Kanonada na The Emirates! Arsenal gromi WHU aż 5-1!

Kanonada na The Emirates! Arsenal gromi WHU aż 5-1! 23.01.2013, 21:38, Łukasz Szabłowski 3884 komentarzy

Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń. Po pierwszej, dość wyrównanej połowie, Arsenal z furią zaatakował po przerwie. W nieco ponad dziesięć minut zdobył cztery bramki i odprawił gości z Upton Park z kwitkiem. Poza bardzo dobrym wynikiem zwrócić należy uwagę na masę świetnych zagrań, ciekawych piłek i kombinacyjnych akcji, a także na dyspozycję Podolskiego, Girouda i chyba wracającego do dobrej formy, Santiago Cazorlę. Końcowy wynik: 5-1.

Na początek składy obu ekip:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen (58. Koscielny), Gibbs, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski (70. Santos), Giroud (73. Oxlade-Chamberlain).

West Ham: Jaaskelainen, Demel, O'Brien, Reid (62. Diarra), Tomkins, Noble, Taylor, Nolan, Collison (62. Potts), Vaz Te (70. Damie), C.Cole.

Kanonierzy zaczęli dość obiecująco, już w pierwszej minucie odnotowaliśmy pierwsze, bardzo słabe, dośrodkowanie w pole karne, a trzy minuty później mieliśmy powtórkę tego zagrania, ponownie bez skutku.

W dziewiątej minucie zakotłowało się w polu karnym West Hamu, podczas gdy po dość przypadkowym odbiciu piłki, ta trafiła pod nogi Walcotta, który pozbył się jej na rzecz aktywnego w ofensywie Sagny, jednak Francuz zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

Piłkarze Arsenalu bardzo dobrze weszli w to spotkanie, od początku atakowali z dużą wyobraźnią, starając się koronkowo rozwiązać każdą akcję. W 12. minucie kolejny raz zagrali przepięknie, wymienili około dziesięciu podań, w tym kilka z pierwszej piłki, a całą kombinację niecelnym strzałem zza pola karnego zakończył Cazorla.

W 14. minucie Jack Wilshere popisał się świetnym prostopadłym podaniem, zagrał idealnie do Theo Walcotta, jednak obrońca gości zdążył zablokować uderzenie 23-letniego Anglika.

Po naporze Arsenalu, do głosu doszły Młoty. Gdy w 18. minucie piłkarze Sama Allardyce’a wykonywali rzut rożny, nikt nie spodziewał się bramki, szczególnie że Kanonierzy zdołali wybić piłkę, jednak na tyle niechlujnie, że dopadł do niej Collison i bez namysłu oddał celny strzał na bramkę. Wojciech Szczęsny był bez szans. 0-1.

Zaledwie cztery minuty później mieliśmy już remis! Zaczęło się od Sagny, który zagrał piłkę do Wilshere’a, ten szybko oddał ją do Podolskiego, który z ponad 25 metrów przymierzył tuż przy słupku bramki West Hamu! To siódme trafienie Niemca w Premier League!

Przez następne minuty obraz gry nie uległ zmianie: Arsenal atakował, starał się ładnie rozgrywać piłkę, z kolei West Ham skupiał się głównie na obronie i stałych fragmentach gry. Co dziwne, kolejną ciekawą akcję Arsenal stworzył nie po koronkowej, składnej wymianie piłki, a samotnym rajdzie Theo Walcotta, który wrzucił piłkę w pole karne i mało brakowało, by nie padł gol samobójczy.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy znowu z rozmachem zaatakowali podopieczni Arsene’a Wengera. Lewym skrzydłem popędził Kieran Gibbs, ładnie zagrał prostopadle do Podolskiego, ten przekazał ją do Oliviera Girouda, który już w polu karnym odnalazł szarżującego Gibbsa. Anglik ładnie z pierwszej piłki dograł do Niemca, jednak nie zdołał on sięgnąć piłki i umieścić jej w siatce.

W 41. minucie przed świetną szansą stanął Carlton Cole, który dość przypadkowo otrzymał piłkę w polu karnym. Stanął oko w oko ze Szczęsnym, zdołał go przelobować, jednak na posterunku stanęli Vermaelen do spółki z Ramseyem, którzy wspólnie zdołali wybić futbolówkę z linii bramkowej.

Na sam koniec Santi Cazorla stanął przed szansą uderzenia piłki z linii pola karnego po tym jak Theo Walcott został sfaulowany. Stałe fragmenty gry to podobno mocna strona Hiszpana, jednak tym razem bramkarz Młotów nie musiał się zbytnio wysilać by popisać się skuteczną interwencją.

Druga część meczu rozpoczęła się podobnie do pierwszej: Arsenal wyszedł bojowo nastawiony i w pierwszej minucie po przerwie mógł umieścić piłkę w siatce, jednak piłka przeszła tuż obok słupka West Hamu. Gospodarze atakowali z pasją i to musiało przynieść efekt.

Nie trzeba było długo czekać na udokumentowanie dobrej gry. Już w 48 minucie Arsenal po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Theo Walcott wykonywał rzut rożny, zagrał na bliższy słupek, gdzie czyhał Olivier Giroud. Francuz pięknie się ustawił i wpakował piłkę do siatki. 2-1!

5 minut później było już 3-1! Kanonierzy po kolejnej pięknej akcji mogli cieszyć się ze strzelenia gola. Najpierw na skraju pola karnego piłkę przejął Podolski, odegrał do Girouda, ten z pierwszej piłki oddał futbolówkę Niemcowi, który wystawił piłkę Cazorli. Hiszpan chyba dawno nie strzelił tak łatwej bramki.

NIESAMOWITE! Piłkarze West Hamu nie zdążyli otrząsnąć się po kolejnym ciosie, a na ich głowy spadł kolejny! Świetną piłkę na lewym skrzydle otrzymał Lukas Podolski, popędził z nią kilka metrów i zagrał płasko na piąty metr, gdzie formalności dopełnił Theo Walcott! 4-1!

Kolejna bramka dla Arsenalu! W 57. minucie wspaniałym prostopadłym zagraniem popisał się Jack Wilshere, piłka trafiła wprost pod nogi niezwykle aktywnego Podolskiego. Niemiec przyjął futbolówkę i momentalnie zagrał po ziemi do Oliviera Girouda, który podwyższył wynik na 5-1!

Później gra się uspokoiła, Arsenal nie forsował tempa, próbował grać rozważnie i spokojnie, z kolei coraz groźniej atakowali piłkarze z Upton Park, którzy często bili stałe fragmenty gry w okolicy pola karnego Kanonierów

W 68. minucie po przechwycie przed szansą znowu stanęli gospodarze, wyszli z szybką kontrą siłą trzech piłkarzy, jednak Theo Walcott zagrał bardzo egoistycznie przez co nie zdołali wykorzystać dobrze zapowiadającej się akcji.

Od 82. minuty goście musieli grać w dziesiątkę po tym jak kontuzji doznał Potts. W wyniku tego zdarzenia mieliśmy do czynienia z niezwykle długą przerwą w grze.

Ostatnie minuty nie przypominały już w ogóle tego, co mieliśmy okazję zobaczyć na początku obu połów spotkania. Zarówno Arsenal jak i West Ham najchętniej zeszłyby do szatni i nie przedłużały tego widowiska. Sędzia przedłużył mecz aż o 12 minut, co tylko szkodziło ogólnej ocenie tego pojedynku. Bo im dłużej trwał, tym bardziej zacierało się to dobre wrażenie z wcześniejszych minut.

Do końca meczu nic się nie zmieniło i zakończył się wynikiem 5-1.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 22:35

Można również powiedzieć ze inteligentna dziewczyna nie zdradzała by Cie za szluga.
Troche glupi przykład ale to pierwsze wpadło mi do głowy.
Więc inteligencja jest bardzo ważna w wziązku

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:35

inteligencja jest bardzo wazna. wyglad tez jest wazny wiadomo. i nie ukrywam tego. wiadomo ze chce dziewczyne ktora bedzie mi sie podobala ale musi byc madra i dobra

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 22:34

ja sie nie chce klocic, tak naprawde to nie wiem jaka bym wolal dziewczyne, bo ja nie mam zadnych wymagan co do dziewczyny, jesli sie z jakas dziewczyna czuje komfortowo, to moglbym z nia byc, jesli nie to nie :-)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 22:32

Kanonier8, a co dzieki temu mozna osiagnac? ludziom sie takie *******y wciska w gimnazjach a potem zamiast do zawodowek leca wszyscy masowo po matury i pozniej mamy nic niewartych maturzystow, ktorzy ida na nic niewarte studia ;p po czym pracuja u ludzi ktorzy po gimnazjach poszli do zawodowek, sam zaluje ze tego nie zrobilem ;p

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 22:31

marzag

Ajj.. Nie bedę sie z Tobą kłócić bo i tak nie zmienimy swoich poglądów ;p

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 22:30

Kanonier8, a ty bys wolal nieakrakcyjna ale inteligentna? wiesz, wszystko zalezy kto co ma na mysli mowiac nieaktrakcyjna, mnie uroda az tak nie kreci ze sie zakocham w dziewczynie tylko dlatego ze jest piekna, ale tez nie moglbym byc z dziewczyna z ktora czulbym sie niekomfortowo

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:30

marzag, mam nadzieje ze sobie jaja robisz! inteligencja to najwazniejsza cecha w dziszejszych czasach i mowie to serio

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 22:29

Wilk

Nie każdy facet leci na cycki ;)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 22:29

Sandruus_afc, serio ;p inteligencja jest nic nie warta w obecnym świecie, ani na tym nie zarobisz, ani nie jest się dzięki niej szczęśliwszym ;p

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:29

Normalnie samiec Alfa ;d

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 22:28

Sandruus_afc, wszystko zależy od tego jaki by miała charakter, jakby była dobrą dziewczyną ale natura poskąpiłaby jej inteligencji i byłaby ładna to jej brak inteligencji by mi pewnie nie przeszkadzał :-)

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 22:28

Marzag

Hahaha :D Mowisz serio czy ze mnie beke kręcisz? :D

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:26

Ja mogę smialo stwierdzic ze wybieram opcję numer 1. i to nie jest aby sie komus podlizac :) tylko tak jest

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 22:21

Ludzie szukają ideału zamiast być po prostu szczęśliwym ;)

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 22:20

Marzag

Długo bym się nad tym zastanawiała, ale wybrałabym bycie inteligentną i nieatrakcyjną. Ponieważ miłość nie opiera sie na wyglądzie, tylko na tym co masz w środku, ale zapewne to wiele razy słyszałeś. A pozatym kobiety mają wiele kompleksów ;)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 22:20

WilkSzary, no więc widzisz jak jest ;p ideał ciężko nawet nazwać ideałem ;p bo zawsze znajdzie się w kimś cecha która przyćmi ten ideał ;p

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 22:18

ja lubię dyskutować na takie tematy, czasem przypadkowo mogę się czegoś nauczyć podczas takiej dyskusji ;p

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:18

Wiem, wiem , ja ją rozumiem bo mam zbliżone podejście do kobiet. nie lubię takich co siedzą nie wiadomo ile przed lustrem. lubię atrakcyjna to prawda, ale nie kosztem charakteru. i ja jakoś nie mam problemu z tym ze obecnie nikogo nie mam i nie bede szukal na sile jakies glupiej laski byle by była

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 22:17

WilkSzary, to nieprawda że uczucia są czymś mniej wartościowym, ale uczucia są ulotne

sochagol komentarzy: 135425.01.2013, 22:17

haha, moja dziewczyna, a mój "ideał". Prawie nic się nie zgadza, a jednak kocham ją, uwielbiam, niewyobrażam sobie życia bez niej!

Więc tak, ideały sobie można w rzyć wsadzić :P

Sandruus_afc, sorry, trochę mi się pokręciło ale chyba zrozumiałaś ;p więc gdzie jest odpowiedź?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 22:14

WilkSzary, więc jak rozumiem zawsze byłaś właśnie z takimi facetami jacy odpowiadają opisowi twojego ideału :-) Życie cię jeszcze nie nauczyło, że to gadanie o ideałach można sobie w rzyć włożyć? ;p

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:14

Ej ale czego napinacie teraz na nią ? Boli Was to że ma takie spojrzenie na facetow ? czy co ? bo nie rozumiem

janek_4 komentarzy: 123525.01.2013, 22:12

WilkSzary, ile masz lat? Z wiekiem Ci się to odmieni. ;)

sochagol komentarzy: 135425.01.2013, 22:12

kanonier8

Ależ może, odnosiłem się do ideału WilkaSzarego :P Bo napisała, że nie lubi umieśnionych, a lubi szarmanckich.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 22:12

Sandruus_afc, niee, źle mnie zrozumiałaś, powiedz mi szczerze, gdybyś miała do wyboru być nieatrakcyjną ale inteligentną a być inteligentną ale nieatrakcyjną to w której postaci byłabyś szczęśliwsza? Kobiety są bardzo różne, ja lubie gdy dziewczyna jest ładna i świadoma swojej urody, ale nieśmiałe dziewczyny też mnie kręcą. Nie mógłbym długo wytrzymać z dziewczyną z którą nie mógłbym o niczym porozmawiać(mimo że kiedyś wytrzymałem rok :P ale teraz nie dalbym rady) bo nie byłbym pewien czy rozumie to co do niej mówie ;p

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:10

Wilk, jestes bardzo fajna dziewczyna :) szczerze watpie w ten scenariusz ktory wlasnie napisalas

sochagol komentarzy: 135425.01.2013, 22:10

Marzag, tak najlepiej wszystkich wysadzić! Pytanie czy destabilizacja z tym związana skończyłaby się dla nas dobrze. Zaraz jakieś usa z misją pokojową by wkroczyło czy coś. W dzisiejszych czasach wszystko możłiwe.

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 22:09

popatrzeć* sorki

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 22:09

Wilkszary, ja jestem pewien ze facet ktory nie bylby wyksztalcony, ale za to pewny siebie i umiejacy sie obchodzic z dziewczynami by Cię prędzej uwiódł, niż ten Twój ideał ;p

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:09

sochagol, a czemu szarmancki mezczyzna nie moze byc wysportowany?

marzag

Z Twojej wypowiedzi moge wywnioskowac ze kobieta jest jest dla Ciebie po prostu zeby isc z nią do łóżka i zeby na nią popatrzeż bo ładnie wygląda?

sochagol komentarzy: 135425.01.2013, 22:08

i taki inteligentny szarmancki pewny Siebie mężczyzna którego patykiem wsytraszysz, który wygląda jak wchudzona kura. Nie trzeba się robić pakerem xxl, ale wysportowane ciało jest ważne, dla zdrowia, dla życia.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 22:07

sochagol, jak dla mnie jedyny dobry pomysl na rozwiazanie problemow jakie sprawia rzad mial ten nauczyciel chemii ktoremu sie nie udalo

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:07

No właśnie.. to jest definicja tego pojęcia. Ja nie twierdzę że to tylko wygląd. to maniery i kultura. a taka prawda że wiekszosc kobiet takich nie lubi.

WilkSzary, no bo facet ma byc glowa rodziny, miec fajny charakter i charyzme, a kobieta ma ladnie wygladac i nagradzac mu to ze sie meczy dla niej ;p Chyba każda kobieta chcę być po prostu piękna, kobieta inteligentna ale nieatrakcyjna to kobieta nieszczęśliwa, kobieta mniej inteligentna ale piękna to kobieta szczęśliwa :-)

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 22:06