Kanonierzy z kompletem punktów, Arsenal 4-1 Bolton

Kanonierzy z kompletem punktów, Arsenal 4-1 Bolton 11.09.2010, 16:59, Rafal Mazur 757 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia drużyna Boltonu Wanderers odwiedziła Emirates Stadium, by stoczyć z londyńskim Arsenalem walkę o trzy punkty do ligowej tabeli. Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, z tego względu, że obie ekipy prezentowały w początkowej fazie sezonu bardzo równą formę, przez co Kanonierzy musieli tym bardziej się zmobilizować i pokazać swój charakter. Po dobrym widowisku, zwycięsko z potyczki wyszli londyńczycy, którzy nie mieli problemów z pokonaniem przeciwnika.

Zobacz skrót tego pojedynku

Tuż przed rozpoczęciem sobotniej potyczki, szkoleniowiec londyńczyków - Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w ustawieniu swojej drużyny. Kontuzjowany Theo Walcott został zastąpiony przez Tomasa Rosicky'ego, a w miejsce Vermaelena pojawił się debiutujący Sebastien Squillaci. Na ławce usiedli tym razem Gael Clichy i Bacary Sagna.

Kilka chwil przed godziną 16.00, Cesc Fabregas wyprowadził na murawę pierwszą jedenastkę Kanonierów. Po pierwszym gwizdku arbitra - Stuarta Attwella, zawodnicy wspierani przez swoich sympatyków ruszyli do walki.

Wraz z początkiem spotkania, zarysowała się duża przewaga podopiecznych Arsene Wengera, gdyż już w 3. minucie gry swoją szansę na otwarcie wyniku miał Andriej Arszawin, który pomylił się jednak w sytuacji jeden na jeden. Bardzo dobre wrażenie sprawiał Tomas Rosicky, będący swego rodzaju motorem napędowym drużyny.

W 18. minucie kapitan gości - Kevin Davies - po raz kolejny brutalnie potraktował jednego z graczy Arsenalu. Tym razem Anglik bezpardonowo wszedł w nogi Jackowi Wilshere'owi, który potrzebował pomocy medycznej.

6 minut później sympatycy Kanonierów mogli odetchnąć z wielką ulgą. Jack Wilshere dogrywał futbolówkę w pole karne. Piłka jednak dotarła do stojącego na dalszym słupku Fabregasa, który zgrał ją jeszcze do środka. Tam znalazł się Laurent Kościelny i nie dając większych szans golkiperowi gości, wepchnął ją do siatki. Warto zaznaczyć, że jest to jego debiutancki gol w Premier League. 1-0!

W 30. minucie Andriej Arszawin, otrzymawszy znakomite prostopadłe podanie od Ceska Fabregasa, znów wyszedł na czystą pozycję lecz po raz kolejny nie zdołał pokonać Adama Bogdana.

Po zdobytym golu tempo meczu nieznacznie 'siadło', a obie ekipy przeniosły swoje działania taktyczne w okolice linii środkowej murawy. Jednak 3 minuty przed końcem pierwszej połowy kolejne znakomite dogranie Fabregasa i kolejna szansa na bramkę Arszawina. Rosjanin niestety spudłował lecz za kontratak należą się duże słowa uznania.

Kiedy już wszyscy zawodnicy szykowali się do zejścia na przerwę, zawodnicy Boltonu zaskoczyli wszystkich sympatyków Kanonierów. Laurent Kościelny, który przed 20 minutami stał się bohaterem meczu, tym razem się nie popisał, popełniając kardynalny błąd. Francuz polskiego pochodzenia źle zgrał głową piłkę do Almuni, co wykorzystał Y.C Lee. Koreańczyk wrzucił futbolówkę do czyhającego w środku Elmandera i było już 1-1.

Do końca pierwszej części meczu nic nie uległo już zmianie. Po doliczeniu dwóch minut do podstawowego czasu gry, zabrzmiał gwizdek kończący pierwszą odsłonę meczu.

Po 15-minutowej przerwie, zawodnicy wrócili na murawę, aby rozegrać decydującą o losach spotkania połowę.

Po upłynięciu pierwszych 5 minut można było odnieść wrażenie, że gra jest wyrównana. Obie drużyny starały się atakować, jednak nie przynosiło to pożądanego efektu, w postaci strzelonego gola.

W 56. minucie gry w sytuacji sam na sam znalazł się Marouane Chamakh, jednak tym razem fantastycznie zachował się Bogdan. Ale minutę później, po rzucie różnym wykonywanym przez Ceska Fabregasa do piłki znów wyskoczył Marokańczyk. Tym razem jego główka okazała się skuteczna i londyńczycy mogli cieszyć się z prowadzenia. 2-1!

Minutę później na murawie pojawił się Abou Diaby, który zastąpił Jacka Wilshere'a.

Kilka chwil potem kontrowersyjna sytuacja miała miejsce przy linii bocznej murawy. Holujący piłkę Arszawin odegrał piłkę do Chamakha, który został lekko podcięty przez Gary Cahilla. Arbiter dzisiejszego spotkania bez wahania wyciągnął czerwony kartonik i odesłał pomocnika Boltonu do szatni.

Kiedy kibice okazywali jeszcze resztki radości po strzelonym golu, ich humor uległ diametralnej zmianie. Boisko z powodu urazu kostki opuścił - Abou Diaby, a jego miejsce zajął Denilson.

W 77. minucie gry Kanonierzy prowadzili już 3-1. Wszystko rozpoczęło się od rajdu Fabregasa, który zgrał futbolówkę do Arszawina. Ten po krótkim dryblingu odegrał do środka pola karnego, gdzie znajdował się Alex Song. Kameruńczyk zwiódł stopera gości i lekko podciął piłkę nad Bogdanem, nie dając mu przy tym żadnych szans.

Następnie Arsene Wenger dokonał trzeciej i ostatniej zmiany. Na placu gry pojawił się Carlos Vela, zastępując zdobywcę drugiej bramki - Marouane Chamakha.

Kilka minut po pojawieniu się na boisku Carlosa Veli, Meksykanin zaznaczył swoją obecność na murawie, poprzez zdobycie bramki ustalającej wynik na 4-1. Kolejną genialną asystą popisał się Cesc Fabregas. Tym razem Hiszpan pięknie dograł futbolówkę do Veli, który nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Adama Bogdana.

Po doliczeniu dodatkowych 4 minut, sędzia zakończył gwizdkiem dzisiejsze spotkanie. Arsenal pokonał przyjezdnych 4-1 i utrzymał fotel wicelidera Premier League, jednak trudno jednogłośnie stwierdzić, kto zasługuje na miano zawodnika meczu. Niewątpliwie z dobrej strony pokazał się Cesc Fabregas, a świetne zawody rozegrali również Alex Song i Tomas Rosicky.

Arsenal: Almunia - Eboue, Koscielny, Squillaci, Gibbs - Arshavin, Fabregas, Rosicky, Wilshere, Song - Chamakh

Ławka rezerwowych: Fabiański, Sagna, Clichy, Diaby, Nasri, Denilson, Vela

Bolton: Bogdan - Steinsson, Knight, Cahill, Robinson - Petrov, Holden, Muamba, Lee - Elmander, Davies

Ławka rezerwowych: Lainton, Ricketts, O’Brien, Taylor, Davies, Klasnic, Blake.

rufixon komentarzy: 30011.09.2010, 20:32

niestety nie mogłem oglądać meczu . Może mi ktoś powiedzieć jak się sprawował nasz najnowszy transfer Squillaci ?

batofator komentarzy: 237611.09.2010, 20:31

Myślę, że po wygranym meczu piłkarze Herculesa powinni czym prędzej uciekać do "więcej niż szatni" dla "mniej niż gości", ponieważ mogą zostać potraktowani "więcej niż zraszaczami"

Mariachi komentarzy: 128511.09.2010, 20:31

patryk878 -> w sumie to racja, nie będę się zniżał do ich więcejniżpoziomu. :D

maq komentarzy: 996 newsów: 15511.09.2010, 20:31

Wiecie moze kiedy sa wiecejnizderby?

aguero10 komentarzy: 857111.09.2010, 20:27

Cesc jak widać z meczu na mecz się rozkręca widać od razu kto rządzi w środku.Song jak zwykle czyścił wszystko z tyłu ale dobrze że częściej angażuje się w ofensywie.Najgorsze że znowu nic nie grał Arszawin nie ma co mówić ale powinien usiąść na ławce bo Vela wiecej zagrał przez 10 minut niż Andrzej przez cały mecz.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9811.09.2010, 20:27

KingPersie -> Po co? Śmiejmy się z nich tutaj ale nie róbmy z siebie więcejniżfrajerów jak oni i nie trollujmy na ich serwisach.

Mariachi komentarzy: 128511.09.2010, 20:25

No co za więcejniżchamstwo, mogę dodawać komentarze na więcejniżstronie barcy dopiero po więcejniż24godziny po rejestracji, a a chciałem wpaść w więcejniżodwiedziny.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9811.09.2010, 20:24

Tak się tylko pytam. Myślicie, że po jeszcze jakiejś wtopie zacznie się migracja na Real czy inny Manchester?

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52011.09.2010, 20:22

patryk878 - daj spokój to dal nich więcejniżporażka.

adam3462 komentarzy: 273211.09.2010, 20:22

No nareszcie Fabregas !!! na to liczyłem i przewidywałem taki wynik. :)

jarts komentarzy: 231911.09.2010, 20:22

niektorzy wiecejnizplacza inni mowia ze sa wiecejnizkibicami i nie zostawia klubu po porazce

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9811.09.2010, 20:20

Co się dzieje na stronach Farcy? Ktoś pewnie przegląda, a ja jestem na nie uczulony więc nie wchodzę.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52011.09.2010, 20:19

Co wy mówicie wiecie jak nazywa się wiecejniżstadion więcejniżklubu ???

Camp nou. -- wiecie co to znaczy po polsku ???
Znaczy to "nowy stadion" - więcejniżnazwa !!!

Mourinho wie kiedy wejść do konkretnej ligi.
Ma chłop wyczucie teraz ma szansę wygrać ligę.

Ycu123 komentarzy: 30411.09.2010, 20:18

nie wierze sanga i clichy na ławce to jest po prostu mistrzowski zespół oby tak dalej:)))

jarts komentarzy: 231911.09.2010, 20:16

patryk878 - zapomnuiałes dodać - z wiecejnizserwisu

Theo44 komentarzy: 426511.09.2010, 20:15

pewnie przyjdzie im wydac jeszcze wiecej kasy za jeszcze wiekszych pilkarzy, zeby powiekszyc jeszcze wieksze dlugi...Jeszcze zwyciestwo Realu i bedzie to piekny dzien...wiecejnizdzien!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9811.09.2010, 20:15

Przestańcie się więcejniżśmiać z biedaczków bo zaraz zleci się tu chorda trolli z ich serwisów ^^

jarts komentarzy: 231911.09.2010, 20:13

co się stało?Grał Masche zamiast najlepszego aktora świata. Ciekawe ile razy Mascherano wyleci z boiska za czerwoną :D

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52011.09.2010, 20:10

Więcejniżklub z aż 19 wiecejniżzawodnikami może mieć problemy w długim więcejniżsezonie i mogą nas czekać częstsze więcejniżkpiny w ich wykonaniu ,nawiasem więcejniżdrużyny.

Theo44 komentarzy: 426511.09.2010, 20:10

mysle, ze po dzisiejszym meczu pewnie ze 30% Wiecejnizkibicow zostanie "kibicami na dobre i zle" zawsze-wielkiego Realu..heh

jarts komentarzy: 231911.09.2010, 20:10

w 1 meczu z Sevilla grali wiecejnizrezerwowym składem

gooner92 komentarzy: 1678 newsów: 511.09.2010, 20:08

Wszyscy piszecie, że Barca się zachłysnęła sukcesami (co jest prawdopodobne) i nie ma formy i w ogóle to już jej koniec. Spokojnie to 2 kolejka PD. W pierwszym meczu z Sevillą Barca też przegrała, a w drugim meczu rozbiła przeciwnika. Myślę, że taki zimny prysznic dobrze Barcelonie zrobi, jednak mam nadzieję, że w tym sezonie nie ugrają oni wiele.

jarts komentarzy: 231911.09.2010, 20:07

i tak najlepsze było : zanosi sie na wiecejnizkpine :DD

piotra700 komentarzy: 61011.09.2010, 20:07

Mnie to bardzo cieszy!Nie dość, że Squillaci zaliczył debiut to Sagna i Clichy wypoczecie na nastepny mecz;]aha i bardzo cieszy mnie bramka Kościelnego,Chamkha,Songa i Veli

Mariachi komentarzy: 128511.09.2010, 20:04

To był więcejniżmecz w wykonaniu...... Herculesa :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9811.09.2010, 20:04

Patrzę co Wy piszecie z tą Barceloną, wchodzę na LiveScore i do teraz leję ze śmiechu ^^

XwilshereX komentarzy: 59411.09.2010, 20:01

teraz troche rozrywki czyli odwiedziny na fcbarca poczytać komentarze więcejniżdziecineo

Theo44 komentarzy: 426511.09.2010, 20:01

krokodyle lzy kapia mi na koszule....Juz sie nie moge doczekac dzisiejszego dokuczania wiecejnizkibicow na naszej stronie;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.09.2010, 20:01

GunnersFan9 > Nie mój klimat ;p
Wolę Fire :D

P.S - Wrazie co to jest już wypowiedź pomeczowa Wengera - arsenal.com/news/news-archive/-we-had-to-be-patient-to-get-our-win-today-

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.09.2010, 19:55

Więcejniżkpina powinna przegrywać 3:0 tylko nie wiem jak Trezeguet tego nie trafił

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 211.09.2010, 19:54

oho prawie 3:0 było o_0

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 811.09.2010, 19:53

Najlepszym utworkiem,dzięki któremu można by było zrobić zapowiedź spotkania jest kawałek Rank 1;)

youtube.com/watch?v=tuTg4MA5xlM

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 211.09.2010, 19:53

Więcej Niż Kibice przecież kochają swój Więcej Niż Klub i chcesz mi powiedzieć, że gwiżdżą? ojej

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.09.2010, 19:51

Pique widzę sobie kinol rozwalił.Zapraszam na Emirates to będziesz wyglądać gorzej
;]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.09.2010, 19:50

youtube.com/watch?v=u1RtEQ6ly3Q
To jest ta fantastyczna piosenka do traileru Premier League ;p

Theo44 komentarzy: 426511.09.2010, 19:49

kawalek rzeczywiscie super, ale ten z poprzednich sezonow bardziej mi sie podobal

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.09.2010, 19:47

Zajebista nuta ! ;p

arsenal22 komentarzy: 64211.09.2010, 19:46

ja tez :P :) sam jej szukalem:D wczesniej :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.09.2010, 19:44

arsenal22 > Dzięki wielkie ! ;p
Kocham tą piosenkę ;p

Theo44 komentarzy: 426511.09.2010, 19:43

Powiem tak. Ja wiem, ze po takim meczu nawet Alicante nie nalezy wyciagac daleko idacych wnioskow, ale Wiecejnizklub znalazl sie na sporym zakrecie. Im juz brakuje motywacji. Przez caly sezon trzymac koncentracje na 4-5 meczow?...Paniczne kupowanie Villi a zwlaszcza Javiera zwiazane z przyjsciem The Special One jeest az nadto widoczne. Zachlysneli sie sukcesami z sezonu 08-09 (do czego mieli prawo) i odpuscili. To juz nie jest ten sam glod zwyciestwa. Zamiast promowac tradycyjnie mlodych siegaja po "droge na skroty" wydajac dziesiatki milionow na gwiazdy, zadluzajac sie niemilosiernie...a Jose juz pewnie nagrywa sobie meczyk z Herkulesem i wyciagnie wnioski...

arsenal22 komentarzy: 64211.09.2010, 19:42