Kanonierzy wracają na 2. miejsce! Everton 1-2 Arsenal

Kanonierzy wracają na 2. miejsce! Everton 1-2 Arsenal 14.11.2010, 15:56, Rafal Mazur 2352 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia o godzinie 15.00, na Goodison Park rozpoczęło się najciekawsze spotkanie 13. kolejki piłkarskiej Premier League z perspektywy sympatyka Arsenalu Londyn. Kibice zgromadzeni na stadionie w północnej Anglii przybyli, bo dopingować zawodników The Gunners i Evertonu, którzy stoczyli pojedynek o trzy punkty do ligowej tabeli.

Zobacz bramki z tego pojedynku

Kilka chwil przed rozpoczęciem meczu, Arsene Wenger podał jedenastkę, która miała wybiec na murawę Goodison Park. W porównaniu z poprzednim spotkaniem przeciwko Wolves, w składzie londyńczyków nie zaszło wiele zmian. W linii defensywnej, miejsce wykluczonego za czerwoną kartkę Kościelnego, zajął Johan Djourou. Poza tym do składu powrócił Samir Nasri.

Po minucie ciszy, poświęconej Anglikom, którzy oddali życie za ojczyznę, sędzia główny dzisiejszego spotkania - Howard Webb - rozpoczął dzisiejsze zawody.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane, z lekkim wskazaniem na drużynę Davida Moyesa. Gospodarze mieli swoje okazję ze stałych fragmentów gry, jednak Kanonierzy nie dawali za wygraną, a świetną rolę w defensywie odgrywał Cesc Fabregas.

Z biegiem czasu, można było odnieść wrażenie, że gra londyńczyków wraca na właściwe tory. Goście zaczęli tworzyć akcję, po których udawało się oddać strzał, a kilkakrotnie swoich sił próbował Andriej Arszawin.

W 35. minucie Kanonierzy wreszcie rozwiązali worek z bramkami. Po indywidualnej akcji Samira Nasri i świetnym strzale Francuza w światło bramki, piłkę w stronę linii końcowej sparował Tim Howard. Doskoczył do niej jednak Andriej Arszawin, który zgrał futbolówkę w środek pola karnego. Tam znalazł się podążający za akcją Bakary Sagna, który potężnym uderzeniem, umieścił piłkę w siatce.

Mimo zdobytego gola, tempo meczu nie uległo zmianie. Spotkanie było nadal wyrównane, a w dodatku obfitowało w wiele ostrych i brutalnych sytuacji, po których Howard Webb decydował się n podyktowanie rzutów wolnych. Po doliczeniu minuty do regulaminowego czasu gry, sędzia zakończył pierwszą część meczu.

Po upływie 15 minut, zawodnicy obu drużyn powrócili na murawę, aby rozegrać drugie 45 minut.

2 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, londyńczycy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Denilson odebrał futbolówkę Cahillowi w środku pola, po czym ruszył z nią stronę bramki Howarda i oddał Fabregasowi. Hiszpan zdecydował się na podanie do Chamakha, który ponownie odegrał do kapitana Arsenalu. Ten, nie wahając się ani chwili, uderzył w prawy róg bramki i nie dał żadnych szans na obronę golkiperowi. 2-0!

W 60. minucie, Samir Nasri po raz kolejny przeprowadził genialną akcję, lecz tym razem próba zdobycia bramki zakończyła się fiaskiem. Chwilę później, Cesc Fabregas dogrywał mocną piłkę w środek pola karnego gości, gdzie znajdował się Marouane Chamakh. O dziwo, Marokańczyk spudłował z najbliższej odległości.

W 65. minucie na boisku pojawił się Tomas Rosicky, który zastąpił zmęczonego Arszawina.

Z upływem czasu, nic ciekawego na boisku się nie działo, poza tym, że mieliśmy okazję oglądać grę w okolicach środka pola. Warto również zaznaczyć, że przez ostatnie 10 minut wiele szans na zdobycie bramki ze stałych fragmentów gry, jednak fantastycznie spisywał się Łukasz Fabiański.

W samej końcówe, jeden z bardzo wielu rzutów rożnych przyniósł honorową bramkę dla Evertonu. Po dużym zamieszaniu w polu karnym Arsenalu, do piłki wyskoczył Tim Cahill, który skierował futbolówkę w niepilnowany róg bramki Fabiańskiego. 1-2!

Po stracie gola, to gospodarze rzucili się do szaleńczych ataków, jednak podopieczni Wengera pozostali skupieni do samego końca, dzięki czemu wygrali spotkanie i zdobywając trzy punkty, awansowali na drugie miejsce w tabeli ligowej.

Mimo dobrego meczu, bardzo trudno ocenić, kto był najlepszym zawodnikiem na boisku. Na pewno na słowa uznania zasługuje gra Samira Nasri. Poza tym, cieszy bramka zdobyta przez Cesca Fabregasa, a kolejne pewne spotkanie między słupkami rozegrał Łukasz Fabiański. Taka postawa napawa większym optymizmem przed derbami Londynu z Tottenhamem, do których śledzenia na naszym portalu serdecznie zapraszamy.

Arsenal: Łukasz Fabiański, Bakary Sagna, Sebastien Squillaci, Johan Djourou, Gael Clichy, Alex Song, Jack Wilshere, Samir Nasri, Cesc Fabregas, Andriej Arshavin, Marouane Chamakh.

Ławka rezerwowych: Wojciech Szczęsny, Tomas Rosicky, Robin van Persie, Theo Walcott, Denilson, Emmanuel Eboue, Kieran Gibbs.

Everton: Howard, Baines, Distin, Heitinga, Jagielka, Neville, Coleman, Arteta, Cahill, Pienaar, Saha.

Ławka rezerwowych: Mucha, Hibbert, Bilyaletdinov, Beckford, Gueye, Yakubu, Rodwel

Haha OMG słyszeliście o tym ? :D

sport.wp.pl/kat,32284,title,Wiltord-i-Pires-nie-chcieli-grac-w-Legii,wid,12857948,wiadomosc.html?ticaid=1b42c

@evelred
Deni dał świetną zmianę ostatnio i mam nadzieję, że na to shitowe KFC wyjdzie w pierwszym składzie obok Alex'a. Jacek niech sobie odpocznie i Rosa do pierwszego.

Fabian
Bac-Seb-DJ-Gael
Songinho-Deni

evelred komentarzy: 369117.11.2010, 19:49

brak powołania dla Denilsona to jest jakieś nieporozumienie, chociaż z drugiej strony zmniejsza się ryzyko kontuzji :p

VoXy komentarzy: 205717.11.2010, 19:46

A po dzisiejszym meczu możemy jeszcze spaść ;)

popekns komentarzy: 742017.11.2010, 19:42

BTW.Nasza wspaniała wręcz kadra narodowa zajmuje obecnie 71 miejsce w oficjalnym rankingu Fifa^^wyprzedza nas takie państwo jak:
Uganda,Zambia,Arabia Saudyjska,Iran,Panama.:D

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27317.11.2010, 19:33

Vpr-----> i jak, udało się wstać? btw. Erebos miażdży;) \m/

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56717.11.2010, 19:28

evelred > chcesz powiedzieć, że Lucas załapał się do kadry przed Denilsonem? O_o

Skoro już przy Leivie jesteśmy, cytat z twittera jakiegoś kibica Evertonu: "Z powodu otrzymania czerwonej kartki w ostatnim meczu Lucas nie zagra w spotkaniu z West Hamem. West Ham zamierza się odwołać." xD

evelred komentarzy: 369117.11.2010, 19:11

czy ten lucas, który właśnie gra w meczu brazylii to ten sam lucas z liverpoolu?!

andrzej31794 komentarzy: 93817.11.2010, 19:07

concrete13
To jest samwieszkto?

popekns komentarzy: 742017.11.2010, 18:58

RvP.

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 18:56

czyi reasumując..Jacek z lekką kontuzją..Benio powrót kontuzji ..zaczynam się bać o tego , którego długo nie było i dopiero wracał..aż boję się wymienić jego nazwisko :(

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1117.11.2010, 18:55

@andrzej
Tytoń to do fajek :d

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.11.2010, 18:54

I tak będę oglądał Anglia - Francja skoro mam już wybierać z pośród tych głupich spotkań reprezentacji.

andrzej31794 komentarzy: 93817.11.2010, 18:54

bacary
A Tytoniu nie ma?

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 18:53

bacary --> jeśli mówisz o dzisiejszym meczu reprezentacji to tylko może grać Fabian albo Tytoń .. ;)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1117.11.2010, 18:52

Nie są trzy wybory:
a) Stoi Fabian i robi genius parady
b) Stoi Boruc i jest ciotą
c) Stoi Szczęsny, ale nie stoi, bo go nie wpuści :/

Zobaczycie, jeden z nich się spełni, ja stawiam na ten drugi.

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 18:51

patryk --> bez Drogby i Kalou tal dużego lania nie będzie ..i Fabian może dobrze się zaprezentuje ...jakby gał Irek i Boenisch to byłbym spokojniejszy, zwłaszcza , że nie ma tez Żewłakowa ... którego ciężko mimo wszystko zastąpić .. ale obym się mylił :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.11.2010, 18:50

Aha, czyli mecz jest dziś ;]

Vpr -> To zayebiście. Reprezentacja znów zbiera żniwa... Proszę o szybki zwrot reszty naszych piłkarzy do klubu!!!

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56717.11.2010, 18:45

Acolt > nie graj na domyślnych statach :P Wgraj sobie jakiegoś patcha, np. PESEDIT bazującego na statsach z PesStatsDatabase ;)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1117.11.2010, 18:45

A nawet nie wiecie, że Dudu ma asysta w meczu Chorwacja - Malta na razie 2-0, obydwa gole Krancjar.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3017.11.2010, 18:39

I Lukaku druga brama! Świetnie! Znowu snajper pokolenia ucieka Nam...

fabregas1987 komentarzy: 2581517.11.2010, 18:38

Acolt -->
Grzesiu Rasiak ...

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148917.11.2010, 18:15

Piękna bramka Bakarego, ładna akcja przy golu Cesca.

a może takie prawo Xaviego...:)

....jeżeli zawodnik Farsy działa z wielką siłą na zawodnika uważanego za odwrotnie proporcjonalnego do słabszych zawodników ..to ten zawodnik pod działaniem siły Farselońskiej jest wprost proporcjonalny do bycia zawodnikiem drużyny z Farsy a odwrotnie proporcjonalny do grania w innych " słabszych klubach " :) ....

andrzej31794 komentarzy: 93817.11.2010, 17:57

Acolt
Nie można rozmawiać tu o PES'ia i Fifie.

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 617.11.2010, 17:54

Podajcie mi nazwisko jakiegoś dobrego napastnika który gra świetnie ciałem w PES 11. Bo Van Persie ma body balance 78 :|

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3017.11.2010, 17:37

@how
Czytałem dużo o aferach w Katalońskiej szkole nurkowania oraz instytucie genetyki i kardiologii ;)

@Vpr
No właśnie ;) Aż dziw, że tak na dobrą sprawę nie grają najlepiej! Może na Euro 2012? ;)

andrzej31794 komentarzy: 93817.11.2010, 17:33

howareyou
pique i busquets

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 717.11.2010, 17:32

To może zadanie maturalne? Kto odgadnie, dostanie cukierka.

Ciało A spotkało się z ciałem B przy samochodzie, a 10 minut później doszło między nimi do głębokiej penetracji analnej. Podaj nazwy ciał A i B.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56717.11.2010, 17:31

Faktycznie, Belgowie mają bardzo mocny skład. Podsumowując - Vermaelen, Vertonghen, Kompany (trzech takich ŚO O_o), Fellaini, Defour, Hazard, Dembele, Lukaku... Kiedyś Witsel zapowiadał się na wielkiego piłkarza, ale po faulu na Wasylu i całym tym zamieszaniu gdzieś przepadł.

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 17:31

zdjęcie na samym dole :)

se.pl/sport/inne/smieszne-sportowe-zdjecia-galeria_138003.html

wafel komentarzy: 29217.11.2010, 17:29

andrzej31794 - twoja wersja prawa Xaviego jest dobra ale żeby zdobyć nagrodę Nobla z dziedziny genetyki musimy trochę wspólnie popracować. Ja proponuję tak:
Założenie:
Ciało A - dobry piłkarz
Ciało B - Barca
Teza: Jeżeli ciało B przyciąga bardzo mocno do siebie ciało A to ciało A posiada DNA ciała B (czyt. DNA Barcy)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3017.11.2010, 17:28

@how
Wiem o tym ;) Belgowie mają świetną szkołę piłkarską, nie to co My. Wątpię, żeby za mojego życia się to zmieniło.

Dembele też jest dobry, ale osobiście wolę właśnie Hazarda i Lukaku ;) O tyle o ile Romelu grał u Nas nie będzie o tyle z Hazardem może być różnie ;)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 717.11.2010, 17:24

@Charlie
Hazard czy Lukaku - i weź sobie wyobraź, że taki śmieszny mały kraj (nic do nich nie mam, bardzo lubię Belgię) tworzy takich piłkarzy. Fajnie, a teraz porównaj z tym, co się dzieje u nas. O matko. :P

A co do samego składu - już dość dawno to pisałem - baaaaardzo mi się podoba. Vertonghen dziwnie ustawiony, no ale co tam. Lubię jeszcze Dembele, też świetny zawodnik, a są jeszcze inne talenty, jak Defour chociażby.

A Vermaelen już się za to nagrał w kadrze... czego skutki odczuwamy, niestety.

andrzej31794 komentarzy: 93817.11.2010, 17:24