Kanonierzy wracają na 2. miejsce! Everton 1-2 Arsenal

Kanonierzy wracają na 2. miejsce! Everton 1-2 Arsenal 14.11.2010, 15:56, Rafal Mazur 2352 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia o godzinie 15.00, na Goodison Park rozpoczęło się najciekawsze spotkanie 13. kolejki piłkarskiej Premier League z perspektywy sympatyka Arsenalu Londyn. Kibice zgromadzeni na stadionie w północnej Anglii przybyli, bo dopingować zawodników The Gunners i Evertonu, którzy stoczyli pojedynek o trzy punkty do ligowej tabeli.

Zobacz bramki z tego pojedynku

Kilka chwil przed rozpoczęciem meczu, Arsene Wenger podał jedenastkę, która miała wybiec na murawę Goodison Park. W porównaniu z poprzednim spotkaniem przeciwko Wolves, w składzie londyńczyków nie zaszło wiele zmian. W linii defensywnej, miejsce wykluczonego za czerwoną kartkę Kościelnego, zajął Johan Djourou. Poza tym do składu powrócił Samir Nasri.

Po minucie ciszy, poświęconej Anglikom, którzy oddali życie za ojczyznę, sędzia główny dzisiejszego spotkania - Howard Webb - rozpoczął dzisiejsze zawody.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane, z lekkim wskazaniem na drużynę Davida Moyesa. Gospodarze mieli swoje okazję ze stałych fragmentów gry, jednak Kanonierzy nie dawali za wygraną, a świetną rolę w defensywie odgrywał Cesc Fabregas.

Z biegiem czasu, można było odnieść wrażenie, że gra londyńczyków wraca na właściwe tory. Goście zaczęli tworzyć akcję, po których udawało się oddać strzał, a kilkakrotnie swoich sił próbował Andriej Arszawin.

W 35. minucie Kanonierzy wreszcie rozwiązali worek z bramkami. Po indywidualnej akcji Samira Nasri i świetnym strzale Francuza w światło bramki, piłkę w stronę linii końcowej sparował Tim Howard. Doskoczył do niej jednak Andriej Arszawin, który zgrał futbolówkę w środek pola karnego. Tam znalazł się podążający za akcją Bakary Sagna, który potężnym uderzeniem, umieścił piłkę w siatce.

Mimo zdobytego gola, tempo meczu nie uległo zmianie. Spotkanie było nadal wyrównane, a w dodatku obfitowało w wiele ostrych i brutalnych sytuacji, po których Howard Webb decydował się n podyktowanie rzutów wolnych. Po doliczeniu minuty do regulaminowego czasu gry, sędzia zakończył pierwszą część meczu.

Po upływie 15 minut, zawodnicy obu drużyn powrócili na murawę, aby rozegrać drugie 45 minut.

2 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, londyńczycy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Denilson odebrał futbolówkę Cahillowi w środku pola, po czym ruszył z nią stronę bramki Howarda i oddał Fabregasowi. Hiszpan zdecydował się na podanie do Chamakha, który ponownie odegrał do kapitana Arsenalu. Ten, nie wahając się ani chwili, uderzył w prawy róg bramki i nie dał żadnych szans na obronę golkiperowi. 2-0!

W 60. minucie, Samir Nasri po raz kolejny przeprowadził genialną akcję, lecz tym razem próba zdobycia bramki zakończyła się fiaskiem. Chwilę później, Cesc Fabregas dogrywał mocną piłkę w środek pola karnego gości, gdzie znajdował się Marouane Chamakh. O dziwo, Marokańczyk spudłował z najbliższej odległości.

W 65. minucie na boisku pojawił się Tomas Rosicky, który zastąpił zmęczonego Arszawina.

Z upływem czasu, nic ciekawego na boisku się nie działo, poza tym, że mieliśmy okazję oglądać grę w okolicach środka pola. Warto również zaznaczyć, że przez ostatnie 10 minut wiele szans na zdobycie bramki ze stałych fragmentów gry, jednak fantastycznie spisywał się Łukasz Fabiański.

W samej końcówe, jeden z bardzo wielu rzutów rożnych przyniósł honorową bramkę dla Evertonu. Po dużym zamieszaniu w polu karnym Arsenalu, do piłki wyskoczył Tim Cahill, który skierował futbolówkę w niepilnowany róg bramki Fabiańskiego. 1-2!

Po stracie gola, to gospodarze rzucili się do szaleńczych ataków, jednak podopieczni Wengera pozostali skupieni do samego końca, dzięki czemu wygrali spotkanie i zdobywając trzy punkty, awansowali na drugie miejsce w tabeli ligowej.

Mimo dobrego meczu, bardzo trudno ocenić, kto był najlepszym zawodnikiem na boisku. Na pewno na słowa uznania zasługuje gra Samira Nasri. Poza tym, cieszy bramka zdobyta przez Cesca Fabregasa, a kolejne pewne spotkanie między słupkami rozegrał Łukasz Fabiański. Taka postawa napawa większym optymizmem przed derbami Londynu z Tottenhamem, do których śledzenia na naszym portalu serdecznie zapraszamy.

Arsenal: Łukasz Fabiański, Bakary Sagna, Sebastien Squillaci, Johan Djourou, Gael Clichy, Alex Song, Jack Wilshere, Samir Nasri, Cesc Fabregas, Andriej Arshavin, Marouane Chamakh.

Ławka rezerwowych: Wojciech Szczęsny, Tomas Rosicky, Robin van Persie, Theo Walcott, Denilson, Emmanuel Eboue, Kieran Gibbs.

Everton: Howard, Baines, Distin, Heitinga, Jagielka, Neville, Coleman, Arteta, Cahill, Pienaar, Saha.

Ławka rezerwowych: Mucha, Hibbert, Bilyaletdinov, Beckford, Gueye, Yakubu, Rodwel

Everton autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4817.11.2010, 23:26

A jak zagrał Nasri? Widziałem jego słupek i niecelny strzał, nic poza tym. Ogółem na ten mecz jedynie zerkałem

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4817.11.2010, 23:24

@kanonier_89

Skąd ten Arboleda? :P

maq komentarzy: 996 newsów: 15517.11.2010, 23:23

Tylko nie zapomniajcie kto tak latwo dal wrzucic Bac pilke. Ja nie jestem jakos zwolennikiem Gibbsa. Zbyt czesto odpuszcza sobie obrone po akcjach ofensywnych ,a w koncu od czego on jest?!

kanonier_89 komentarzy: 93917.11.2010, 23:21

Portugalia wygrywa z Hiszpanią 2-0:D

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12617.11.2010, 23:20

Charlie, raczysz żartować. Bramka na jego konto, w pierwszej połowie kilka poważnych strat i notoryczne czyszczenie pod nogi Francuzów. W ofensywie zero.

adipetre komentarzy: 79717.11.2010, 23:19

Asiek69, wlasnie tym pierwszym ktory gral indywidualnie byl Walcott ! To wlasnie on najmniej szukal partnerow, zagral poprostu slabiutko, gdyby bylo inaczej chyba nie zszedlby po 45 minutach?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3017.11.2010, 23:18

@Topek
Akurat Kieran grał dziś świetnie. o niebo lepiej od Gaela z ostatnich spotkań. Zwłaszcza w defensywie!

kanonier_89 komentarzy: 93917.11.2010, 23:17

concrete--> nasza obrona będzie wyglądała jakoś tak:
Piszczek, Perquise, Arboleda, Boenisch

bo Żewłakow ostatnio wypił o 4 lampki wina za dużo i u Smudy raczej już nie pogra:P

Asiek69 komentarzy: 236617.11.2010, 23:13

co do Nasriego - Malouda i Gourcuff przy nim dziś nie istnieli ;]

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12617.11.2010, 23:13

Gibbs zagrał słabiutko. Jeszcze nie doszedł do formy. Theo bez rewelacji, ale dobrych piłek też nie dostawał. Anglia ogólnie tragicznie. Nasri i Sagna natomiast świetnie. Bac utrzyma formę, to zje i wypluje Bale'a w sobotę. Robin trochę pokopał, ale nic ciekawego :P

Asiek69 komentarzy: 236617.11.2010, 23:12

@adipetre a co miał Theo zagrać jak Gerrard i reszta ekipy jakby mogli to wzieliby piłkę pod pachę i każdy sam z nią zapieprzał przez boisko.
Francja zagrała zespołowo, Anglia tylko indywidualnościami próbowała grać

Arsenal1994 komentarzy: 749717.11.2010, 23:12

Ufff... bo przeczuwałem, że Kierran coś może dzisiaj porządnego zmaścić i po tym padnie bramka, ale chłopak widać że się nie daje :)

Teraz najważniejsze żeby wszyscy wrócili zdrowi po tych meczach, choć wiem że Bendtner coś za sobą przywlókł i Wilshere, ale Anglik ma podobno być gotowy na KFC :) A Robin jeśli zagrał całe 45 min to myślę że u nas w sobotę też mógłby tyle zagrać.

Gooner250 komentarzy: 132517.11.2010, 23:11

Dobrze, że wszyscy cali i zdrowi zakończyli swoje mecze. I co ważne, wielu z naszych jest w formie :)
A, jeszcze Cesc może wejść w meczu z Portugalią, ale może się dobrze wszystko skończy.

Nasri podobno dziś wymiatał :) Bardzo mnie to cieszy. Oj, bardzo, przed meczem z kurakami.

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 23:11

andrzej --zgodzę się z tobą :

Piszczek---Zewłakow-Arboleda-Boensich - całkiem nieźle by to wyglądało ..

adipetre komentarzy: 79717.11.2010, 23:09

Kieran Gibbs zagral srednio, po jego stronie poszla bramkowa akcja (nr 2), z kolei Theo Walcott zaprezentowal sie fatalnie, poprostu nie umial sie odnalezcz w grze na tak malej przestrzeni, podawal niecelnie, nie w tempo.

andrzej31794 komentarzy: 93817.11.2010, 23:09

Co do obywatelstwa to powinien dostać Arboleda, zasłużył na to jak nikt inny.

Asiek69 komentarzy: 236617.11.2010, 23:08

Co do meczu Anglików to Kieran nieźle, a Theo dostał ze 3 piłki od kolegów także się nie nagrał ;]
Sagna i Samir ładnie ;)

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 317.11.2010, 23:07

"Nasri is just outstanding. He was absolutely the best player on the field." :D

Arsenal1994-> Tak pobieżne: Theo specjalnie się nie wyróżniał, ale nie szło na niego tak dużo piłek. Nierzadko też musiał się cofać do obrony. Kieran grał bodajże do 71', miał sporo roboty, ale zagrał przyzwoicie.

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 23:05

arsenal1994 --> grał całą drugą połowę..

kanonier_89 komentarzy: 93917.11.2010, 23:04

Ładnie Chamakh powalczył. Żeby podobnie biegał w Premiere Leaque. Jeśli chcemy zrobić mistrza to musimy biegać i walczyć do końca. Nie może być dla nas straconych piłek

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 217.11.2010, 23:04

@Arsenal1994

Robin wszedł po pierwszej połowie.

SaGnA komentarzy: 98517.11.2010, 23:03

Theo miał 4-5 razy piłke, ale to wina reszty anglików. Jak dla mnie Kieran zagrał bardzo dobrze, widoczny zwłaszcza w drugiej połowie. Bardzo dobry mecz Sagny i Nasriego

Gunner_995 komentarzy: 655017.11.2010, 23:01

Polska wygrywa, Hamak trafia :D

No a gol Hamaka to klasa światowa xD

Arsenal1994 komentarzy: 749717.11.2010, 23:01

Oglądał ktoś cały mecz Anglii albo Holandii?
Jak zagrał Theo i Kierran i ile grał w ogóle Robin, był od 1 min na boisku?

kanonier_89 komentarzy: 93917.11.2010, 23:00

Polacy grają źle w obronie szczególnie w środku bo boki jeszcze ujdą. Trwają spekulacje kto ma dostać polskie obywatelstwo. Śmieszy mnie taka sytuacja, że Wojtkowiak gra pierwsze skrzypce w reprezentacji a w Lechu siedzi ławce. Jedna wielka paranoja.

Gooner250 komentarzy: 132517.11.2010, 22:59

Kurczę, jeszcze raz dodam ten link.

youtube.com/watch?v=nt2WQ2uikiA&feature=player_embedded

3 posty pod postem, shit...

Zróbcie proszę w końcu tę edycję postów.
I usuńcie ten głupi skrót!

Gooner250 komentarzy: 132517.11.2010, 22:58

Hahah, widzieliście gola Chamakha? :D

Niezły farfocel, ale ważne, że walczył do końca.

Gooner250 komentarzy: 132517.11.2010, 22:53

andrzej---> możliwe. Ale na bramce był dziś Łukasz, myślisz, że w takiej formie dałby się pokonać jakiemuś Drogbie? :D

andrzej31794 komentarzy: 93817.11.2010, 22:47

Gooner250
Nieważne w jakiej byłby dyspozycji Drogba i tak stoperów reprezentacji by ośmieszył.

kanonier_89 komentarzy: 93917.11.2010, 22:45

Zaskoczyli mnie dziś Polacy. Fabian dobry mecz, a Yeboah (czyt. Jeboa:P) puścił 3 bramki:D

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 22:44

darking --> no w tej chwili na tej stronie 14 377...

DARKING komentarzy: 33117.11.2010, 22:41

Zastanawialem sie ile jest zarejetrowanych kibicow kanonierow, przejechalem liste uzytkownikow i okazalo sie ze jest ich ponad 14 300 tylko na naszym serwisie oczywiscie. CZapeki i glóww...

Gooner250 komentarzy: 132517.11.2010, 22:39

Polacy zagrali dzisiaj dobry mecz. Cieszy to, że Lewandowski w końcu ma skuteczność, 2 sytuacje w meczu, 2 gole, i to sam na sam, często zdarzało mu się w bramkarza strzelać w podobnych okazjach. 2 asysty Matuszczyka, niczym Fabregas te dwie asysty, piękne prostopadłe piłki.

Gol Obraniaka :O :O Cudo, ale pajęczynkę zdjął, z takiego kąta, to było mierzone uderzenie, widać było, że nie dośrodkowuje, mocno uderzył i się udało, ale to specjalista od wolnych, strzelał już piękne bramki z wolnych.
W Arsenalu by się taki ktoś przydał, mówię całkiem serio...

Znajdą się i ci, którzy będą mówić, że gdyby grał Drogba to by było inaczej. Czy ja wiem, Drogba z taką formą, to by człapał po boisku :)

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 22:26

Szapku i jego komentarz :) .. Smuda musi pokazać ze to jest to .. to jest to a to jest to -- padłem ! :)

Remek komentarzy: 103217.11.2010, 22:25

CHAMAKH GOL! :}

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 217.11.2010, 22:23

4 minuty doliczone. Fergie time :D

amadeo komentarzy: 514917.11.2010, 22:18

bacary - no grał bodajże w Realu Madryt C...ale teraz robi karierę w Italii...a ja też mam do ciebie ciekawostkę --> Smuda w szkole średniej siedział w ławce z moim wujkiem xD naprawdę !

concrete13 komentarzy: 869817.11.2010, 22:18

bacary --> my to wiemy.. tylko że w Palermo nie radzi sobie najlepiej i popełnia błędy...

evelred komentarzy: 369117.11.2010, 22:18

glik to jest kupa, on nie ma pojęcia o grze na środku obrony

Maciekkk10 komentarzy: 258317.11.2010, 22:17

Asysta Sagni ;d

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1117.11.2010, 22:16

@amadeo
Ciekawostka, Glik jest bratem, kumpla mojego brata :D Wiecie, że kiedyś grał w Realu w młodzikach jak się nie mylę ?

amadeo komentarzy: 514917.11.2010, 22:15

Trzeba poczekać chyba, aż ten Damien Perquis dostanie paszport, koło niego Żewłakow (o ile go powoła) albo Glik (w końcu chyba coś musi umieć, jak gra w Palermo) i jakoś to będzie ;)

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 217.11.2010, 22:13

Cesc Fabregas starts on the bench for Spain v Portugal.

punkus1994 komentarzy: 144817.11.2010, 22:12

Lewy :D

evelred komentarzy: 369117.11.2010, 22:12

matuszczyk jakie piły dziś posyła

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 217.11.2010, 22:12

Rosa zszedł w połowie, ale nic mu nie jest.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1117.11.2010, 22:11

Polska 3:1 ładnie, ładnie, no i teraz mamy bardzo dobrego bramkarza (Fabian) i super atak, tylko ta obrona taka sobie.