Kanonierzy z kompletem punktów, Arsenal 2-0 Sunderland

Kanonierzy z kompletem punktów, Arsenal 2-0 Sunderland 20.02.2010, 16:50, Rafal Mazur 825 komentarzy

Po nieudanym okresie gry, przyszedł czas na odkupienie win i udowodnienie całemu światu, że Kanonierzy są w stanie radzić sobie w niekorzystnych warunkach oraz są warci wszelkich poświęceń. Idealna okazja nadarzyła się dzisiejszego popołudnia, kiedy to londyńczycy mierzyli swoje siły z Sunderlandem.

Atmosfera była tym bardziej podgrzana, że swoje spotkanie przegrał Manchester United, który kiepsko zaprezentował się przeciwko Evertonowi, przez co ostateczny rezultat brzmiał 3-1 dla gospodarzy.

Wracając do meczu, który interesuje nas najbardziej, Arsene Wenger dokonał kilku zmian w porównaniu ze środową potyczką w Lidze Mistrzów. Do składu powrócili Manuel Almunia i Alex Song, a Sol Campbell usiadł tym razem na ławce.

Dokładnie o godzinie 16.00, sędzia główny - Steve Bennett - rozpoczął dzisiejsze zawody.

Już w 3. minucie Theo Walcott otrzymał świetne podanie od Fabregasa. Anglik popędził do piłki niczym światowej klasy sprinter, po czym oddał strzał, który okazał się niecelny.

Kilka chwil później powtórka sytuacji z 3. minuty. Po raz kolejny Walcott zaprezentował umiejętności sprinterskie, jednak w sytuacji jeden na jeden znów spudłował. Minutę potem, znakomita okazja dla The Gunners. Nicklas Bendtner z bliskiej odległości trafił prosto w poprzeczkę.

Pierwsze 20 minut przebiegło pod zdecydowane dyktando Kanonierów, którzy przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce oraz kontrolowali grę.

W 26. minucie padł upragniony gol. Kapitalnym rajdem popisał się Emmanuel Eboue, który przemierzył około 40 metrów, by zagrać do Nicklasa Bendtnera. Duńczyk dopełnił tylko formalności. 1-0!

Z upływem czasu tempo The Gunners nie ustawało. Nadal przeważały podbramkowe sytuacje londyńczyków, mimo tego że w 39 minucie chwilę grozy odczuli kibice gospodarzy. Pomyłkę Silvestre'a wykorzystał Jones, który popędził na bramkę Almuni. Na szczęście, snajper gości bardzo się pomylił.

Do końca pierwszej części gry nic już nie uległo zmianie. Miejmy nadzieję, że podopieczni Wengera dopną swego, poprzez zdobycie następnych goli.

Po upływie 15 minut zawodnicy powrócili na murawę, aby rozegrać decydującą o losach meczu połowę. Mimo wielkich starań przeciwnika, londyńczycy znów opanowali środek pola, dzięki czemu bez problemu mogli przeprowadzać groźne sytuacje.

Następnie miała miejsce seria ciekawych akcji Kanonierów. Najpierw strzał Fabregasa z rzutu wolnego, po którym futbolówka o centymetry minęła słupek. Potem znakomity rajd Ramseya nie zakończony jednak golem, i wreszcie strzał Walcotta z około 16 metrów. We wszystkich sytuacjach albo świetnie spisywał się golkiper albo Kanonierzy mieli problemy z wykończeniem.

W 61. minucie Theo Walcott został brutalnie sfaulowany przez jednego ze stoperów gości. Sędzia nie wahał się z odgwizdaniem przewinienia. Do piłki podszedł Vermaelen, oddał potężny strzał, jednak po raz kolejny na posterunku stał bramkarz.

W 63. minucie Manuel Almunia broniąc kolejną sytuację sam na sam, pokazał, że to jemu należy się miejsce w pierwsze jedenastce.

Na tym etapie gry bardzo potrzebna była druga bramka, która mogłaby zamknąć usta wszystkim niedowiarkom, lecz nieskuteczność podopiecznych Wengera była bardzo widoczna.

W 71. minucie boisko opuścił Samir Nasri, który został zastąpiony przez Tomasa Rosicky'ego, a po chwili Bacary Sagna zmienił Theo Walcotta.

Można śmiało powiedzieć, że gra którą prezentowali gospodarze była świetna, jednak bramek było jak na lekarstwo. Próbowali wszyscy, ale udało się to tylko Bendtnerowi.

Dwie minuty przed końcem Wenger dokonał już ostatniej zmiany. Zmęczony Emmanuel Eboue opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Denilson.

W 92. minucie Cesc Fabregas został popchnięty w polu karnym przez Ferdinanda, co nie uszło uwadze arbitra. Steve Bennett podyktował jedenastkę, którą pewnie na bramkę zamienił sam poszkodowany. 2-0!

Po chwili sędzia zakończył mecz. Kanonierzy pokonują Czarne Koty 2-0 po meczu, w którym niezwykle trudno było komukolwiek strzelić gola. Nasza radość z wygranej powinna sięgnąć maksimum z tego powodu, że klęskę poniosły Czerwone Diabły, co wykorzystali podopieczni Wengera. Na słowa uznania zasługuję Emmanuel Eboue, który dzięki swoim rajdom na prawej flance zasłużył na miano piłkarza meczu.

Arsenal: Manuel Almunia, Gael Clichy, Thomas Vermaelen, Mikael Silvestre, Emmanuel Eboue, Alex Song, Aaron Ramsey, Cesc Fabregas, Theo Walcott, Samir Nasri, Nicklas Bendtner.

Ławka rezerwowych: Łukasz Fabiański, Bakary Sagna, Sol Campbell, Armand Traore, Carlos Vela, Denilson, Thomas Rosicky.

Sunderland: Gordon, Hutton, McCartney, Turner, Mensah, Bent, Campbell, Ferdinand, Cana, Richardson, Jone.

Ławka rezerwowych: Carson, Bardsley, Da Silva, Kilgallon, Zenden, Malbranque, Benjani.

Sunderland autor: Rafal Mazur źrodło: własne
sebo656 komentarzy: 182520.02.2010, 20:32

Móglby mi ktos opowiedziec troche o meczu.
Czy mogło byc wiecej niz 2:0?
Czy Sunderland stwarzał jakies grozne sytuacje?
Widze ze Almunia dostał wysoką note, naprawde zagrał dobre spotkanie?
Czy widac było po Songu jakis spadek formy po kontuzji?
I czy Bendtner poza tą bramka robił cos dobrego?
To w sumie tyle, prosiłbym o odpowiedz. Dzieki

A wogóle dzisiejsza porazka mułów razem z wygrana AFC to prawie jakbym miał urodziny :D:D

KILLAHERZ komentarzy: 26720.02.2010, 20:31

FanekAFC----> a ty co, fanboj Warnmana?

sulivein komentarzy: 4420.02.2010, 20:31

Dobry mecz w wykonaniu Arsenalu, ale nie zapominajmy też o przynajmniej dwóch 100% sytuacjach Sunderlandu, chodź to my z pewnością byliśmy lepsi i zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Co do Cesca to nie oczekujcie od niego cudów, w tej chwili każdy zespół przygotowując taktykę na Arsenal zaczyna od wyłączenia (nawet pozbawienia zdrowia) naszego kapitana, do tego nie da się grać co tydzień na 100% swoich możliwości (przykład to dzisiejszy mecz Rooneya). Pozytyw z tego taki, że gdy 3 czy 4 piłkarzy koncentruję się na Cescu to kilku innych graczy ma więcej swobody, a graczy kreatywnych nam nie brakuje. Brakuje nam raczej egzekutor którego ja osobiście nie widzę w Nicklasie, lecz jest to moje osobiste odczucie. Arsenal - oby tak dalej! Pozdrawiam!

FanekAFC komentarzy: 511220.02.2010, 20:28

Fabregas874---> Nie lepiej napisać wszystko w jednym komentarzu ?

Jeśli chodzi o mecz to zagraliśmy dobry mecz, lecz ze skutecznością było słabiutko. Walcott wraca do formy co bardzo cieszy. Wreszcie Eboue zastąpił ostatnio słabiutkiego Sagna i zagrał wspaniale. Vermaelen kolejne dobre spotkanie, na plus także Sylwek. Fabregas, Nasri i Song także zagrali dobry mecz. Bendtner strzelił bramkę i mam nadzieję, że strzelać będzue dalej. No i wreszcie Almunia nie wpuścił gola ; )

KILLAHERZ komentarzy: 26720.02.2010, 20:16

Fabregas874---> hehe, bez kitu. REDAKCJA ma natomiast inne, ważniejsze sprawy na głowie- szukanie pozornych wulgaryzmów wyrażonych poprzez serie gwiazdek. Buahaha. Jak polski rząd.

Oldgunner3 komentarzy: 982420.02.2010, 20:12

B.dobry dzień - my wygrywamy,a mu dostaje w tyłek od Evertonu - [całe szczęście,że z nimi już graliśmy] - zniszczyli chelsea i mu - prawdziwi killerzy - lecz zbytnio nie powinno to dziwić gdyż mają kilku świetnych graczy Fellaini,Bilaletdinow,Cahill, Pienaar i paru coraz lepszych młodych - Rodwell i Gossling - brawo Arsenal,brawo Everton!

Witasgooner96 komentarzy: 95120.02.2010, 20:11

Taak Jest , odrabiamy ;)

wkret komentarzy: 20020.02.2010, 20:09

Spokojnie panowie, zamiast się kłócić upajajmy się zwycięstwem "naszej drużyny" ;*

wkret komentarzy: 20020.02.2010, 20:08

Strzelba---> Chcąc być precyzyjnym, należy stwierdzić że wzrosły szanse na vice-majstra, bo mistrzostwo jest nadal tak samo odległe (czyt. 6 pkt.)

Fabregas874 komentarzy: 15120.02.2010, 20:08

Czy wiesz, że:
Brat Aleksandra Hleba, Vyacheslav jest także piłkarzem, grając obecnie w FC MTZ-RIPO. Białorusin rozgrywa także mecze razem z bratem w reprezentacji narodowej.

jeszc e raz co mnie ten burak, zreszta ten jego brat ne gra w tym klubie od chyba 2008 roku;/

KILLAHERZ komentarzy: 26720.02.2010, 20:08

"To był swego rodzaju żart, osoby które uważają się za inteligentne nie powinny brać tego do siebie". ----- i później jest, że ja wszczynam awantury. Tym komentarzem podważasz moją inteligencje, ja natomiast nie mam jej nic do zarzucenia. Tłumaczenie każdej bredni w sposób" jak jesteś inteligentny, to zrozumiesz" jest bardzo słabym argumentem.

Fabregas874 komentarzy: 15120.02.2010, 20:05

a jeszce zapomnia;em dodac cos o nasrim, bo chłopaksię popisał i grał yak jak mu przystało

Fabregas874 komentarzy: 15120.02.2010, 20:04

fabregas świetnego meczu nie zagrał, nie gral tak wysmienicie.
sory za tyle komnetarzy

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26420.02.2010, 20:03

Eboue dzisiaj ładnie :) wgl Manchester przegrał i to dla nas dobre wieści :) szanse na tytuł wzrastają :)

Fabregas874 komentarzy: 15120.02.2010, 20:03

almunnia 2 spotkanie pod rząd nie zawiodl brawa dla manuela. silvestre jak na silvesra to świetnie sobie radził

Fabregas874 komentarzy: 15120.02.2010, 20:01

a tak wogole to eboue chyba strzelał, a ze niecelnie to wbil betner

Fabregas874 komentarzy: 15120.02.2010, 20:00

eboue to chyba był jego najlepszy mecz.
ramsey mial przeblyski, lae nie bylo go najczesciej widac

CescAde komentarzy: 32520.02.2010, 19:56

Eboue powinien grac bardziej z przodu jako pomocnik prawy, badz na miejscu walcotta

wkret komentarzy: 20020.02.2010, 19:55

To był swego rodzaju żart, osoby które uważają się za inteligentne nie powinny brać tego do siebie. Skończmy jednak ta rozprawe, bo to vortal o kanonierach a nie poradnia psychologiczna :D

PvL komentarzy: 185020.02.2010, 19:53

ładnie.

KILLAHERZ komentarzy: 26720.02.2010, 19:18

wkret---> jeśli wg ciebie ubóstwo intelektualne objawia się poprzez robienie błędów gramatycznych, to gratulacje.

hoelm78 komentarzy: 10320.02.2010, 19:17

Wkret - mam nadzie ze sie na mnie nie obraziles:)??

hoelm78 komentarzy: 10320.02.2010, 19:16

Eboue zagrał świetny mecz, mysle ze mogłby na pare meczy zmienic sagne w wyjsciowym skladzie:)

KILLAHERZ komentarzy: 26720.02.2010, 19:15

ogólnie sobie porównajcie 'znakomitego" Benzemę i "słabego" Bendtnera z zeszłego sezonu. Chodzi mi o ilość strzelonych bramek i asyst. ( ogółem, wszędzie)

Benzema23-3 Bendtner 15-4 teraz jeszcze weźcie pod uwagę, gdzie grał jeden i drugi i jaką miał pozycję w zespole.

wkret komentarzy: 20020.02.2010, 19:15

wkret komentarzy: 20020.02.2010, 19:14

Mike komentarzy: 9020.02.2010, 19:13

w końcu Eboue zamiast Sagni i efekty widać od razu...

Arsenal1994 komentarzy: 749720.02.2010, 19:13

Tak i jeszcze głupie pytania po co nam napastnik?
Co z tego że z takim Evertonem czy Blackburn potrafiliśmy strzelić 6 bramek jak z Chelsea czy MU aż nadto było widać brak napastnika i wielu innych meczach.

hoelm78 komentarzy: 10320.02.2010, 19:13

WKRet - daj se luz co ty tu bedziesz o gramatyce pitolił!!!! Nie jestes na lekcji jezyka polskiego hehe. Ciesz sie z 3 ptk a nie marudzisz

Tomo_2 komentarzy: 92820.02.2010, 19:13

Jeśli mam być szczerzy to taka Chelsea i MU grają wyłącznie na jednego zawodnika - Drogbę i odpowiednio Rooney'a. Dzisiaj Rooney'owi się nie udało i Muły dostały w tyłek. Natomiast Drogba wygrał mecz Chelsea. Zobaczycie, jeśli którykolwiek z nich złapie kontuzje na dłużej to statystyki tych drużyn gwałtownie polecą. Dlatego właśnie uważam, że Arsenal jest drużyną zdecydowanie lepszą - pod nieobecność trzonu ataku (RvP) dalej sobie dzielnie radzimy. Co prawda w bezpośrednich meczach graliśmy słabo/przeciętnie do tego nie było jednak mimo wszystko komu tych akcji wykończyć.
Bądźmy szczerzy - Bendtner szczytem marzeń na chwilę obecną nie jest, ale da się zauważyć że z meczu na mecz gra coraz lepiej.

wkret komentarzy: 20020.02.2010, 19:12

Taka jest przewodnia myśl szkoleniowa Bossa, aby zbudować kolektyw, nie koniecznie złożony z wielkich nazwisk. Nie oszukujmy się, nazwiska naszych zawodników ( no może poza Fabregasem) nie rzucają na kolana, a jednak znajdujemy się w ścisłej światowej czołówce piłki klubowej.

hoelm78 komentarzy: 10320.02.2010, 19:11

Dokładnie mysle ze jest to dobry napastnik rownież Benio z ktorego sie tu prawie wszyscy nabijają:) Uważam ze gdyby vela dostawał wiecej szans to wtedy by pokazał w pełni swoje umiejetnosci.

fabregas1987 komentarzy: 2582420.02.2010, 19:10

macie jakis dobry skrot spotkania ??

KILLAHERZ komentarzy: 26720.02.2010, 19:10

wkret---> hehe. no tak.:)

KILLAHERZ komentarzy: 26720.02.2010, 19:09

zaraz jeszcze wlezie znawca piłki lysymściciel i nam powie jaki to Bendtner jest słaby. Ludzie, wy o piłce pojęcia nie macie zielonego!!!!!! ( oczywiście te słowa kieruję do wiadomej grupy, nie do wszystkich-- oni wiedzą o kogo chodzi, więc zaraz się zaczną rzucać, potwierdzając moje słowa )

wkret komentarzy: 20020.02.2010, 19:08

KILLAHERZ--->Ogólny przekaz znakomity,będąc jednak stereotypowym Polakiem powinienem odnieść się do gramatycznej strony Twojej wypowiedzi xD.

fillo komentarzy: 520.02.2010, 19:08

mdr_AFC komentarzy: 305120.02.2010, 19:08

hoelm -Vela? Czy to jest napastnik Twoich marzeń?Bendtner i Eduardo też nie grają tego co powinni. Ja bym chciał jakiegoś doświadczonego napadziora jak Robin np. C. Cole. A kontuzje znając Arsenal są nieuniknione (wypluć) więc przyda się ktoś na zmianę.

hoelm78 komentarzy: 10320.02.2010, 19:06

kILLAHERZ - popieram Cie w 100 %!!!!!!!

KILLAHERZ komentarzy: 26720.02.2010, 19:04

jak czytam niektóre komentarz, to nie wiem czy się śmiać, czy płakać. "Nie ma się z czego cieszyć" --> normalnie, wszak jesteśmy w Polsce i niektórzy nawet jak by im dać Porsche w prezencie to znaleźli by powody do niezadowolenia-- a bo dużo pali, bo felgi brembo a nie konig, bo kolor szary anie stalowoszary, a bo dużo pali, a niewygodny, a mały, niewygodne siedzenia itd. itd. Żenada. Kompletna, irytująca żenada.

hoelm78 komentarzy: 10320.02.2010, 19:03

a po co nam napastnik?????? Mamy najskuteczniejszy atak w premiership!!!!! Zastanówcie sie hehe. Wrócił Bendtner (mimo ostrej krytki z wasz\ej strony jest ważnym ogniwem w taktyce wengera), jest walcott, vela, eduardo(zaraz wróci) i RVP. Jest również Arshavin to po co nam napastnik???

wkret komentarzy: 20020.02.2010, 19:03

Razi nieskuteczność, ale z krytyką kierowaną pod adresem Benia bym się nie zgodził. Komentarze w której pseudo- fani kpią z Niego że potrafi strzelać gole jedynie do pustych bramek z minimalnych odległości, to żenada. Rolą napastnika jest to, aby potrafił się znaleźć w dobrej chwili w odpowiednim miejscu, a to się dziś Duńczykowi udało. Go, Go, Go, The GunnerS !

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1420.02.2010, 19:02

No i pinknie

holyart32 komentarzy: 36120.02.2010, 19:02

szkoda, że Chelsea wygrała... ale jeszczę się potknie.

Arsenal1994 komentarzy: 749720.02.2010, 19:01

Nieskuteczność... było okienko zimowe, można było coś poradzić a teraz? trzeba sobie radzić z tym składem jakim mamy. Myśle, że jak wróci Arshavin czy Eduardo będzie padało więcej goli, w szczegolnosci ten pierwszy kiedy dostanie dobrą piłke żadko ją kiedy ją zmarnuje.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1420.02.2010, 19:00

Hubert89 komentarzy: 83220.02.2010, 18:57

kolejna szczęśliwa kolejka, komplet punktów po meczu w którym dominowaliśmy ale nie błyszczeliśmy, zbyt powolne akcje, brak decydującego podania i wykończenia, słowa uznania dla Eboue który rozegrał genialne zawody, nieźle Nasri, cóż teraz musimy wygrać ze Stoke by naprawdę liczyć się w walce o mistrza. ;)

StaryAFC komentarzy: 497 newsów: 2520.02.2010, 18:57

Bardziej się ciesze z potknięcia manu niż z naszej wygranej ;D;D Brawo panowie !!!

lordalastor komentarzy: 115720.02.2010, 18:56