Kluczowe pojedynki: Tottenham vs Arsenal

Kluczowe pojedynki: Tottenham vs Arsenal 08.02.2009, 11:15, Piotr Cieślak 9 komentarzy

Dzisiejsze derby Północnego Londynu mają ogromne znaczenie dla obu drużyn, zarówno znajdujących się w dolnej części tabeli Spursów, jak i Arsenalu, który nie może pozwolić sobie na stratę kolejnych punktów.

Jonathan Woodgate v Robin van Persie

Robin van Persie rozpoczął poprzednie spotkanie przeciwko West Ham na ławce, jednak w dzisiejszym meczu prawdopodobnie wyjdzie na boisko od pierwszej minuty. Holender jest w wspaniałej formie, z dziewięcioma bramkami i siedmioma asystami w dwudziestu ligowych meczach. Jego bezpośrednim przeciwnikiem może być Jonathan Woodgate. Obrońca Tottenhamu może się pochwalić się wysoką celnością podań (67%) oraz skutecznymi odbiorami. Należy pamiętać jednak, że w tym sezonie van Persie poradził sobie już z tym przeciwnikiem podczas poprzedniego spotkania Londyńskich drużyn, zakończonego wynikiem 4-4.

Aaron Lennon vs Gael Clichy

Zdobywca wyrównującego gola w poprzednim starciu, Aaron Lennon, prawdopodobnie zagra dziś od pierwszej minucie na prawej flance. Szybki skrzydłowy w tym sezonie grał jednak już na wielu pozycjach, uzyskując 75% celność strzałów. Mimo to, Lennon trafił do siatki jedynie dwukrotnie. Podczas dzisiejszych, sto czterdziestych czwartych derby, za powstrzymywanie Anglika odpowiedzialny będzie prawdopodobnie Gael Clichy, który podczas bieżącego sezonu wystąpił prawie w każdym meczu Premier League. Lewy obrońca Arsenalu może popisać się ponad sześćdziesięcioprocentową skutecznością odbiorów, oraz imponującą liczbą udanych podań - 118, pod nieobecność Fabregasa najwięcej w całej drużynie.

Vedran Corluka vs Samir Nasri

Dzięki serii solidnych występów Vedran Corluka zapewnił sobie stałe miejsce na prawej obronie Tottenhamu. Niedawny powrót Pascala Chimbondy do zespołu Spursów może zwiększyć konkurencję o miejsce Corluki, jednak 75% skuteczność odbiorów Chorwata może przekonać trenera Redknappa. Jeśli Corluka zagra od pierwszej minuty, prawie na pewno jego przeciwnikiem będzie Samir Nasri. Z ponad 75% celnością strzałów i skutecznością dryblingów, młody Francuz jest w stanie przyprawić każdego obrońcę o ból głowy.