Kanonierzy wracają na 2. miejsce! Everton 1-2 Arsenal

Kanonierzy wracają na 2. miejsce! Everton 1-2 Arsenal 14.11.2010, 15:56, Rafal Mazur 2352 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia o godzinie 15.00, na Goodison Park rozpoczęło się najciekawsze spotkanie 13. kolejki piłkarskiej Premier League z perspektywy sympatyka Arsenalu Londyn. Kibice zgromadzeni na stadionie w północnej Anglii przybyli, bo dopingować zawodników The Gunners i Evertonu, którzy stoczyli pojedynek o trzy punkty do ligowej tabeli.

Zobacz bramki z tego pojedynku

Kilka chwil przed rozpoczęciem meczu, Arsene Wenger podał jedenastkę, która miała wybiec na murawę Goodison Park. W porównaniu z poprzednim spotkaniem przeciwko Wolves, w składzie londyńczyków nie zaszło wiele zmian. W linii defensywnej, miejsce wykluczonego za czerwoną kartkę Kościelnego, zajął Johan Djourou. Poza tym do składu powrócił Samir Nasri.

Po minucie ciszy, poświęconej Anglikom, którzy oddali życie za ojczyznę, sędzia główny dzisiejszego spotkania - Howard Webb - rozpoczął dzisiejsze zawody.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane, z lekkim wskazaniem na drużynę Davida Moyesa. Gospodarze mieli swoje okazję ze stałych fragmentów gry, jednak Kanonierzy nie dawali za wygraną, a świetną rolę w defensywie odgrywał Cesc Fabregas.

Z biegiem czasu, można było odnieść wrażenie, że gra londyńczyków wraca na właściwe tory. Goście zaczęli tworzyć akcję, po których udawało się oddać strzał, a kilkakrotnie swoich sił próbował Andriej Arszawin.

W 35. minucie Kanonierzy wreszcie rozwiązali worek z bramkami. Po indywidualnej akcji Samira Nasri i świetnym strzale Francuza w światło bramki, piłkę w stronę linii końcowej sparował Tim Howard. Doskoczył do niej jednak Andriej Arszawin, który zgrał futbolówkę w środek pola karnego. Tam znalazł się podążający za akcją Bakary Sagna, który potężnym uderzeniem, umieścił piłkę w siatce.

Mimo zdobytego gola, tempo meczu nie uległo zmianie. Spotkanie było nadal wyrównane, a w dodatku obfitowało w wiele ostrych i brutalnych sytuacji, po których Howard Webb decydował się n podyktowanie rzutów wolnych. Po doliczeniu minuty do regulaminowego czasu gry, sędzia zakończył pierwszą część meczu.

Po upływie 15 minut, zawodnicy obu drużyn powrócili na murawę, aby rozegrać drugie 45 minut.

2 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, londyńczycy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Denilson odebrał futbolówkę Cahillowi w środku pola, po czym ruszył z nią stronę bramki Howarda i oddał Fabregasowi. Hiszpan zdecydował się na podanie do Chamakha, który ponownie odegrał do kapitana Arsenalu. Ten, nie wahając się ani chwili, uderzył w prawy róg bramki i nie dał żadnych szans na obronę golkiperowi. 2-0!

W 60. minucie, Samir Nasri po raz kolejny przeprowadził genialną akcję, lecz tym razem próba zdobycia bramki zakończyła się fiaskiem. Chwilę później, Cesc Fabregas dogrywał mocną piłkę w środek pola karnego gości, gdzie znajdował się Marouane Chamakh. O dziwo, Marokańczyk spudłował z najbliższej odległości.

W 65. minucie na boisku pojawił się Tomas Rosicky, który zastąpił zmęczonego Arszawina.

Z upływem czasu, nic ciekawego na boisku się nie działo, poza tym, że mieliśmy okazję oglądać grę w okolicach środka pola. Warto również zaznaczyć, że przez ostatnie 10 minut wiele szans na zdobycie bramki ze stałych fragmentów gry, jednak fantastycznie spisywał się Łukasz Fabiański.

W samej końcówe, jeden z bardzo wielu rzutów rożnych przyniósł honorową bramkę dla Evertonu. Po dużym zamieszaniu w polu karnym Arsenalu, do piłki wyskoczył Tim Cahill, który skierował futbolówkę w niepilnowany róg bramki Fabiańskiego. 1-2!

Po stracie gola, to gospodarze rzucili się do szaleńczych ataków, jednak podopieczni Wengera pozostali skupieni do samego końca, dzięki czemu wygrali spotkanie i zdobywając trzy punkty, awansowali na drugie miejsce w tabeli ligowej.

Mimo dobrego meczu, bardzo trudno ocenić, kto był najlepszym zawodnikiem na boisku. Na pewno na słowa uznania zasługuje gra Samira Nasri. Poza tym, cieszy bramka zdobyta przez Cesca Fabregasa, a kolejne pewne spotkanie między słupkami rozegrał Łukasz Fabiański. Taka postawa napawa większym optymizmem przed derbami Londynu z Tottenhamem, do których śledzenia na naszym portalu serdecznie zapraszamy.

Arsenal: Łukasz Fabiański, Bakary Sagna, Sebastien Squillaci, Johan Djourou, Gael Clichy, Alex Song, Jack Wilshere, Samir Nasri, Cesc Fabregas, Andriej Arshavin, Marouane Chamakh.

Ławka rezerwowych: Wojciech Szczęsny, Tomas Rosicky, Robin van Persie, Theo Walcott, Denilson, Emmanuel Eboue, Kieran Gibbs.

Everton: Howard, Baines, Distin, Heitinga, Jagielka, Neville, Coleman, Arteta, Cahill, Pienaar, Saha.

Ławka rezerwowych: Mucha, Hibbert, Bilyaletdinov, Beckford, Gueye, Yakubu, Rodwel

Everton autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56717.11.2010, 21:25

patryk > Obraniak to kawał klasowego grajka jak na polskie standardy. W Lille grałby regularnie, gdyby nie nieprawdopodobni Gervinho i Hazard - niewielu jest w Ligue 1 piłkarzy, którzy wygraliby z nimi rywalizację, nie ma co tego wymagać od biednego Ludovica :P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.11.2010, 21:23

O, widzę, że straciliśmy bramkę. Co się stało bo oglądam Eng - Fra.

evelred komentarzy: 369117.11.2010, 21:23

hahaha ben foster :D szkoda, że już nie gra w manu

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.11.2010, 21:22

Vpr -> Ja też nie mam nic przeciwko, ale denerwuje mnie to wynajdywanie jakichś Obraniaków i robienie z nich od razu zbawców naszej kadry. Lepsze efekty byłby jakbyśmy posiadali jakąś siatkę skautów i przekonywali do gry w polskich barwach młodych chłopaków, a nie odwalamy takie akcje jak z Lorą :]

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56717.11.2010, 21:16

patryk > ja tam popieram takie akcje, jeśli tylko panowie naprawdę mają polskie korzenie. W innych krajach zupełnie normalne jest "zaklepywanie" gości z podwójnym obywatelstwem na wypadek gdyby mieli się okazać dobrymi grajkami :P Sami zostaliśmy tak kilka razy załatwieni - pomijając przykłady "niemieckie", Anglicy "zablokowali" nam Andy'ego Johnsona, a Brazylia Filipe Luisa.

Asiek69 komentarzy: 236617.11.2010, 21:15

już nie trzeba linku ;P

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 21:14

kubala--> chodziło Mi o to ze spośród tych wymienionych udało by się uzbierać 3 o których Grzesiowi Dziadkowi Leśnemu chodzi..

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.11.2010, 21:13

Trzeba przywrócić do kadry Rożera Perejro. On może nam wygrać euro.

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 217.11.2010, 21:11

@concrete13

No ale jeszcze Perquis czyli 4 już.

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 21:11

no i właśnie Eugen Polański..czyli zebrało by się tych 3 ....

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56717.11.2010, 21:10

Haha, Rumunia 1-0 Włochy :D Ciekawostka: w wyjściowej XI Włochów wyszedł Diamanti, w poprzednim sezonie piłkarz WHU.

Asiek69 komentarzy: 236617.11.2010, 21:09

ma ktoś jakiś porządny link do meczu Anglików z Francją?

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 21:09

samirrosicky --> dokładnie..Markus Brzenska..a Michael Delura.. też coś było o nim kiedyś..

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 217.11.2010, 21:09

@SamirRosicky

A może Polanski czy jak mu tam było.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.11.2010, 21:09

Lato srato. Zamiast szkolić młodzież i zająć się tym na poważnie to szuka jakichś mongołów z polskimi korzeniami...

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56717.11.2010, 21:08

Dzięki wszystkim za "raport" :D

Co do tych piłkarzy z którymi rozmawia PZPN, Kos na 100% odpada, byłby frajerem gdyby teraz zastanawiał się nad Polską :P

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 21:05

kubala --> no raczej nie chodzi o Kościelnego.. w Bundeslidze był jakiś wysoki stoper..ale nie pamiętam nazwiska..

kasiacesc komentarzy: 187817.11.2010, 21:05

Vpr

W obronie i pomocy mnóstwo niedokładnych podań. Bardzo chaotycznie. Akcje ofensywne moga sie podobać, ale na siłe próbujemy podac do Lewego. Bramka podała właśnie po po prostopadłym podaniu do Roberta a ten ominął bramkarza i pewnym strzałem trafił do siatki. Fabian nie ma zbyt duzo roboty jednakże pod bramką cały czas się gotuje.

adipetre komentarzy: 79717.11.2010, 21:04

Fajny ten sklad Anglii, 4 srodkowych pomocnikow, 3 stoperow, caly Capello...

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56717.11.2010, 21:04

evelred > zapewne Sol Bamba, stoper, gra gdzieś w Szkocji.

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 217.11.2010, 21:04

Lato zdradził że PZPN rozmawia z 3 piłkarzami o polskich korzeniach w sprawie gry w reprezentacji. Perquis to jeden. A tych 2 pozostałych?

Gdzieś wyczytałem na twitterze polskiego kibica Arsenalu.

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 21:04

evelred --> ten co ma na nazwisko " Bamba" :P..

evelred komentarzy: 369117.11.2010, 21:02

który to ten Bomba w WKS?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.11.2010, 21:02

Na razie nic ciekawego. 2-3 bardzo ładne akcje Kuby. Bramka padła po dośrodkowaniu Matuszczyka z środka pola, Lewy minął kipera i z ostrego kąta strzelił gola. Fabian na razie spokojnie.

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 21:02

Vpr --> Fabian miał może jedną sytuację groźniejszą.. a nasi nadzwyczaj dobrze się póki co prezentują ..

Gunner_995 komentarzy: 655017.11.2010, 21:01

Vpr---->Lewy przedryblował bramkarza i strzelił.
No Fabian średnio ma coś do roboty, takiego groźnego...

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 21:01

patryk --> On dziękuje Tobie za to , że ja podałem Mu skład Holandii.. po prostu dostałeś podziękowania w gratisie : )

bacary - < foch>

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56717.11.2010, 20:58

Jak grają nasi? Jak padł gol? Fabian był mocno testowany?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.11.2010, 20:57

bacary -> Za co mi dziękujesz?

concrete -> Aha, to nie ma co się dziwić, że mnie w uszy kuje.

Dominika93 komentarzy: 293717.11.2010, 20:57

normalnie nie wierzę w to co widzę ^^ oby tak dalej ; D

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 20:55

patryk --> jednak to nie Dudek a Juskowiak :)

media2.pl/media/71224-tvp:-mecz-polska-wks-w-jakosci-hd.html

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1117.11.2010, 20:54

@kubala
Dzięki
@patryk
Dzięki :P

P.S Polska strzeliła, a teraz Łukasz nie da się pokonać, a więc wygraliśmy prawie :]xd

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.11.2010, 20:54

concrete -> Póki starość nie zaczęła wyżerać mu mózgu to z przyjemnością słuchało się jego komentarza ;]

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 20:53

patryk --> a Szpaku umie ? :P

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 217.11.2010, 20:53

Mam skład Holandii.

Stekelenburg - van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Pieters - Maduro, van der Vaart - Lens, Sneijder, Afellay - Huntelaar

Polska 1-0!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.11.2010, 20:52

concrete -> Nie wiem, ale nie umie komentować.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.11.2010, 20:51

O, gol. Lewandowski.

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 20:51

Stekelenburg, VDV,Heitnga, Mathijsen , Pieters, Van Der Vart, Maduro, Affelay, Sneijder, Lens,Huntelaar

patryk --> to nie Dudek ?? ..

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.11.2010, 20:48

Kto komentuje ze Szpakowskim?

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 20:48

angel--> teraz tak..wcześniej nie były podane składy .. oby Robin nie grał ..

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 217.11.2010, 20:48

Chamakh starts for Morocco against Northern Ireland.
Rosicky starts for Czech Republic v Denmark. As mentioned before, Bendtner out with injury.

A tego składu Holandii nie umiem znaleźć.