Kolejny zmarnowany sezon, Sunderland 2-0 Arsenal!

Kolejny zmarnowany sezon, Sunderland 2-0 Arsenal! 18.02.2012, 19:10, IceMan 2647 komentarzy

Punktualnie o 18:15 rozpoczęło się starcie Arsenalu z Sunderlandem w ramach Pucharu Anglii - jedynych rozgrywek, które mogą jeszcze realnie paść w tym sezonie łupem The Gunners. Kibice, którzy oglądali ten mecz na antenie polskiego Sportklubu dostrzegli zapewne w studio oblicze Przemysława Szewsa - znanego i lubianego felietonisty Kanonierzy.com.

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem walki o prym w środku pola i nie obfitowały w sytuacje bramkowe. Ostra gra gospodarzy wespół z fatalnym stanem murawy sprawiły natomiast, że piłkarze co chwila narzekali na urazy. Na murawie w bólach słaniali się kolejno: Francis Coquelin, Alex Song, Bacary Sagna oraz Aaron Ramsey. Na szczęście wszyscy oprócz Coquelina byli w stanie kontynuować mecz, a francuskiego młodzika zastąpił starszy rodak - Sebastien Squillaci.

Katastrofalnie wyglądała również gra gości, którzy nie byli w stanie wyjść spod presingu Sunderlandu i wydostać się z własnej połowy. Jedynym w zasadzie zawodnikiem Arsene'a Wengera, który próbował coś zdziałać w ofensywie był Gervinho. W 11. minucie pierwszą kontrowersyjną decyzję podjął Howard Webb, który nie podyktował jedenastki dla gospodarzy po zagraniu ręką Alexa Songa we własnym polu karnym.

Z czasem jednak The Gunners powoli zaczęli wybudzać się z marazmu i konstruować coraz bardziej składne akcję. W 28. minucie przed dobrą okazją stanął Gervinho, który oddał w asyście obrońcy strzał w stronę Mignoleta. Uderzenie błyskotliwego skrzydłowego było świetne, ale parada bramkarza Sunderlandu jeszcze lepsza.

Chwilę później po ładnym prostopadłym podaniu Songa w pole karne gospodarzy wpadł Robin van Persie. Holendrowi nogę podstawił John O'Shea, ale Howard Webb nie zareagował na przewinienie byłego defensora Manchesteru United.

Gdy już wydawało się, że inicjatywę przejmuje Arsenal, na prowadzenie wyszedł Sunderland. Obrońcy Kanonierzy wybili co prawda piłkę po rzucie wolnym wykonywanym przez rywali, lecz nikt nie raczył już podbiec do Richardsona, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i bez namysłu strzelił lewą nogą w długi róg bramki Fabiańskiego. Piłka otarła się jeszcze o Squllaciego i ugrzęzła w siatce. Polak ani drgnął.

Tuż przed przerwą Sunderland mógł podwyższyć swoje prowadzenie, jednak dogodnej sytuacji nie wykorzystał Gardner, który z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki. Ostatecznie drużyny zeszły więc do szatni przy wyniku 1-0 dla Czarnych Kotów. Rezultat w pełni sprawiedliwy, bowiem The Gunners znów prezentują się niemrawo i nie widać w ich poczynaniach nadziei, woli ani chęci zwycięstwa.

Już od początku druga połowa nie zwiastowała dla Arsenalu nic dobrego. Tuż po przerwie za faul na wychodzącym na dogodną pozycję rywalu żółtą kartkę otrzymał Bacary Sagna, a do piłki podszedł specjalista od rzutów wolnych - Sebastian Larsson. Na szczęście futbolówka po jego strzale wylądowała tylko na górnej siatce bramki Fabiańskiego.

Widząc nieporadność swoich podopiecznych Arsene Wenger postanowił szybko przeprowadzić dwie pozostałe zmiany. Z boiska zszedł Aaron Ramsey oraz Sebastien Squillaci, natomiast z ławki rezerwowych wbiegli Theo Walcott i Tomas Rosicky.

Niestety gra Arsenalu nie ulegała poprawie, dominowała wciąż bezradność. Gdyby tego było mało, Kanonierzy powinni byli od 60 minucie grać w dziesiątkę, ale na szczęście Howard Webb postanowił nie karać Johana Djourou drugą żółtą kartką za lekkomyślny wślizg dwiema wyprostowanymi nogami.

Po chwili rzutu karnego raz jeszcze domagał się Robin van Persie, który był przytrzymywany przez rywala w pobliżu bramki Mignoleta. Howard Webb nie wskazał jednak na "wapno". Kilka minut później najwyżej po rzucie wolnym wyskoczył Thomas Vermaelen, lecz po jego anemicznym strzale piłka wylądowała w rękawicach bramkarza gospodarza.

Gwóźdź do Kanonierskiej trumny został wbity w 77. minucie. Strata piłki Alexa Oxlade-Chamberlaina zapoczątkowała kontratak wyprowadzony przez Sessegnona. Ten odegrał futbolówkę na prawe skrzydło do Sebastiana Larssona. Mimo, że podanie nie było zbyt precyzyjne, Szwed zdołał oddać strzał z ostrego kąta. Piłka odbiła się od słupka i wtoczyła się z powrotem na boisko. Niestety bardzo nieporadnie interweniował Chamberlain, który wpadł z futbolówką do własnej bramki.

W ostatnich minutach nie działo się praktycznie nic, a Arsenal nie zdołał wypracować sobie ani jednej klarownej sytuacji podbramkowej. Howard Webb zakończył więc spotkanie, które zakończyło się kolejną po środowym 0-4 katastrofą dla The Gunners. Pozbawieni woli walki, pomysłu na grę i zęba 13-krotni mistrzowie Anglii odpadli z ostatnich rozgrywek, w których liczyli na złote medale. Smutny upadek klubu na 125-lecie bogatej historii.

FA CupSunderland autor: IceMan źrodło: Własne
Oko147 komentarzy: 296 newsów: 119.02.2012, 23:41

Waskitcz--> A może stoper?

garethemery komentarzy: 80019.02.2012, 23:40

rvparsen --- Wycofaj sie na dzisiaj i zostaw cos na jutro...Kazde slowo obroci sie przeciwko tobie;)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.02.2012, 23:40

Waskitcz

Stoppato ?

mskafc komentarzy: 579619.02.2012, 23:39

chryste.. o ile wiecej spokoju byloby tutaj, gdyby nie tacy pajace ( garethemery,rvparsen, ramsi ) z masa dysfunkcji umyslowych. Wasz tragiczny poziom intelektualny najwidoczniej zdemotywowal nawet administratorow, ktorzy kieeedys jeszcze dawali bany za takie glupoty, ktore Wy barany, *******icie co drugi komentarz..

rvpaprsen

Piękne słowa , cudowne , olśniewające . Odmieniły moje życie , teraz jestem kibicem Rayo Vallecano bo wygrali 5-3 , ale to nie znaczy że nie będę kibicem Arsenalu , bo przecież można być kibicem 2 drużyn . Swoją droga w następnym sezonie będę kibicem City , bo mogą coś wygrać .

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.02.2012, 23:37

Jeszcze trzy ostrzeżenia i poleci, prowokujcie go dajel ;] ja ide spać, dziękuje dobranoć, niech wam się liga mistrzów przyśni.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34119.02.2012, 23:37

@garethemery
Z tego co wiem to za multikonto już jest ban. To co dopiero jak ma sie bana na pierwszym koncie.. :D

Waskitcz komentarzy: 448519.02.2012, 23:36

A nie "Cattenaccio" to taktyka jest :/ dalej nie wiem jak się ostatnio stoper w tej taktyce nazywał :(

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 119.02.2012, 23:36

Waskitcz, nie ma za co ;p

Waskitcz komentarzy: 448519.02.2012, 23:35

Dobra chłopaki z tym ostatnim stoperem chodziło ozywiście o..."Catenaccio", znalazłem w końcu... z góry dziekuje za naprowadzenie na "sweepera" dzisiaj zasnę spokojnie.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 119.02.2012, 23:35

rvparsen, tobie farciarzu latwo mowic, Ci juz niczego nie wypali ;/

MUFC1878 komentarzy: 122219.02.2012, 23:35

Waskitcz
Mi się tylko kojarzy catenaccio ale to włoski styl gry ;P

garethemery komentarzy: 80019.02.2012, 23:34

Moj ziomek mial tu ze 3/4 konta lajtowo.

rvparsen komentarzy: 204119.02.2012, 23:33

Więcej humoru wprowadźcie w życie, bo wam szarość mózgi powypala

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 119.02.2012, 23:32

garethemery, wiec sie zastanow czy sie smiac czy plakac, przespij sie z tym problemem i jutro wybierz :-)

garethemery komentarzy: 80019.02.2012, 23:31

To niby ktos kto ma 2-gie konto od razu zostaje zablokowany czy jak? Jak tak jest to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac;pppp

Waskitcz komentarzy: 448519.02.2012, 23:30

@ArjenRobben
z całym szacunkiem, nigdy nie wyśmiewam jak ktoś pisze błędy, nie odsyłam do slownika, ale na miłość boską jak można pisać "z tąd"///co to kur*a znaczy "tąd"? Ogarnij :D

MUFC1878 komentarzy: 122219.02.2012, 23:29

Arjen

Waskitcz komentarzy: 448519.02.2012, 23:28

Nie Libero i nie sweeper, chodzi mi o określenie Pana ktory grał za obrońcami, co uniemożliwiało stosowanie pułapki ofsajdowej i z tego zrezygnowano. We Włoskiej piłce często tak grali, ten ostatni łatał wszystkie dziury w obronie, 1:0 było bardzo czestym wynikiem, Ostatni zawodnik przed bramkarzem, bodajże na "M" ale nie jestem pewny. Gnębi mnie to i nie moge sobie przypomnieć.

GunnerForLife komentarzy: 335519.02.2012, 23:28

garethemery

Jest ban na IP , nawet jeśli sobie założy 2 konto to nic nie da .

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 219.02.2012, 23:28

zasłużył, ale nie od takiego kiepa jak ty :)

ArjenRobben komentarzy: 159819.02.2012, 23:27

rvparsen
wez wyjdz z tad i nigdy nie wracaj wpierw placzesz ze shity ma lepszy sklad teraz pieprzysz o messim i o farcie wypier....dalaj z tad

garethemery komentarzy: 80019.02.2012, 23:27

Jak wszystkich sie usunie to nuda na stronie bedzie, albo zaraz nowe konto sobie zrobia, ale i tak shunsuke, ktory sie tu udzielal byl najlepszy, teraz siedzi na stronce City:)

rvparsen komentarzy: 204119.02.2012, 23:27

@AtheneWins
Oglądałeś dzisiaj mecz Barcelony? Messi zasłużył na szacunek, po dzisiejszym meczu.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 219.02.2012, 23:25

rvparsen powinien dostac IP bana za brak mózgu i słaby trolling

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 119.02.2012, 23:25

Waskitcz, chodzi o sweepera? tyle ze sweeper to po angielsku.

GunnerForLife komentarzy: 335519.02.2012, 23:24

MUFC1878

Sam nie wiem i jeśli on ma 20 lat ( tyle opisał ) to o matko boska .

MUFC1878 komentarzy: 122219.02.2012, 23:24

Waskitcz
libero?

skyrim komentarzy: 807119.02.2012, 23:24

Z tą stroną dzieje się coś niedobrego... wchodzę i widzę kibiców ManU, Barcelony, Montpellier i przyszłych kibiców ManC.
Może zmieńcie nazwę tej strony na bylikanonierzyiprzyjaciele.com ?

garethemery komentarzy: 80019.02.2012, 23:23

Aaa tam beke sobie kreci, mnie to nie przeszkadza.

MUFC1878 komentarzy: 122219.02.2012, 23:22

GFL
Za takie combo aż dziw ze banan nie poleciał... Ajs to czytal? ;P

Waskitcz komentarzy: 448519.02.2012, 23:21

Ej chłopaki przypomni mi ktoś, jak nazywał się ostatni obrońca (stoper) stosowany we Wloskiej piłce, chodzi mi konkretnie o włoskie słowo.

MUFC1878

Od dzisiaj jestem nowym kibicem Montpellier. Oczywiście Arsenalu nie opuszczę, kto powiedział że nie mogę kibicować dwóm drużyną. Oni pokazują, że kasa nie oznacza sukces. Nie mam też nic do PSG, oglądam ich bitwę o Francję.

Najlepszy trener na świecie: Roberto Mancini(Manchester City)

Walić cały ten system, głupi zarząd i dziada Wengera. Po sezonie będę kibicem Man City, jeszcze nie wiem, czy w ogóle kiedyś wrócę do Arsenalu. Czekają mnie trofea, a Wy zostańcie sobie i dołóżcie jeszcze jeden rok bez pucharów. Bo taka jest prawda, sytuacja w Arsenalu się nie zmieni, nie będzie pucharów, nie będzie niczego.

I mój faworyt :

Pisałem, że będę kibicem Man City w sezonie 2012/2013, wszystko już dogadane. Pozostaje mi tu z Wami być do końca bieżącego sezonu. Potem pożegnanie wiadomo puchary, zwycięstwa, nowe otoczenie. Na pewno nie jedna łza się w oku zakręci. Wrócę z Man City do Arsenalu na sezon 2013/2014, ciężko mi będzie wytrzymać rok bez Kanonierów, ale też mi jest ciężko wytrzymać okresu suszy pucharowej.

rvparsen komentarzy: 204119.02.2012, 23:20