Kanonierzy gromią SC Columbia 7-1!

Kanonierzy gromią SC Columbia 7-1! 21.07.2009, 18:29, Patryk Bielski 189 komentarzy

Kolejny dzień przygotowań do nowego sezonu i kolejny sprawdzian, tym razem na obozie treningowym w Austrii. Na Schwarzlackenau Stadium podopieczni Arsena Wengera stawili czoło lokalnej drużynie SC Columbia Floridsdorf. Francuski szkoleniowiec ponownie postawił na Andrieja Arszawina w ataku - tym razem Rosjanin był wspierany przez Nicklasa Bendera. Do zespołu po urlopie powrócili także Emmanuel Eboue, Denilson czy Abou Diaby.

Punktualnie o godzinie 18:30 arbiter spotkania rozpoczął zawody. Kanonierzy już od pierwszych minut zaatakowali rywala. W 2. minucie meczu po podaniu Bendtnera Arszawin był bliski otworzenia rezultatu gry, jednak uderzył tuż obok słupka. Chwilę później świetną sytuację zmarnował Nicklas Bendter. W kolejnych minutach Kanonierzy nie potrafili udokumentować optycznej przewagi bramką. W 16. minucie meczu Thomas Vermaelen był bliski zdobycia swojego pierwszego gola z armatką na piersi, jednak po rzucie rożnym z bliskiej odległości uderzył obok bramki. Wśród piłkarzy Arsenalu śmiele poczynał sobie Jack Wilshere, który stwarzał ciągłe zagrożenie pod bramką przeciwnika.

W 36. minucie mimo przewagi Kanonierów to gospodarze wyszli na prowadzenie. Fatalny błąd Manuela Almunii wykorzystał Patrick Lehner, który wślizgiem umieścił futbolówkę w bramce.

Niespełna minutę później było już 1-1. Piłkę w polu karnym rywala odebrał Abou Diaby. Francuz zagrał ją następnie do Nicklasa Bendtnera, który dopełnił formalności dostawiając nogę.

W 40. minucie meczu Aaron Ramsey dał prowadzenie Kanonierom. Walijczyk zdecydował się na odważny strzał z dystansu, co przyniosło efekt w postaci kolejnej bramki dla gości.

Wraz z końcówką pierwszej połowy worek z bramkami otworzył się na dobre. Rezultat na 3-1 podwyższył Nicklas Bendtner, zdobywając tym samym swojego drugiego gola. Świetną asystą na jeden kontakt popisał się Aaron Ramsey.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę meczu, w której najbardziej cieszyły liczne strzały z dystansu Ramsey'a. Dobrze spisywał się także Wilshere, który sprawiał spore problemy przeciwnikom na prawym skrzydle.

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy w szeregach Kanonierów zaszły spore zmiany. Arsene Wenger dał odpocząć pierwszoplanowym postaciom z pierwszej części gry. Na boisku pojawili się Gallas, Senderos, Sagna, Toure oraz Traore. Miejsce między słupkami zajął natomiast Polak - Wojciech Szczęsny. Swoje pierwsze minuty w nowym sezonie zaliczyli także Robin van Persie i Alex Song, co oznaczało, że na ławce pozostał jedynie Vito Mannone.

W 55. minucie arbiter główny spotkania wskazał na "wapno" po zagraniu ręką Thomasa Potlacnika w polu karnym. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Robin van Persie. 4-1!

W drugiej odsłonie spotkania na skrzydłach mieliśmy okazję oglądać Armanda Traore oraz Emmanuela Eboue. Za grę w środku pola odpowiedzialni byli natomiast Denilson oraz Alex Song. W ataku van Persiemu partnerował Arszawin. W 70. minucie meczu doszło do niecodziennej zmiany. Na boisku ponownie pojawili się Aaron Ramsey oraz Jack Wilshere, którzy zmienili kolejno Arszawina oraz Eboue.

W 73. minucie Robin van Persie po raz drugi trafił do siatki rywala. Po wrzutce Bacary Sagny z prawego skrzydła Holender głową umieścił piłkę w siatce.

Cztery minuty później było już 6-1! Po rzucie wolnym piłkę głową w pole karne przedłużył Senderos, a tam czyhał już William Gallas, który bez większych problemów zdobył bramkę.

W 83. minucie Aaron Ramsey podwyższył stan spotkania. Walijczyk wykorzystał spore zamieszanie w polu karnym rywala po rzucie rożnym i uderzył nie do obrony - po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od słupka bramki gospodarzy i wpadał do siatki.

Dwie minuty później Jack Wilshere popisał się świetnym zagraniem na lewym skrzydle, jednak bramkarz austriackiego klubu z wielkim trudem sparował piłkę, nie dopuszczając do kolejnej bramki.

W 88. minucie Wojciech Szczęsny po uprzednim przyjęciu piłki celowo posłał futbolówkę na rzut rożny - jak stwierdził jeden z komentatorów - chcąc poćwiczyć rzuty rożne. Po wykonaniu stałego fragmentu gry sędzia zakończył mecz nie czekając aż upłynie regulaminowe 90 minut.

SC Columbia: Gerhard Taschwer, Mario Handl, Michael Urban, Dominique Lehner, Thomas Pollack, Roman Horvath, Alexander Frimmel, Thomas Potlatnik, Roman Flandorfer, Julius Simon, Patrick Lehner

Arsenal: Manuel Almunia, Emmanuel Eboue, Mikael Silvestre, Thomas Vermaelen, Johan Djourou, Jack Wilshere, Denilson, Abou Diaby, Aaron Ramsey, Andrey Arshavin, Nicklas Bendtner

Zmiany w drugiej połowie: William Gallas, Bacary Sagna, Philippe Senderos, Alex Song, Armand Traore, Robin Van Persie, Wojciech Szczęsny.

SC Columbia Floridsdorf autor: Patryk Bielski źrodło: własne
poprzednia1234następna
Sweetxhoney komentarzy: 21126.07.2009, 15:01

elegancko ;d

crisadus komentarzy: 850724.07.2009, 09:49

Kiedy można oczekiwać skróty na stronie?

Was15 komentarzy: 43423.07.2009, 22:49

krzykus1990 to nie Wilshere walnął 2 bramki tylko Aaron Ramsey ;p

krzykus1990 komentarzy: 519323.07.2009, 13:18

Piękny wynik brawo!!! Bendtner zagrał świetny mecz i myślę, że za parę lat będzie zasługiwał na ciągłe występy ale narazie potrzenujemy Huntelaara.
Największe jednak brawa dla Jacka za 2 cudowne gole, mimo tak młodego wieku gra naprawde świetnie.

Caroline komentarzy: 48522.07.2009, 18:16

Brawo! 7-1, świetny wynik. Cieszy mnie to, że Szczęsny miał szansę zagrać. A wie ktoś czemu Fabiańskiego nie było nawet na ławce? Tak samo jak w poprzednim meczu.

pietraz komentarzy: 158822.07.2009, 13:02

heheh Szczęsny dobry cwaniaczek wykombinował najlepiej;) bardzo cieszy mnie ten wynik i artykuł zwłaszcza, że nie mogłem oglądać meczu.
Bardzo dobrze, że Ramsey strzela z daleka jako jeden z nielicznych w zespole, wychodzi to na dobre jak chociażby z Fenerbahce w LM. Czekam teraz na skrót spotkania, jazda jazdaaa The Gunners!!!!

hiphopmaniak5 komentarzy: 5122.07.2009, 11:18

Ramsey może byś lepszy niż Gerrard xD

WojO komentarzy: 225222.07.2009, 10:53

wow nice, ale przegrywali 1:0 ;]

neastle komentarzy: 59222.07.2009, 10:30

Ramsey super! Lepiej być nie może! Już nie mogę się doczekać meczów ligowych, pucharowych i LM. To będzie rok Kanonierów.

crisadus komentarzy: 850722.07.2009, 10:04

Bardzo dobre występy Ramseya i Wilshere na pewno cieszą. Oby tak dalej.
Tylko szkoda, że z takimi słabymi drużynami gramy:) Czekam na Emirates Cup i mecz z Valencia.

kasiacesc komentarzy: 187822.07.2009, 09:38

Po tym artykule jeszcze bardziej zaluje ze nie mialam mozliwosci obajreznia tego meczu... ;/:/:/:/
Ale fajnie ze Szczęsny pogral i ze tak dobrze nam poszło ;)

Eyeless komentarzy: 25722.07.2009, 08:13

strzeluch , opamietaj się, nie wyzywaj ludzi od sezonowców próbując udowadniać jak wielkim jesteś kibicem, ciesz się że masz możliwość oglądania kanonierów na żywo czy to na stadionie, czy w internecie i oszczędź wywyższania się ... ściągnij sobie ten mecz i kontynuuj swoją serię
1st half
2nd half

Katie komentarzy: 552 newsów: 622.07.2009, 07:54

Pinguite---> youtube.com/watch?v=4hPTaZPei7g&eurl

Polas komentarzy: 55122.07.2009, 07:47

I nie każdy ma kasę na taki wyjazd. W końcu to tylko "kilka" kilometrów do Anglii;].
A mecz nawet ciekawy, ale jednak to 4 liga, a tyle ludzi było na trybunach;P.

Yeti komentarzy: 460 newsów: 7121.07.2009, 23:58

Super, ale nie każdy ma możliwość wyjazdu poza swoje miasto, a co dopiero na wyjazd Arsenalu. Nie mówiąc już o meczu na Emirates.

Strzeluch komentarzy: 153021.07.2009, 23:30

APSC lub karta membershipa,

Yeti komentarzy: 460 newsów: 7121.07.2009, 23:19

Akurat obecność na meczu nie jest żadnym argumentem. Większość po prostu nie ma takiej możliwości.

Strzeluch komentarzy: 153021.07.2009, 23:16

danielho nie jestem jak Ty kibicem sezonowym, byłes kiedys chociaz na meczu jakims? wyjezdzie Arsenalu ? jak bedziesz to wtedy mozemy pogadac. To nie jest chwalenie sie. Przegapilem ten mecz, ale i tak obejrze na polsacie sport u kumpla( mam cyfre) , czy tez sciagne.

danielho6 komentarzy: 47721.07.2009, 22:39

Strzeluch ty się żalisz czy chwalisz? Wiadomo, że żadna stacja nie puści ci powtórki meczu sparingowego. Do tego wątpię w szczerość twojej wypowiedzi.

Pinguite komentarzy: 1502021.07.2009, 22:39

gdzie mozna obejrzec bramki w wykonaniu Kanonierów ?

maciekbe komentarzy: 1245821.07.2009, 22:19

hehehe kocham karne w wykonaniu Robina:D nawet jeśli bramkarz rzuci się w dobrą stronę i tak nie jest w stanie ich obronić :/ :D:D:D

solar komentarzy: 146521.07.2009, 22:16

z jakim numerem gral toure jak z 5 to z jakim gral vermaelen ?

DawidAFC komentarzy: 155821.07.2009, 22:04

Silvestre jak ufoludek na tym zdjeciu xD

Strzeluch komentarzy: 153021.07.2009, 22:03

bedzie jakas powtorka na polsat sport, czy cos? ominalem pierwszy mecz od 5 lat Arsenalu;/

Cesc_Fan komentarzy: 452421.07.2009, 22:00

Zobaczcie na minę Silvestra :D

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 221.07.2009, 21:58

Świetny mecz w wykonaniu naszych jestem zadowolony .

amadeo komentarzy: 514921.07.2009, 21:56

fajna druga bramka Bendtnera...żeby z trudniejszymi rywalami też zachowywał tyle zimnej krwi, to będzie z niego ''lepszy ade'' :D

krzysk90 komentarzy: 47721.07.2009, 21:55

wie ktos czemu Rosa nawet na ławce nie był ?

amadeo komentarzy: 514921.07.2009, 21:51

THX FanekAFC ;)

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 221.07.2009, 21:49

Mam nadzieje ze Wengerowi nie wpadnie mysl ze nie potrzeba nam juz transferow...fakt wynik wysoki w dodatku bez kilku podstawowych pilkarzy , ale to wkoncy 4 liga Austriacka

arsenalfan13 komentarzy: 12221.07.2009, 21:41

Szaleństwo jestem zaskoczony piękny wynik.

FanekAFC komentarzy: 511221.07.2009, 21:38

youtube.com/watch?v=aob_-0KbGys - Sorry za 2 komentarz.

lukaszksso komentarzy: 61821.07.2009, 21:36

Widać po tym meczu ze Wenger wpadł na pomysł przesunięcia Senderosa na DP zobaczymy ...może to jest to czego nam potrzeba ; )

KCPRK komentarzy: 6421.07.2009, 21:35

No no, zaszaleli. ;) Piękny mecz, szkoda, że o nim zapomniałem. Całkiem wyleciało mi z głowy. A szkoda. Mam nadzieję, że w sezonie zobaczymy więcej takich wyników. ;)

CiachOo7 komentarzy: 4921.07.2009, 21:29

Czy na każdy news pare osób musi go skomentować "kupmy DP i napastnika" ? Trochę wiary w Arsenal na ataku świetnie radzi sobie Arshavin bo na lewą pomoc wraca Rosicky a na DP jest Diaby, Song, Denilson...

volas komentarzy: 5521.07.2009, 21:25

aha i zapraszam do mnie...;)
sportowapasja.blox.pl

knax komentarzy: 22421.07.2009, 21:25

aRamsey -> Nie było Gibbsa bo miał dłuższe wakacje, na które Wenger zezwolił bo brał udział w MME.

amadeo komentarzy: 514921.07.2009, 21:24

brawo, brawo...szkoda tej straconej bramki ;/ bo nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej ;)
P.S. Ma ktoś linka chociażby do bramek ??

FanekAFC komentarzy: 511221.07.2009, 21:20

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Arsenalu. Najlepsi w tym meczu byli, RvP, Bendtner i Ramsey. Oby takie wyniki ukazywały się w meczach w takimi klubami jak Liverpool czy Manchester.

Kondzior12 komentarzy: 490021.07.2009, 21:18