Kanonada na Madejski Stadium. Reading 2:5 Arsenal!

Kanonada na Madejski Stadium. Reading 2:5 Arsenal! 17.12.2012, 21:53, Damian Burchardt 1449 komentarzy

Jak powetować sobie nieudane ostatnio spotkania, to po całości, jak pojedynek Reading z Arsenalem, to grad bramek - takie wnioski można wyciągnąć po kończącym 17. kolejkę Premier League spotkaniu The Royals z Kanonierami na Madejski Stadium. Podopieczni Wengera wreszcie zaprezentowali dobrą formę, co z pewnością może cieszyć fanów The Gunners nawet mimo faktu, że rywalem ich pupili w poniedziałkowy wieczór był ostatni zespół w tabeli angielskiej ekstraklasy. Arsenal, dzięki zwycięstwu 5:2 nad drużyną Briana McDermotta, awansuje na piątą lokatę i traci zaledwie dwa punkty do odwiecznego rywala - Tottenhamu - okupującego miejsce uprawniające do udziału w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Menedżerowie obu ekip postanowili rozpocząć poniedziałkowe starcie w następujących składach:

Reading: Federici - Cummings, Gorkss, Mariappa, Shorey - Leigertwood, Tabb, Kebe, McAnuff - Hunt, Pogrebnyak

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere, Cazorla - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Podolski

Punktualnie o godzinie 21:00 czasu polskiego sędzia Anthony Taylor rozpoczął mecz na Madejski Stadium.

Arsenal od początku zabrał się do roboty. Po pierwszej w meczu kontrze wyprowadzonej przez Aleksa Oxlade-Chamberlaina, przy małym udziale w niej Santiego Cazorli, młody, angielski skrzydłowy uderzył z dystansu na bramkę Federiciego. Australijczyk sparował jednak piłkę, do której dopadł będący na spalonym Podolski.

Reading! W 8. minucie gry, po akcji przeprowadzonej prawym skrzydłem przez Pogrebnyaka, Rosjanin podał piłkę do ustawionych kolegów w polu karnym Kanonierów, MacAnuff skiksował jednak i nastrzelił reprezentanta Rosji, który znajdował się najbliżej Wojciecha Szczęsnego.

PODOLSKI! Po 14 minutach spotkania akcję rozpoczął Jack Wilshere ze środka pola, który podał do reprezentanta Niemiec. Ten oddał futbolówkę Kieranowi Gibbsowi i wbiegł w pole karne, gdzie niepilnowany wykończył akcję po dośrodkowaniu Anglika z lewego skrzydła, pokonując Federiciego swoją lepszą nogą. Arsenal prowadzi!

Kolejna świetna okazja dla gości. W 21. minucie Cazorla prostopadłym podaniem na dobieg stworzył Walcottowi sytuację sam na sam z bramkarzem Królewskich jednak upominający się o więcej szans występów na szpicy napastnik nie wykorzystał tej doskonałej okazji do podwyższenia prowadzenia i przegrał pojedynek z Federicim.

The Gunners mieli jak do tej pory bardzo dużo swobody w rozgrywaniu swoich akcji w środku pola. Z kolei ataki gospodarzy albo kończyły się niecelnymi podaniami, albo blokowanymi przez defensorów Arsenalu strzałami.

Reading odpowiada! Gdy na zegarze widniała 27. minuta, tym razem po lewej stronie pola karnego Szczęsnego znalazł się mający dużo miejsca Pogrebnyak, który dośrodkował do wbiegających w jedenastkę Polaka kolegów. Udanie jednak interweniował Vermaelen. Belg wybił piłkę spod nóg napastników The Royals.

0:2! W 32. minucie świetnie znaleziony podaniem przez Mikela Artetę Podolski minął na lewym skrzydle Cummingsa i dośrodkował piłkę na głowę Santiego Cazorli a najmniejszy spośród piłkarzy gości bez problemu wpakował piłkę do siatki Federiciego. Ależ Hiszpan cieszy się z tego gola!

KANONADA NA MADEJSKI STADIUM! 2 minuty później Walcott z prawej części pola karnego rywali posłał piłkę na drugą stronę do Gibbsa, ten zgrał ją głową do Cazorli. Hiszpan świetnie opanował futbolówkę i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Kapitalny mecz rozgrywa filigranowy rozgrywający, 0:3!

Pierwsza żółta kartka tego wieczoru dla McAnuffa. Reprezentant Jamajki bardzo nieprzyjemnie kopnął Jacka Wilshere’a w krocze, nie było to jednak celowe zagranie..

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją sytuację na strzelenie gola miał Oxlade-Chamberlain. Sagna idealnie dośrodkował piłkę w pole karne Reading, strzał The Oxa głową z najbliższej odległości został jednak wybroniony przez Federiciego.

Po doliczonej minucie arbiter tego spotkania zakończył pierwszą połowę meczu na Madejski Stadium.

Obie drużyny, po kwadransie odpoczynku, rozpoczęły drugie 45 minut spotkania bez zmian.

Kanonierzy z podobnym impetem co na początku meczu rozpoczęli drugą odsłonę spotkania. Wilshere prostopadłym podaniem w pole karne obsłużył Theo Walcotta, ten, nieco wyrzucony na prawą stronę jedenastki podopiecznych McDermotta, oddał strzał na bramkę Reading ale piłkę z linii bramkowej wybronił wślizgiem obrońca gospodarzy.

HATTRICK CAZORLI! Na zegarze była 60. minuta gdy piękną, cudowną akcję, w swoim stylu przeprowadzili Kanonierzy! Wilshere wypuścił w pole karne Podolskiego, ten wzdłuż bramki podał do Hiszpana, któremu zostało tylko wbić piłkę do siatki australijskiego bramkarza The Royals.

W 62. minucie podwójna zmiana w drużynie gości. Pogrebnyaka zastępuje Le Fondre a Hunta Robson-Kanu.

Do tej pory Arsenal 20 razy zagroził bramce Federiciego, goście odwdzięczyli się czteroma sytuacjami strzeleckimi.

Niestety Wojciech Szczęsny nie zachowa czystego konta w tym meczu. W 66. minucie Gibbs fatalnie podał piłkę pod nogi Jaya Tabba, 28-letni pomocnik oddał ją Le Fondrowi, który minął Szczęsnego i wpakował futbolówkę do bramki, 1:4.

2:4! Na 20. minut przed końcem spotkania Robson-Kanu zatańczył z obrońcami Kanonierów przed jedenastką polskiego golkipera następnie podał piłkę w pole karne do Kebe a ten spowodował, że Szczęsny znów skapitulował. Duch meczu z Newcastle unosi się nad Madejski Stadium.

Strzelec gola zaraz po wpisaniu się na listę strzelców został zmieniony przez Garetha McCleary’ego. Również Arsene Wenger zdecydował się na wprowadzenie świeżego zawodnika na boisko. Ku uciesze fanów The Gunners, Aaron Ramsey zastąpił Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Podopieczni Wengera stracili nieco koncentracji, ich podania stały się niedokładne stąd utrata dwóch bramek.

I ZNÓW ARSENAL! W 80. minucie Cazorla urwał się defensorom rywali, podał piłkę Walcottowi, ten zwiódł obrońców Reading i w końcu pokonał Federiciego, 2:5! To najlepszy występ byłego piłkarza Malagi z armatą na piersi: trzy gole i asystę zaliczył w poniedziałkowy wieczór Cazorla.

Parę minut później bohater spotkania rodem z półwyspu Iberyjskiego zszedł z boiska, będąc zmienionym przez Francisa Coquelina.

Po bramce Walcotta z gospodarzy ostatecznie zeszło powietrze i prysły ich marzenia na zaliczenie efektownego comebacku.

Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na boisko wszedł Olivier Giroud dając odpocząć Theo Walcottowi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i pan Anthony Taylor, po trzech doliczonych przez siebie minutach zakończył świetne widowisko, jakim był pojedynek pomiędzy Reading a Arsenalem na Madejski Stadium. Na uwagę zasługuje świetna postawa w tym spotkaniu Hiszpana – Santiego Cazorli – oraz dobrze wyglądająca współpraca pomiędzy playmakerem Kanonierów a Lukasem Podolskim. Podopieczni Wengera wreszcie przekonująco wygrywają, prezentując atrakcyjny, przyjemny dla oka futbol. Oby to był zwiastun rosnącej formy The Gunners.

Genialna analiza Gary'ego Neville'a przed meczem na Madejski Stadium:

Raport pomeczowyReading autor: Damian Burchardt źrodło: własne
gunners007 komentarzy: 954318.12.2012, 23:02

Gdyby w razie fiaska w negocjacjach kontraktowych bylibyśmy zmuszeni do sprzedaży Theo, myślę, że Sofiane Feghouli byłby w stanie godnie zastąpić Walcotta, biorąc po uwagę, iż opuszcza on zdecydowanie zbyt dużą ilość spotkań z powodu kontuzji, powoduje to konieczność do skorzystania z usług Gervinho więc ta opcja byłaby wysoce korzystna dla klubu.

grochal14 komentarzy: 193318.12.2012, 23:00

Pato dobry gracz ale by sie idealnie dopasowal z Diabym. Razem by mogli grac w fife przed 3/4 sezonu

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 618.12.2012, 22:55

@maciekbe
Spoko, każdemu się zdarza :D Don't blame yourself ;)

maciekbe komentarzy: 1245818.12.2012, 22:52

"Pato to inwalida w porównaniu z Diabym" DŻIZAS :|

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 118.12.2012, 22:52

Krzysztof95, to moze zamiast ramseya zatrudnimy józka spod monopolo, tygodniowka, to zarcie, tanie wina i jakas tania dziwka, bedzie w siodmym niebie, tak samo przydatny w szerokim skladzie bedzie, a moze nawet bardziej bo zainspiruje ich swoja historia

@azteco źle przeczytałem to, co napisałeś. Myślałem że napisałeś "Pato to w porównaniu z Diabym kaleka" Nie wiem, gdzie takie coś wyczytałem :D Dziwny dzień

vinio komentarzy: 254718.12.2012, 22:49

jak Theo odejdzie to będzie tragedia jeden z lepszych skrzydłowych na świecie zawsze go za takiego uważałem Ci z Barcy niby lepsi ? na pewno nie, miał słabszą formę ale ja widziałem, że mu się uda bo był młody, nie może odejść np Gervinho czy Ramsey ?

maciekbe komentarzy: 1245818.12.2012, 22:49

@azteco kłamiesz, sprawdziłem. Od 2010 do teraz Pato zagrał wystąpił w barwach milanu 58 razy (40 w lidze) a Diaby 31 (25 w lidze) :D
Co nie zmienia faktu, że Pato się nie nadaje. A szkoda, bo ma talent i to spory. Tak samo jak Diaby :|

ArseneAl komentarzy: 2341718.12.2012, 22:48

Dla fanów Hey na tvp polonia leci właśnie koncert unplugged z 93 roku :P
Nie umywa się do unplugged z 2007 ale zawsze można posłuchać starych czasów :)

Pinguite komentarzy: 1502018.12.2012, 22:47

Szkoda, że Pato dręczą kontuzję. Aż mi się przypomniała ta fenomenalna bramka, którą strzelił Barcelonie!

Ars3n komentarzy: 1235418.12.2012, 22:36

Pato gra tak jak Diaby, dobrze ale malo. Takich zawodnikow nam nie trzeba, wypad z nimi.

Krzysztof95 komentarzy: 142818.12.2012, 22:32

Marzag przyda sie szeroka kadra...
A Pato slabo gra? Bo za 15 mln euro to ja chetnie byl 23 letniego brazylijczyka zobaczyl w Arsenalu :)

TheDogg komentarzy: 72018.12.2012, 22:31

mocne to

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 118.12.2012, 22:26

Krzysztof, ramsey powinien sam placic za to ze kaleczy w arsenalu, a nie podwyzki dostawac i przedluzenia kontraktu ;-)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2012, 22:26

Hehe:
twitter.com/FelixAFC/status/279614137762459648/photo/1

maciekbe komentarzy: 1245818.12.2012, 22:25

@A23 Hargravesa lepiej :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.12.2012, 22:23

Milan sprzedaje Pato to Corinthians, co wy na to zeby dokupić kolegę Diabiemu ?

Krzysztof95 komentarzy: 142818.12.2012, 22:22

Pojechalen po calosci ale jak naprawde ma byc kasa to czemu niee a z kontraktami to niewiem jak bedzie

Krzysztof95 komentarzy: 142818.12.2012, 22:19

Moje marzenie odnosnie Arsenalu w do zrealizowania w miesiacu styczen :
Przedluzenie kontraktu z Walcott,Sagna,Wilshere,AOC,Ramsey + transfer obroncy,Diame lub Capoue,Isco,Ba/Schurle/Dzeko/Huntelaar

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 118.12.2012, 22:18

Wenger kiedyś powiedział coś w stylu "gdy są kontuzjowani, lub bez formy to deklarują miłość do klubu i chce zostać, gdy są w formie, odchodzą...

gunners007 komentarzy: 954318.12.2012, 22:12

vinio - Owszem Theo zasługuje na wysokie zarobki, lecz najważniejszym jest, aby utrzymać w zespole hierarchie, znaczy to, że np. Theo nie może zarabiać 2x więcej od Cazorli. Nie można tak drastycznie wywindować zarobków jednego piłkarza bo wtedy inni zaczną się buntować, a wtedy o jedności jako drużyna nie będzie mowy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2012, 22:10

Póki Isco nie dostał powołania do rep. mamy szanse, ale wątpię, żeby chłopak chciał się ruszyć zimą z Malagi, bo transfer w środku sezonu wyeliminuje go z dalszych rozgrywek LM, w których mu tak dobrze idzie.

A tam Manchestery. United gra innym stylem, więc Isco SAFowi nie potrzebny, w City miałby ławkę. Bardziej bym obstawiał Chelsea w kontekście przyszłego pracodawcy, ostatnio Romek kupuje wiele młodych talentów. Trzeba powalczyć, żeby później nie żałować, Cazorla też wydawał się nie do wyciągnięcia.

pronik komentarzy: 517918.12.2012, 22:08

NU ponoc chce kupic Remyego z OM chyba szykuja zastepstwo za Ba

vinio komentarzy: 254718.12.2012, 22:06

Już mnie to irytuje gdy mieli kontuzje błagali o pozostanie gdy byli bez formy błagali o pozostanie a gdy tylko rosną w siłę od razu uciekąją i zapominają jak klub był dla nich wyrozumiały. Theo zasługuję nawet na 150 tys.

Mizii komentarzy: 419118.12.2012, 22:06

Wiele klubów łączycie z Isco , a tak naprawdę jeszcze żaden klub nie wyraził oficjalnego zainteresowania młodym Hiszpanem i kto wie, czy ktokolwiek spróbuje pozyskać go zimą :)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 118.12.2012, 22:05

No to syf ehh... Dobranoc :(

vinio komentarzy: 254718.12.2012, 22:04

A ja myślę, że Isco nigdzie nie odejdzie na razie, już tyle co ja czytałem tego wszystkiego City Arsenal UTD Chelsea miejsca w kadrze już dawno nie ma dla żadnego piłkarza.

Wielo komentarzy: 147418.12.2012, 22:01

Nie wygramy bitwy o Isco z Manchesterami ...

gunners007 komentarzy: 954318.12.2012, 22:00

O Isco powinniśmy jak najszybciej zapomnieć. Chelsea próbuje się pozbyć Lamparda więc z pewnością w jego miejsce spróbują ściągnąć Isco, a w rywalizacji z nimi nie mamy żadnych szans, doskonale pokazał to transfer Maty. Tak ogólnie to nie spotkałem się z żadnymi "doniesieniami' co do zainteresowania z naszej strony tym piłkarzem.

vinio komentarzy: 254718.12.2012, 22:00

ta ja czytałem czyli Theo odchodzi do ManU takie mam wrażenie

Md13 komentarzy: 16218.12.2012, 22:00

Panowie jaki środek obrony ustawić? Gram w FM12, patch gdzie są wszystkie były gwiazdy, no i mam dylemat, ustawić środek Adams, O'Leary, czy może kombinować z Bouldem?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 118.12.2012, 21:59

Diabliica
Co? Rzuć link

vinio komentarzy: 254718.12.2012, 21:54

z logiem bpl

siemka gdzie kupie koszulke z tego sezonu wiem mam bojkot ale złamałem się... chciał bym koszulke z bpl dało by rade taką kupić?

Diabliica komentarzy: 337818.12.2012, 21:54

czyataliście to co powiedział Verma?

mitmichael komentarzy: 4924318.12.2012, 21:51

@pauleta19
Ale chodzi mi o klase zawodnika i gdzie gra a nie ma co porownywac Primera Division i Championship.

Mizii komentarzy: 419118.12.2012, 21:47

Dla mnie inwestowanie kasy w zawodnika, który ma 31 lat i jest po ciężkiej kontuzji nie jest do końca rozsądne. Poza tym Wenger nie chce dać Sagny długoterminowego kontraktu, ze względu na wiek, wiec wątpię by wyłożył tyle milionów na "podstarzałego" już Ville.... Bo co da za niego 15mln i podpisze dwuletni kontrakt?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.12.2012, 21:45

mitmichael, przecież Isco i Zaha są w takim samym wieku :|

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 218.12.2012, 21:42

Imprecis

Ile jeszce będziesz miał Evre w avku? Troche to męczące ;p

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 218.12.2012, 21:40

Po co ciągle piszecie o tym Isco?? Przeciez nie ma chyba nawet żadnego zainteresowania z naszej strony nim, a przecież Wenger i tak na 100% go nie kupi, bo nie będzie mógł grać w LM. Prędzej Navasa. A sam Isco na pewno tylko czeka na oferty z Barcelony. On jest w ogóle młody, więc jak jakimś cudem by do nas przyszedł, to i tak za 2-3 lata odejdzie

mitmichael komentarzy: 4924318.12.2012, 21:35

@Waskitcz
Teraz tylko trzeba sie martwic tym, czy aby przypadkiem nie sciagnie znowu jakichs młodzikow, ktorzy sie przydadza za 3-4 lata tylko bardzo dobrych pilkarzy jak Ba, Isco etc. Bo jak sie ludzie smieja - Wenger lubi młodych chłopcow i moze na Nich wydac pieniadze - przykład Zaha

Waskitcz komentarzy: 448818.12.2012, 21:32

No to zobaczymy co wam wyjdzie z tego waszego napalalania, ale jak przeczytałem news:

"Wenger: Koniec ograniczeń finansowych"