Kolejna czerwona kartka. Arsenal 1-1 Southampton

Kolejna czerwona kartka. Arsenal 1-1 Southampton 16.12.2020, 19:51, Patryk Bielski 1353 komentarzy

Kanonierzy zdołali wywalczyć jeden punkt na własnym stadionie z ekipą Southamptonu. Remis rodził się w bólach, bowiem po pierwszej połowie gospodarze przegrywali, a od 62. minuty grali w osłabieniu, po tym jak Gabriel obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Wynik spotkania w 18. minucie otworzył były gracz Arsenalu Theo Walcott. Najpierw Che Adams wywalczył piłkę w środku pola, a następnie podał prostopadle do Anglika, który w sytuacji sam na sam z Leno przelobował golkipera Kanonierów. Błąd w ustawieniu popełnił w tej sytuacji Kieran Tierney.

Kolejne minuty niewiele różniły się od tego, co kibice londyńczyków mogli oglądać w poprzednich meczach. Wśród Kanonierów wyróżniającą postacią był Dani Ceballos, który próbował grać do przodu i kreować sytuacje. Dwukrotnie strzelał z dystansu, a raz był nawet bliski wywalczenia rzutu karnego, jednak po jego starciu z Bednarkiem arbiter główny nie zdecydował się wskazać na wapno.

Arsenal dobrze wszedł w drugą połowę. Gospodarze utrzymywali się przy piłce i w 52. minucie zdołali wyrównać stan meczu. Przebojową akcją popisał się Saka, który minął kilku rywali i zagrał do Nketiaha, a ten z pierwszej piłki odegrał futbolówkę do Aubameyanga. Kapitan Arsenalu wreszcie się przełamał i pewnie uderzył w prawy róg bramki McCarthy'ego.

Kiedy wydawało się, że Arsenal zaczyna łapać wiatr w żagle, w ciągu zaledwie czterech minut dwie żółte kartki obejrzał Gabriel. Brazylijczyk najpierw odkopał piłkę po gwizdku sędziego Tierneya, a później bezmyślnie faulował Walcotta w środku pola. Jak się można było spodziewać, Święci w przewadze przejęli inicjatywę. Mimo optycznej przewagi nie potrafili jednak znaleźć drogi do bramki Leno. Najbliżej strzelenia gola był Redmond, który w 70. minucie trafił w poprzeczkę.

Kanonierzy mogli nawet zdobyć w tym meczu komplet punktów, kiedy w doliczonym czasie gry piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Bukayo Saka. Wówczas Rob Holding wyskoczył najwyżej w polu karnym rywali, ale ostatecznie futbolówka po jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę. Niedługo po tym zdarzeniu Paul Tierney zagwizdał po raz ostatni.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Maitland-Niles, Ceballos (67' Willock), Elneny, Saka - Pepe (85' Soares), Nketiah (65' Luiz), Aubameyang

Southampton: McCarthy - Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Bertrand - Armstrong (63' Redmond), Ward-Prowse, Romeu, Walcott (63' Djenepo) - Ings, Adams

Raport pomeczowySouthampton autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Matelko komentarzy: 320517.12.2020, 21:53

Miki: 7 bramek i 5 asyst w Serie A
Arsenal: 11 bramek , 9 asyst.

gabilondo komentarzy: 102217.12.2020, 21:51

@cvp napisał: "Dostałem ostrzeżenie za nazwanie Ceballosa debilem. XD"
Ja kiedyś dostałem ostrzeżenie za nazwanie tak Mustafiego xD a był wtedy w wybitnej formie :D

beczkaafc (zawieszony) komentarzy: 2517.12.2020, 21:46

Brawo United! Tam widać walkę przynajmniej

Frossi komentarzy: 17717.12.2020, 21:37

To nieźle sheffield

lordpat komentarzy: 336617.12.2020, 21:29

@Dziadyga napisał: "Niech se chłopaki wygrają,bądzmy poważni i tak nas nie wyprzedzą mimo tej Arsenalowej nędzy obecnie."
Fani Leeds mówili tak samo w 2004 roku.
Mieli skład na poziomie Ligi Mistrzów wtedy.

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 317.12.2020, 21:27

Dominik Szoboszlai nie dla Arsenalu. Węgier przejdzie do RB Lipsk.

/ Internet Explorer

lordpat komentarzy: 336617.12.2020, 21:27

@cvp napisał: "Dostałem ostrzeżenie za nazwanie Ceballosa debilem. XD

Chyba zamiast napisać, że Ceballos jest debilem, to powinienem napisać, że ktoś z Administracji jest."

Oczywiście. Bardzo możliwe, że masz rację. Natomiast mogłeś to napisać na 1000 innych możliwych sposób. Przykładowo, Dani Ceballos ma nierówno pod sufitem, jego zachowanie jest impulsywne, reakcja Ceballosa była niestosowna, sposób bycia Daniego na boisku nie przystoi profesjonaliście etc.....
Sprowadzasz w ten sposób dyskusję do poziomu pyskówki na boisku szkolnym i po co.
Rozumiem, że tutaj często się przychodzi, żeby wyładować negatywne emocje (których w tym okresie Arsenal nam funduje wyjątkowo dużo), natomiast trzeba się liczyć z konsekwencjami.
Warn w mojej ocenie, jak najbardziej zasłużony.

Dziadyga komentarzy: 827417.12.2020, 21:24

@arsenallord napisał: "Zły wynik dla nas. Lepiej, żeby United wygrali."

alexis1908 komentarzy: 360317.12.2020, 21:22

@Pietraszko: Co ćpiesz?

Freo98 komentarzy: 640517.12.2020, 21:19

Fernandes piłkarzem jest świetnym, ale jego zachowanie jest tak wkurzające

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141917.12.2020, 21:14

@Kowal96 napisał: "Ta nagroda dla Kloppa to jakaś ustawka czy nie śmieszny żart?"

Może ktoś wreszcie przejrzał na oczy, że najlepszą ligą jest premier league, a drugą jest champions league?

Barney komentarzy: 2092317.12.2020, 21:13

@cvp:

Niestety za takie coś są warny to jest komiczne, rozumiem jak bys nazwał debilem jakies usera.

Perconte komentarzy: 62817.12.2020, 21:12

Najgorsze jest to, ze nawet śmiać się z United nie możemy...
Bo SHU nas goni xDD

arsenallord komentarzy: 29716 newsów: 11717.12.2020, 21:09

Zły wynik dla nas. Lepiej, żeby United wygrali.

Kowal96 komentarzy: 1758917.12.2020, 21:08

Ta nagroda dla Kloppa to jakaś ustawka czy nie śmieszny żart?

Dziadyga komentarzy: 827417.12.2020, 21:07

Miałem przeczucie,ze Sheffield dzis wygra.Ciekawe czy sie sprawdzi :D bo jeszcze cały mecz przed nami.

Barney komentarzy: 2092317.12.2020, 21:03

Nasze władze myślą, że Mikel dostanie na jednego pomocnika zimakase i nagle zaczniemy grać naiwniacy

cieniak14 komentarzy: 172717.12.2020, 21:01

@Pietraszko: podziwiam, ze tak długo trollujesz XD

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141917.12.2020, 20:58

Nagroda powinna iść do najlepszego piłkarza czyli do kogoś z dwójki Messi i Ronaldo. Lewy to niech się cieszy że był top 3.

On to wypracował i wywalczył SAM!!!!

Gratulacje Mistrzu!!! Przez bardzo duże M.

Szkoda, że praktycznie żaden z zawodników Arenalu nie ma 1/10 zaciętości i chęci doskonalenia się co TY!!!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.12.2020, 20:48

@Dancer: polska gurom!

enrique komentarzy: 1910917.12.2020, 20:47

Brawo Lewy ! A teraz hop do Arsenalu ratuj nas przed spadkiem !

Garfield_pl komentarzy: 2801617.12.2020, 20:43

@Dziadyga napisał: "Villa juz 24 strzały na bramke Burnley a jeszcze troche meczu jest...a nasi w sobote oddali chyba wybitne 7 strzałów przeciwko drwalom z Burnley :D jest moc!"
18 strzałów Arsenalu, 6 celnych, graliśmy też trochę czasu w 10. Villa 7 strzałów celnych póki co, przynajmniej wg flashscore.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40017.12.2020, 20:43

Brawo Lewandowski. Historyczne osiagniecie. Najlepszy pilkarz na swiecie jest Polakiem!

kaman17 komentarzy: 498617.12.2020, 20:43

Dawno wybór najlepszego zawodnika roku nie był tak prosty. Niesamowita sprawa, wielkie gratulacje dla Roberta. Maszyna.

ELAdzik komentarzy: 250817.12.2020, 20:38

Brawo Lewy!!! The Best Player!!!

Dziadyga komentarzy: 827417.12.2020, 20:35

tabasco10a komentarzy: 96417.12.2020, 20:24

Jack przestań mu podawać, on gra przeciwko Wam.

enrique komentarzy: 1910917.12.2020, 20:07

@marcin04c: Gdyby to była nagroda dla najpopularniejszego trenera to mógłbym się zgodzić że Klopp dostał nagrodę, ale to ponoć nagroda dla najlepszego. Flick zniszczył system w zeszłym sezonie i nie miał konkurencji.

enrique komentarzy: 1910917.12.2020, 20:06

@marcin04c: Hmm niech pomyślę co daje większy rozgłos - wydanie 401 milionów funtów na przestrzeni 5 lat by wygrać mistrzostwo kraju czy wydanie 0 funtów i wygranie składem który się dostało w spadku 5 trofeów w jednym sezonie w swoim pierwszym roku jako trener pierwszego zespołu ?

enrique komentarzy: 1910917.12.2020, 20:03

@ArsenalChampion: Nie nie, Saliba nie gra przez kiepski stan psychiczny tylko przez to że nie został przez tych kretynów zgłoszony do rozgrywek. Mistrzowie poznawania się na młodych talentach znowu się popisali.

marcin04c komentarzy: 299417.12.2020, 20:02

@enrique: Nie ma takiego rozgłosu jak Klopp.

ELAdzik komentarzy: 250817.12.2020, 20:01

Chociaż Arsenal Ladies nie robią wstydu. Gratulacje Miedema.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.12.2020, 19:57

@Pietraszko napisał: "99 punktów w lidze z Liverpoolem to wyczyn zasługujący na uznanie."

Oczywiście, ale był trener jeszcze lepszy, który zasłużył bardziej.

enrique komentarzy: 1910917.12.2020, 19:55

Jakim cudem koleś który jest trener pierwszej drużyny od roku (Flick) i zdobył tryplet nie dostał nagrody trenera roku...

Armata500 komentarzy: 4359 newsów: 13017.12.2020, 19:55

A kto odbiera to uznanie Kloppowi?
Tylko czy mistrzostwo Niemiec, Liga Mistrzów, Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec i Superpuchar Europy zrobione przez "no name" Flicka zasługuje na mniejsze uznanie?

arsenallord komentarzy: 29716 newsów: 11717.12.2020, 19:53

Bielsa najbardziej przereklamowany trener świata

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 817.12.2020, 19:50

Nominacja dla Bielsy mnie dziwi ;) Bielsa, Flick i Klopp ;) Bielsa za Mistrzostwo Championship?