Kanonada na The Emirates! Arsenal gromi WHU aż 5-1!

Kanonada na The Emirates! Arsenal gromi WHU aż 5-1! 23.01.2013, 21:38, Łukasz Szabłowski 3884 komentarzy

Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń. Po pierwszej, dość wyrównanej połowie, Arsenal z furią zaatakował po przerwie. W nieco ponad dziesięć minut zdobył cztery bramki i odprawił gości z Upton Park z kwitkiem. Poza bardzo dobrym wynikiem zwrócić należy uwagę na masę świetnych zagrań, ciekawych piłek i kombinacyjnych akcji, a także na dyspozycję Podolskiego, Girouda i chyba wracającego do dobrej formy, Santiago Cazorlę. Końcowy wynik: 5-1.

Na początek składy obu ekip:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen (58. Koscielny), Gibbs, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski (70. Santos), Giroud (73. Oxlade-Chamberlain).

West Ham: Jaaskelainen, Demel, O'Brien, Reid (62. Diarra), Tomkins, Noble, Taylor, Nolan, Collison (62. Potts), Vaz Te (70. Damie), C.Cole.

Kanonierzy zaczęli dość obiecująco, już w pierwszej minucie odnotowaliśmy pierwsze, bardzo słabe, dośrodkowanie w pole karne, a trzy minuty później mieliśmy powtórkę tego zagrania, ponownie bez skutku.

W dziewiątej minucie zakotłowało się w polu karnym West Hamu, podczas gdy po dość przypadkowym odbiciu piłki, ta trafiła pod nogi Walcotta, który pozbył się jej na rzecz aktywnego w ofensywie Sagny, jednak Francuz zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

Piłkarze Arsenalu bardzo dobrze weszli w to spotkanie, od początku atakowali z dużą wyobraźnią, starając się koronkowo rozwiązać każdą akcję. W 12. minucie kolejny raz zagrali przepięknie, wymienili około dziesięciu podań, w tym kilka z pierwszej piłki, a całą kombinację niecelnym strzałem zza pola karnego zakończył Cazorla.

W 14. minucie Jack Wilshere popisał się świetnym prostopadłym podaniem, zagrał idealnie do Theo Walcotta, jednak obrońca gości zdążył zablokować uderzenie 23-letniego Anglika.

Po naporze Arsenalu, do głosu doszły Młoty. Gdy w 18. minucie piłkarze Sama Allardyce’a wykonywali rzut rożny, nikt nie spodziewał się bramki, szczególnie że Kanonierzy zdołali wybić piłkę, jednak na tyle niechlujnie, że dopadł do niej Collison i bez namysłu oddał celny strzał na bramkę. Wojciech Szczęsny był bez szans. 0-1.

Zaledwie cztery minuty później mieliśmy już remis! Zaczęło się od Sagny, który zagrał piłkę do Wilshere’a, ten szybko oddał ją do Podolskiego, który z ponad 25 metrów przymierzył tuż przy słupku bramki West Hamu! To siódme trafienie Niemca w Premier League!

Przez następne minuty obraz gry nie uległ zmianie: Arsenal atakował, starał się ładnie rozgrywać piłkę, z kolei West Ham skupiał się głównie na obronie i stałych fragmentach gry. Co dziwne, kolejną ciekawą akcję Arsenal stworzył nie po koronkowej, składnej wymianie piłki, a samotnym rajdzie Theo Walcotta, który wrzucił piłkę w pole karne i mało brakowało, by nie padł gol samobójczy.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy znowu z rozmachem zaatakowali podopieczni Arsene’a Wengera. Lewym skrzydłem popędził Kieran Gibbs, ładnie zagrał prostopadle do Podolskiego, ten przekazał ją do Oliviera Girouda, który już w polu karnym odnalazł szarżującego Gibbsa. Anglik ładnie z pierwszej piłki dograł do Niemca, jednak nie zdołał on sięgnąć piłki i umieścić jej w siatce.

W 41. minucie przed świetną szansą stanął Carlton Cole, który dość przypadkowo otrzymał piłkę w polu karnym. Stanął oko w oko ze Szczęsnym, zdołał go przelobować, jednak na posterunku stanęli Vermaelen do spółki z Ramseyem, którzy wspólnie zdołali wybić futbolówkę z linii bramkowej.

Na sam koniec Santi Cazorla stanął przed szansą uderzenia piłki z linii pola karnego po tym jak Theo Walcott został sfaulowany. Stałe fragmenty gry to podobno mocna strona Hiszpana, jednak tym razem bramkarz Młotów nie musiał się zbytnio wysilać by popisać się skuteczną interwencją.

Druga część meczu rozpoczęła się podobnie do pierwszej: Arsenal wyszedł bojowo nastawiony i w pierwszej minucie po przerwie mógł umieścić piłkę w siatce, jednak piłka przeszła tuż obok słupka West Hamu. Gospodarze atakowali z pasją i to musiało przynieść efekt.

Nie trzeba było długo czekać na udokumentowanie dobrej gry. Już w 48 minucie Arsenal po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Theo Walcott wykonywał rzut rożny, zagrał na bliższy słupek, gdzie czyhał Olivier Giroud. Francuz pięknie się ustawił i wpakował piłkę do siatki. 2-1!

5 minut później było już 3-1! Kanonierzy po kolejnej pięknej akcji mogli cieszyć się ze strzelenia gola. Najpierw na skraju pola karnego piłkę przejął Podolski, odegrał do Girouda, ten z pierwszej piłki oddał futbolówkę Niemcowi, który wystawił piłkę Cazorli. Hiszpan chyba dawno nie strzelił tak łatwej bramki.

NIESAMOWITE! Piłkarze West Hamu nie zdążyli otrząsnąć się po kolejnym ciosie, a na ich głowy spadł kolejny! Świetną piłkę na lewym skrzydle otrzymał Lukas Podolski, popędził z nią kilka metrów i zagrał płasko na piąty metr, gdzie formalności dopełnił Theo Walcott! 4-1!

Kolejna bramka dla Arsenalu! W 57. minucie wspaniałym prostopadłym zagraniem popisał się Jack Wilshere, piłka trafiła wprost pod nogi niezwykle aktywnego Podolskiego. Niemiec przyjął futbolówkę i momentalnie zagrał po ziemi do Oliviera Girouda, który podwyższył wynik na 5-1!

Później gra się uspokoiła, Arsenal nie forsował tempa, próbował grać rozważnie i spokojnie, z kolei coraz groźniej atakowali piłkarze z Upton Park, którzy często bili stałe fragmenty gry w okolicy pola karnego Kanonierów

W 68. minucie po przechwycie przed szansą znowu stanęli gospodarze, wyszli z szybką kontrą siłą trzech piłkarzy, jednak Theo Walcott zagrał bardzo egoistycznie przez co nie zdołali wykorzystać dobrze zapowiadającej się akcji.

Od 82. minuty goście musieli grać w dziesiątkę po tym jak kontuzji doznał Potts. W wyniku tego zdarzenia mieliśmy do czynienia z niezwykle długą przerwą w grze.

Ostatnie minuty nie przypominały już w ogóle tego, co mieliśmy okazję zobaczyć na początku obu połów spotkania. Zarówno Arsenal jak i West Ham najchętniej zeszłyby do szatni i nie przedłużały tego widowiska. Sędzia przedłużył mecz aż o 12 minut, co tylko szkodziło ogólnej ocenie tego pojedynku. Bo im dłużej trwał, tym bardziej zacierało się to dobre wrażenie z wcześniejszych minut.

Do końca meczu nic się nie zmieniło i zakończył się wynikiem 5-1.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450225.01.2013, 21:00

No i Hiszpania w finale, można było się spodziewać niestety.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.01.2013, 20:57

No nie pamiętasz tej listy na koniec każdego okna, cieniasie a zarazem sklerotyku ;] ?

paniczAFC komentarzy: 188325.01.2013, 20:56

Marzag;
ja tez :D

TakKrzysiu komentarzy: 893825.01.2013, 20:56

WilkSzary@
To zależy od brania pod uwage "wszystkich" atutów. Mozliwe ze on chciałby rozmawiać z Tobą w 6 oczu^

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.01.2013, 20:56

WilkSzary

Cięta riposta;)

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 20:56

A ja nie twierdzę że ich nie masz :) z tego co widzę to jesteś sympatyczną osobą. A może kiedyś będzie dane?

Ars3n komentarzy: 1235425.01.2013, 20:55

Marzag
on takich nie lubi, heh. Myslisz, ze kto dal warna wilkowi za 'sikanie na stojaco'?^^

A23
o co chodzi? bo szczerze mowiac nie wiem.

mitmichael komentarzy: 4924325.01.2013, 20:53

KUBA jest niesamowity, dostał szanse w 1 składzie (ostatnio rezerwa) i juz 2 brameczki. Piszczek symulka

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.01.2013, 20:52

Arsen258 przygotowuje pewnie listę na ostatni dzień okienka, kolejny raz dał się nabrać ;]

Ars3n komentarzy: 1235425.01.2013, 20:51

Jak Arsen258 zobaczy o czym wy tu gadacie, to pewnie 'po punktuje' wasze profile o.o

Leehu komentarzy: 1049625.01.2013, 20:51

o a jednak trzecia opcja. ;P

schnor25 komentarzy: 1854625.01.2013, 20:50

Piszczek powinien się spalić ze wstydu...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.01.2013, 20:50

Marzag dajmy się jej rozkręcić :-) jak ma takie dwa wielkie atuty to na pewno fajnie by wyglądało :>

TakKrzysiu komentarzy: 893825.01.2013, 20:50

Zobaczyla ze sami tu samce szukające dorodnej samicy w wieku rozrodczym wiec sie spłoszyła^ widocznie zalot na "poka cycek" wyszy z mody;(

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.01.2013, 20:50

Vermaelen5

Do Niemczech polaczku !

checkmatt92 komentarzy: 9625.01.2013, 20:50

Arsenal23

Ja jestem jednak z nurtu przeciwnego: wenger stay:)

Leehu komentarzy: 1049625.01.2013, 20:50

@Marzag: Są dwa wyjścia albo ją wystraszyłeś i sobie poszła albo robi fotkę, chociaż to drugie jest tak prawdopodobne jak wygrana Premier League przez Arsenal (oczywiście w tym sezonie, bo w następnym będzie lepiej). ;P

Vermaelen5 komentarzy: 265925.01.2013, 20:49

Frajerzy z Dortmundu 1-0. Polski "kapitan" 1-0.

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 20:49

Wilk, to po co się tak opisujesz? intelekt można wywnioskować z rozmowy. A Ty mówiąc o "swoich 2 największych atutach" sama się spłycasz :)

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 125.01.2013, 20:49

kurcze, odpisałaś :| jaka tam dmuchana lalka, będziesz naszą maskotką :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.01.2013, 20:49

Ma ktoś link do meczu Milwall vs Villa ? Obawiam się, że jednak niestety nigdzie tego meczu nie transmitują ;/ Jutro z naszym meczem też może być problem, bo ani Sky Sports czy ESPN nie pokazują naszego meczu.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.01.2013, 20:48

WilkSzary

Już jesteś obiektem pożądania bo kibicujesz Arsenalowi;)

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 125.01.2013, 20:48

WilkSzary długo nic nie piszę, albo robi sobie zdjęcia albo się zraziła :P

Marzag

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma;)

maniek56 komentarzy: 300725.01.2013, 20:47

ide se zrobić jajecznice. Jakby tak pokazała to mnie wołajcie.

TakKrzysiu komentarzy: 893825.01.2013, 20:46

to może ja Wam pokaże. Może i są jak 2 razy na deche napluł, ale typowo armackie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.01.2013, 20:46

WilkSzary, jak będzie pokazywała nam te dwa atuty (nie, nie oczy) to bądź w koszulce Arsenalu ;-)

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 125.01.2013, 20:46

Wenger słynie z trollingu, wszystko się wyjaśni 1 lutego ;)

Leehu komentarzy: 1049625.01.2013, 20:46

@checkmatt92: Ja podałem info z Orange Sport że Fabian zaczął treningi z pełnym obciążeniem a potem poniósł mnie temat. ;P

checkmatt92 komentarzy: 9625.01.2013, 20:46

Arsenal23, a jutrzejszy mecz? to co mowisz to wiem ale po prostu chcialem zmienic temat na standardowy, ktory panuje tu w komentarzach:)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.01.2013, 20:45