Kanonierzy liderem Premiership! Arsenal 4-2 Bolton

Kanonierzy liderem Premiership! Arsenal 4-2 Bolton 20.01.2010, 21:42, Szymon Ortyl 876 komentarzy

Choć po 27. minutach gry na Emirates Stadium nic nie wskazywało na końcowe zwycięstwo podopiecznych Arsena Wengera, to Kanonierzy zdołali się podnieść i w gorącej atmosferze zwyciężyli 4-2, tym samym obejmując fotel lidera Premier League!

Arsenal rozpoczął dzisiejszy mecz z Boltonem wzmocniony powrotem Denilosna i Gaela Clichy'ego, którzy wrócili do pierwszego składu i Theo Walcotta, rozpoczynającego mecz na ławce rezerwowych.

Niestety już w 7. minucie Arsenal przegrywał 0-1. Po fatalnym wybiciu Gaela Clichy'ego i błędzie Abou Diaby'ego do piłki w polu karnym Kanonierów doszedł Cahill i bez problemów umieścił piłkę w siatce Almunii.

W 12. minucie świetną sytuację na strzelenie bramki miał Fabregasa, jednak Hiszpan nie potrafił trafić do siatki, mimo iż po podaniu Rosicky'ego miał przed sobą jedynie Jaaskelainena. Minutę później bardzo bliski strzelenia bramki po cudownym podaniu Diaby'ego był Eduardo, jednak piłka po strzale Chorwata przeleciała kilka milimetrów nad bramką Boltonu.

Pomimo ciągłych ataków gospodarzy to goście podwyższyli rezultat meczu. W 27 minucie Denilson sfaulował przeciwnika we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, a gola dla Kłusaków zdobył Davies.

W 32. minucie Eduardo miał wspaniałą sytuację na strzelenie gola kontaktowego. Niestety piłka po jego strzale trafiła prosto w ręce Jaaskelainena.

W 44. minucie Kanonierzy zdobyli bramkę kontaktową. Gola dla londyńczyków wspaniałym strzałem zza pola karnego zdobył Rosicky.

Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Kanonierzy rzucili się do ataku. Przyniosło to rezultaty w 52. minucie, kiedy Cesc Fabregas pokonał Jaaskalainena. Piłka po strzale Hiszpana przeleciała między nogami bramkarza Boltonu i wpadła do siatki.

Po bramce dla Arsenalu nastąpił okres walki o piłkę w środku pola. Gra zrobiła się bardziej fizyczna.

W 64. minucie Tomas Vermaelen wykorzystał błąd obrońców Boltonu, którzy nie potrafili wybić piłki po rzucie rożnym i pięknym półwolejem skierował ją do siatki.

Gra była niesamowicie otwarta. Obydwie drużyny pozwalały przeciwnikowi na bardzo dużo. Świetny mecz rozgrywał Tomas Rosicky. W 74. minucie kontuzjowanego Abou Diaby'ego zmienił Eastmond. W 83. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji, kiedy sędzia mógł podyktować rzut wolny za faul Jaaskalainena na Fabregasie, jednak gra toczyła się dalej.

Minutę później po ładnej zespołowej akcji do piłki doszedł Arszawin i pięknym strzałem pokonał bramkarza Boltonu.

3 minuty później Carlos Vela zastąpił na boisku Tomasa Rosicky'ego. Meksykanin miał szansę na strzelenie bramki już w 89. minucie, jednak piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę.

W 90. minucie Theo Walcott zastąpił na boisku Eduardo da Silvę. Kilka sekund później Rosjanin miał świetną okazję na zdobycie bramki, jednak nie zdołał pokonać Jaaskalainena.

Kilka sekund później sędzia zakończył mecz. Mimo początkowych problemów Kanonierzy pokazali wielką klasę i zdołali strzelić 4 bramki. Na słowa uznania zasługuje przede wszystkim postawa Tomasa Rosicky'ego, Ceska Fabregasa i Andrieja Arszawina.

Arsenal: Almunia, Sagna, Vermaelen, Gallas, Clichy, Diaby (Eastmond 76), Fabregas, Rosicky (Vela 88), Denilson, Arszawin, Eduardo (Walcott 90+2)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Silvestre, Traore, Eastmond, Walcott, Emmanuel-Thomas, Vela

Bolton: Jaaskelainen, Robinson (Ricketts 90+4), Cahill, Knight, Steinsson, Muamba, Taylor, Davies (McCann 56), Cohen, Lee (Klasnic 81), Davies

Ławka rezerwowych: Al Habsi, Samuel, Ricketts, O'Brien, McCann, Elmander, Klasnic.

Bolton WanderersPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
R4d3k99 komentarzy: 169021.01.2010, 20:04

fabri04-> Ja chciałbym zobaczyć Eastmonda, ponieważ chciałbym aby Denilson odpoczał przed maratonem jakim jest: Aston Villa, MU, Liverpool i Chelsea.

GLOCK komentarzy: 33421.01.2010, 20:03

Liderujemy nie przez przypadek ale Chelsea ma mecz zaległy i jak znam życie wygra i powróci na miejsce

Zawader komentarzy: 135921.01.2010, 20:02

sport.wp.pl/kat,109318,title,Mecz-przerwany-Na-plac-gry-wbiegl,wid,11879406,wiadomosc.html

fabri04 komentarzy: 338521.01.2010, 20:01

R4d3k99---> za Estmonda chciałbym Denilsona i na pewno nie zagrał Sagna, więc pewnie Sylwka zobaczymy i może Sola :p

R4d3k99 komentarzy: 169021.01.2010, 19:58

W weekend czeka nas kolejny mecz, lecz tym razem, mecz pt "FA Cup" Gramy na Britania Stadium ze Stoke, więc wypadałoby awansować, lecz Britania to ciężki teren.. Skład chciałbym zobaczyć taki:

--------------Fabiański---------------
Sagna--Gallas--Vermaelen--Clichy
--------------Eastmond--------------
-------Rosicky-----Fabregas--------
Walcott------Eduardo----------Vela

fabregas444 komentarzy: 169621.01.2010, 19:54

Polski bramkarz, Wojciech Szczęsny, ma zgodę na dalszą grę w barwach Brentford - twierdzą angielskie media. Młody piłkarz Arsenalu najprawdopodobniej znów przedłuży swój pobyt w klubie z League One.

szalen komentarzy: 198221.01.2010, 19:37

Oglądając grę Kamerunu dzisiaj nie daje im wielkich szans na awans do kolejnej rundy. Ich gra to długie podanie na wysokiego napastnika, jeżeli ten wygra to ktoś przejmuje. Nie wychodzi im to.

Stochu komentarzy: 78621.01.2010, 19:35

ManU będzie liderem czuje to!!!!

stala komentarzy: 221.01.2010, 19:34

No i mamy lidera fotel.Oby tak na zawsze.

cegla5055 komentarzy: 152521.01.2010, 19:24

25.01. Kamerun - Egipt

FanekAFC komentarzy: 511221.01.2010, 19:23

Kamerun 2 - 2 Tunezja.

Fabregas_Fan komentarzy: 6121.01.2010, 19:21

wygrana byla zasluzona . prawie cale spotkanie my atakowalismy i bylbym zawiedziony jakbys my to przegrali albo zremisowali. wygrana nam sie nalezala

matek9009 komentarzy: 135521.01.2010, 19:19

Kamerun gra z 2 drużyną grypy C czyli Nigeria tak? czy się myle

Tom komentarzy: 25321.01.2010, 19:13

Kamerun chyba jendak będzie grał z Egiptem, więc nie daję większych szans ekipie Songa.

matek9009 komentarzy: 135521.01.2010, 19:12

Kamerun chyba gra z Nigerią

evelred komentarzy: 369121.01.2010, 19:02

nie ma to jak porównywać awans do mś i awans do następnej rundy w PNA

TomekZ komentarzy: 78221.01.2010, 19:01

Erzet- no tak ale z Aston go nie zobaczymy...

grzegorz17 komentarzy: 109821.01.2010, 19:00

Lidera mamy nikomu go nie oddamy!!!!!:D

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3521.01.2010, 18:57

Nie ma co płakać, Kamerun z taką grą raczej nie ma zbytnio szans z Egiptem, który wydaje się być piekielnie mocny. Ale kto wie...

Tom komentarzy: 25321.01.2010, 18:57

sam jesteś bambus.

cegla5055 komentarzy: 152521.01.2010, 18:55

japierdziele co za bambusy;/;/;/ i trzeba bedzie sie martwic o Eastmonda :(:(:(

zuczek1987 komentarzy: 640321.01.2010, 18:52

Co to za różnica czy przyjedzie teraz czy za tydzień ? ;/ wole żeby przyjechał zadowolony i pełen chęci do gry niż przygaszony z lipnym nastrojem ;/ Będzie to samo co z Arszawinem ...

cegla5055 komentarzy: 152521.01.2010, 18:51

z Zambia bylo to samo. Zambia wygrywala 1 minuta i Kamerun strzela to samo dzis. ;/;/;/;/;/

cegla5055 komentarzy: 152521.01.2010, 18:48

zal dupe sciska

Theo_Fan komentarzy: 180721.01.2010, 18:47

I dupa blada :(

Armata25 komentarzy: 88321.01.2010, 18:43

Co dziwnego w tym, że Legia, Wisła itd są tak nisko, skoro co roku w eliminacjach do LM czy chociażby P.uefa(LE) nasze kluby dawały ciała, choć często były faworytami.
Wisła z Levadią to śmiech na sali. Jedynie dobrze to Lech się ostatnio zaprezentował, grał na solidnym europejskim poziomie, aż czasem trudno mi było uwierzyć, że oglądam polski klub, który od lat nie wygrał polskiej słabiutkiej ligi. Po tym występie to był nawet w TOP 100, min. przed Dortmundem.
Ale proszę, jak już spadł.
Pamiętam, że w poprzednim sezonie, to jeszcze Wisła się dobrze prezentowała. Rozwaliła solidny Beitar, i gdyby nie trafiła potem na Farsę(którą zresztą Wisła raz pokonała, ale za nisko) to na pewno grałaby dalej.
No i jak blisko Wisła była ogrania Scums? Haha, gdyby Brożek trafił wtedy pod koniec meczu w Krakowie z bliska, do dziś pamiętam tę sytuację.
A akcja Boguski-Brożek-Jirsak na 1:1 na WHL... istny Arsenal :)

hehee Armata25, właśnie miałem to pisać
Chodzi o twoją drugą część komentarza ;)

Skazz komentarzy: 16321.01.2010, 18:38

nie przesadzacie?? zamiast życzyć naszemu piłkarzowi sukcesu to się modlicie żeby odpadł? będzie jak będzie ja jestem za Kamerunem:) Dawaj Song:P

cegla5055 komentarzy: 152521.01.2010, 18:38

jak sobie pomysle ze w miejscu gdzie powinnien biegac Song bedzie gral Eastmond to mnie skreca

Theo_Fan komentarzy: 180721.01.2010, 18:38

Heh no ładny ten ranking GKS Bełchatów Katowice DOBRE :)

Armata25 komentarzy: 88321.01.2010, 18:37

Tak, jest na potrzebny, ale wiele wskazuje na to, że niestety będziemy musieli sobie radzić bez niego :/ Ale z taką grą to Kamerun odpadnie w 1/4.

IronHide_AFC komentarzy: 164221.01.2010, 18:37

na tym rankingu warto skończyć polemikę na temat poziomu polskiej piłki klubowej :

amadeo komentarzy: 514921.01.2010, 18:31

w relacji tekstowej na sport.pl napisali, że na tą chwilę w ćwierćfinale są Zambia i Kamerun

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 221.01.2010, 18:30

Jeżeli liczy się stosunek goli to wychodzi Zambia i Kamerun o ile nic się nie zmieni.
1. Zambia 2 1 1 1 5:4 4
2. Kamerun 2 1 1 1 5:5 4
3. Gabon 2 1 1 1 1:2 4
4. Tunezja 2 0 3 0 3:3 3

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2010, 18:30

Tunezja tak ale Zambia jeśli wygra przewagą dwóch bramek i kamerun zremisuje to Zambia wejdzie z lepszym bilansem.

cegla5055 komentarzy: 152521.01.2010, 18:29

ale komentatorzt na Eusrosport mowia ze Tunezja tak to odpada jak bedzie remis

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2010, 18:27

Jeżeli pierwszy liczy sie stosunek bramek to tak

Armata25 komentarzy: 88321.01.2010, 18:27

Tak? Jeżeli będzie 2:2 i 0:2 to w tej sytuacji Kamerun odpada? aha, czyli nie jest tak źle, oby tak do końca!! Dalej Tunezja, dalej Zambia!

cegla5055 komentarzy: 152521.01.2010, 18:26

zdenerwowalem sie bo kurde Kamerun slaby jest i fuksem wejda dalej. A Song jesb nam bardziej potrzebny niz tam

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2010, 18:25

To i tak Kamerun nie urządza
bo jeśli pierwszy liczy sie stosunek bramek a nie mecz miedzy drużynami to w takim wypadku jak na razie z grupy wychodzi Gabon i Zambia

Armata25 komentarzy: 88321.01.2010, 18:24

Spokojnie cegla5055 bo ci warna sprzedadzą jak mi...
Ech, szkoda że 2:2, ale Zambia prowadzi 0:2, jeszcze jeden, jeszcze jeden!!

cegla5055 komentarzy: 152521.01.2010, 18:24