Kanonierzy z kompletem punktów, Arsenal 2-0 Sunderland

Kanonierzy z kompletem punktów, Arsenal 2-0 Sunderland 20.02.2010, 16:50, Rafal Mazur 825 komentarzy

Po nieudanym okresie gry, przyszedł czas na odkupienie win i udowodnienie całemu światu, że Kanonierzy są w stanie radzić sobie w niekorzystnych warunkach oraz są warci wszelkich poświęceń. Idealna okazja nadarzyła się dzisiejszego popołudnia, kiedy to londyńczycy mierzyli swoje siły z Sunderlandem.

Atmosfera była tym bardziej podgrzana, że swoje spotkanie przegrał Manchester United, który kiepsko zaprezentował się przeciwko Evertonowi, przez co ostateczny rezultat brzmiał 3-1 dla gospodarzy.

Wracając do meczu, który interesuje nas najbardziej, Arsene Wenger dokonał kilku zmian w porównaniu ze środową potyczką w Lidze Mistrzów. Do składu powrócili Manuel Almunia i Alex Song, a Sol Campbell usiadł tym razem na ławce.

Dokładnie o godzinie 16.00, sędzia główny - Steve Bennett - rozpoczął dzisiejsze zawody.

Już w 3. minucie Theo Walcott otrzymał świetne podanie od Fabregasa. Anglik popędził do piłki niczym światowej klasy sprinter, po czym oddał strzał, który okazał się niecelny.

Kilka chwil później powtórka sytuacji z 3. minuty. Po raz kolejny Walcott zaprezentował umiejętności sprinterskie, jednak w sytuacji jeden na jeden znów spudłował. Minutę potem, znakomita okazja dla The Gunners. Nicklas Bendtner z bliskiej odległości trafił prosto w poprzeczkę.

Pierwsze 20 minut przebiegło pod zdecydowane dyktando Kanonierów, którzy przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce oraz kontrolowali grę.

W 26. minucie padł upragniony gol. Kapitalnym rajdem popisał się Emmanuel Eboue, który przemierzył około 40 metrów, by zagrać do Nicklasa Bendtnera. Duńczyk dopełnił tylko formalności. 1-0!

Z upływem czasu tempo The Gunners nie ustawało. Nadal przeważały podbramkowe sytuacje londyńczyków, mimo tego że w 39 minucie chwilę grozy odczuli kibice gospodarzy. Pomyłkę Silvestre'a wykorzystał Jones, który popędził na bramkę Almuni. Na szczęście, snajper gości bardzo się pomylił.

Do końca pierwszej części gry nic już nie uległo zmianie. Miejmy nadzieję, że podopieczni Wengera dopną swego, poprzez zdobycie następnych goli.

Po upływie 15 minut zawodnicy powrócili na murawę, aby rozegrać decydującą o losach meczu połowę. Mimo wielkich starań przeciwnika, londyńczycy znów opanowali środek pola, dzięki czemu bez problemu mogli przeprowadzać groźne sytuacje.

Następnie miała miejsce seria ciekawych akcji Kanonierów. Najpierw strzał Fabregasa z rzutu wolnego, po którym futbolówka o centymetry minęła słupek. Potem znakomity rajd Ramseya nie zakończony jednak golem, i wreszcie strzał Walcotta z około 16 metrów. We wszystkich sytuacjach albo świetnie spisywał się golkiper albo Kanonierzy mieli problemy z wykończeniem.

W 61. minucie Theo Walcott został brutalnie sfaulowany przez jednego ze stoperów gości. Sędzia nie wahał się z odgwizdaniem przewinienia. Do piłki podszedł Vermaelen, oddał potężny strzał, jednak po raz kolejny na posterunku stał bramkarz.

W 63. minucie Manuel Almunia broniąc kolejną sytuację sam na sam, pokazał, że to jemu należy się miejsce w pierwsze jedenastce.

Na tym etapie gry bardzo potrzebna była druga bramka, która mogłaby zamknąć usta wszystkim niedowiarkom, lecz nieskuteczność podopiecznych Wengera była bardzo widoczna.

W 71. minucie boisko opuścił Samir Nasri, który został zastąpiony przez Tomasa Rosicky'ego, a po chwili Bacary Sagna zmienił Theo Walcotta.

Można śmiało powiedzieć, że gra którą prezentowali gospodarze była świetna, jednak bramek było jak na lekarstwo. Próbowali wszyscy, ale udało się to tylko Bendtnerowi.

Dwie minuty przed końcem Wenger dokonał już ostatniej zmiany. Zmęczony Emmanuel Eboue opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Denilson.

W 92. minucie Cesc Fabregas został popchnięty w polu karnym przez Ferdinanda, co nie uszło uwadze arbitra. Steve Bennett podyktował jedenastkę, którą pewnie na bramkę zamienił sam poszkodowany. 2-0!

Po chwili sędzia zakończył mecz. Kanonierzy pokonują Czarne Koty 2-0 po meczu, w którym niezwykle trudno było komukolwiek strzelić gola. Nasza radość z wygranej powinna sięgnąć maksimum z tego powodu, że klęskę poniosły Czerwone Diabły, co wykorzystali podopieczni Wengera. Na słowa uznania zasługuję Emmanuel Eboue, który dzięki swoim rajdom na prawej flance zasłużył na miano piłkarza meczu.

Arsenal: Manuel Almunia, Gael Clichy, Thomas Vermaelen, Mikael Silvestre, Emmanuel Eboue, Alex Song, Aaron Ramsey, Cesc Fabregas, Theo Walcott, Samir Nasri, Nicklas Bendtner.

Ławka rezerwowych: Łukasz Fabiański, Bakary Sagna, Sol Campbell, Armand Traore, Carlos Vela, Denilson, Thomas Rosicky.

Sunderland: Gordon, Hutton, McCartney, Turner, Mensah, Bent, Campbell, Ferdinand, Cana, Richardson, Jone.

Ławka rezerwowych: Carson, Bardsley, Da Silva, Kilgallon, Zenden, Malbranque, Benjani.

Sunderland autor: Rafal Mazur źrodło: własne
sebo656 komentarzy: 182521.02.2010, 12:21

Oglądałem co prawda tylko 8 minutowy skrót, ale chcialbym sie wypowiedziec.

Pierwsze zdanie jakie mi sie nasuwa to jakim cudem skonczylo sie tylko 2:0 i do tego druga bramka padla po karnym...? Smuci mnie ta nieskutecznosc bo moglo byc spokojnie 4:0

W kazdej prawie akcji widziałem Eboue szarzujacego na prawej stronie wraz z Walcottem no i co mnie dziwi Bendtner który nie kaleczył, co wiecej potrafil powalczyć odegrac i uderzyc :)

Eboue widze ze to jest taki zawodnik który bardzo duzo mysli na boisku, nie ma głupich strat, ocenia sytuacje i wie co bedzie najlepsze.
To samo mozna powiedziec o Songu i Fabregasie.

Wreszcie sie wypowiadam pozytywnie o Theo :D
Wreszcie prawidłowo wykorzystuje swoja szybkosc i stwarza grozne sytuacje. Brakuje mu tej kropki nad i, ale coz, przyjdzie i na to czas.

Chce zapytać, czy jak zwykle wrzucał bezsensownie na pole karne czy moze nie ;>?

- podanie najlepiej żeby szło po ziemi

Poza tym dziękujemy Beniowi za wykorzystanie okazji i zdobycie bramki. Może podniesie to jego morale i zacznie dawać z siebie więcej niż ostatnimi czasy,bo nie oszukujmy się - Benio jest zawodnikiem statycznym. Ze zwinnością i szybkim reagowaniem u niego raczej kiepsko.

xantiv komentarzy: 7821.02.2010, 11:24

Jak ogólnie Walcott sie spisywał?? bo nie wiem czy on wkoncu ma zamiar zlapać tą forme czy nie ;p . A meczu nie ogladalem :(

Cesc_Fan komentarzy: 452421.02.2010, 10:34

angielskapilka.com/?act=news&more=23060
Długie skróty wczorajszych meczów ligi angielskiej :)

R4d3k99 komentarzy: 169021.02.2010, 10:14

Nie będzie pauzował za kartki. Teraz kara jest po 10 żóltych kartkach ^^

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 221.02.2010, 10:11

Nie wiem bo myślałem że będzie pauzować za kartki, dzięki R4d3k99.

R4d3k99 komentarzy: 169021.02.2010, 10:08

Filip -> Zagra na pewno. Dlaczego mialby nie grac? :)

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 221.02.2010, 10:06

Wczorajszy mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu, graliśmy pewnie dużo akcji, natomiast mało skuteczność w ataku, widać było brak Robina lub Eduardo.Natomiast Bendtner nie grał źle, ale jest sztywny to znaczy że sam nie strzeli bramki tylko po podaniu kolegów, musi mieć 100% sytuację wtedy trafi na bramkę rywala.Podobał mi się wczoraj bardzo Eboue normalnie mnie zachwycił swoją postawą grał najlepiej w tym meczu, i to on na chwilę obecną powinien być w pierwszym składzie, bo zdecydowanie teraz jest lepszy od Sagny.Wczoraj wszyscy z naszego zespołu grali bardzo dobrze i pewnie, należy im się pochwała.Bardzo się ciesze że mamy tylko 2 pkt straty do Manu, mam nadzieję że ich jeszcze dogonimy, bo chciałbym aby nasi byli chociaż na 2 miejscu, było by super.Za tydzień trzeba znowu wygrać, liczę na naszych.
Mam pytanie czy Fabregas zagra w meczu ze Stoke- z góry dzięki.

Kanonier95 komentarzy: 288221.02.2010, 09:47

ChelseaCFC-------> dzięki ale ja mam nadzieje ,że uda nam się dogonić jeszcze was ;]

ChelseaCFC komentarzy: 621.02.2010, 09:19

Gratulacje i powodzenia w pościgu za Manu,tak z innej beczki Arsenal gra ładną piłkę.

RvP345 komentarzy: 36421.02.2010, 09:17

Brawo The Gunner's liczylem na wynik 2:0 brawo teraz mamy wieksze szanse na mistrzostwo Ligi dzenki ManU. :p

MrArshavin komentarzy: 621.02.2010, 09:13

Wygrana z Sunderlandem bez v persi, arszawina, eduardo zawsze remisy a teraz zwycięstwo!!!

crisadus komentarzy: 850721.02.2010, 08:16

Zawader --> Cescowi grozi absencja tylko w LM. Jeśli zarobi żółtą kartkę to w kolejnym meczu nie wystąpi.

arsenal122 komentarzy: 113021.02.2010, 07:57

za tydzień w sobotę zobaczymy Kanonierów na canal+. 18.25 zaczyna się transmisja, wcześniej bo o 13.40 zaczyna się studio i za chwileczkę mecz smerfów z szejkami.

tak wogóle to ogladałem mecz wczorajszy Barca-Rancing i powiem Wam ze ich a nasza liga NIEBO/ZIEMA mamy na pewno silniejszą ligę, i nie sądzę aby Barca błyszczała tak w Premiership. Wczoraj Rancing poddał się po 4 min meczu.. wynik 4:0.

cegla5055 komentarzy: 152521.02.2010, 06:57

zawsze od stycznia jest juz 10 kartek a potem w maju chyba juz wogole te kartki nie obowiazuja. tak jest zawsze

pedro61 komentarzy: 219921.02.2010, 01:49

Meczu niestety nie widziałem,zaraz obejrzę skróty na Canal +.Ważne są 3 punkty i strata MU.

evelred komentarzy: 369121.02.2010, 00:21

rooney złapał 5 żółtą akurat przed meczem z nami

Strzeluch komentarzy: 153020.02.2010, 23:57

10 żółtych kartek i pauza na 2 mecze.

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3520.02.2010, 23:56

Zawader - Ferguson przeforsował 'ustawę', żeby zawodnik pauzował po 10 żółtych kartkach. Przecież jego as, Rooney, złapał 5 kartoników i nie mógł wystąpić w jakimś meczu.

Theo_Fan komentarzy: 180720.02.2010, 23:45

Nie teraz po 10 :)

Zawader komentarzy: 135920.02.2010, 23:41

spoko kamil znam typa [ lekkiego kibica barcy] i po zapytaniu go o strzelca bramki dzisiejszego meczu powiedzial ze pewnie eto'o ...

Zawader komentarzy: 135920.02.2010, 23:40

10 ?! a nie 5? ; >

kamil_malin komentarzy: 933220.02.2010, 23:39

Powiem szczerze, wstydzę się tego ale niestety nie oglądałem meczu bo zapomniałem o nim. Druga sprawa, że i tak nie miałbym możliwości obejrzenia tego spotkania. Nie mniej jednak spotkała mnie miła niespodzianka po odpalaniu Kanonierzy.com. Najważniejsze, że mamy 3 punkty o szczegółach tego meczu nic nie powiem. Brawo panowie, z tego co widziałem to dobrze zagrał Eboue co cieszy. Oby dalej utrzymał taką formę. No i odrabiamy straty do United :]

R4d3k99 komentarzy: 169020.02.2010, 23:39

Zawader -> Spokojnie, aktualnie kara jest po 10 zóltych kartkach.

Zawader komentarzy: 135920.02.2010, 23:37

swoja droga Cesc nie bedzie musial pauzowac niedlugo ? bo ostatnio sporo zoltych kartek zbiera

R4d3k99 komentarzy: 169020.02.2010, 23:36

Dobry mecz w wykonaniu Arsenalu. Cieszy mnie, że wypalił system gry 4-5-1, którym dziś graliśmy.

Cesc_Fabregas_Fan komentarzy: 10520.02.2010, 23:21

I gitarka oby tak dalej ;] Go go the gunners!!!

Java289 komentarzy: 115320.02.2010, 23:11

Gunner_995--> Ironia ... wiesz co to znaczy ?

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3520.02.2010, 22:52

Tutaj rodzi się bardzo ważne pytanie. Kim jest prawdziwy kibic?

Gunner_995 komentarzy: 655020.02.2010, 22:50

Java289--->Co komentowanie do bycia prawdziwym kibicem...??

Java289 komentarzy: 115320.02.2010, 22:45

No to dzisiaj na tym forum komentarzy dowiedziałem sie że jak nie przepadam za systemem ściągania piłkarzy do klubu, za trasferami, za robienien z Arsenalu Ajaxu i za Wengerem to jestem sezonowcem. Gratuluje inteligencji i pozdrawiam.

PS. Idźcie popisac w trakcie meczu komentarze typu "ale blisko" albo "troche dokładnie" albo "W końcu" ... udowodnicie wtedy że jesteście prawdziwymi kibicami

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11520.02.2010, 22:33

Panowie, z czym do ludzi ;) Nie ma takich zdjęć, koniec ich pokazywanie, dziękuję, dobranoc. :)