Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich

Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich 08.12.2012, 16:50, Łukasz Kęczkowski 2306 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

Dwa rzuty karne i dwa gole. Tak w skrócie wyglądał mecz Arsenalu z West Bromwich Albion. Kanonierom udało się w końcu odnieść wygraną po ostatniej słabej passie. Równo o 16:00 czasu polskiego sędzia, pan Mike Jones rozpoczął spotkanie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Wilshere, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Giroud.

WBA: Myhill; Reid, McAuley, Olsson, Ridgewell; Morrison, Mulumbu; Odemwingie, Gera, Brunt; Long.

W 7. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Liam Ridgewell. W jego miejsce Steve Clarke wpuścił Gorana Popova.

W 11. minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał z dystansu Cazorli był bardzo niecelny.

W 17. minucie ładnie prawym skrzydłem przedarł się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak jego dośrodkowanie było zbyt wysokie dla Oliviera Girouda. Do piłki udało się dopaść Santiemu Cazorli, jednak jego strzał z woleja nie trafił w światło bramki.

21. minuta przyniosła kolejny atak podopiecznych Wengera. Do prostopadłego podania od Cazorli doszedł Chamberlain, wyłożył piłkę Giroudowi, jednak Francuz został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę WBA. Jeżeli doszedłby jednak do tej piłki, ewentualna bramka nie zostałaby uznana, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował wcześniej spalonego u Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Dwie minuty później do bezpańskiej piłki w okolicy pola karnego Kanonierów doszedł Chris Brunt i zdecydował się na oddanie technicznego strzału po długim rogu bramki Szczęsnego. Na szczęście dla londyńczyków futbolówka poszybowała nad spojeniem ich bramki.

25. minuta i rzut karny dla Arsenalu! W polu karnym WBA faulowany przez Reida został Santi Cazorla, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Powtórki wykazały, że nie było kontaktu między zawodnikami i Mike Jones nie powinien podyktować rzutu karnego w tej sytuacji. Do futbolówki podszedł Mikel Arteta i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Myhilla. 1-0 dla Kanonierów!

W 36. minucie ładny strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Olsson, jednak sędzia odgwizdał spalonego, a polski bramkarz złapał piłkę.

Już dwie minuty później zagrożenie pod bramką Myhilla stworzyli Kanonierzy. Gervinho wstrzelił piłkę spod linii końcowej, a Wilshere atakował ją wślizgiem, jednak jego uderzenie nie trafiło do bramki.

W 40. minucie dośrodkowanie jednego z graczy WBA trafiło w rękę Pera Mertesackera. Gdy podopiecznie Clarke'a domagali się rzutu karnego sędzia zdecydował, że niemiecki defensor był faulowany i podyktował rzut wolny dla Arsenalu.

Chwilę później strzał jednego z graczy Arsenalu przejął Gervinho i sam zdecydował się na uderzenie na bramkę Myhilla, jednak ten z największym trudem odbił futbolówkę do boku.

W 45. minucie na strzał przewrotką zdecydował się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak uderzenie Anglika było zdecydowanie mniej efektywne niż efektowne.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia zakończył pierwszą połowę i zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

Po piętnastu minutach obie drużyny wróciły na plac gry w niezmienionych składach.

W 55. minucie żółte kartki obejrzeli Olsson i Giroud. Po jednym ze starć obaj panowie mieli sobie coś do powiedzenia, a sędzia zdecydował się utemperować ich zachowanie. Trzy minuty później za dyskusje z arbitrem żółty kartonik otrzymał Chris Brunt.

W 60. minucie w dogodnej sytuacji oko w oko z Myhillem znalazł się Gervinho, jednak był naciskany przez obrońcę i jego strzał trafił wprost w bramkarza West Bromu.

W 62. minucie na drugą zmianę zdecydował się Steve Clarke. W miejsce bezbarwnego dzisiaj Odemwingiego pojawił się Lukaku.

Minutę później po indywidualnym rajdzie Oxlade-Chamberlaina sędzia podyktował drugi rzut karny dla Arsenalu! Młody Anglik został sfaulowany przez McAuley'a. Do piłki ponownie podszedł Mikel Arteta, kolejny raz uderzył w środek bramki i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu! 2:0 dla Kanonierów!

W 67. minucie nagrodzony żółtym kartonikiem został Per Mertesacker.

W 76. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Steve Clarke. Rosenberg zastąpił Gerę. Minutę później na pierwszą roszadę zdecydował się Arsene Wenger. Coquelin wszedł na boisko w miejsce Oxlade-Chamberlaina.

W 78. minucie żółtą kartę za faul na Gervinho obejrzał Reid. Rzut wolny wykonywał Mikel Arteta, jednak piłka po strzale Hiszpana pofrunęła obok słupka bramki Myhilla.

W 79. minucie obrona Arsenalu odrobinę przysnęła, jednak ostatecznie strzał Rosenberga udało się zablokować Mertesackerowi. Jeszcze w tej samej minucie drugą zmianę przeprowadził Wenger. Na boisku zameldował się Rosicky, a ku ławce rezerwowych skierował się Gervinho.

W 86. minucie ładny strzał z dystansu oddał jeden z graczy West Bromu, jednak Szczęsny nie miał większych problemów z obroną tego uderzenia.

W 88. minucie Wenger przeprowadził ostatnią już zmianę, zdjął z boiska Cazorlę, wprowadził Podolskiego.

W 90. minucie w idealnej pozycji znalazł się Lukas Podolski. Jego strzał musiał trafić co najmniej w światło bramki, lecz tak się nie stało i uderzenie Niemca poleciało ponad bramką.

Po czterech minutach doliczonego czasu gry sędzia dał znak zawodnikom, że pora zakończyć spotkanie. 2:0 dla Arsenalu.

@ArseneAl
Owszem,ale skoro "Mr.Arsenal" do ułomków nie należy,zostawię go w takiej postaci :)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 109.12.2012, 21:00

Radamel poszedł po bandzie. Licze dziś na porażkę Farsy :)

Ars3n komentarzy: 1235409.12.2012, 21:00

ArseneAl
Ja bym powiedzial, ze scisniety, albo skompresowany, whatever :d

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 209.12.2012, 21:00

@veron
Ale jednak lepiej mieć w składzie Giroud niż tego po**** Balotellego ;-)

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 20:57

@vantastic
btw nie sądzisz, że twój Tony w avku jest trochę hmm... rozciągnięty? :P

Rosomak komentarzy: 255709.12.2012, 20:55

Co do napastnika to może Wilfried Bony fajnie ostatnio gra - marzenie to Cavani albo Falcao

vantastic komentarzy: 99209.12.2012, 20:54

Czytał ktoś może nowe angielskie FourFourTwo?Warte przeczytania?Podobno jest tam dość spory artykuł o AFC.Ilu z naszych dostąpiło zaszczytu umieszczenia w liście Top100 tego magazynu?

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 20:53

@vantastic
To już jest fucha trenera.
SAF czasem stawia na Cleverleya, a czasem na Scholesa i zawsze na tym dobrze wychodzi.

Coquelin to trochę nietrafiony przykład bo on bardziej odstaje umiejętnościami od takiego Diame czy Artety więc wiadomo, że nawet w super formie francuz mógłby być gorszą opcją niż Arteta w średniej formie. Ja mówię o zawodnikach zbliżonych umiejętnościami.

veron komentarzy: 461509.12.2012, 20:51

No niestety nasz najlepszy napastnik jest słabszy od wszystkich 4 napastników zarówno w City jak i United, wstyd po prostu :/

Ars3n komentarzy: 1235409.12.2012, 20:51

Inter Napoli

Gunnerowiec komentarzy: 85009.12.2012, 20:50

Ktory mecz polecacie obejrzeć - Barce, czy Inter ?

Barney komentarzy: 2142609.12.2012, 20:49

Rosomak dzięki za info

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 209.12.2012, 20:49

W 9-tkę bo Ramsey.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 20:47

Barney, dokładnie Podolski ma świetne wykończenie, wcale nie gorsze od Huntelaara. Hunter wie po prostu gdzie się ustawić, kiedy odskoczyć od obrońcy, kiedy wybiec do dobitki, a kiedy zmienić kierunek strzału. Fox in the box, ale przez 90minut będziemy grać w 10-tkę.

vantastic komentarzy: 99209.12.2012, 20:47

@ArseneAl
Rotacja to rzecz oczywista, tyle,że obowiązuje takie coś jak hierarchia.Mając w perspektywie tygodnia mecze z Barcą i Reading ,nie będziemy wybierać do poszczególnych spotkań zawodnika,który jest mniej zmęczony.Podałem przykład Artety,jednego z naszych liderów,gdyż to nie jest piłkarz stworzony do wielkich meczów,bo w takich się spala(wyjątek:mecz z City na Emirates).Jest kilka czynników, które decydują o doborze zawodników i jednym z nich jest odwaga trenera.Nie sądzisz chyba,że Wenger mając do wyboru będącego w formie Coquelina,a przeciętnie spisującego się Hiszpana,zdecydowałby się na swojego rodaka?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 20:47

No i koniec - Falcao skończył na pięciu.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 20:46

Barney

Owszem - w lidze niemieckiej radził sobie wyśmienicie. Może wciąż się adaptuje do naszego stylu gry.

sledziooo komentarzy: 88009.12.2012, 20:44

Na bezrybiu i rak ryba. Wolałbym napastnika małego i zwrotnego ale chcieć to ja sobie mogę. Niech Hunter dojdzie bo to jest śmiech żeby rozegrać pół sezonu z jednym napastnikiem.

Rosomak komentarzy: 255709.12.2012, 20:42

Barney. A więc tak jak ktoś lubi takie klimaty jak wizja postnuklearnej przyszłości z mutatami itp. z ciekawą fabula to tak warto. Co do innych części to czytałem jeszcze metro 2034 i jest w pewien sposób powiązana z jedynką dowiemy co się stało z spora częścią głównych bohaterów (brak jako takich nawiązań do fabuły jedynki) ale sama książka jest znacznie słabsza od jedynki dużo mniej akcji a więcej przemyśleń światopoglądowych itp. Więc ogólnie polecam Ci kupić jedynkę naprawdę dobrze mi się czytało ale dwójkę sobie odpuść a jak bardzo Ci zależy na poznaniu dalszych losów bohaterów z jedynki to wypożyczyć lub po prostu poszukaj w necie co się z nimi stało pozdro.

Barney komentarzy: 2142609.12.2012, 20:42

Midgar , akurat Poldi swietnie wykancz nawet komentator powiedzial , ze to nie w jego stylu było.
Tylko druga strona medalu ,ze Poldi rzadko dochodzi do sytuacji.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 20:42

Czy Falcao walnie dziś podwójnego Hat-Tricka?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 209.12.2012, 20:40

Matko, jaki skład Interu :D. Cambiasso na Sweeperze. Strama to jest gość.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 20:40

Barney

Ja mówię - Hunter może mieć w meczu jedną jedyną okazję, a i tak strzeli. U nas właśnie brakuje ludzi z dobrym wykończeniem (Podolski swoją zmarnowaną okazją w meczu z West Bromem mnie po prostu załamał).

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 20:39

@vantastic
No i to jest właśnie takie błędne myślenie "czy Boss miałby odwagę posadzić Artetę,a nie Jacka"
Jakbyśmy mieli szeroką kadrę to graliby ci którzy są w formie.
Przecież nikt od razu nie mówi, że jakby przyszedł (przykładowo) Diame to od razu Arteta wędruje na ławę (i odwrotnie).
I się potem dziwimy dlaczego po 15 kolejkach nasi czołowi zawodnicy są zajechani...

Barney komentarzy: 2142609.12.2012, 20:38

Rosomak co z tym metro?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1409.12.2012, 20:38

Poprawiam się. Falcao już strzelił więcej bramek niż każdy inny nasz zawodnik przez 16 kolejek :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 20:37

ArseneAl

Czy ja wiem... Jest przecież jeszcze do wyciągnięcia tani jak barszcz Fellaini :D

pronik komentarzy: 517909.12.2012, 20:37

potrzeba nam skrzydlowych Arsha skreslony,Theo moze odejdzie,Gerwazy na PNA

vantastic komentarzy: 99209.12.2012, 20:36

@ArseneAl
Zgadzam się.W WHU dwójka z środka pola:Noble-Diame,to nic innego jak Arteta-Diaby.Ciekawi mnie to,czy Boss miałby odwagę posadzić Artetę,a nie Jacka.

TakKrzysiu komentarzy: 893809.12.2012, 20:36

Włąśnie heh tak mi sie chcialo smiac z tym messim ze masakra. Z całym szacunkiem do jego talentu itd, ale tylu zawodników łamało sobie nogi itd, to mało który kanał o tym napomknął, a jak messi sie przewrócił to media sie popłakały:P nawet ten co ogłasza powtórki LM w środy o 23 gadał jakby juz był 21 grudnia.^

Barney komentarzy: 2142609.12.2012, 20:35

Midgarsorm Huntelar lepszy od Girouda ja popieram ten transfer bo i tak lepszego nic nie bedzie. Huntelar potrafi wykonczyc sam na sam z czym Giorud ma problemy. Z głowki Hunter tak samo dobry.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 20:34

mitmichael

Ja i tak od Falcao wolę Cavaniego.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1409.12.2012, 20:34

haha Falcao strzeli więcej bramek dziś pewnie niż każdy nasz gracz przez 16 kolejek PL

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 20:34

@vantastic
Teraz jest coraz mniej typowych DM'ów.
Mi chodzi o to, że potrzebujemy silnego i wysokiego zawodnika w środku pola.
Niestety na Diabiego możemy liczyć w 5 meczach w sezonie więc trzeba szukać innej alternatywy.
Myślę, że taki Diame u nas dostawałby po prostu więcej zadań defensywnych i tyle (w WHU gra trochę wyżej bo jest dobry technicznie w przeciwieństwie do części zawodników Młotów).
Arteta w Evertonie był ofensywnym pomocnikiem i nikt by kiedyś nawet nie pomyślał o nim jak o DM'ie.
No ale Mohamed wyleciał więc Wenger zostanie przy taktyce "nie potrzeba nam wzmocnień w środku pola, w styczniu wraca Diaby".

vantastic komentarzy: 99209.12.2012, 20:33

O siniaku Leo trąbili cały czas,a o poważnej kontuzji Chrisa Commonsa nie wspomnieli ani słowem.Kpina i brak obiektywizmu oraz profesjonalizmu.

Barney komentarzy: 2142609.12.2012, 20:33

Rosomak i jak dobra mysle, czy nie kupic. Druga sprawa Widzialem jeszcze inne czesci, ale sa innego autora sa powiazane czy moge je odpuscic?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 20:32

ArseneAl

"Cavani itp. to sfera głębokich marzeń (i to nie na trzeźwo)."

"Daj mi namiar na taki dobry technicznie czołg"

MISTRZ! :]

Ja tak czytam niektóre komentarze, to mi ręce opadają. Pamiętam, jak w letnim okienku transferowym łączyło się nas z niejakim Kevinem Mirallasem, to wtedy większość pisała: "w Olympiakosie, to on może sobie wymiatać - my potrzebujemy kogoś lepszego", lub coś w ten deseń. Teraz ludzie piszą: "dlaczego my go nie ściągnęliśmy jak mieliśmy okazję? Brawo Wenger!". O Hunterze piszecie teraz to samo - że za słaby, i że się nie nadaje. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co będziecie pisać, jak Holender będzie dla nas ładował bramkę za bramką.

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 20:30

Za Falcao dałbym kazda cene, nawet wieksza niz za Hulka sie wołało jeszcze nie tak dawno. Jest gosc prze kozak

ArseneAl
Przecież Arteta doskonale trzyma pozycję.Praktycznie nie wyściubia nosa poza swój teren.Z zadań defensywnych wywiązuje się wyśmienicie.Pomocnicy "Box to box" grają zupełnie inaczej,stąd moje obawy.

David92 komentarzy: 640009.12.2012, 20:29