Kanonierzy gromią 5-ligowca! Arsenal - Boreham Wood 8:0

Kanonierzy gromią 5-ligowca! Arsenal - Boreham Wood 8:0 14.07.2018, 18:36, MVTI 4135 komentarzy

Arsenal rozegrał swoje pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do sezonu 18/19. Wartym nadmienienia jest fakt, iż Kanonierzy po raz pierwszy od 22 lat zagrali bez persony Arsene'a Wengera na ławce trenerskiej. Spotkanie z 5-ligowcem nie należało do specjalnie ciekawych, bowiem The Gunners zmietli swojego rywala z powierzchni ziemi, wygrywając 8:0. Nikt nie nastawiał się na inny scenariusz aniżeli triumf Kanonierów, ale zastanawiał jedynie fakt jaki rozmiar porażki poniosą ich rywale.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech (46' Martinez), Bellerin (46' Jenkinson), Sokratis (46' Holding), Mawropanos (46' Mustafi), Osei-Tutu, (46' Kolasinac), Maitland-Niles (46' Chambers), Willock (46' Ramsey), Nelson (46' Reine-Adelaide), Lacazette (46' Nketiah), Aubameyang (46' Perez), Smith Rowe (46' Mchitarian).

Boreham Wood: Ross (46' McHale), Woddards, Ilesanmi, Ricketts, Parry, Stephens (46' Fyfield), Smith, Champion (46' Thomas), Ferrie (46' Shakes), Murtagh (46' Ash), Balanta (46' Jeffers).

Unai Emery zaskoczył z wyjściową jedenastką, ponieważ zestawił na boisku od pierwszych minut Aubameyanga oraz Lacazette'a, co okazało się potem zgubne dla Boreham Wood. Gabończyk rozpoczął strzelaninę piękną bramką z dystansu, dając Arsenalowi prowadzenie już w 7. minucie spotkania. Dwie minuty później Aubameyang dołożył swoją swojego drugiego gola, podwyższając wynik meczu na 2:0. Nie trzeba było długo czekać, by 29-latek skompletował swojego pierwszego hattricka w nowym sezonie, bowiem już w 17. minucie spotkania wykorzystał rzut karny po faulu na Reisse Nelsonie, a na tablicy wyników widniało 3:0 dla Arsenalu. Kilkanaście minut później pięknym strzałem popisał się Nelson i podwyższył wynik spotkania na 4:0. Arsenal dołożył kolejnego gola do swojego dorobku, ponieważ już w 39. minucie spotkania Alexandre Lacazette strzelił piątego gola dla ekipy z północnego Londynu. Pierwsza połowa obfitowała w wiele pięknych bramek, a podopieczni Unaia Emery'ego doskonale wywiązali się ze swoich założeń taktycznych. Druga część gry rozpoczęła się równie udanie dla drużyny z The Emirates Stadium, ponieważ Lucas Perez po rajdzie na lewym skrzydle zagrał do Eddiego Nketiaha, który podwyższył wynik meczu na 6:0. Kilkanaście następnych minut gra toczyła się wyłącznie w środku pola, jednakże swojego pierwszego gola dla Arsenalu od bardzo długiego czasu zdobył Jeff Reine-Adelaide, a Arsenal zainkasował siódmą bramką do swojej kolekcji. Ostatniego gola na Meadow Park zdobył Henrich Mchitarian. Wynik meczu zakończył się na 8:0, a Kanonierzy zdeklasowali wyraźnie gospodarzy i pokazali znaczną różnicę klas pomiędzy dwoma zespołami.

Warto nadmienić, iż nie jest to odpowiedni prognostyk przed nadchodzącym sezonem, ale na pewno cieszy kilka aspektów, które mieliśmy okazje dziś oglądać. Przede wszystkim dyspozycja Aubameyanga i Lacazette'a wygląda naprawdę imponująco, a obaj panowie sprawiają wrażenie lubiących swoje towarzystwo i cieszących się wspólną grą. Podczas dzisiejszego spotkania mogła cieszyć także postawa Emile'a Smitha Rowe'a, który kilka razy urwał się lewą stroną boiska i fenomenalnie obsłużył swoich kolegów z ataku. Pokazał również, że gra w defensywie nie jest mu obca, odzyskując kilka piłek i walnie przyczynił się do końcowego triumfu drużyny z północnego Londynu. Solidną pracę wykonał także Jordi Osei-Tutu, który kilkakrotnie zatrzymywał swoich rywali na lewej flance. Należy wspomnieć również o Reissie Nelsonie, który popisał się świetną bramką i pokazał, że jest gotów na to, by znajdować się w pierwszej drużynie Arsenalu. The Gunners prezentowali momentami odpowiedni kolektyw i ich gra była naprawdę przyjemna dla oka.

Negatywnie wrażenie w dzisiejszym spotkaniu sprawił niestety nowy nabytek Kanonierów - Sokratis. Doświadczony Grek wyglądał na ociężałego i zdarzało mu się popełniać proste błędy w defensywie oraz w wyprowadzeniu piłki. 30-latek musi solidnie wziąć się do pracy i powrócić do odpowiedniej formy kondycyjnej, jeśli chce grać w spotkaniach Premier League, gdyż po kilkudziesięciu minutach było widać u niego sporą zadyszkę. To, co wyglądało również nieprawidłowo w grze Arsenalu to proste błędy przy podawaniu piłki, czasami niepotrzebna gra do tyłu, pomyłki w defensywie, których nie ustrzegł się wyżej wymieniony Sokratis i Konstantinos Mawropanos. Zawodnicy w środku pola sprawiali czasem wrażenie, jakby nie wiedzieli co mają dokładnie zrobić z piłką, odgrywając futbolówkę do najbliższego zawodnika z zespołu, nie podejmując próby na wypracowanie świetnej okazji swoim kolegom z drużyny. Gra w pewnej chwili wyglądała naprawdę topornie, gdzie nawet Boreham Wood doszło do głosu, jednakże beż żadnej korzyści bramkowej.

Dzisiejszego meczu nie powinno traktować się jako prognostyka przed startem Premier League. Należy pamiętać, iż Arsenal mierzył się z 5-ligowcem, który znacząco odstaje od poziomu Kanonierów. Emery i spółka mają zdecydowanie dużo pracy do wykonania, ponieważ nawet dziś mogliśmy ujrzeć kilka prostych błędów, które należy wyeliminować, jeśli chcemy liczyć się o powrót do TOP4 w Premier League. Nie ujmujemy oczywiście niczego piłkarzom Arsenalu, ponieważ ich gra momentami wyglądała solidnie. Żywimy nadzieję, że zawodnicy The Gunners wykonają solidną pracę i mile zaskoczą nas w pierwszych kolejkach nowego sezonu.

Zapowiedź autor: MVTI źrodło: własne
Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 321.07.2018, 18:08

@Dominik11: ciekawe skąd Marca o tym wie :P

Dominik11 komentarzy: 2017021.07.2018, 18:07

Marca | Arsenal are in advanced talks to sign 29 year old Swiss goalkeeper Yann Sommer from Borussia Mönchengladbach

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 321.07.2018, 18:07

@lays: i niby sprzedajemy Cecha i Ospinę?

Dominik11 komentarzy: 2017021.07.2018, 18:06

Oglądam mecz Wisła Arka wydaje mi się ze tam grają amatorzy a nie zawodowcy.

Kowal96 komentarzy: 1758921.07.2018, 18:04

Ten Amaral to taki dobry grajek, że Lech płaci za niego "aż" (jak na Polskie warunki) 1,5 mln euro?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 521.07.2018, 18:02

@darek250s:

Lekko nadmienił, ale nic poza tym. Zresztą nim mało kto się interesuje. To agent rozpuszcza te plotki po gazetach.

Papaciok komentarzy: 438721.07.2018, 17:58

KubaBurza o VVD

Moze zabrzmi to smiesznie ale moim zdaniem to obecnie najlepszy śo na świecie.. Emanuje wielką pewnością siebie, jest odpowiednio doswiadczony (tak to bym na Varane'a postawil) a jest tez w miare młody w przeciwienstwo do przekwitłych Boatenga Hummelsa Ramosa czy innego Pique ktorzy zblizaja sie do konca karier.. Ale czy jest najlepszy to ciezko ocenic bo jeden powie ze tak, drugi ze nie a trzeci powie ze nikt z Liverpoolu nie jest dobry. W kazdym razie bardzo sie ciesze ze u nas gra ;)

lays komentarzy: 3987121.07.2018, 17:57

Marca pisze, ze peowadzimy zaawansowane negocjacje w sprawie transferu... GK - Soomera, hiszpanska gazeta, pilkarz z bundesligi, klub angielski - niezle kombo

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 521.07.2018, 17:53

@hot995:

SportBild coś pisał o Rebicu w AFC czy to fake?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 321.07.2018, 17:39

@Dominik11: a ja tylko patrzę na wynik :)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 121.07.2018, 17:37

@luko_PL: To Guardiola jest hiszpańskim Probierzem. Nigdy na odwrót.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 521.07.2018, 17:36

@Dominik11:

Kiedyś była Delta Media Player, ale teraz jest płatna.

luko_PL komentarzy: 109821.07.2018, 17:32

No mimo wszystko Bayern ma "nieco" lepszy skład :D

Dominik11 komentarzy: 2017021.07.2018, 17:31

@Wojakus: Na jakim kanale jest mecz Bayernu.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 321.07.2018, 17:31

no i już Bayern wygrywa

Dominik11 komentarzy: 2017021.07.2018, 17:29

@Leehu: Ja ściągnąłem go ale nie wiedziałem jak działa i go odinstalowałem .

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9221.07.2018, 17:21

Ja jestem tylko ciekawy jak Arsenal będzie grał z zespołami z TOP 6.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.07.2018, 17:18

Wlaczylem druga polowe i jedyny pomysl Bayernu na gre to wrzutki...

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 621.07.2018, 17:11

Jakby ktoś chciał do ligi spamerów, to zapraszam na priv.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 321.07.2018, 17:10

@Dawid04111: myślisz że Jesus będzie 1 napastnikiem u Guardioli?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 321.07.2018, 17:05

@Dawid04111:
Pickford to ogorek, wez go wymien :P

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 521.07.2018, 16:54

Sparing sparingiem, ale nawet w takim meczu można dostrzec kunszt i warsztat trenerski. Widać od razu różnicę w podejściu do footballu obu szkoleniowców. Dzieciaki z PSG na wielkiej swobodzie, klepią Bayern bez problemu i aż przyjemnie się to ogląda, a Bawarczycy stoją i właściwie nie wiedzą co mają grać. Jestem ciekaw jak sobie Kovač poradzi, bo o Tuchela to jestem bardzo spokojny.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1421.07.2018, 16:49