Kolejny zmarnowany sezon, Sunderland 2-0 Arsenal!

Kolejny zmarnowany sezon, Sunderland 2-0 Arsenal! 18.02.2012, 19:10, IceMan 2647 komentarzy

Punktualnie o 18:15 rozpoczęło się starcie Arsenalu z Sunderlandem w ramach Pucharu Anglii - jedynych rozgrywek, które mogą jeszcze realnie paść w tym sezonie łupem The Gunners. Kibice, którzy oglądali ten mecz na antenie polskiego Sportklubu dostrzegli zapewne w studio oblicze Przemysława Szewsa - znanego i lubianego felietonisty Kanonierzy.com.

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem walki o prym w środku pola i nie obfitowały w sytuacje bramkowe. Ostra gra gospodarzy wespół z fatalnym stanem murawy sprawiły natomiast, że piłkarze co chwila narzekali na urazy. Na murawie w bólach słaniali się kolejno: Francis Coquelin, Alex Song, Bacary Sagna oraz Aaron Ramsey. Na szczęście wszyscy oprócz Coquelina byli w stanie kontynuować mecz, a francuskiego młodzika zastąpił starszy rodak - Sebastien Squillaci.

Katastrofalnie wyglądała również gra gości, którzy nie byli w stanie wyjść spod presingu Sunderlandu i wydostać się z własnej połowy. Jedynym w zasadzie zawodnikiem Arsene'a Wengera, który próbował coś zdziałać w ofensywie był Gervinho. W 11. minucie pierwszą kontrowersyjną decyzję podjął Howard Webb, który nie podyktował jedenastki dla gospodarzy po zagraniu ręką Alexa Songa we własnym polu karnym.

Z czasem jednak The Gunners powoli zaczęli wybudzać się z marazmu i konstruować coraz bardziej składne akcję. W 28. minucie przed dobrą okazją stanął Gervinho, który oddał w asyście obrońcy strzał w stronę Mignoleta. Uderzenie błyskotliwego skrzydłowego było świetne, ale parada bramkarza Sunderlandu jeszcze lepsza.

Chwilę później po ładnym prostopadłym podaniu Songa w pole karne gospodarzy wpadł Robin van Persie. Holendrowi nogę podstawił John O'Shea, ale Howard Webb nie zareagował na przewinienie byłego defensora Manchesteru United.

Gdy już wydawało się, że inicjatywę przejmuje Arsenal, na prowadzenie wyszedł Sunderland. Obrońcy Kanonierzy wybili co prawda piłkę po rzucie wolnym wykonywanym przez rywali, lecz nikt nie raczył już podbiec do Richardsona, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i bez namysłu strzelił lewą nogą w długi róg bramki Fabiańskiego. Piłka otarła się jeszcze o Squllaciego i ugrzęzła w siatce. Polak ani drgnął.

Tuż przed przerwą Sunderland mógł podwyższyć swoje prowadzenie, jednak dogodnej sytuacji nie wykorzystał Gardner, który z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki. Ostatecznie drużyny zeszły więc do szatni przy wyniku 1-0 dla Czarnych Kotów. Rezultat w pełni sprawiedliwy, bowiem The Gunners znów prezentują się niemrawo i nie widać w ich poczynaniach nadziei, woli ani chęci zwycięstwa.

Już od początku druga połowa nie zwiastowała dla Arsenalu nic dobrego. Tuż po przerwie za faul na wychodzącym na dogodną pozycję rywalu żółtą kartkę otrzymał Bacary Sagna, a do piłki podszedł specjalista od rzutów wolnych - Sebastian Larsson. Na szczęście futbolówka po jego strzale wylądowała tylko na górnej siatce bramki Fabiańskiego.

Widząc nieporadność swoich podopiecznych Arsene Wenger postanowił szybko przeprowadzić dwie pozostałe zmiany. Z boiska zszedł Aaron Ramsey oraz Sebastien Squillaci, natomiast z ławki rezerwowych wbiegli Theo Walcott i Tomas Rosicky.

Niestety gra Arsenalu nie ulegała poprawie, dominowała wciąż bezradność. Gdyby tego było mało, Kanonierzy powinni byli od 60 minucie grać w dziesiątkę, ale na szczęście Howard Webb postanowił nie karać Johana Djourou drugą żółtą kartką za lekkomyślny wślizg dwiema wyprostowanymi nogami.

Po chwili rzutu karnego raz jeszcze domagał się Robin van Persie, który był przytrzymywany przez rywala w pobliżu bramki Mignoleta. Howard Webb nie wskazał jednak na "wapno". Kilka minut później najwyżej po rzucie wolnym wyskoczył Thomas Vermaelen, lecz po jego anemicznym strzale piłka wylądowała w rękawicach bramkarza gospodarza.

Gwóźdź do Kanonierskiej trumny został wbity w 77. minucie. Strata piłki Alexa Oxlade-Chamberlaina zapoczątkowała kontratak wyprowadzony przez Sessegnona. Ten odegrał futbolówkę na prawe skrzydło do Sebastiana Larssona. Mimo, że podanie nie było zbyt precyzyjne, Szwed zdołał oddać strzał z ostrego kąta. Piłka odbiła się od słupka i wtoczyła się z powrotem na boisko. Niestety bardzo nieporadnie interweniował Chamberlain, który wpadł z futbolówką do własnej bramki.

W ostatnich minutach nie działo się praktycznie nic, a Arsenal nie zdołał wypracować sobie ani jednej klarownej sytuacji podbramkowej. Howard Webb zakończył więc spotkanie, które zakończyło się kolejną po środowym 0-4 katastrofą dla The Gunners. Pozbawieni woli walki, pomysłu na grę i zęba 13-krotni mistrzowie Anglii odpadli z ostatnich rozgrywek, w których liczyli na złote medale. Smutny upadek klubu na 125-lecie bogatej historii.

inwhatwetrust komentarzy: 5119.02.2012, 23:13

Marzag , nie wiem nie bede ocenial WOjtka nie widzialem:d szkoda ze nie trzyma formy Arsenalu jako całość:)

inwhatwetrust komentarzy: 5119.02.2012, 23:07

sport.interia.pl/galerie/pilka-nozna/trener-arsenalu-arsene-wenger-na-wakacjach/zdjecie/duze,1482399,1 my tu gadu gadu a nasz trener z usmiechem sobie wypoczywa i pierdzieli:D super:P

laskapp komentarzy: 83319.02.2012, 23:05

teraz bede z zaciekawieniem obserwowal poczynania barcelony przez 15min, beda dalej cisnac czy odpuszcza

Marzag komentarzy: 41225 newsów: 119.02.2012, 23:02

GunnerForLife, ja mu nie cisne, mowie jak prawdopodobnie jest "Sluchajcie chlopaki dzisiaj sedziuje józek, józek często gwiżdże przy małych przewinieniach, wiecie co robic?" ;-) a trenowac nas pewnie nie bedzie

garethemery komentarzy: 80019.02.2012, 23:01

GFL ---> Koles po co zaczepiasz głupio, odw.l sie i tyle.

rvparsen komentarzy: 204119.02.2012, 23:00

@Marzag
Guardiola nie ma za wiele do powiedzenia

Diabliica komentarzy: 337819.02.2012, 23:00

mogłaby valencia wbić farsie. zmarnowane syt by się zemściły.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 219.02.2012, 23:00

Diabliica, to samo pisalem jak płakał o karnego w pierwszej połowie :)

GunnerForLife komentarzy: 335519.02.2012, 23:00

Marzag

Lepiej nie cisnąć Pep-owi , bo kto wie czy nie będzie nas trenował w przyszłości ? ;)

Marzag komentarzy: 41225 newsów: 119.02.2012, 22:59

Diabliica, Guardiola im kaze pewnie to robic, bo wiedza ze sedziowie zagwizdza.

Diabliica komentarzy: 337819.02.2012, 22:57

GunnerForLife

był jeszcze thegunner4life ;p

a mnie bawi troche postawa fabsa. w anglii nie miałby pretensji o lekkie pchnięcie, a tutaj cała farsa łącznie z nim się burzy yh.

GunnerForLife komentarzy: 335519.02.2012, 22:56

Marzag

Ja po prostu nie mogę patrzeć na tych 2 ''kibiców'' ( garethemery i rvparsen)

Squill komentarzy: 41119.02.2012, 22:56

2vpc

Prosze zmien avka bo mi sie z Gigim mylisz :(

laskapp komentarzy: 83319.02.2012, 22:56

troche mecz barcelony z valencia mnie szmieszy, barca ma w tym meczu gorzej ze skutecznoscia niz odsetek plemnikow docierajacych do mety... :]]]

2vpc komentarzy: 33119.02.2012, 22:56

Więc dlaczego nie spróbować grać 4 4 1 1 z walcottem a szpicy posyłac mu piłki na dobieg, y lubimy grac dołem, van persi cofnięty, tak jak lubi, AOC i Gerwazy na skrzydłach, no nie wiem ja na miejscu Wengera bym coś kombinował.

rvparsen komentarzy: 204119.02.2012, 22:55

Z Man City to był troll, za co dostałem już upomnienie, a że Ty dałeś się strollować jak dziecko, to Twój problem. Pozdrawiam :)

GunnerForLife komentarzy: 335519.02.2012, 22:55

Arsenal_1886

Ja jestem wielkim fanem talentu Hoilett'a . Pamiętam co on robił z Sagna na Ewood Park , jeszcze jeśli on jets za darmo , to Wenger nie powinien się zastanawiać tylko go brać i skrzydła są obsadzone na lata .

Marzag komentarzy: 41225 newsów: 119.02.2012, 22:54

GunnerForLife, nie denerwuj sie, to troll ktory juz dawno powinien dostac banana :-)

rvparsen

O co mi chodzi ? Człowieku , pokazujesz swój debilizm w prawie każdej wypowiedzi . " w tym roku kibicuję Arsenalowi , ale w następnym Manchesterowi City żeby wygrać jakieś trofea , a potem znowu Arsenalowi " i "Od dzisiaj jestem nowym kibicem Montpellier. Oczywiście Arsenalu nie opuszczę, kto powiedział że nie mogę kibicować dwóm drużyną. Oni pokazują, że kasa nie oznacza sukces. Nie mam też nic do PSG, oglądam ich bitwę o Francję. " To chyba nawet typowy sezonowiec nie zmienia tak często klubu jak Ty .

Diabliica komentarzy: 337819.02.2012, 22:54