Kanonierzy liderem Premiership! Arsenal 4-2 Bolton

Kanonierzy liderem Premiership! Arsenal 4-2 Bolton 20.01.2010, 21:42, Szymon Ortyl 876 komentarzy

Choć po 27. minutach gry na Emirates Stadium nic nie wskazywało na końcowe zwycięstwo podopiecznych Arsena Wengera, to Kanonierzy zdołali się podnieść i w gorącej atmosferze zwyciężyli 4-2, tym samym obejmując fotel lidera Premier League!

Arsenal rozpoczął dzisiejszy mecz z Boltonem wzmocniony powrotem Denilosna i Gaela Clichy'ego, którzy wrócili do pierwszego składu i Theo Walcotta, rozpoczynającego mecz na ławce rezerwowych.

Niestety już w 7. minucie Arsenal przegrywał 0-1. Po fatalnym wybiciu Gaela Clichy'ego i błędzie Abou Diaby'ego do piłki w polu karnym Kanonierów doszedł Cahill i bez problemów umieścił piłkę w siatce Almunii.

W 12. minucie świetną sytuację na strzelenie bramki miał Fabregasa, jednak Hiszpan nie potrafił trafić do siatki, mimo iż po podaniu Rosicky'ego miał przed sobą jedynie Jaaskelainena. Minutę później bardzo bliski strzelenia bramki po cudownym podaniu Diaby'ego był Eduardo, jednak piłka po strzale Chorwata przeleciała kilka milimetrów nad bramką Boltonu.

Pomimo ciągłych ataków gospodarzy to goście podwyższyli rezultat meczu. W 27 minucie Denilson sfaulował przeciwnika we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, a gola dla Kłusaków zdobył Davies.

W 32. minucie Eduardo miał wspaniałą sytuację na strzelenie gola kontaktowego. Niestety piłka po jego strzale trafiła prosto w ręce Jaaskelainena.

W 44. minucie Kanonierzy zdobyli bramkę kontaktową. Gola dla londyńczyków wspaniałym strzałem zza pola karnego zdobył Rosicky.

Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Kanonierzy rzucili się do ataku. Przyniosło to rezultaty w 52. minucie, kiedy Cesc Fabregas pokonał Jaaskalainena. Piłka po strzale Hiszpana przeleciała między nogami bramkarza Boltonu i wpadła do siatki.

Po bramce dla Arsenalu nastąpił okres walki o piłkę w środku pola. Gra zrobiła się bardziej fizyczna.

W 64. minucie Tomas Vermaelen wykorzystał błąd obrońców Boltonu, którzy nie potrafili wybić piłki po rzucie rożnym i pięknym półwolejem skierował ją do siatki.

Gra była niesamowicie otwarta. Obydwie drużyny pozwalały przeciwnikowi na bardzo dużo. Świetny mecz rozgrywał Tomas Rosicky. W 74. minucie kontuzjowanego Abou Diaby'ego zmienił Eastmond. W 83. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji, kiedy sędzia mógł podyktować rzut wolny za faul Jaaskalainena na Fabregasie, jednak gra toczyła się dalej.

Minutę później po ładnej zespołowej akcji do piłki doszedł Arszawin i pięknym strzałem pokonał bramkarza Boltonu.

3 minuty później Carlos Vela zastąpił na boisku Tomasa Rosicky'ego. Meksykanin miał szansę na strzelenie bramki już w 89. minucie, jednak piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę.

W 90. minucie Theo Walcott zastąpił na boisku Eduardo da Silvę. Kilka sekund później Rosjanin miał świetną okazję na zdobycie bramki, jednak nie zdołał pokonać Jaaskalainena.

Kilka sekund później sędzia zakończył mecz. Mimo początkowych problemów Kanonierzy pokazali wielką klasę i zdołali strzelić 4 bramki. Na słowa uznania zasługuje przede wszystkim postawa Tomasa Rosicky'ego, Ceska Fabregasa i Andrieja Arszawina.

Arsenal: Almunia, Sagna, Vermaelen, Gallas, Clichy, Diaby (Eastmond 76), Fabregas, Rosicky (Vela 88), Denilson, Arszawin, Eduardo (Walcott 90+2)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Silvestre, Traore, Eastmond, Walcott, Emmanuel-Thomas, Vela

Bolton: Jaaskelainen, Robinson (Ricketts 90+4), Cahill, Knight, Steinsson, Muamba, Taylor, Davies (McCann 56), Cohen, Lee (Klasnic 81), Davies

Ławka rezerwowych: Al Habsi, Samuel, Ricketts, O'Brien, McCann, Elmander, Klasnic.

2-0 musza wygrać
Jesli oba mecze zakonczą takim wynikiem jaki jest wejdzie Kamerun ponieważ będą mieli tyle samo pkt co Zambia i taki sam stosunek bramkowy (4-4) ale bezposredni mecz miedzy tymi druzynami wygrał Kamerun 3:2

Zawader komentarzy: 135921.01.2010, 18:20

baska-> pododawaj sobie pkt i bramki ; D sports.pl/Pilka-nozna/Puchar-Narodow-Afryki-Terminarz-wyniki-tabele,artykul,66174,1,279.html

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 221.01.2010, 18:18

Wysoko czyli ile??? 2:0, 3:0???

Armata25 komentarzy: 88321.01.2010, 18:16

1:1? Ech no nie :( Oby Tunezja coś strzeliła.

michgaw11 komentarzy: 20721.01.2010, 18:16

Właśnie za takie mecze kocham ten klub!

Zawader komentarzy: 135921.01.2010, 18:15

ale w razie remisu kamerunu 1;1 jak zambia wygra wysoko wejdzie razem z gabonem

tak baska

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 221.01.2010, 18:13

Jak Kamerun przegra to odpadnie z PNA???

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2010, 18:06

1-1 :/

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11521.01.2010, 18:02

Arsenal znów pokazał, że jest świetnym klubem nawet poza boiskiem. :)

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2010, 18:01

Znalazlem dobry kanal z Eurosportu Angielskiego
Jak ktoś chce to niech wpisze w adres sopcasta
sop://broker1.sopcast.com:3912/77551

Kikut123 komentarzy: 124921.01.2010, 18:01

Arsenal1994 ---> tak myślałem iraqgoals.net/ch4.html tu jest.

Armata25 komentarzy: 88321.01.2010, 17:59

sport.onet.pl/74331,1248675,2115585,,ranking_iffhs_na_206_miejscu_polska_druzyna__ktora_nie_istnieje,wiadomosc.html

Za każdym razem umacniam się w przekonaniu, że ten ranking jest głupi. Arsenal spadł na 8 miejsce, a ostatnio był na 7. Wyprzedza nas uwaga, Juventus, który ostatnio przegrywa ze wszystkimi. Żenada.

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2010, 17:59

kikut123 -->teraz czytam na program i pisze ze beda skoki więc niestety nie...

Kikut123 komentarzy: 124921.01.2010, 17:57

Arsenal1994 ---> jesteś pewien że tam będzie mecz bo mi sie wydaje że nie?

Kikut123 komentarzy: 124921.01.2010, 17:55

Ale widać że Song w dobrej formie, nie mogę się doczekać jego powrotu.

laskowski19051995 komentarzy: 494521.01.2010, 17:55

Pierwsze miejsce w tabeli Kanonierzy pokazali na co ich stać :]

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2010, 17:52

Armata25 --> może i masz racje, ale ja wole widzieć troche słabszego Songa w składzie niż takiego Denilsona który z równą formą niewiele ma wspólnego.

fokussmok komentarzy: 22121.01.2010, 17:50

tak jak przegra to odpada, w takiej samej sytuacji jest Tunezja wiec walka o wszystko dla obu druzyn

amadeo komentarzy: 514921.01.2010, 17:49

Jak dzisiaj Kamerun przegra to odpada z PNA, niezależnie od wyniku meczu Gabon-Zambia

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2010, 17:49

mjfunkz.com/mecze.html

Mecz kamerunu po polsku.
Teraz na przerwe przelaczyli na skoki narciarskie ale mecz bedzie

Armata25 komentarzy: 88321.01.2010, 17:49

Mógłby Song dostać czerwień :P Oby Tunezja wygrała. Ludzie, jak Kamerun dziś przegra, co to oznacza?? Oby odpadli.

Wszyscy tak chcemy powrotu Songa. Tylko że nikt chyba nie zauważył drugiej strony medalu. Song po nieudanym turnieju z reprezentacją, którą przecież kocha, może być w bardzo złym humorze. Pamiętacie co Wenger mówił o Arshavinie, gdy Ruscy odpadli w barażach do MŚ? Andrzejek był ponoć załamany.
Z jednej strony więc fajnie by było mieć Songa już zaraz, z drugiej strony może lepiej by było, gdyby wygrał PNA, wtedy wrócił by w euforii, pełen radości i bardzo pewny siebie grałby jeszcze lepiej niż do tej pory :)

Kikut123 komentarzy: 124921.01.2010, 17:47

Ale Kamerun ciśnie i myśle że prędzej czy puźniej strzeli niestety.

P.S sory za spam

Arsenal1994 komentarzy: 749721.01.2010, 17:46

Czyli jeśli Kamerun dzisiaj przegra to odpada?

Kikut123 komentarzy: 124921.01.2010, 17:45

I Song najlepszy na boisku czyści wszystko jak w arsenalu, ale Tunezja sytuacje zwaliła.

I Song najlepszy na boisku czyści wszystko jak bym w arsenalu, ale Tunezja sytuacje zwaliła.

Kikut123 komentarzy: 124921.01.2010, 17:43

Oglądam mecz Kamerun 0 - 1 Tunezja Song sfaulował jednego z tamtych i go znieśli na noszach podejrzewam że złamał mu noge

Michal95 komentarzy: 111321.01.2010, 17:42

Pokazaliśmy charakter. Jestem bardzo zadowolony, ze Arsenal wreszcie ma "to coś". Liczę na sukcesy w następnych bardzo ważnych spotkaniach. To zwycięstwo z pewnością podbuduje nasz zespół.

Cinu10 komentarzy: 1721.01.2010, 17:42

i tak ma byc do konca :)

kjubol komentarzy: 101021.01.2010, 17:39

Denilson jest dobry, ale nie na DP ;)

a ten faul w polu karnym to wyglądało jakby chciał tego karnego ;)

matek9009 komentarzy: 135521.01.2010, 17:37

co wy chcecie od Denilsona wczoraj podobała mi się jego gra no fakt ten karny ale każdemu mogło się trafic

dnl9 komentarzy: 583 newsów: 521.01.2010, 17:32

O tak, Song przydałby się bardzo na mecze z Villa i ManU, szczególnie w obliczu takich braków w pomocy jakie nas dotknęły. Choć życzę Songowi i jego reprezentacji powodzenia, to jednak bardzo bym chciał żeby do nas powrócił.

kjubol komentarzy: 101021.01.2010, 17:12

Kamerun tak ma.. że traci peirwszy szybko bramki, a potem odrabia je i wygrywa ;)

Zawader komentarzy: 135921.01.2010, 17:10

zolta kartka dla KAMERUNU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 521.01.2010, 17:01

52 sekunda a Kamerun już przegrywa! Tak trzymać chłopcy ;).

kina86 komentarzy: 5121.01.2010, 16:54

We are the champions! Kanonierzy pokazali klasę :D teraz trzeba utrzymać fotel lidera...

matek9009 komentarzy: 135521.01.2010, 16:47

znaczy komplety punktów z tych stadionów i jakieś zdobywać z tymi z pierwszej 10

matek9009 komentarzy: 135521.01.2010, 16:46

Wygrywać u siebie wszystko i przywoźic punkty z stadionów drużyn które zajmują miejsca 10-20

Gujet komentarzy: 98121.01.2010, 16:09

Tak sobie liczę, że jeśli mają z bramkami dobić do 100 muszą w pozostałych meczach strzelać po 2,5625 bramki na mecz. Teraz mają skuteczność 2,6818, czyli można powiedzieć, że muszą utrzymać skuteczność na takim samym poziomie. Dadzą radę?:D