Kanonierzy gromią SC Columbia 7-1!

Kanonierzy gromią SC Columbia 7-1! 21.07.2009, 18:29, Patryk Bielski 189 komentarzy

Kolejny dzień przygotowań do nowego sezonu i kolejny sprawdzian, tym razem na obozie treningowym w Austrii. Na Schwarzlackenau Stadium podopieczni Arsena Wengera stawili czoło lokalnej drużynie SC Columbia Floridsdorf. Francuski szkoleniowiec ponownie postawił na Andrieja Arszawina w ataku - tym razem Rosjanin był wspierany przez Nicklasa Bendera. Do zespołu po urlopie powrócili także Emmanuel Eboue, Denilson czy Abou Diaby.

Punktualnie o godzinie 18:30 arbiter spotkania rozpoczął zawody. Kanonierzy już od pierwszych minut zaatakowali rywala. W 2. minucie meczu po podaniu Bendtnera Arszawin był bliski otworzenia rezultatu gry, jednak uderzył tuż obok słupka. Chwilę później świetną sytuację zmarnował Nicklas Bendter. W kolejnych minutach Kanonierzy nie potrafili udokumentować optycznej przewagi bramką. W 16. minucie meczu Thomas Vermaelen był bliski zdobycia swojego pierwszego gola z armatką na piersi, jednak po rzucie rożnym z bliskiej odległości uderzył obok bramki. Wśród piłkarzy Arsenalu śmiele poczynał sobie Jack Wilshere, który stwarzał ciągłe zagrożenie pod bramką przeciwnika.

W 36. minucie mimo przewagi Kanonierów to gospodarze wyszli na prowadzenie. Fatalny błąd Manuela Almunii wykorzystał Patrick Lehner, który wślizgiem umieścił futbolówkę w bramce.

Niespełna minutę później było już 1-1. Piłkę w polu karnym rywala odebrał Abou Diaby. Francuz zagrał ją następnie do Nicklasa Bendtnera, który dopełnił formalności dostawiając nogę.

W 40. minucie meczu Aaron Ramsey dał prowadzenie Kanonierom. Walijczyk zdecydował się na odważny strzał z dystansu, co przyniosło efekt w postaci kolejnej bramki dla gości.

Wraz z końcówką pierwszej połowy worek z bramkami otworzył się na dobre. Rezultat na 3-1 podwyższył Nicklas Bendtner, zdobywając tym samym swojego drugiego gola. Świetną asystą na jeden kontakt popisał się Aaron Ramsey.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę meczu, w której najbardziej cieszyły liczne strzały z dystansu Ramsey'a. Dobrze spisywał się także Wilshere, który sprawiał spore problemy przeciwnikom na prawym skrzydle.

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy w szeregach Kanonierów zaszły spore zmiany. Arsene Wenger dał odpocząć pierwszoplanowym postaciom z pierwszej części gry. Na boisku pojawili się Gallas, Senderos, Sagna, Toure oraz Traore. Miejsce między słupkami zajął natomiast Polak - Wojciech Szczęsny. Swoje pierwsze minuty w nowym sezonie zaliczyli także Robin van Persie i Alex Song, co oznaczało, że na ławce pozostał jedynie Vito Mannone.

W 55. minucie arbiter główny spotkania wskazał na "wapno" po zagraniu ręką Thomasa Potlacnika w polu karnym. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Robin van Persie. 4-1!

W drugiej odsłonie spotkania na skrzydłach mieliśmy okazję oglądać Armanda Traore oraz Emmanuela Eboue. Za grę w środku pola odpowiedzialni byli natomiast Denilson oraz Alex Song. W ataku van Persiemu partnerował Arszawin. W 70. minucie meczu doszło do niecodziennej zmiany. Na boisku ponownie pojawili się Aaron Ramsey oraz Jack Wilshere, którzy zmienili kolejno Arszawina oraz Eboue.

W 73. minucie Robin van Persie po raz drugi trafił do siatki rywala. Po wrzutce Bacary Sagny z prawego skrzydła Holender głową umieścił piłkę w siatce.

Cztery minuty później było już 6-1! Po rzucie wolnym piłkę głową w pole karne przedłużył Senderos, a tam czyhał już William Gallas, który bez większych problemów zdobył bramkę.

W 83. minucie Aaron Ramsey podwyższył stan spotkania. Walijczyk wykorzystał spore zamieszanie w polu karnym rywala po rzucie rożnym i uderzył nie do obrony - po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od słupka bramki gospodarzy i wpadał do siatki.

Dwie minuty później Jack Wilshere popisał się świetnym zagraniem na lewym skrzydle, jednak bramkarz austriackiego klubu z wielkim trudem sparował piłkę, nie dopuszczając do kolejnej bramki.

W 88. minucie Wojciech Szczęsny po uprzednim przyjęciu piłki celowo posłał futbolówkę na rzut rożny - jak stwierdził jeden z komentatorów - chcąc poćwiczyć rzuty rożne. Po wykonaniu stałego fragmentu gry sędzia zakończył mecz nie czekając aż upłynie regulaminowe 90 minut.

SC Columbia: Gerhard Taschwer, Mario Handl, Michael Urban, Dominique Lehner, Thomas Pollack, Roman Horvath, Alexander Frimmel, Thomas Potlatnik, Roman Flandorfer, Julius Simon, Patrick Lehner

Arsenal: Manuel Almunia, Emmanuel Eboue, Mikael Silvestre, Thomas Vermaelen, Johan Djourou, Jack Wilshere, Denilson, Abou Diaby, Aaron Ramsey, Andrey Arshavin, Nicklas Bendtner

Zmiany w drugiej połowie: William Gallas, Bacary Sagna, Philippe Senderos, Alex Song, Armand Traore, Robin Van Persie, Wojciech Szczęsny.

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 521.07.2009, 19:01

Kabeusz95 -> zostają, jeszcze przez ten sezon będą takie same.

Kubo komentarzy: 97821.07.2009, 19:00

Arszawin juz spuchniety ;] pewnie zaraz zmiana bedzie

FanekAFC komentarzy: 511221.07.2009, 18:59

No ładny wynik, szkoda, że oglądam dopiero od 2 połowy.

zabson komentarzy: 17321.07.2009, 18:58

tak

kubeusz95 komentarzy: 132121.07.2009, 18:57

Pięknie! Persie wykorzystał karniaka. Jakie będą domowe stroje 09/10? Zostają z tamtego sezonu?

Cesc_Fan komentarzy: 452421.07.2009, 18:56

Senderosa na DP :D Być może to będzie nasz nowy defensywny pomocnik :)

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 521.07.2009, 18:45

Zapowiada się szaleńczy sezon w wykonaniu Bendtnera, dobra nie zapeszajmy. Mam nadzieję, że jeszcze kilka bramek dorzucimy Austriakom !

Cesc_Fan komentarzy: 452421.07.2009, 18:41

Na ławce napewno mamy - Senderosa , Gallasa , Toure , Traore , Sagne , RvP , Szczęsnego , Mannone i kogo jeszcze ? Jest np. Clichy czy
Rosicky ,a nawet Eduardo ?

niski93 komentarzy: 581621.07.2009, 18:40

Działający link: atdhe.net/8122/watch-arsenal-vs-sc-columbia :)

Katie komentarzy: 552 newsów: 621.07.2009, 18:40

iraqgoals.net/ch4.html

kanonier91 komentarzy: 457021.07.2009, 18:40

anteknowak komentarzy: 1521.07.2009, 18:39

Mowilem juz ze Bendtner i Lampard dobrze by sie wspomagali

kubeusz95 komentarzy: 132121.07.2009, 18:39

Dajcie link proszę. Bo nie mogę znaleźć.

kanonier91 komentarzy: 457021.07.2009, 18:38

zeby Bendtner w lidze tak szalal jak dzis ;)

aRamsey komentarzy: 948621.07.2009, 18:38

może Sendi wejdzie za Sylwka ?

kasia26014 komentarzy: 123121.07.2009, 18:37

Bendtner po odejściu Adebayora złapał wiatr w żagle...

Cesc_Fan komentarzy: 452421.07.2009, 18:36

Wiecie kto jest u nas na ławce ? :P
Jest Clichy ?

kanonier91 komentarzy: 457021.07.2009, 18:35

zgadzam sie z aRamsey. Najlepsi w pierwszej polowie =)

Topek komentarzy: 13974 newsów: 12621.07.2009, 18:34

Jak dla mnie, Ramsey najlepszym zawodnikiem tej połowy ;) Czekam na więcej bramek w drugiej części.

aRamsey komentarzy: 948621.07.2009, 18:33

Wilshere, Ramsey i Benio są po prostu niesamowici :)

niski93 komentarzy: 581621.07.2009, 18:33

Oglądam mecz i muszę powiedzieć, że Bendtner i Ramsey niezły popis dają. Naprawde ładne bramki warto oglądać. :)

Katie komentarzy: 552 newsów: 621.07.2009, 18:33