Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich

Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich 08.12.2012, 16:50, Łukasz Kęczkowski 2306 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

Dwa rzuty karne i dwa gole. Tak w skrócie wyglądał mecz Arsenalu z West Bromwich Albion. Kanonierom udało się w końcu odnieść wygraną po ostatniej słabej passie. Równo o 16:00 czasu polskiego sędzia, pan Mike Jones rozpoczął spotkanie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Wilshere, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Giroud.

WBA: Myhill; Reid, McAuley, Olsson, Ridgewell; Morrison, Mulumbu; Odemwingie, Gera, Brunt; Long.

W 7. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Liam Ridgewell. W jego miejsce Steve Clarke wpuścił Gorana Popova.

W 11. minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał z dystansu Cazorli był bardzo niecelny.

W 17. minucie ładnie prawym skrzydłem przedarł się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak jego dośrodkowanie było zbyt wysokie dla Oliviera Girouda. Do piłki udało się dopaść Santiemu Cazorli, jednak jego strzał z woleja nie trafił w światło bramki.

21. minuta przyniosła kolejny atak podopiecznych Wengera. Do prostopadłego podania od Cazorli doszedł Chamberlain, wyłożył piłkę Giroudowi, jednak Francuz został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę WBA. Jeżeli doszedłby jednak do tej piłki, ewentualna bramka nie zostałaby uznana, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował wcześniej spalonego u Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Dwie minuty później do bezpańskiej piłki w okolicy pola karnego Kanonierów doszedł Chris Brunt i zdecydował się na oddanie technicznego strzału po długim rogu bramki Szczęsnego. Na szczęście dla londyńczyków futbolówka poszybowała nad spojeniem ich bramki.

25. minuta i rzut karny dla Arsenalu! W polu karnym WBA faulowany przez Reida został Santi Cazorla, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Powtórki wykazały, że nie było kontaktu między zawodnikami i Mike Jones nie powinien podyktować rzutu karnego w tej sytuacji. Do futbolówki podszedł Mikel Arteta i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Myhilla. 1-0 dla Kanonierów!

W 36. minucie ładny strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Olsson, jednak sędzia odgwizdał spalonego, a polski bramkarz złapał piłkę.

Już dwie minuty później zagrożenie pod bramką Myhilla stworzyli Kanonierzy. Gervinho wstrzelił piłkę spod linii końcowej, a Wilshere atakował ją wślizgiem, jednak jego uderzenie nie trafiło do bramki.

W 40. minucie dośrodkowanie jednego z graczy WBA trafiło w rękę Pera Mertesackera. Gdy podopiecznie Clarke'a domagali się rzutu karnego sędzia zdecydował, że niemiecki defensor był faulowany i podyktował rzut wolny dla Arsenalu.

Chwilę później strzał jednego z graczy Arsenalu przejął Gervinho i sam zdecydował się na uderzenie na bramkę Myhilla, jednak ten z największym trudem odbił futbolówkę do boku.

W 45. minucie na strzał przewrotką zdecydował się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak uderzenie Anglika było zdecydowanie mniej efektywne niż efektowne.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia zakończył pierwszą połowę i zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

Po piętnastu minutach obie drużyny wróciły na plac gry w niezmienionych składach.

W 55. minucie żółte kartki obejrzeli Olsson i Giroud. Po jednym ze starć obaj panowie mieli sobie coś do powiedzenia, a sędzia zdecydował się utemperować ich zachowanie. Trzy minuty później za dyskusje z arbitrem żółty kartonik otrzymał Chris Brunt.

W 60. minucie w dogodnej sytuacji oko w oko z Myhillem znalazł się Gervinho, jednak był naciskany przez obrońcę i jego strzał trafił wprost w bramkarza West Bromu.

W 62. minucie na drugą zmianę zdecydował się Steve Clarke. W miejsce bezbarwnego dzisiaj Odemwingiego pojawił się Lukaku.

Minutę później po indywidualnym rajdzie Oxlade-Chamberlaina sędzia podyktował drugi rzut karny dla Arsenalu! Młody Anglik został sfaulowany przez McAuley'a. Do piłki ponownie podszedł Mikel Arteta, kolejny raz uderzył w środek bramki i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu! 2:0 dla Kanonierów!

W 67. minucie nagrodzony żółtym kartonikiem został Per Mertesacker.

W 76. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Steve Clarke. Rosenberg zastąpił Gerę. Minutę później na pierwszą roszadę zdecydował się Arsene Wenger. Coquelin wszedł na boisko w miejsce Oxlade-Chamberlaina.

W 78. minucie żółtą kartę za faul na Gervinho obejrzał Reid. Rzut wolny wykonywał Mikel Arteta, jednak piłka po strzale Hiszpana pofrunęła obok słupka bramki Myhilla.

W 79. minucie obrona Arsenalu odrobinę przysnęła, jednak ostatecznie strzał Rosenberga udało się zablokować Mertesackerowi. Jeszcze w tej samej minucie drugą zmianę przeprowadził Wenger. Na boisku zameldował się Rosicky, a ku ławce rezerwowych skierował się Gervinho.

W 86. minucie ładny strzał z dystansu oddał jeden z graczy West Bromu, jednak Szczęsny nie miał większych problemów z obroną tego uderzenia.

W 88. minucie Wenger przeprowadził ostatnią już zmianę, zdjął z boiska Cazorlę, wprowadził Podolskiego.

W 90. minucie w idealnej pozycji znalazł się Lukas Podolski. Jego strzał musiał trafić co najmniej w światło bramki, lecz tak się nie stało i uderzenie Niemca poleciało ponad bramką.

Po czterech minutach doliczonego czasu gry sędzia dał znak zawodnikom, że pora zakończyć spotkanie. 2:0 dla Arsenalu.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 21:35

Ars3n

Opisz tą bramkę, to może będziemy wiedzieć o którą chodzi.

ArseneAl komentarzy: 2341709.12.2012, 21:35

@Midgardsorm
To ten co mija piłkarzy Liverpoolu jak tyczki? :)

Mongoose komentarzy: 123109.12.2012, 21:34

Do pochwały jeszcze Iniesta (2 asysty), dla niego zawsze szacun bedzie, swietny gracz.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141409.12.2012, 21:34

btw. a jak tam Joel pomyka?? Bo chyba ktoś ogląda tam naszego zawodnika?

KanonierChris komentarzy: 292409.12.2012, 21:34

Jedyną skazą na tym rekordzie jest fakt, że Messi ma sporo bramek z karnych, a Muller nie miał.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 21:33

kamil_malin

Właśnie miałem zamiar sobie tego gola poszukać. Ten jest jednak inny od dwóch podanych przeze mnie - oby to loby.

vantastic

Przeciwko Liverpoolowi - mój ulubiony gol Henryka.

Ars3n komentarzy: 1235409.12.2012, 21:33

ArseneAl
Slyszec, slyszalem :D watpie czy kiedykolwiek zostalo tu napisane to nazwisko.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141409.12.2012, 21:33

Moim zdaniem Barca nie istnieje bez Xaviego Iniesty i teraz kolejnego rozgr. Cesca. Jakby ich zdjąć to Messi traci na wartości jakąś połowę :/ Co nie zmienia faktu, że jest niesamowity, a ja i tak za nim nie przepadam :P

Ars3n komentarzy: 1235409.12.2012, 21:30

Szkoda, ze jestem na telefonie, bo na komputerze mam wszystkie bramki Piresa i tam jest jedna bramka, ktora jest mega (nie pamietam tylko z kim).

LoveTheGunners komentarzy: 914009.12.2012, 21:30