Kanonada na The Emirates! Arsenal gromi WHU aż 5-1!

Kanonada na The Emirates! Arsenal gromi WHU aż 5-1! 23.01.2013, 21:38, Łukasz Szabłowski 3884 komentarzy

Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń. Po pierwszej, dość wyrównanej połowie, Arsenal z furią zaatakował po przerwie. W nieco ponad dziesięć minut zdobył cztery bramki i odprawił gości z Upton Park z kwitkiem. Poza bardzo dobrym wynikiem zwrócić należy uwagę na masę świetnych zagrań, ciekawych piłek i kombinacyjnych akcji, a także na dyspozycję Podolskiego, Girouda i chyba wracającego do dobrej formy, Santiago Cazorlę. Końcowy wynik: 5-1.

Na początek składy obu ekip:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen (58. Koscielny), Gibbs, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski (70. Santos), Giroud (73. Oxlade-Chamberlain).

West Ham: Jaaskelainen, Demel, O'Brien, Reid (62. Diarra), Tomkins, Noble, Taylor, Nolan, Collison (62. Potts), Vaz Te (70. Damie), C.Cole.

Kanonierzy zaczęli dość obiecująco, już w pierwszej minucie odnotowaliśmy pierwsze, bardzo słabe, dośrodkowanie w pole karne, a trzy minuty później mieliśmy powtórkę tego zagrania, ponownie bez skutku.

W dziewiątej minucie zakotłowało się w polu karnym West Hamu, podczas gdy po dość przypadkowym odbiciu piłki, ta trafiła pod nogi Walcotta, który pozbył się jej na rzecz aktywnego w ofensywie Sagny, jednak Francuz zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

Piłkarze Arsenalu bardzo dobrze weszli w to spotkanie, od początku atakowali z dużą wyobraźnią, starając się koronkowo rozwiązać każdą akcję. W 12. minucie kolejny raz zagrali przepięknie, wymienili około dziesięciu podań, w tym kilka z pierwszej piłki, a całą kombinację niecelnym strzałem zza pola karnego zakończył Cazorla.

W 14. minucie Jack Wilshere popisał się świetnym prostopadłym podaniem, zagrał idealnie do Theo Walcotta, jednak obrońca gości zdążył zablokować uderzenie 23-letniego Anglika.

Po naporze Arsenalu, do głosu doszły Młoty. Gdy w 18. minucie piłkarze Sama Allardyce’a wykonywali rzut rożny, nikt nie spodziewał się bramki, szczególnie że Kanonierzy zdołali wybić piłkę, jednak na tyle niechlujnie, że dopadł do niej Collison i bez namysłu oddał celny strzał na bramkę. Wojciech Szczęsny był bez szans. 0-1.

Zaledwie cztery minuty później mieliśmy już remis! Zaczęło się od Sagny, który zagrał piłkę do Wilshere’a, ten szybko oddał ją do Podolskiego, który z ponad 25 metrów przymierzył tuż przy słupku bramki West Hamu! To siódme trafienie Niemca w Premier League!

Przez następne minuty obraz gry nie uległ zmianie: Arsenal atakował, starał się ładnie rozgrywać piłkę, z kolei West Ham skupiał się głównie na obronie i stałych fragmentach gry. Co dziwne, kolejną ciekawą akcję Arsenal stworzył nie po koronkowej, składnej wymianie piłki, a samotnym rajdzie Theo Walcotta, który wrzucił piłkę w pole karne i mało brakowało, by nie padł gol samobójczy.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy znowu z rozmachem zaatakowali podopieczni Arsene’a Wengera. Lewym skrzydłem popędził Kieran Gibbs, ładnie zagrał prostopadle do Podolskiego, ten przekazał ją do Oliviera Girouda, który już w polu karnym odnalazł szarżującego Gibbsa. Anglik ładnie z pierwszej piłki dograł do Niemca, jednak nie zdołał on sięgnąć piłki i umieścić jej w siatce.

W 41. minucie przed świetną szansą stanął Carlton Cole, który dość przypadkowo otrzymał piłkę w polu karnym. Stanął oko w oko ze Szczęsnym, zdołał go przelobować, jednak na posterunku stanęli Vermaelen do spółki z Ramseyem, którzy wspólnie zdołali wybić futbolówkę z linii bramkowej.

Na sam koniec Santi Cazorla stanął przed szansą uderzenia piłki z linii pola karnego po tym jak Theo Walcott został sfaulowany. Stałe fragmenty gry to podobno mocna strona Hiszpana, jednak tym razem bramkarz Młotów nie musiał się zbytnio wysilać by popisać się skuteczną interwencją.

Druga część meczu rozpoczęła się podobnie do pierwszej: Arsenal wyszedł bojowo nastawiony i w pierwszej minucie po przerwie mógł umieścić piłkę w siatce, jednak piłka przeszła tuż obok słupka West Hamu. Gospodarze atakowali z pasją i to musiało przynieść efekt.

Nie trzeba było długo czekać na udokumentowanie dobrej gry. Już w 48 minucie Arsenal po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Theo Walcott wykonywał rzut rożny, zagrał na bliższy słupek, gdzie czyhał Olivier Giroud. Francuz pięknie się ustawił i wpakował piłkę do siatki. 2-1!

5 minut później było już 3-1! Kanonierzy po kolejnej pięknej akcji mogli cieszyć się ze strzelenia gola. Najpierw na skraju pola karnego piłkę przejął Podolski, odegrał do Girouda, ten z pierwszej piłki oddał futbolówkę Niemcowi, który wystawił piłkę Cazorli. Hiszpan chyba dawno nie strzelił tak łatwej bramki.

NIESAMOWITE! Piłkarze West Hamu nie zdążyli otrząsnąć się po kolejnym ciosie, a na ich głowy spadł kolejny! Świetną piłkę na lewym skrzydle otrzymał Lukas Podolski, popędził z nią kilka metrów i zagrał płasko na piąty metr, gdzie formalności dopełnił Theo Walcott! 4-1!

Kolejna bramka dla Arsenalu! W 57. minucie wspaniałym prostopadłym zagraniem popisał się Jack Wilshere, piłka trafiła wprost pod nogi niezwykle aktywnego Podolskiego. Niemiec przyjął futbolówkę i momentalnie zagrał po ziemi do Oliviera Girouda, który podwyższył wynik na 5-1!

Później gra się uspokoiła, Arsenal nie forsował tempa, próbował grać rozważnie i spokojnie, z kolei coraz groźniej atakowali piłkarze z Upton Park, którzy często bili stałe fragmenty gry w okolicy pola karnego Kanonierów

W 68. minucie po przechwycie przed szansą znowu stanęli gospodarze, wyszli z szybką kontrą siłą trzech piłkarzy, jednak Theo Walcott zagrał bardzo egoistycznie przez co nie zdołali wykorzystać dobrze zapowiadającej się akcji.

Od 82. minuty goście musieli grać w dziesiątkę po tym jak kontuzji doznał Potts. W wyniku tego zdarzenia mieliśmy do czynienia z niezwykle długą przerwą w grze.

Ostatnie minuty nie przypominały już w ogóle tego, co mieliśmy okazję zobaczyć na początku obu połów spotkania. Zarówno Arsenal jak i West Ham najchętniej zeszłyby do szatni i nie przedłużały tego widowiska. Sędzia przedłużył mecz aż o 12 minut, co tylko szkodziło ogólnej ocenie tego pojedynku. Bo im dłużej trwał, tym bardziej zacierało się to dobre wrażenie z wcześniejszych minut.

Do końca meczu nic się nie zmieniło i zakończył się wynikiem 5-1.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
TakKrzysiu komentarzy: 893625.01.2013, 21:15

Jeśli lubicie polskiego rocka z ciekawym przesłaniem, polecam to:
youtube.com/watch?v=SV0IPygRsW4
utwór jest krótki, nie zmęczycie sie, a moze sie Wam naprawde spodobać.

krakuus komentarzy: 182925.01.2013, 21:15

Słyszeliście, że bin Laden był fanem Arsenalu !? Czego można się dowiedzieć z sieci...

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35525.01.2013, 21:15

@a23- ja już dwa razy na dwóch kandydatów wybrałem gorszego na kapitana. Gdyby nie to, to ja bym ci uciekł jak czas Wengerowi na dokonanie transferów:P

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 21:15

simpllemann, zawsze popularniejsze będzie to co przystępniejsze

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52425.01.2013, 21:14

mrsomebody

Szkoda, że czesto ceni się bardziej muzyke niższych lotów.

kanonierosll komentarzy: 197925.01.2013, 21:14

@ars3n
jeśli chcesz zobaczyć w większym rozmiarze to wpisz w google Kryspin. linka Ci niestety nie wyśle

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.01.2013, 21:13

Jak z Frimpongiem i Coquelinem to jest prawda to nie mam już DP.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 21:13

QuaresmaMiz14, ciekawe czy to prawda, fajnie by bylo, moze by tam gral i by sie ogarnal

TakKrzysiu komentarzy: 893625.01.2013, 21:13

panowie i panie bedzie jutro transmisja z meczu?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52425.01.2013, 21:13

Kanonier8

Coma to polska rockowa czołówka. Jedna z moich ulubionych kapel.

mrsomebody komentarzy: 602125.01.2013, 21:13

No Coma to wybitny polski zespół.

Qarol komentarzy: 1450225.01.2013, 21:12

Mi ta kolejka w FPL nie poszła, spadłem na dziewiąte ; c

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 21:12

Przydałby się jakiś typowy defensywny pomocnik.Szkoda że nie udało nam się M'Vili sciągnąć.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 21:12

WilkSzary, to i tak raczej nic niebezpiecznego, w końcu gadasz w większości z ludźmi młodszymi od siebie których nigdy w życiu nie zobaczysz, trochę się nad nimi poznęcasz i sobie pójdziesz ;p

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274825.01.2013, 21:11

Emmanuel Frimpong has joined Fulham on loan for the rest of the season. !

Ars3n komentarzy: 1235425.01.2013, 21:11

Kanonier
nic nie widac, ale to nie czasem grillz (zeby)?

veron komentarzy: 459225.01.2013, 21:11

Szkoda że nigdzie nie ma transmisji meczu Aston Villi bo bym sobie zobaczył

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 21:11

Qarol, ja napisałem "Zaznaczyłem "Tak""

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.01.2013, 21:11

koxiarz

Weźmiesz mnie ? Gay. Gdybym nie zapomniał ustawić Theo na kapitanie a zabrakło mi 20 minut na to to bym odleciał Ci jak Barcelona Realowi.

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 21:10

simpllemann, Rogucki ma niewiarygodny wokal. Ta chrypka jest po prostu fenomenalna :D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 21:10

krakuus, nie znam glosu p diddiego wiec nie mam pojecia czy to jest autentyczne ale i tak malo mnie to obchodzi ;p

Ars3n komentarzy: 1235425.01.2013, 21:10

Janek
Uzupelniona, ale gdy w 6. dalem 'tak', to i tak w 7. musialem uzasadnic odpowiedz.

Widzę ciekawy temat, chyba się dołączę:P

@a23-wezmę cię w lidze spamerow, nie masz szans:)

kanonierosll komentarzy: 197925.01.2013, 21:09

ktoś wie, gdzie mogę zdobyć zęby, jakie ma koleś z mojego avka? ; ))

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 125.01.2013, 21:08

janek_4, zrobione ;d ankieta jest zepsuta, po 7 pytaniu nawet jak sie odpowie "tak" to trzeba uzasadniac dlaczego odpowiedziało się "Nie" :P

TakKrzysiu komentarzy: 893625.01.2013, 21:08

WilkSzary@
to jest to co pisze
simpllemann. Żarty żartami, ale tutaj każdy kubi kanonierki. Oczywiscie żarty tez nie mogą byc przesadzone. Co nie zmienia fucktu, że cycki nigdy nie będą przereklamowane i każdy kanonier jest do nich przyjaźnie nastawiony jak Ramsey do piętki

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 21:07

youtube.com/watch?v=B8yz5la6PG4 a ja tego, jedyny zespół z Polski z bardzo dobrym wokalem

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.01.2013, 21:06

WilkSzary, na razie widzę, że jesteś jedynie mocna w gębie jak Wenger, a działania brak

Zobacz jaką janek_4 ma ładną foteczkę :>

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 125.01.2013, 21:06

@WilkSzary
szczerze mówiąc za bardzo chcesz okazać swoją płeć i robisz tutaj tym burdel, bo młodzi się podniecają.
nie to żebym miał coś do Ciebie, ale to nie jest chat na wp.

inni chłopacy- znajdźcie sobie baby bo wam odwala

Vermaelen5 komentarzy: 265925.01.2013, 21:06

Qarol
Lubie bardzo Slowacje, przegrali z wlasnej winy. Trener mogl zmienic duzo wczesniej Skofa i wprowadzic Prosta.

Mrsomebody
Roy Jones Jr. - And Still

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 21:06

Ja bym BARDZO chciał aby Ben Arfa do nas trafił, wspaniały skrzydłowy z jednym z najlepszych dryblingów w lidze. Sam stwierdził że byłby zainteresowany grą w Arsenalu bądź Chelsea.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.01.2013, 21:06

mrsomebody

Ja w tej chwili słucham tego:

youtube.com/watch?v=T3k8H_9SjoM

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 21:05

nie podważam :) stwierdzałem że JA po prostu mam do tego wszystkiego co mówisz mam dystans :) a to nie jest wytykanie Ci jaka jesteś lub nie jesteś :)

janek_4 komentarzy: 123525.01.2013, 21:05

Od razu, z góry przepraszam za spam, ale jestem w desperacji, wyślę to tylko raz jedyny i znikam. Z góry dziękuję wszystkim, którzy wypełnią tą ankietę ankietka.pl/ankieta/105445/e-papierosy.html

PS Głupie studia, jeszcze przez seminarium nie zobaczę jutrzejszego spotkania :(

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.01.2013, 21:05

Wenger teraz śpi w łóżeczku z kasą na transfery pod łóżkiem. Nie zawaha się jej użyć jeśli przyśni mu się quality player.

krakuus komentarzy: 182925.01.2013, 21:04

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GlxS3jDWqPk

Słyszeliście to !?

kanonierosll komentarzy: 197925.01.2013, 21:04

google.pl/imgres?um=1&hl=pl&client=firefox-a&hs=qqq&sa=N&tbo=d&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1320&bih=730&tbm=isch&tbnid=p76wkG-6vfbEYM:&imgrefurl=http://www.grzmoty.com/tag/Kryspin&docid=1qVl-v02Y-IsiM&imgurl=http://i.ytimg.com/vi/Y-D7loAF5_I/0.jpg&w=480&h=360&ei=6-QCUe22AYqTswaDkYGoBw&zoom=1&iact=hc&vpx=171&vpy=167&dur=1338&hovh=194&hovw=259&tx=119&ty=139&sig=114369343857347270357&page=1&tbnh=148&tbnw=198&start=0&ndsp=32&ved=1t:429,r:1,s:0,i:111