego golkipera następnie podał piłkę w pole karne do Kebe a ten spowodował, że Szczęsny znów skapitulował. Duch meczu z Newcastle unosi się nad Madejski Stadium.

Strzelec gola zaraz po wpisaniu się na listę strzelców został zmieniony przez Garetha McCleary’ego. Również Arsene Wenger zdecydował się na wprowadzenie świeżego zawodnika na boisko. Ku uciesze fanów The Gunners, Aaron Ramsey zastąpił Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Podopieczni Wengera stracili nieco koncentracji, ich podania stały się niedokładne stąd utrata dwóch bramek.

I ZNÓW ARSENAL! W 80. minucie Cazorla urwał się defensorom rywali, podał piłkę Walcottowi, ten zwiódł obrońców Reading i w końcu pokonał Federiciego, 2:5! To najlepszy występ byłego piłkarza Malagi z armatą na piersi: trzy gole i asystę zaliczył w poniedziałkowy wieczór Cazorla.

Parę minut później bohater spotkania rodem z półwyspu Iberyjskiego zszedł z boiska, będąc zmienionym przez Francisa Coquelina.

Po bramce Walcotta z gospodarzy ostatecznie zeszło powietrze i prysły ich marzenia na zaliczenie efektownego comebacku.

Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na boisko wszedł Olivier Giroud dając odpocząć Theo Walcottowi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i pan Anthony Taylor, po trzech doliczonych przez siebie minutach zakończył świetne widowisko, jakim był pojedynek pomiędzy Reading a Arsenalem na Madejski Stadium. Na uwagę zasługuje świetna postawa w tym spotkaniu Hiszpana – Santiego Cazorli – oraz dobrze wyglądająca współpraca pomiędzy playmakerem Kanonierów a Lukasem Podolskim. Podopieczni Wengera wreszcie przekonująco wygrywają, prezentując atrakcyjny, przyjemny dla oka futbol. Oby to był zwiastun rosnącej formy The Gunners.

Genialna analiza Gary'ego Neville'a przed meczem na Madejski Stadium:

Raport pomeczowyReading autor: Damian Burchardt źrodło: własne
Arsenalfcfan komentarzy: 1320718.12.2012, 15:57

ta.. Wenger co każde okienko mówi, że już są pieniądze i ma je ;) więc to żadna nowina.. transferów wielo milionowych nie było, nie ma i nie będzie ..

koczan_4 komentarzy: 330218.12.2012, 15:55

Ciekawe czy to o `większym wydawaniu pieniędzy` to prawda? Pierwszym potwierdzeniem powinno być podpisanie nowej umowy z Theo i Bacarym a później ciekawe ruchy w okienku transferowym.
Pożyjemy, zobaczymy ;p

Lr556 komentarzy: 153618.12.2012, 15:51

Ku uciesze fanów The Gunners, Aaron Ramsey zastąpił Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Faber komentarzy: 4218.12.2012, 15:34

Tak w ogóle z innej beczki, przydałoby się uaktualnić HISTORIE STROJÓW na naszej stronie internetowe :)

ArseneAl komentarzy: 2341718.12.2012, 15:28

@Kanonier25
Na Orange Sport właśnie leci pierwsza połowa.
O 16:15 zaczyna się II.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.12.2012, 15:23

Pierdu pierdu, słyszę to od Wengera co sezon.

Kanonier25 komentarzy: 175818.12.2012, 15:21

Panowie, gdzie mógłbym obejrzeć drugą połowę Naszego wczorajszego spotkania? Nie mogłem oglądać wczoraj..

Qarol komentarzy: 1450218.12.2012, 15:19

Chciałbym wierzyć w to wszystko ; D

Przekonamy się już niebawem. Oby tylko udawało się nam zatrzymywać tych najlepszych, bo bez tego to pieniądze wydane na "wzmocnienia" nic nie dadzą.

Me3mber komentarzy: 256118.12.2012, 15:08

espn.co.uk/football/sport/story/184400.html
Nowe,lepsze czasy dla Arsenalu zaczynają się już dzisiaj Panowie :D

czarny7777777 komentarzy: 251618.12.2012, 15:06

Wenger: No more financial restrictions at Arsenal!

"We have gone through a period where we had restricted potential, financially," Wenger said. "[That happens] when you move into the new stadium, but we have come over that period and now hopefully can be a bit more convincing [with transfers and contracts]."

skąd to macie z twitta ?

OFFO komentarzy: 354518.12.2012, 15:03

fajna analiza a co do wypowiedzi Wengera to sami sobie zaprzeczaja (przeciez zawsze mówli zarzad/wenger ze kase maja ale niewydaja bo Wenger ma tą swoja filozofie)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 118.12.2012, 14:59

afcforever
Spoko wystarczy że mu jakiś Shawcross wjedzie przez przypadek i się seria skończy:P

JacobC komentarzy: 23318.12.2012, 14:47

@ArseneAL - Jeszcze Thiago i Neymara :P

Damian20 komentarzy: 127518.12.2012, 14:44

Jak tak ogladam tego Zahe to widze ze ma calkiem niezle obie nogi

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 618.12.2012, 14:39

@Flisu
No dobry jest, na czwartego obrońcę byłby w sam raz ;)

Flisu komentarzy: 160218.12.2012, 14:37

Azteco
Alderweireld dobry obrońca. Dodatkowo często go kupuje w FIFIE bo tani, dobry i młody :D

ArseneAl komentarzy: 2341718.12.2012, 14:34

A ja bym chciał Falkało, Kristiano i Jaja Ture.

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 118.12.2012, 14:32

JacobC, to logiczne by było, chcą skłonić protestujących fanów do powrócenia na stadion poprzez kłamstwo

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 618.12.2012, 14:32

Nowa ploteczka transferowa, tym razem Toby Alderweireld: fanatix.com/news/talented-defender-dreaming-of-arsenal-or-tottenham-switch/103506/

Zaha
:P też pomarzyć można. IMO Eriksen za parę lat może być jednym z najlepszych zawodników na świecie :P

JacobC komentarzy: 23318.12.2012, 14:27

Taka prawda że nie będzie żadnego wydawania kasy. Po prostu zarząd chce uspokoić kibiców z *Black scarf*.

Jakoś nie wierze w nagłą odmianę polityki tego klubu.

mallen komentarzy: 2123918.12.2012, 14:24

@Pinguite

Wiem, wiem "mały" koncert życzeń sobie zrobiłem ;)

Pnq

Ktos dobrze napisal w komentarzu pod ta wiadomscia na fb. Skoro czasy zaciskania pasa w Arsenalu sie skonczyly to czemu odszedl RvP i czemu nie chca dac Theo tych 90 p/w ?

Pinguite komentarzy: 1502018.12.2012, 14:05

Marzag > Zobaczymy... może faktycznie w zimie będzie hardkor? Lub ten hardkor zacznie się dopiero w lecie ;) Ale wypowiedź nastraja pozytywnie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2012, 14:03

Arsenal23, pasuję ten mecz, na Barcę nie ma sensu stawiać, bo za niski kurs, a nie wydaje mi się, żeby akurat na tym rywalu FCB się potknęła.

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 118.12.2012, 14:01

Pinguite, skąd to info? to znaczy że zacznie się big spending?

mruw komentarzy: 413718.12.2012, 14:01

//transfery.info/55556,walcott-zostaje-w-arsenalu

Pinguite komentarzy: 1502018.12.2012, 13:56

Marzag > Ehh, aż mi muminki przeleciały... gdyby nie ta muzyka nawet to sobie bym zostawił. xD

BTW

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 118.12.2012, 13:54

Pinguite, masz może młodsze rodzeństwo które zbyt dużo czasu spędza na kompie? to jest dobry patent żeby mu się odechciało przesiadywać na necie zbyt długo ;p

Pinguite komentarzy: 1502018.12.2012, 13:49

Ale po co? Co Ty tam kombinujesz?

chelseatozal komentarzy: 5018.12.2012, 13:48

Na faworyta nie ma sensu stawiac ... Chyba ze za 10000 pln ...heh...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.12.2012, 13:36

Kto wygra Barcelona czy Valladolid ? Bo ja mam dylemat, chyba postawie na to drugie.

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 118.12.2012, 13:22

Borekenema, ja gsdy nie widzę poprawy w postawie gracza, a jedynie widzę że dziś mu dopisało szczęście nie mam zamiaru go chwalić

kilerr15 komentarzy: 69818.12.2012, 13:12

o co chodzi z tą analiza? aż odpalam kompa i przerzucam się z komórki bo ciekawy jestem :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2012, 13:10

Pinguite, nie, jako kibic Arsenalu przez 10 lat raczej nie można powiedzieć, że jestem zmienny :p

janek_4 komentarzy: 123518.12.2012, 13:05

Różne ludzie mają podejście do tatuaży, ja uważam to za sztukę. Ale jestem też z typu osób, które nie martwią się co będzie potem jak mi się znudzi czy coś. Jak dla mnie, jak tatuaż będzie ładnie zrobiony to nawet kiedy tfu tfu kiedyś przestanę wspierać Arsenal to armata będzie mi przypominała fajne czasy kibicowania.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.12.2012, 13:03

@Pinguite
w dni parzyste prawa ręka, w nieparzyste lewa ^^

Pinguite komentarzy: 1502018.12.2012, 13:01

pauleta19 > To strasznie zmienny jesteś. Kobiety też zmieniasz jak rękawiczki? :P

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.12.2012, 13:01

@Marzag
bo ogólnie Gervinho jest bardzo słabym "piłkarzem", ale jest inna sprawa z tym hejtowaniem. Chodzi mi o to, że jak zagra dobry mecz to trzeba umieć to przyznać, co prawda nie można zapominać o tym ile już meczy zawalił, ale jak zagra dobrze to trzeba to docenić.