Kanonierzy gromią SC Columbia 7-1!

Kanonierzy gromią SC Columbia 7-1! 21.07.2009, 18:29, Patryk Bielski 189 komentarzy

Kolejny dzień przygotowań do nowego sezonu i kolejny sprawdzian, tym razem na obozie treningowym w Austrii. Na Schwarzlackenau Stadium podopieczni Arsena Wengera stawili czoło lokalnej drużynie SC Columbia Floridsdorf. Francuski szkoleniowiec ponownie postawił na Andrieja Arszawina w ataku - tym razem Rosjanin był wspierany przez Nicklasa Bendera. Do zespołu po urlopie powrócili także Emmanuel Eboue, Denilson czy Abou Diaby.

Punktualnie o godzinie 18:30 arbiter spotkania rozpoczął zawody. Kanonierzy już od pierwszych minut zaatakowali rywala. W 2. minucie meczu po podaniu Bendtnera Arszawin był bliski otworzenia rezultatu gry, jednak uderzył tuż obok słupka. Chwilę później świetną sytuację zmarnował Nicklas Bendter. W kolejnych minutach Kanonierzy nie potrafili udokumentować optycznej przewagi bramką. W 16. minucie meczu Thomas Vermaelen był bliski zdobycia swojego pierwszego gola z armatką na piersi, jednak po rzucie rożnym z bliskiej odległości uderzył obok bramki. Wśród piłkarzy Arsenalu śmiele poczynał sobie Jack Wilshere, który stwarzał ciągłe zagrożenie pod bramką przeciwnika.

W 36. minucie mimo przewagi Kanonierów to gospodarze wyszli na prowadzenie. Fatalny błąd Manuela Almunii wykorzystał Patrick Lehner, który wślizgiem umieścił futbolówkę w bramce.

Niespełna minutę później było już 1-1. Piłkę w polu karnym rywala odebrał Abou Diaby. Francuz zagrał ją następnie do Nicklasa Bendtnera, który dopełnił formalności dostawiając nogę.

W 40. minucie meczu Aaron Ramsey dał prowadzenie Kanonierom. Walijczyk zdecydował się na odważny strzał z dystansu, co przyniosło efekt w postaci kolejnej bramki dla gości.

Wraz z końcówką pierwszej połowy worek z bramkami otworzył się na dobre. Rezultat na 3-1 podwyższył Nicklas Bendtner, zdobywając tym samym swojego drugiego gola. Świetną asystą na jeden kontakt popisał się Aaron Ramsey.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę meczu, w której najbardziej cieszyły liczne strzały z dystansu Ramsey'a. Dobrze spisywał się także Wilshere, który sprawiał spore problemy przeciwnikom na prawym skrzydle.

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy w szeregach Kanonierów zaszły spore zmiany. Arsene Wenger dał odpocząć pierwszoplanowym postaciom z pierwszej części gry. Na boisku pojawili się Gallas, Senderos, Sagna, Toure oraz Traore. Miejsce między słupkami zajął natomiast Polak - Wojciech Szczęsny. Swoje pierwsze minuty w nowym sezonie zaliczyli także Robin van Persie i Alex Song, co oznaczało, że na ławce pozostał jedynie Vito Mannone.

W 55. minucie arbiter główny spotkania wskazał na "wapno" po zagraniu ręką Thomasa Potlacnika w polu karnym. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Robin van Persie. 4-1!

W drugiej odsłonie spotkania na skrzydłach mieliśmy okazję oglądać Armanda Traore oraz Emmanuela Eboue. Za grę w środku pola odpowiedzialni byli natomiast Denilson oraz Alex Song. W ataku van Persiemu partnerował Arszawin. W 70. minucie meczu doszło do niecodziennej zmiany. Na boisku ponownie pojawili się Aaron Ramsey oraz Jack Wilshere, którzy zmienili kolejno Arszawina oraz Eboue.

W 73. minucie Robin van Persie po raz drugi trafił do siatki rywala. Po wrzutce Bacary Sagny z prawego skrzydła Holender głową umieścił piłkę w siatce.

Cztery minuty później było już 6-1! Po rzucie wolnym piłkę głową w pole karne przedłużył Senderos, a tam czyhał już William Gallas, który bez większych problemów zdobył bramkę.

W 83. minucie Aaron Ramsey podwyższył stan spotkania. Walijczyk wykorzystał spore zamieszanie w polu karnym rywala po rzucie rożnym i uderzył nie do obrony - po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od słupka bramki gospodarzy i wpadał do siatki.

Dwie minuty później Jack Wilshere popisał się świetnym zagraniem na lewym skrzydle, jednak bramkarz austriackiego klubu z wielkim trudem sparował piłkę, nie dopuszczając do kolejnej bramki.

W 88. minucie Wojciech Szczęsny po uprzednim przyjęciu piłki celowo posłał futbolówkę na rzut rożny - jak stwierdził jeden z komentatorów - chcąc poćwiczyć rzuty rożne. Po wykonaniu stałego fragmentu gry sędzia zakończył mecz nie czekając aż upłynie regulaminowe 90 minut.

SC Columbia: Gerhard Taschwer, Mario Handl, Michael Urban, Dominique Lehner, Thomas Pollack, Roman Horvath, Alexander Frimmel, Thomas Potlatnik, Roman Flandorfer, Julius Simon, Patrick Lehner

Arsenal: Manuel Almunia, Emmanuel Eboue, Mikael Silvestre, Thomas Vermaelen, Johan Djourou, Jack Wilshere, Denilson, Abou Diaby, Aaron Ramsey, Andrey Arshavin, Nicklas Bendtner

Zmiany w drugiej połowie: William Gallas, Bacary Sagna, Philippe Senderos, Alex Song, Armand Traore, Robin Van Persie, Wojciech Szczęsny.

kubeusz95 komentarzy: 132121.07.2009, 19:22

1 - 7 może poprawią rekord z LFC, szkoda że liczyć się nie będzie bo to tylko sparing.

dawid2711 komentarzy: 2021.07.2009, 19:20

A kto na bramce u nas stoi Szczesny czy Mannone?

Ha świetnie!
Song wygląda z tą swoją fryzurą, jakby go pod prąd podłączyli, urosły mu włosy przez te 2 miesiące ;D

dawid2711 komentarzy: 2021.07.2009, 19:16

Senderos jako DP nieźle się spisuje i ma jedna asystę już.

kubeusz95 komentarzy: 132121.07.2009, 19:14

5 - 1 Persie błyszczy ! Szkoda że Eboue zszedł, ale Arsh słusznie ściągnęli, bo coś mu nie wyszło dziś.

Katie komentarzy: 552 newsów: 621.07.2009, 19:14

ogólnie Aaronowi dziś idzie dobrze ;] :D

dawid2711 komentarzy: 2021.07.2009, 19:13

Jeszcze jedna i hat-trick.

krzykus1990 komentarzy: 527021.07.2009, 19:13

Robin w formie to już jego drugi gol w tym meczu.
Wynik 5:1.

kanonier91 komentarzy: 457021.07.2009, 19:13

Ramsey znow mial swoj udzial przy tej bramce zagrywajac pietka;))

kubeusz95 komentarzy: 132121.07.2009, 19:07

No Eboue dziś niczego sobie! Ale to dobrze, może zacznie lepiej w końcu grać. Byłbym za tym żeby wszystkie przedsezonowe mecze on rozgrywał, może wtedy będzie miej marudził.

zabson komentarzy: 17321.07.2009, 19:06