Kanonierzy z kompletem punktów, Arsenal 4-1 Bolton

Kanonierzy z kompletem punktów, Arsenal 4-1 Bolton 11.09.2010, 16:59, Rafal Mazur 757 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia drużyna Boltonu Wanderers odwiedziła Emirates Stadium, by stoczyć z londyńskim Arsenalem walkę o trzy punkty do ligowej tabeli. Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, z tego względu, że obie ekipy prezentowały w początkowej fazie sezonu bardzo równą formę, przez co Kanonierzy musieli tym bardziej się zmobilizować i pokazać swój charakter. Po dobrym widowisku, zwycięsko z potyczki wyszli londyńczycy, którzy nie mieli problemów z pokonaniem przeciwnika.

Zobacz skrót tego pojedynku

Tuż przed rozpoczęciem sobotniej potyczki, szkoleniowiec londyńczyków - Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w ustawieniu swojej drużyny. Kontuzjowany Theo Walcott został zastąpiony przez Tomasa Rosicky'ego, a w miejsce Vermaelena pojawił się debiutujący Sebastien Squillaci. Na ławce usiedli tym razem Gael Clichy i Bacary Sagna.

Kilka chwil przed godziną 16.00, Cesc Fabregas wyprowadził na murawę pierwszą jedenastkę Kanonierów. Po pierwszym gwizdku arbitra - Stuarta Attwella, zawodnicy wspierani przez swoich sympatyków ruszyli do walki.

Wraz z początkiem spotkania, zarysowała się duża przewaga podopiecznych Arsene Wengera, gdyż już w 3. minucie gry swoją szansę na otwarcie wyniku miał Andriej Arszawin, który pomylił się jednak w sytuacji jeden na jeden. Bardzo dobre wrażenie sprawiał Tomas Rosicky, będący swego rodzaju motorem napędowym drużyny.

W 18. minucie kapitan gości - Kevin Davies - po raz kolejny brutalnie potraktował jednego z graczy Arsenalu. Tym razem Anglik bezpardonowo wszedł w nogi Jackowi Wilshere'owi, który potrzebował pomocy medycznej.

6 minut później sympatycy Kanonierów mogli odetchnąć z wielką ulgą. Jack Wilshere dogrywał futbolówkę w pole karne. Piłka jednak dotarła do stojącego na dalszym słupku Fabregasa, który zgrał ją jeszcze do środka. Tam znalazł się Laurent Kościelny i nie dając większych szans golkiperowi gości, wepchnął ją do siatki. Warto zaznaczyć, że jest to jego debiutancki gol w Premier League. 1-0!

W 30. minucie Andriej Arszawin, otrzymawszy znakomite prostopadłe podanie od Ceska Fabregasa, znów wyszedł na czystą pozycję lecz po raz kolejny nie zdołał pokonać Adama Bogdana.

Po zdobytym golu tempo meczu nieznacznie 'siadło', a obie ekipy przeniosły swoje działania taktyczne w okolice linii środkowej murawy. Jednak 3 minuty przed końcem pierwszej połowy kolejne znakomite dogranie Fabregasa i kolejna szansa na bramkę Arszawina. Rosjanin niestety spudłował lecz za kontratak należą się duże słowa uznania.

Kiedy już wszyscy zawodnicy szykowali się do zejścia na przerwę, zawodnicy Boltonu zaskoczyli wszystkich sympatyków Kanonierów. Laurent Kościelny, który przed 20 minutami stał się bohaterem meczu, tym razem się nie popisał, popełniając kardynalny błąd. Francuz polskiego pochodzenia źle zgrał głową piłkę do Almuni, co wykorzystał Y.C Lee. Koreańczyk wrzucił futbolówkę do czyhającego w środku Elmandera i było już 1-1.

Do końca pierwszej części meczu nic nie uległo już zmianie. Po doliczeniu dwóch minut do podstawowego czasu gry, zabrzmiał gwizdek kończący pierwszą odsłonę meczu.

Po 15-minutowej przerwie, zawodnicy wrócili na murawę, aby rozegrać decydującą o losach spotkania połowę.

Po upłynięciu pierwszych 5 minut można było odnieść wrażenie, że gra jest wyrównana. Obie drużyny starały się atakować, jednak nie przynosiło to pożądanego efektu, w postaci strzelonego gola.

W 56. minucie gry w sytuacji sam na sam znalazł się Marouane Chamakh, jednak tym razem fantastycznie zachował się Bogdan. Ale minutę później, po rzucie różnym wykonywanym przez Ceska Fabregasa do piłki znów wyskoczył Marokańczyk. Tym razem jego główka okazała się skuteczna i londyńczycy mogli cieszyć się z prowadzenia. 2-1!

Minutę później na murawie pojawił się Abou Diaby, który zastąpił Jacka Wilshere'a.

Kilka chwil potem kontrowersyjna sytuacja miała miejsce przy linii bocznej murawy. Holujący piłkę Arszawin odegrał piłkę do Chamakha, który został lekko podcięty przez Gary Cahilla. Arbiter dzisiejszego spotkania bez wahania wyciągnął czerwony kartonik i odesłał pomocnika Boltonu do szatni.

Kiedy kibice okazywali jeszcze resztki radości po strzelonym golu, ich humor uległ diametralnej zmianie. Boisko z powodu urazu kostki opuścił - Abou Diaby, a jego miejsce zajął Denilson.

W 77. minucie gry Kanonierzy prowadzili już 3-1. Wszystko rozpoczęło się od rajdu Fabregasa, który zgrał futbolówkę do Arszawina. Ten po krótkim dryblingu odegrał do środka pola karnego, gdzie znajdował się Alex Song. Kameruńczyk zwiódł stopera gości i lekko podciął piłkę nad Bogdanem, nie dając mu przy tym żadnych szans.

Następnie Arsene Wenger dokonał trzeciej i ostatniej zmiany. Na placu gry pojawił się Carlos Vela, zastępując zdobywcę drugiej bramki - Marouane Chamakha.

Kilka minut po pojawieniu się na boisku Carlosa Veli, Meksykanin zaznaczył swoją obecność na murawie, poprzez zdobycie bramki ustalającej wynik na 4-1. Kolejną genialną asystą popisał się Cesc Fabregas. Tym razem Hiszpan pięknie dograł futbolówkę do Veli, który nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Adama Bogdana.

Po doliczeniu dodatkowych 4 minut, sędzia zakończył gwizdkiem dzisiejsze spotkanie. Arsenal pokonał przyjezdnych 4-1 i utrzymał fotel wicelidera Premier League, jednak trudno jednogłośnie stwierdzić, kto zasługuje na miano zawodnika meczu. Niewątpliwie z dobrej strony pokazał się Cesc Fabregas, a świetne zawody rozegrali również Alex Song i Tomas Rosicky.

Arsenal: Almunia - Eboue, Koscielny, Squillaci, Gibbs - Arshavin, Fabregas, Rosicky, Wilshere, Song - Chamakh

Ławka rezerwowych: Fabiański, Sagna, Clichy, Diaby, Nasri, Denilson, Vela

Bolton: Bogdan - Steinsson, Knight, Cahill, Robinson - Petrov, Holden, Muamba, Lee - Elmander, Davies

Ławka rezerwowych: Lainton, Ricketts, O’Brien, Taylor, Davies, Klasnic, Blake.

Bolton Wanderers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
krilek3 komentarzy: 717.09.2010, 14:10

Moim zdaniem Carlos Vela będzie najlepszym piłkarzem na świecie.

Dobra ja już spadam, narqa ;p

I PAMIĘTAJCIE, OTO ŚWIĘTE SŁOWA BACARIEGO (czyli mnie, dla ścisłości xd) WYGRA DZISIAJ DRUŻYNA O NAZWIE, albo Stoke City, albo Aston Villa, Ja stawiam na tych drugich.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 713.09.2010, 21:54

I tak w 94 minucie Delap trafi gola z autu (albo z ręcznika...)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3013.09.2010, 21:50

@bac

To się wyrównało. Każdej stronie sędzia nie przyznał ewidentnego karnego ;P Dobrze, że Shawcrossy przegrywają.

evelred komentarzy: 369113.09.2010, 21:43

downing podkręcił piłkę głową i drwale przegrywają :d

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1113.09.2010, 21:43

@Charlie
Ja tam też nie lubię Stoke, ale wolę oglądać sprawiedliwy mecz:p

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1113.09.2010, 21:42

HAHAHA, jaki żal powinien być karny dla Stoke, ręka Collinsa w polu karnym i ewidentny karny...

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3013.09.2010, 21:36

@bac

Ja jestem za AV, chciałbym, żeby Stoke spadło ;P

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1113.09.2010, 21:34

@Charlie
Zacznij też od tego, że Jones zmarnował 100-procentową sytuację :p
Mógł podciąć nad bramkarzem a nie na chama strzelać.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3013.09.2010, 21:33

W meczu Stoke z AV sędzia już nie podyktował ewidentnego karnego dla Villi ;) i czerwonej kartki dla gracza Stoke!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.09.2010, 21:27

To tylko sugestia :P Ja bym pobrał całe spotkanie. Jest w dobrej jakości, zawsze można wyciąć same bramki :D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 713.09.2010, 21:25

No tak, bo jak kolega prosi o bramki z meczu, to ma na myśli całe spotkanie do pobrania... :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.09.2010, 21:22

Barney -> Możesz pobrać całe spotkanie w dobrej jakości tutaj na stronie.

Barney komentarzy: 2088113.09.2010, 21:18

Wie ktoś skad sciagnac bramki z tego meczu bo allgoals nie ma. To znaczy sa slabej jakosci po 3mb zajmuja. Pls ja musze miec te bramy

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.09.2010, 20:47

bac -> dziękuję :) Umarłem.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1113.09.2010, 20:36

@Charlie
Noo, a ja jeszcze znalazłem jedno, jeśli ktoś wie co to jest Lockerz i restock to zapewniam, że ubawi się po pachy, mnie najbardziej rozwaliło od 1:11 do 1:21, albo od 1:31 do 1:38, link:

G00NER komentarzy: 30813.09.2010, 20:29

teraz widze ze oni maja 2 dni opoznienia, ale transmituja pelno meczy ;> szkoda ze nie na zywo

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.09.2010, 20:27

Nie rozumiem dlaczego Robin wtedy dostał czerwoną kartkę. Wyraźnie widać, że się poślizgnął i wpadł na Sorensena ^^

Jak ktoś lubi Beara Grylls'a to musi to zobaczyć :)

No, ten film jest super, określający cały dzień człowieka w 5 sekund :D

O, a ja znalazłem świetną czerwoną kartkę dla V.Persiego :D, ale genialnie walnął z ciała Sorensenowi :p

@Charlie
Przepraszam Cię bardzo, ale Ja 3 mecze z rzędu po 90 minutach, latam jak głupi, tylko RAZ, trener mi dał odpoczynek !xD

@bac

Skoro Ty i tak grasz w większości meczy, albo siedzisz na ławce to wykup mi pakiet z Orange Sport :P

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1113.09.2010, 19:48

@G00NER
Na razie robią powtórki, ale już od środy będą regularnie na żywo podawali :p

G00NER komentarzy: 30813.09.2010, 19:47

kurde... wchodzę na Orange Sport a tam transmisja z Arsenal TV, mecz Arsenal - Bolton, mam nadzieje ze to już tak na stałe, albo lepiej niech na żywo wprowadzą :)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1113.09.2010, 19:34

Ludzie, co tutaj tak cicho ?
Wchodzę na ten news, chciałbym się pośmiać, a tu co ? Jeden link który podesłał Charlie, widać, że beze mnie jakoś słabo wam idzie :D

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4813.09.2010, 19:00

@Charlie

hahaha! genialne :D

Swoją drogą, to gdyby tak nasza kadra miała duet stoperów Kościelny - Perquis, to może byśmy tylu goli nie tracili. No ale raczej w taką opcję nie wierzę, znając podejście Lorą (no chyba, że się w końcu wkurzy na to, że Blanc go notorycznie nie powołuje :P W końcu u nas miałby pewne miejsce w 11-tce, mimo, że z Polską łączy go chyba tylko nazwisko, które i tak wymawia "Kosjelny"

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 613.09.2010, 16:34

Zna ktoś fajną grę przeglądarkową managera?Oprócz hattrick..

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56713.09.2010, 16:16

lamberciak > nie ma tragedii. To może być z więzadłami, ale nie jest to bardzo poważny uraz. Całe szczęście, Robinson chciał mu urwać nogę...

ala_05 komentarzy: 254313.09.2010, 16:16

Czyli niezaciekawie;/ Niedługo będziemy mieli więcej kontuzjowanych niż grających ( odpukać!!!)

ala_05 komentarzy: 254313.09.2010, 16:15

- Sądzę, że wejście w Diaby'ego było brutalne, nie wygląda za dobrze. To kostka lub lub piszczel. Obecnie nie może poruszać nogą, więc zobaczymy - powiedział Wenger.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 813.09.2010, 15:45

lamberciak;- nie może ruszać nogą.Gdzieś na ten temat jest wypowiedź Bossa.

lamberciak komentarzy: 52713.09.2010, 15:32

Czy ktoś wie, w jakim stanie jest Diaby?

szwarcekruper komentarzy: 89312.09.2010, 23:24

Ktoś kiedyś mądrzę stwierdził, że dzieci nie powinny mieć dostępu do internetu. Od dzieci internet głupieje.

Arsenal1994 komentarzy: 749712.09.2010, 23:05

Eeeeh, szkoda że Liverpool tylko zremisował. Myślałem, że podbudują morale przed meczem z United a tu klops, choć ten Meireles dobrze podobno zagrał więc może z Mułami choć remis wywalczą, mają oni na nich patent (oprócz oczywiście ostatniego meczu).

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9812.09.2010, 22:41

Ja już się nauczyłem, że szkoda nerwów na onetowych napinaczy :D Takie komentarze omijam szerokim łukiem :D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 712.09.2010, 22:36