Kanonierzy przegrywają na tournée z NYRB 0-1

Kanonierzy przegrywają na tournée z NYRB 0-1 27.07.2014, 12:00, Patryk Bielski 76 komentarzy

Podopieczni Arsene'a Wengera odnieśli swoją pierwszą porażkę w tegorocznym okresie przygotowawczym, przegrywając na tournée w Stanach Zjednoczonych z New York Red Bulls 0-1. Do kadryThe Gunners po przedłużonym urlopie spowodowanym Mistrzostwami Świata wrócili Jack Wilshere i Santi Cazorla. Z powodu problemu z udem w zespole Wengera zabrakło natomiast Sonogo, przez co Arsenal rozpoczął mecz bez nominalnego napastnika.

Kanonierzy źle weszli to spotkanie, gdyż drużyna z Nowego Jorku za sprawą Thierry'ego Henry'ego mogła wyjść na prowadzenie już w piątej minucie meczu, jednak wówczas Wojciech Szczęsny dobrze odczytał intencje legendy Arsenalu i wygrał pojedynek oko w oko z Francuzem.

W 8. minucie meczu dał o sobie znać Santi Cazorla, który był bliski zdobycia bramki po świetnym uderzeniu z dystansu z okolic osiemnastego metra. Niespełna minutę później Henry dobrze uruchomił podaniem Wrighta-Phillipsa, jednak ten znajdując się w dogodnej sytuacji nie potrafił skierować piłki w światło bramki.

W 19. minucie swoją szanse miał Aaron Ramsey, który dobrze znalazł się w polu karnym rywala, jednak oddając strzał w sporym tłoku uderzył tuż obok słupka bramki Roblesa.

W 32. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Bradley'a Wrighta-Phillipsa, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Henry'ego z rzutu rożnego i nogą umieścił piłkę w bramce Wojciecha Szczęsnego.

Pięć minut później mogło być już 1-1, jednak po szybkiej wymianie piłki w polu karnym rywala Jack Wilshere przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Kanonierzy dobrze zaczęli drugą połowę meczu, w której od samego początku Arsene Wenger posłał na boisko siedmiu nowych piłkarzy. Już w 46. minucie Arsenal po dobrej akcji Chuby Akpoma i wyłożeniu piłki do Cazorli mógł doprowadzić do remisu, lecz i tym razem na wysokości zdania stanął Robles, który obronił strzał.

W 56. minucie piłka trafiła wreszcie do siatki gospodarzy, jednak Abou Diaby w momencie podania od Chuby Akpoma znajdował się na pozycji spalonej, przez co sędzia nie uznał bramki.

Swoją szanse na wyrównanie w 79. minucie miał jeszcze Chuba Akpom, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala, jednak tego wieczora Luis Robles wydawał się niepokonany. Warto dodać jednak, że Akpom w drugiej połowie był jedną z bardziej wyróżniających się postaci w zespole Wengera.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i gospodarze - po wyrównanym spotkaniu - zwyciężyli z Kanonierami 1-0.

ZOBACZ OBSZERNY SKRÓT SPOTKANIA

Arsenal: Szczęsny (45' Martinez) - Jenkinson (45' Bellerin), Hayden (45' Miquel), Monreal, Gibbs - Arteta (45' Flamini), Wilshere (45' Coquelin) - Zelalem (45' Akpom), Ramsey (45' Diaby), Cazorla (71' Toral) - Rosicky (71' Olsson).

Ławka rezerwowych: Martinez, Miquel, Bellerin, Coquelin, Diaby, Olsson, Toral, Flamini, Akpom.

NYRB: Robles (81' Meara) - Duval (78' Kimura), Miller (46' Alexander), Olave (45' Armando), Oyongo - Sekagya (61' Miazga), McCarthy (70' Bover) - Cahill, Sam (81' Lade), Wright-Phillips (45' Akpan), Henry (53' Luyindula).

Ławka rezerwowych: Meara , Akpan, Alexander, Armando, Bover, Bustamante, Castano, Eckersley, Kimura, Lade, Luyindula, Miazga, Obekop, Stevenson.

Jaque

Chyba ci sie pomylily nazwiska. Giroud nie wnosi nic dobrego do gry.

jaque komentarzy: 124927.07.2014, 14:42

widać ile wnosi do gry Giroud i nasi stoperzy... no i Ozil...

Hans_Zimmer komentarzy: 594627.07.2014, 14:10

przegrać z njujorkerami. Wstyd! padaka po całości!

archterror komentarzy: 428727.07.2014, 13:54

Będzie bronił w pucharach

maciek987 komentarzy: 296627.07.2014, 13:40

Jak Szczęsny będzie w formie to wątpię, że Ospina będzie bronił w PL :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 327.07.2014, 12:41

FAjny gosc z tego Ospiny, co sie rzuca od razu patrzac na ten filmik :)

Brakuje nam w druzynie poludniowcow troche i ich temperamentu wybuchowego, bo Santi i Arteta to takie troche cieple kluchy, ale Ospina, Sanchez, Campbell dadza nam extra mieszanke, do brytyjskiego czy niemieckiego stylu, a Wenga to elegancko polaczy.

pierre_afc komentarzy: 1207127.07.2014, 12:32

Ospina właśnie wrzuca wpisy na twittera :) Jakiś dłuższy wpis (chyba coś w stylu: dziękuje za te wszystkie lata etc.)

kaziu874 komentarzy: 674827.07.2014, 12:32

Master10 --> tak, dlatego dobrze ze to Wenger ma ma te problemy a nie my. Obecnie mamy dwoch super bramkarzy, przy czym kazdy z nich w rytmie meczowym jest pewnym punktem druzyny. A to kto bedzie bronil to juz zalezy tylko i wylacznie od formy, dla mnie jest to obojetne ;)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 327.07.2014, 12:30

mowie o kibicach

bo nie rozumiem na jakiej podstawie moga oceniac forme Ospiny :)

Moze dojsc do takiej sytuacji, ze Szczesny jest w slabej formie, a Ospina rowniez akurat w tym samym czasie ma slaba forme ;] i wtedy mimo wszystko szczesny>ospina

kaziu874 komentarzy: 674827.07.2014, 12:28

''nie bedziemy mieli pojecia jak dobrze on broni i w jakiej jest formie ;]'' - czyli ze Wenger nie bedzie go ogladal na treningach? aha.

kozz10 komentarzy: 372427.07.2014, 12:28

pierre

no tak już w tym tygodniu wszyscy wracają do treningów oprócz naszych niemców

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 327.07.2014, 12:26

no i jeszcze nie zapominajcie, ze Ospina zadebiutuje w meczu o stawke pewnie dopiero w pucharze, takze do tego czasu nie bedziemy mieli pojecia jak dobrze on broni i w jakiej jest formie ;]

Wenga raczej nie lubi ryzykowac, takze jesli nie zdarz sie nic specjalnego bedzie bronil Szczesny

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 327.07.2014, 12:25

kozz10

oczywiscie, ze ospina, jesli bedzie dobry moze bronic, ale szanse na to sa wg mnie niewieksze niz 10%

W koncu mowimy o czolowym bramkarzu ligi!

kaziu874 komentarzy: 674827.07.2014, 12:25

MAster10 --> sam Wenger mowil, ze Wojtek na poczatku sezonu bedzie numerem 1, ale jak wiadomo kilka slabszych meczow i Ospina moze wskoczyc.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 127.07.2014, 12:24

co placzecie bedzie bronil lepszy. Czy to Wojtek czy Ospina obojetnie najwazniejsze aby bronili w trudnych momentach

kozz10 komentarzy: 372427.07.2014, 12:23

master

jak Ospina będzie lepszy na treningach to będzie bronił tak mówił Wenger , w pierwszych kolejkach Szczesny ma pewne miejsce później już zależy to tylko od formy

pierre_afc komentarzy: 1207127.07.2014, 12:23

@kozz10 - Jest jeden fanpage na fb Alexisa Sancheza, który regularnie wrzuca zdjęcia z komentarzami. I jest zdjęcia, które zostało wrzucone 20h temu na którym jest Sanchez i jego znajomi i wpis Goodbye / Adios. Ponadto powinien już wracać skoro ma zagrać za tydzień na Emirates Cup.

- Wenga zmienia bramkarzy bardzo rzadko, po paru bardzo slabych wystepach

Ospina ma zastapic Fabianskiego, ktory wywieral pozytywna presje na Szczesnym, a nie byc nr 1

Panowie, obudzcie sie!

dudekns komentarzy: 605027.07.2014, 12:20

Nooo w końcu, czekałem na tą chwile - choć spodziewałem się, że oficjalka będzie jutro, a tu proszę jakie pozytywne zaskoczenie.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 127.07.2014, 12:20

carlosV
wlasnie na a.com wywiad z ramseyem i mowil ze pare dni. Ja nawet za bardzo o tym nie wiedzialem :P

Przeciez Wenger zawsze lubi szybko wracac czy to z wyjazdow LM czy gdziekolwiek. Kiedys mowil ze odrazu po meczu wisadaja do samolotu aby lepiej sie przygotowac do kolejnych meczow :P

_Titi_ komentarzy: 114027.07.2014, 12:18

Yea, ospina u nas!

Sewer komentarzy: 157027.07.2014, 12:18

Niektórym powinno być teraz naprawdę wstyd że chcieli wywalać Wengera ale teraz mało kto o tym pamięta i tylko same pozytywne rzeczy można przeczytać,warto było czekać.

kozz10 komentarzy: 372427.07.2014, 12:18

pierre

skąd wiesz o Sanchezie ? :D

Agher komentarzy: 278427.07.2014, 12:18

no i w końcu mamy Ospinę oficjalnie, a nie jakieś ploty z Casillasami! Ja nie wiem jak ktoś mógł w to wierzyć. Teraz będzie fajna rywalizacja między dwoma młodymi i zdolnymi bramkarzami. Kapitalny transfer, jestem bardzo zadowolony :)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 127.07.2014, 12:17

daniho

dunno, w ogóle nie mogę znaleźć informacji na ten temat, ale na sto procent wczoraj jeden z komentatorów mówił, że kanoniery wracają, mają dzień wolnego (dzisiaj), odbywają trening i cisną do Austrii

jeżeli w ogóle takie coś się odbędzie to do czwartku tam posiedzą

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.07.2014, 12:17

Może dzisiaj prezentacja będzie

Mongoose komentarzy: 123127.07.2014, 12:17

Szczesny broni niezle. Na pewno się poprawil, ale bramkarz który naprawdę może mu zagrozić to swietny zakup. Szczesny będzie się jeszcze bardziej przykladal do treningow i będzie mniej gwiazdorzenia. Brac przykład z Lewandowskiego Wojtek!

kozz10 komentarzy: 372427.07.2014, 12:16

nasi już w Londynie wylądowali z samego rana :D szybko strasznie , myślałem że wylot gdzieś pod wieczór dzisiaj

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.07.2014, 12:16