Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich

Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich 08.12.2012, 16:50, Łukasz Kęczkowski 2306 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

Dwa rzuty karne i dwa gole. Tak w skrócie wyglądał mecz Arsenalu z West Bromwich Albion. Kanonierom udało się w końcu odnieść wygraną po ostatniej słabej passie. Równo o 16:00 czasu polskiego sędzia, pan Mike Jones rozpoczął spotkanie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Wilshere, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Giroud.

WBA: Myhill; Reid, McAuley, Olsson, Ridgewell; Morrison, Mulumbu; Odemwingie, Gera, Brunt; Long.

W 7. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Liam Ridgewell. W jego miejsce Steve Clarke wpuścił Gorana Popova.

W 11. minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał z dystansu Cazorli był bardzo niecelny.

W 17. minucie ładnie prawym skrzydłem przedarł się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak jego dośrodkowanie było zbyt wysokie dla Oliviera Girouda. Do piłki udało się dopaść Santiemu Cazorli, jednak jego strzał z woleja nie trafił w światło bramki.

21. minuta przyniosła kolejny atak podopiecznych Wengera. Do prostopadłego podania od Cazorli doszedł Chamberlain, wyłożył piłkę Giroudowi, jednak Francuz został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę WBA. Jeżeli doszedłby jednak do tej piłki, ewentualna bramka nie zostałaby uznana, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował wcześniej spalonego u Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Dwie minuty później do bezpańskiej piłki w okolicy pola karnego Kanonierów doszedł Chris Brunt i zdecydował się na oddanie technicznego strzału po długim rogu bramki Szczęsnego. Na szczęście dla londyńczyków futbolówka poszybowała nad spojeniem ich bramki.

25. minuta i rzut karny dla Arsenalu! W polu karnym WBA faulowany przez Reida został Santi Cazorla, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Powtórki wykazały, że nie było kontaktu między zawodnikami i Mike Jones nie powinien podyktować rzutu karnego w tej sytuacji. Do futbolówki podszedł Mikel Arteta i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Myhilla. 1-0 dla Kanonierów!

W 36. minucie ładny strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Olsson, jednak sędzia odgwizdał spalonego, a polski bramkarz złapał piłkę.

Już dwie minuty później zagrożenie pod bramką Myhilla stworzyli Kanonierzy. Gervinho wstrzelił piłkę spod linii końcowej, a Wilshere atakował ją wślizgiem, jednak jego uderzenie nie trafiło do bramki.

W 40. minucie dośrodkowanie jednego z graczy WBA trafiło w rękę Pera Mertesackera. Gdy podopiecznie Clarke'a domagali się rzutu karnego sędzia zdecydował, że niemiecki defensor był faulowany i podyktował rzut wolny dla Arsenalu.

Chwilę później strzał jednego z graczy Arsenalu przejął Gervinho i sam zdecydował się na uderzenie na bramkę Myhilla, jednak ten z największym trudem odbił futbolówkę do boku.

W 45. minucie na strzał przewrotką zdecydował się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak uderzenie Anglika było zdecydowanie mniej efektywne niż efektowne.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia zakończył pierwszą połowę i zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

Po piętnastu minutach obie drużyny wróciły na plac gry w niezmienionych składach.

W 55. minucie żółte kartki obejrzeli Olsson i Giroud. Po jednym ze starć obaj panowie mieli sobie coś do powiedzenia, a sędzia zdecydował się utemperować ich zachowanie. Trzy minuty później za dyskusje z arbitrem żółty kartonik otrzymał Chris Brunt.

W 60. minucie w dogodnej sytuacji oko w oko z Myhillem znalazł się Gervinho, jednak był naciskany przez obrońcę i jego strzał trafił wprost w bramkarza West Bromu.

W 62. minucie na drugą zmianę zdecydował się Steve Clarke. W miejsce bezbarwnego dzisiaj Odemwingiego pojawił się Lukaku.

Minutę później po indywidualnym rajdzie Oxlade-Chamberlaina sędzia podyktował drugi rzut karny dla Arsenalu! Młody Anglik został sfaulowany przez McAuley'a. Do piłki ponownie podszedł Mikel Arteta, kolejny raz uderzył w środek bramki i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu! 2:0 dla Kanonierów!

W 67. minucie nagrodzony żółtym kartonikiem został Per Mertesacker.

W 76. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Steve Clarke. Rosenberg zastąpił Gerę. Minutę później na pierwszą roszadę zdecydował się Arsene Wenger. Coquelin wszedł na boisko w miejsce Oxlade-Chamberlaina.

W 78. minucie żółtą kartę za faul na Gervinho obejrzał Reid. Rzut wolny wykonywał Mikel Arteta, jednak piłka po strzale Hiszpana pofrunęła obok słupka bramki Myhilla.

W 79. minucie obrona Arsenalu odrobinę przysnęła, jednak ostatecznie strzał Rosenberga udało się zablokować Mertesackerowi. Jeszcze w tej samej minucie drugą zmianę przeprowadził Wenger. Na boisku zameldował się Rosicky, a ku ławce rezerwowych skierował się Gervinho.

W 86. minucie ładny strzał z dystansu oddał jeden z graczy West Bromu, jednak Szczęsny nie miał większych problemów z obroną tego uderzenia.

W 88. minucie Wenger przeprowadził ostatnią już zmianę, zdjął z boiska Cazorlę, wprowadził Podolskiego.

W 90. minucie w idealnej pozycji znalazł się Lukas Podolski. Jego strzał musiał trafić co najmniej w światło bramki, lecz tak się nie stało i uderzenie Niemca poleciało ponad bramką.

Po czterech minutach doliczonego czasu gry sędzia dał znak zawodnikom, że pora zakończyć spotkanie. 2:0 dla Arsenalu.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 110.12.2012, 09:54

@mallen
najpierw Arsenal musiał przyjąć ofertę, potem Robin zdecydował czy odejść. Ciekawe kto by został, wiedząc, że klub przyjął ofertę, czyli w domyśle już się jest niepotrzebnym.
Nie rozumiem jak można jechać po byłych piłkarzach, chyba jedyne Cole obrażał Arsenal (Bendtnera nie licze, bo on nic dla Arsenalu dobrego nie zrobił)

mallen komentarzy: 2123910.12.2012, 09:49

@Borekenema

Moim zdaniem obraził nasz klub już w momencie przejścia do największego rywala.

Oglądałem znów skrót naszego mecz i naprawdę wielkie brawa dla Jacka!
Jak Podolski mógł tego nie wpakować do bramki? Wystarczyło kulnąć piłkę w róg bramki.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 110.12.2012, 09:43

@mallen
z tego co widziałem to Van Persie nigdy nie obraził Arsenalu. czemu myślisz, że mówiąc, że rozmowa przed meczem z City była na zupełnie innym poziomie? to były derby więc Ferguson wymyślił coś specjalnego. Inny poziom niż rozmowy przed innymi meczami.
Nie myśleć, że świat kręci się wokół Arsenalu

Dreamcast komentarzy: 104210.12.2012, 09:38

@pauleta19

To o ofercie dla Theo to skąd?

mallen komentarzy: 2123910.12.2012, 09:27

@Midgardsorm

Jak zobaczyłem tę akcję w meczu to pomyślałem, że może jeszcze jest nadzieja na ten sezon z tym trio jak się zgra w środku pola.

mallen komentarzy: 2123910.12.2012, 09:25

@JacobC

Nasz kapitan ładnie poniewiera nasz klub, Santos pewnie się nakręcil już na następna koszulkę.

mallen komentarzy: 2123910.12.2012, 09:13

Jack Wilshere: "I speak to Arteta during the game. I say 'Mikel if you want to go forward, I can sit.' It’s quite a good understanding. He knows I want to get forward and try and get on the scoresheet. He’s the same."

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.12.2012, 07:57

ArjenRobben,

SportKlub nie wykupił w tym roku COC

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.12.2012, 07:55

Wilszajer:

Z Santim przed naszą dwójką(Wilshere i Arteta), czuję, że za kilka miesięcy ta linia pomocy rozkwitnie na dobre. - zakończył 20-latek.

jeszcze z Rosickym na skrzydle :) będziemy mieli ciąg na bramkę.. tylko, żebyśmy nie zajechali całej trójki. Rosicky, będzie najczęściej rotowany, raz na OP, raz na B2B, no i na skrzydle.

ArjenRobben komentarzy: 159810.12.2012, 07:28

Koledzy bedzie jutro na sportklubie nasz mecz ?

Ramsi komentarzy: 312910.12.2012, 03:52

Moze jakiś piłkarz napisze książkę " Powrót króla 2"
Ciekawe czy z titim cos wygramy _ ostatnio z Leeds nam pośladki ładnie uratował gdyby nie on to za pewnie byłaby dogrywka...!
Ale nie rozdrabniajac sie to najlepiej byłoby gdyby titi do nas przeszedł do końca sezonu _ piłkarze dostaliby kopa od takiej legendy, mlodzi zaczęliby mocniej trenowac

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.12.2012, 02:04

“I have still to be cautious but, when he plays at that level and you are under the pressure we are under to win the games, it is difficult to leave him out,” said Wenger.
Wilshere rated himself at “90 per cent” but admitted that it was his best performance since coming back. “When I get up to 100 per cent I will really show what I can do,” he said.

Nie wiem czy było, ale ja przegapiłem:
o Theo: "been offered at least 5m plus 125k pw elsewhere thats why. We've been Flamini'd."

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41210.12.2012, 01:33

Nieźle dziś przyspamiłem - chyba ponad 100 komentarzy :D Ale na razie koniec - idę spać. Dobranoc wszystkim.

JacobC komentarzy: 23310.12.2012, 01:19

RVP po dzisiejszym meczu o Fergusonie:
"- Chciałbym podziękować menedżerowi za jego przemówienia i sposób przygotowania do spotkań. To zupełnie inny poziom. Te rozmowy są bardzo istotne dla każdego z nas – wyznaje Robin."

"To zupełnie inny poziom." Nóż w plecy każdego fana Arsenalu, ale chyba też smutna prawda...

słyszeliście, co dzisiaj po meczu gość w studiu C+ doyebał ? :D parafrazując:
"dziennikarze w Anglii są sprytni i biorą do wywiadów (po meczu) dwóch zawodników na raz. Pewnie dlatego, że wayne rooney napisał więcej książek niż przeczytał" EPIC

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 210.12.2012, 00:37

@syneusz
Już to pisałem - Szczęsny nie zagra na pewno. Ten puchar i taki przeciwnki to świetna okazja żeby poprawić nieco humor wkurzonemu pewnie ostatnio Mannone.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.12.2012, 00:36

my tu gadu gadu a za 3 kolejki polowa sezonu PL , a narazie miedzy 4 a 12 zespolem 4 pukty roznicy, to pokazuje jak wazne w PL jest strzelanie bram , bo kto bedzie na najwiekszym plusie bedzie najwyzej w tabeli

@madderns29
Jest jeszcze Ignasi Miquel. Moim zdaniem będą z niego ludzie, tylko że on ma DNA wiadomego pochodzenia...

Gunnerowiec komentarzy: 85010.12.2012, 00:06

madd

Ściągnął* ojojoj :p

GKS_AFC komentarzy: 871710.12.2012, 00:02

Jeśli Hunter i Titi przyjdą to można się pokusić o granie dwójka napastnikow giroud/titi i hunter/titi

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 210.12.2012, 00:00

Pby Wenger jeszcze jakiegoś pomocnika ściągnoł. Obrońca też by się przydał, bo ktoś z czołowej 3 wypadnie i na ławce siedzi SS... Jak DJ odejdzie, to znów się mogą pojawić problemy z SO. Szkoda, że Wenger dał odejść Bartleyowi, bo zapowiadał się nieźle.

GKS_AFC komentarzy: 871709.12.2012, 23:57

Ponoć Klaas Huntellar jest już dogadany z Araenalem i ma dolaczyc w styczniu, jeśli to prawda to będzie 2 transfer w tym sezonie który mnie zadowoli zaraz po Cazorli

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 23:55

pauleta19

Też tak sądzę. "Jeśli" jednak przyjdzie Huntelaar, to nie wiem czy nie on przypadkiem będzie od wykonywania rzutów wolnych (o ile akurat będzie na boisku) - on sadzi tuż przy słupku i bramkarz nie ma szans obronić.

Gunnerowiec komentarzy: 85009.12.2012, 23:55

Mid

I Titi wygrał :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 23:54

Tylko Wenger na niego spojrzał pod kątem wzmocnień...
12 weeks out for Diame.

Fap fap fap:
arsenalnews.co.uk/thierry-henry-to-make-arsenal-debut-in-fa-cup/link/666459/

Thierry Henry is set to make his third Arsenal debut in the FA Cup clash against Swansea on January 6. [Mail]
A deal for Henry has been agreed in principle but the two clubs remain in discussions over the length of the loan deal. [Mail]

Thierry Henry has agreed to return to Arsenal for a third time - and wants to stay for the rest of the season. (Mirror)

Wilshere - “With Santi, me and Mikel, I think this midfield could really blossom in the next few months."

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 23:52

Midgardsorm, chyba Mikel zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest w najwyższej formie. Obawiam się, że jakby strzelał po rogach mogłoby nie wpaść.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 23:47

Tak swoją drogą - zapomniałem napisać wcześniej: Arteta naprawdę ma jaja, że zdecydował się posłać dwa rzuty karne w sam środek bramki.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 209.12.2012, 23:40

Dlaczego Mannone ostatnio nie było na ławce? Kontuzja czy może też na wylocie? Ja na wtorek obstawiam taki skład;
Martinez, Mannone
Jenki, SS, ?, Meade/Santos
Coq, Ramsey
Rosa, Eisfeld, Gnabry
Chamakh
Ewentualnie Arsha zagra za Niemca, ale wątpie, bo Arsha jest już przegrany u Wengera. Oczywiście nie wiadomo czy Gnabry nie ma ciągle kontuzji

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141409.12.2012, 23:40

moim zdaniem najlepsza reklama Ever to była ta co Titi biegał po domu i cały MU go gonił ^^ reklamy z tej serii z Zizou też mi sie bardzo podobały

Gunnerowiec komentarzy: 85009.12.2012, 23:39

Mid

No, a Fabs najlepszy :p

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10309.12.2012, 23:36

A pamięta ktoś zdjęcie na moim avatarze ? :-)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 23:34

A Honda na dobrą sprawę może grać na każdej pozycji w ofensywie - na mundialu grał nawet jako wysunięty napastnik :]

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35509.12.2012, 23:28

Ja tam bardziej kojarzę hondę grającego na skrzydle, ale może to i rozgrywający:)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35509.12.2012, 23:26

@mid- właśnie, gdzie są genialne wolne cazorli i artety z poprzednich klubow?

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 209.12.2012, 23:26

@ArseneAl
Bardzo prawdopodobny skład ale w bramce na pewno nie zagra Wojtek tylko Martinez albo Mannone.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10309.12.2012, 23:26

Honda to dla mnie mimo wszystko piłkarz środka pola, nie skrzydłowy.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 23:24

ArseneAl

Ja bym jednak chciał zobaczyć w tym meczu Meade'a - jestem ciekaw tego zawodnika.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 23:23

koxiarz14

Nie jestem przekonany, czy jest taki dobry. Poza tym - każdy zawodnik przechodząc do nas traci umiejętność wykonywania rzutów wolnych, więc tym bym się nie kierował :]

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 23:23

Jeśli Wenger powiedział, że wyjdziemy w miarę mocną 11 to ja stawiam na coś takiego: