Kanonada na Madejski Stadium. Reading 2:5 Arsenal!

Kanonada na Madejski Stadium. Reading 2:5 Arsenal! 17.12.2012, 21:53, Damian Burchardt 1449 komentarzy

Jak powetować sobie nieudane ostatnio spotkania, to po całości, jak pojedynek Reading z Arsenalem, to grad bramek - takie wnioski można wyciągnąć po kończącym 17. kolejkę Premier League spotkaniu The Royals z Kanonierami na Madejski Stadium. Podopieczni Wengera wreszcie zaprezentowali dobrą formę, co z pewnością może cieszyć fanów The Gunners nawet mimo faktu, że rywalem ich pupili w poniedziałkowy wieczór był ostatni zespół w tabeli angielskiej ekstraklasy. Arsenal, dzięki zwycięstwu 5:2 nad drużyną Briana McDermotta, awansuje na piątą lokatę i traci zaledwie dwa punkty do odwiecznego rywala - Tottenhamu - okupującego miejsce uprawniające do udziału w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Menedżerowie obu ekip postanowili rozpocząć poniedziałkowe starcie w następujących składach:

Reading: Federici - Cummings, Gorkss, Mariappa, Shorey - Leigertwood, Tabb, Kebe, McAnuff - Hunt, Pogrebnyak

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere, Cazorla - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Podolski

Punktualnie o godzinie 21:00 czasu polskiego sędzia Anthony Taylor rozpoczął mecz na Madejski Stadium.

Arsenal od początku zabrał się do roboty. Po pierwszej w meczu kontrze wyprowadzonej przez Aleksa Oxlade-Chamberlaina, przy małym udziale w niej Santiego Cazorli, młody, angielski skrzydłowy uderzył z dystansu na bramkę Federiciego. Australijczyk sparował jednak piłkę, do której dopadł będący na spalonym Podolski.

Reading! W 8. minucie gry, po akcji przeprowadzonej prawym skrzydłem przez Pogrebnyaka, Rosjanin podał piłkę do ustawionych kolegów w polu karnym Kanonierów, MacAnuff skiksował jednak i nastrzelił reprezentanta Rosji, który znajdował się najbliżej Wojciecha Szczęsnego.

PODOLSKI! Po 14 minutach spotkania akcję rozpoczął Jack Wilshere ze środka pola, który podał do reprezentanta Niemiec. Ten oddał futbolówkę Kieranowi Gibbsowi i wbiegł w pole karne, gdzie niepilnowany wykończył akcję po dośrodkowaniu Anglika z lewego skrzydła, pokonując Federiciego swoją lepszą nogą. Arsenal prowadzi!

Kolejna świetna okazja dla gości. W 21. minucie Cazorla prostopadłym podaniem na dobieg stworzył Walcottowi sytuację sam na sam z bramkarzem Królewskich jednak upominający się o więcej szans występów na szpicy napastnik nie wykorzystał tej doskonałej okazji do podwyższenia prowadzenia i przegrał pojedynek z Federicim.

The Gunners mieli jak do tej pory bardzo dużo swobody w rozgrywaniu swoich akcji w środku pola. Z kolei ataki gospodarzy albo kończyły się niecelnymi podaniami, albo blokowanymi przez defensorów Arsenalu strzałami.

Reading odpowiada! Gdy na zegarze widniała 27. minuta, tym razem po lewej stronie pola karnego Szczęsnego znalazł się mający dużo miejsca Pogrebnyak, który dośrodkował do wbiegających w jedenastkę Polaka kolegów. Udanie jednak interweniował Vermaelen. Belg wybił piłkę spod nóg napastników The Royals.

0:2! W 32. minucie świetnie znaleziony podaniem przez Mikela Artetę Podolski minął na lewym skrzydle Cummingsa i dośrodkował piłkę na głowę Santiego Cazorli a najmniejszy spośród piłkarzy gości bez problemu wpakował piłkę do siatki Federiciego. Ależ Hiszpan cieszy się z tego gola!

KANONADA NA MADEJSKI STADIUM! 2 minuty później Walcott z prawej części pola karnego rywali posłał piłkę na drugą stronę do Gibbsa, ten zgrał ją głową do Cazorli. Hiszpan świetnie opanował futbolówkę i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Kapitalny mecz rozgrywa filigranowy rozgrywający, 0:3!

Pierwsza żółta kartka tego wieczoru dla McAnuffa. Reprezentant Jamajki bardzo nieprzyjemnie kopnął Jacka Wilshere’a w krocze, nie było to jednak celowe zagranie..

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją sytuację na strzelenie gola miał Oxlade-Chamberlain. Sagna idealnie dośrodkował piłkę w pole karne Reading, strzał The Oxa głową z najbliższej odległości został jednak wybroniony przez Federiciego.

Po doliczonej minucie arbiter tego spotkania zakończył pierwszą połowę meczu na Madejski Stadium.

Obie drużyny, po kwadransie odpoczynku, rozpoczęły drugie 45 minut spotkania bez zmian.

Kanonierzy z podobnym impetem co na początku meczu rozpoczęli drugą odsłonę spotkania. Wilshere prostopadłym podaniem w pole karne obsłużył Theo Walcotta, ten, nieco wyrzucony na prawą stronę jedenastki podopiecznych McDermotta, oddał strzał na bramkę Reading ale piłkę z linii bramkowej wybronił wślizgiem obrońca gospodarzy.

HATTRICK CAZORLI! Na zegarze była 60. minuta gdy piękną, cudowną akcję, w swoim stylu przeprowadzili Kanonierzy! Wilshere wypuścił w pole karne Podolskiego, ten wzdłuż bramki podał do Hiszpana, któremu zostało tylko wbić piłkę do siatki australijskiego bramkarza The Royals.

W 62. minucie podwójna zmiana w drużynie gości. Pogrebnyaka zastępuje Le Fondre a Hunta Robson-Kanu.

Do tej pory Arsenal 20 razy zagroził bramce Federiciego, goście odwdzięczyli się czteroma sytuacjami strzeleckimi.

Niestety Wojciech Szczęsny nie zachowa czystego konta w tym meczu. W 66. minucie Gibbs fatalnie podał piłkę pod nogi Jaya Tabba, 28-letni pomocnik oddał ją Le Fondrowi, który minął Szczęsnego i wpakował futbolówkę do bramki, 1:4.

2:4! Na 20. minut przed końcem spotkania Robson-Kanu zatańczył z obrońcami Kanonierów przed jedenastką polskiego golkipera następnie podał piłkę w pole karne do Kebe a ten spowodował, że Szczęsny znów skapitulował. Duch meczu z Newcastle unosi się nad Madejski Stadium.

Strzelec gola zaraz po wpisaniu się na listę strzelców został zmieniony przez Garetha McCleary’ego. Również Arsene Wenger zdecydował się na wprowadzenie świeżego zawodnika na boisko. Ku uciesze fanów The Gunners, Aaron Ramsey zastąpił Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Podopieczni Wengera stracili nieco koncentracji, ich podania stały się niedokładne stąd utrata dwóch bramek.

I ZNÓW ARSENAL! W 80. minucie Cazorla urwał się defensorom rywali, podał piłkę Walcottowi, ten zwiódł obrońców Reading i w końcu pokonał Federiciego, 2:5! To najlepszy występ byłego piłkarza Malagi z armatą na piersi: trzy gole i asystę zaliczył w poniedziałkowy wieczór Cazorla.

Parę minut później bohater spotkania rodem z półwyspu Iberyjskiego zszedł z boiska, będąc zmienionym przez Francisa Coquelina.

Po bramce Walcotta z gospodarzy ostatecznie zeszło powietrze i prysły ich marzenia na zaliczenie efektownego comebacku.

Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na boisko wszedł Olivier Giroud dając odpocząć Theo Walcottowi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i pan Anthony Taylor, po trzech doliczonych przez siebie minutach zakończył świetne widowisko, jakim był pojedynek pomiędzy Reading a Arsenalem na Madejski Stadium. Na uwagę zasługuje świetna postawa w tym spotkaniu Hiszpana – Santiego Cazorli – oraz dobrze wyglądająca współpraca pomiędzy playmakerem Kanonierów a Lukasem Podolskim. Podopieczni Wengera wreszcie przekonująco wygrywają, prezentując atrakcyjny, przyjemny dla oka futbol. Oby to był zwiastun rosnącej formy The Gunners.

Genialna analiza Gary'ego Neville'a przed meczem na Madejski Stadium:

Raport pomeczowyReading autor: Damian Burchardt źrodło: własne
Ars3n komentarzy: 1235419.12.2012, 09:11

Borekenema
Dokladnie. wedlug niego mialo do nas przyjsc 5 pilkarzy, a teraz znow tu bzdury wypisuje.

ArseneAl
nic dziwnego po tym trollingu.

mallen komentarzy: 2123919.12.2012, 09:10

Tactical Touch: Reading's shape let Arsenal shine:

premierleague.com/en-gb/photos-and-videos/videos/tactical-touch-reading-arsenal-181212.html

@imprecis
Ty w lato też mówiłeś ile to jeszcze piłkarzy ściągniemy i jakie to masz przeczucia

ArseneAl komentarzy: 2341719.12.2012, 08:15

LOL howareyou zbanowany O_O

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2012, 01:18

Newcastle could fine Demba Ba for interview to Canal+ where he said he would be interested in Arsenal move (Telegraph)

Newcastle może ukarać swojego napastnika Dembe Ba za to, że Senegalczyk niedawno wypowiedział się pozytywnie na temat Arsenalu, że Arsenal byłby spełnieniem marzeń dla niego ;p

czarny7777777 komentarzy: 251619.12.2012, 01:02

beda jaja ja Wenger w ostatnich 3 meczach w tym roku da szanse Theo tylko po to zeby podpisał kontrakt a jak podpisze to od razu Wenger go spowrotem na skrzydło

"juk Kuba bogu tak bug kubie" xDDDDDDDDDDD

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2012, 00:30

Robson93 > Kimś Chelsea będzie musiała zastąpić Stturidge, więc media odrazu łączą Theo z Chelsea.

Robson93 komentarzy: 20019.12.2012, 00:26

"Theo Walcott is a £15m January transfer target for Chelsea!"
spoko ploty

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2012, 00:25

Huntelaar scored 33 in 46 at Heerenveen, 76 in 92 at Ajax, 8 in 20 at Real, 7 in 25 at AC, 42 in 70 at Schalke, 34 in 59 for country. #afc

Statystyki świetne, ale w tym sezonie już tego zbytnio nie pokazuje.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.12.2012, 00:21

Tylka nie urywaja te 90 procentowe transfery The reds Sturridga i Ince , The times pisze ze to juz formalnosc

kamil_malin komentarzy: 933219.12.2012, 00:18

Ox 60k p/w
Wilshere 80k p/w

Walcott dostanie coś około 85-90k p/w...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2012, 00:11

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/9754360/Theo-Walcott-resumes-talks-as-Arsenal-manager-Arsene-Wenger-prepares-to-keep-young-guns-at-the-Emirates.html

Theo wznowił rozmowy z Arsenalem na temat nowego kontraktu. W tym momencie mamy największe szanse aby podpisał z nami nową umową niż przez kilkanaście ostatni tygodni.
Wenger zacznie dawać mu szansę gry na ataku to Theo z pewnością lada moment podpisze nową umowę.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2012, 00:10

Kompilacja

youtube.com/watch?v=rCF8NMMNBeU

Reading vs Santi Cazorla

Oggy komentarzy: 948919.12.2012, 00:09

Heh kultowa gadka Garego Neville'a, nie lubię typa ale mądrze pokazał parę zależności. I ten tekst z oh now I've got space behind me ....xDD A co w świecie plotek? Ktoś już Theo żegna? Co to za głupoty o D. Villa u nas o.O?

grochal14 komentarzy: 193319.12.2012, 00:01

100 tys funtow za 29 letniego dostawnoge to troche przesada.

vinio komentarzy: 254718.12.2012, 23:58

To śmiech na sali, że Theo nie dostaje 100 tys jak to prawda.

Ars3n komentarzy: 1235418.12.2012, 23:56

chelsea przegrala jeszcze ta cala tarcze.

Topek
aha, czyli gra tak samo jak Theo w tamtym sezonie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.12.2012, 23:54

thetimes.co.uk/tto/sport/football/premierleague/article3635381.ece

Arsenal rozmawia z Schalke na temat transferu Huntelaara. Holender chce 100 tysięcy funtów tygodniowo ! Przesada jak dla mnie. Lepiej taką tygodniówkę dać Theo.

vinio komentarzy: 254718.12.2012, 23:52

gunners007
jeszcze z City przegrali

vinio komentarzy: 254718.12.2012, 23:51

oj nie wiem czy sprowdzą Falcao trochę kosztuje a raz juz się przejechali na takim transferze.

gunners007 komentarzy: 954318.12.2012, 23:50

Jutro Leeds gra z Chelsea w CoC. Leeds ma dobrą formę na swoim stadionie, także jest spora szansa, że wywalą Chelsea z rozgrywek. Jeśli odpadną to będzie burza na Stamford, mogliby w tym sezonie wygrać 3 łatwe trofea (Supercup, KMŚ, CoC) , a jak wiemy dwa mają już przegrane.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12618.12.2012, 23:41

Sturridge przecież ostatnio kopie się we własne czoło. On na jednym boku, Gervinho na drugim i wszystkie stacje komediowe nasze.

Sakahai komentarzy: 206018.12.2012, 23:41

Sturridge to totalny egoista, nie pasuje do naszego stylu gry nikt taki

Pinguite komentarzy: 1502018.12.2012, 23:40

Przecież to oczywiste, że Torres sobie siądzie na ławce, a na boisku będzie hasał nowo-sprowadzony Falcao. To chyba oczywiste, nieprawdaż? ;]

vinio komentarzy: 254718.12.2012, 23:40

wątpię myślę, że ManU wyjdzie po Theo. Theo aktualnie jest w lepszej formie niż Moses czy Hazard więc moim zdaniem jak tam trafi ma 1 skład

Ars3n komentarzy: 1235418.12.2012, 23:39

''Uważa się, że Liverpool zgodził się zapłacić Chelsea 12 milionów funtów za napastnika, a jego zarobki mają wynieść około 60 tys. funtów tygodniowo.''

LOL, 12 mln ? 60tys ?! idealny dla nas.

grochal14 komentarzy: 193318.12.2012, 23:38

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MvMdH4B3Y8k

Ars3n komentarzy: 1235418.12.2012, 23:37

lfc.pl/49164/sturridge-i-ince-jedna-noga-w-lfc

Theo zastapi Torresa czyli na lawce sobie usiada, a w ich miejsce pewnie przyjdzie Falcao czy inna zachcianka Romka.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12618.12.2012, 23:36

Myślę, że Chelsea pójdzie po coś mocniejszego niż Theo. Ogólnie ostatnią nadzieją na pozostanie Anglika jest chyba brak dobrych propozycji ze świata...

vantastic komentarzy: 99218.12.2012, 23:32

Sturridge i Tom Ince od stycznia w Liverpoolu.Wygląda na to,że Rodgers będzie grał młodymi angielskimi skrzydłami.Zawodnika Blackpool możecie skreślać ze swoich transferowych wish-list.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17218.12.2012, 23:31

To podgrzeję atmosferę. Mówi się, że Sturridge jest przyklepany przez LFC. To oznacza, że Chelsea musi ściągnąć jakiegoś napastnika. Theo?

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17218.12.2012, 23:23

+ jakichś ozdobników słodkich do babeczek.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12618.12.2012, 23:23

Kup jej plakat Nirvany i powiedz, że myślałeś, że jest zakochana w 'Kurcie'.

Ehh, skończy się chyba na tym: empik.com/kult-biala-ksiega-czyli-wszystko-o-wszystkich-piosenkach-weiss-wieslaw,p1056203676,ksiazka-p

@fabsafc
Kup jej gaz pieprzowy, będzie sobie psikała i będzie gaaaaaaaaaz gaaaaaaaz gaaaaaaaz gaaaaaaz gaaaaaaz gaaaaaz gaaaaaaz na ulicach

Theo10 komentarzy: 828518.12.2012, 23:17

@FabsAFC

Może jakąś biografię Kultu albo Kazika?

grochal14 komentarzy: 193318.12.2012, 23:16

piekarnik :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17218.12.2012, 23:13

Ej, co mogę kupić na święta osobie zakochanej w "Kulcie" i kreatywnych wypiekach a'la muppetowe babeczki?

maciekbe komentarzy: 1245818.12.2012, 23:09

nie wiecie przypadkiem, czy mecz z Reading był omawiany w MOTD ? Bo nie mogę coś znaleźć żadnego filmiku na necie

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 618.12.2012, 23:04