Kończymy tragiczny rok żenującym występem. WBA 1-1 AFC

Kończymy tragiczny rok żenującym występem. WBA 1-1 AFC 31.12.2017, 18:23, Dawid Wieczorek 1250 komentarzy

Koniec roku to zawsze czas podsumowań i obietnic, iż nadchodzący rok będzie jeszcze lepszy niz poprzedni. Arsenal w ostatnim dniu 2017 roku pokazał nam właśnie, dlaczego będziemy chcieli jak najszybciej o nim zapomnieć. Kanonierzy przyjechali na The Hawthorns, by zmierzyć się z czerwoną latarnią ligi. Podopieczni Wengera zaprezentowali się w tym meczu fatalnie, nie mieli żadnego pomysłu na grę, a ostatecznie mogli nawet wygrać to spotkanie po fartownej bramce samobójczej. Zaledwie sześć minut po tej bramce, Calum Chambers zagrał piłkę ręką w polu karnym, sędzia wskazał na wapno, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Jay Rodriguez. The Gunners tracą tym samym kolejne dwa punkty w bieżącym sezonie.

Poniżej przedstawiamy Wam składy, w jakich rozpoczną to spotkanie oba zespoły:

WBA: Foster - Dawson, Evans, Hegazi, Gibbs - Barry, Livermore - Phillips (72' McClean), Brunt (72' Krychowiak), Rodriguez - Robson-Kanu (75' Nyom).

Ławka rezerwowych: Myhill, Nyom, Yacob, McClean, Burke, Krychowiak, McAuley.

Arsenal: Cech - Koscielny (72' Mertesacker), Chambers, Mustafi - Bellerin, Xhaka, Wilshere, Kolasinac (37' Maitland-Niles) - Sanchez, Iwobi (74' Welbeck) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Ospina, Mertesacker, Maitland-Niles, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck.

Zawodnicy Arsenalu przyjechali na The Hawthorns tylko po to, by odbębnić mecz, rozegrać jak najszybciej 90 minut i udać się na imprezę sylwestrową. Pierwsza połowa w wykonaniu naszych ulubieńców była tragiczna, Arsenal nie potrafił zdominować swoich rywali, a jedyne zagrożenie pod bramką stworzył Alex Iwobi, lecz jego strzały i tak pozostawiały wiele do życzenia. Co gorsze, w 37. minucie gry boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Sead Kolasinac, a w jego miejsce pojawił się Ainsley Maitland-Niles.

Nie wiemy, co zawodnikom w przerwie powiedział Arsene Wenger. Wiemy jednak jedno - nie przyniosło to żadnego rezultatu. Zawodnikom brakowało zdecydowania i kogoś kto mógł dziś rozegrać futbolówkę. Z powodu braku Mesuta Özila, który opuścił dzisiejszy mecz z powodu kontuzji kolana, za rozegranie wziął się Alexis Sanchez, lecz nie z tak świetnym skutkiem jak w ostatnim spotkaniu z Crystal Palace. The Gunners przez większą część gry bili głową w mur i nie potrafili przebić się przez zgraną defensywę West Bromu.

Arsenal w tym meczu stworzył sobie okazji jak na lekarstwo. W dodatku kontuzji doznał kolejny defensor - Laurent Koscielny - którego w 72. minucie zastąpił kapitan Per Mertesacker. Właśnie. Mertesacker. Dlaczego Wenger w sytuacji niekorzystnego rezultatu w ostatnich dwudziestu minutach nie zdecydował się na ofensywną zmianę? Możemy tylko gdybać.

Szczęście obróciło się jednak do Arsenalu i sędzia Mike Dean w 83. minucie podyktował rzut wolny bardzo blisko bramki Bena Fostera. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, z całej siły uderzył na bramkę, a futbolówka dość fartownie odbiła się od Jamesa McCleana, który kompletnie zmylił golkipera swojej drużyny.

Gdy wydawało się, że Arsenal pomimo tragicznej gry zdoła zdobyć trzy punkty, Kanonierzy z własnej głupoty stracili bramkę. Danny Welbeck w świetnej okazji po jednej z kontr fatalnie posłał piłkę w pole karne, co wykorzystali podopieczni Alana Pardewa. West Brom błyskawicznie przeniósł się pod bramkę gości, a dośrodkowanie Gibbsa ręką w polu karnym odbił Calum Chambers. Arbiter nie zawahał się i od razu wskazał na wapno. Do piłki podszedł Jay Rodriguez i strzałem w środek bramki zapewnił swojej drużynie niezwykle cenny punkt.

Do końca meczu Arsenal bezsilnie próbował zmienić wynik meczu, lecz z mizernym skutkiem.

Podopieczni Wengera kończą ten fatalny rok w żałosnym stylu. Mecz z West Bromem pokazuje nam tylko, jak wiele drużynie dają dwie postacie - Alexis Sanchez i Mesut Özil - którzy już od jutra będą mogli negocjować warunki kontraktu z innymi zespołami. Brak tego drugiego spowodował, że dziś nie byliśmy w stanie zdominować rywali w środku pola i nie mieliśmy nawet zawodnika, który mógłby naturalnie zastąpić Niemca i rozgrywać piłkę. Co się stanie, gdy z klubu odejdzie Chilijczyk? Arsenal zmierza w stronę przeciętności i trzeba powiedzieć sobie otwarcie - gdy utracimy swoje dwie największe gwiazdy, z obecną kadrą będziemy walczyć jedynie o środek tabeli.

W tę sylwestrową noc życzymy Wam jednak, by nadchodzący rok w wykonaniu podopiecznych Arsene'a Wengera był o niebo lepszy niż kończący się 2017. Choć w tym aspekcie chyba wszyscy jesteśmy zgodni - gorzej już być nie może.

Oceń zawodników po meczu z West Bromem!

Raport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Dawid Wieczorek źrodło:
kamilo_oo komentarzy: 2356701.01.2018, 16:25

No właśnie ciekawe jak będzie na Igrzyskach

karmel567 komentarzy: 346601.01.2018, 16:23

Stoch w formie to najlepszy skoczek na świecie, wtedy wiatr nie gra żadnej roli. Byle do igrzysk.

SydneyKind komentarzy: 6801.01.2018, 16:21

Kamil po prostu ostrożnie wchodził do formy za to brawa dla trenera wielu było takich skoczków co wypalili z formą od początku a potem siadli. A Kamil swoją formę odpala we właściwym momencie wydaje mi się że te skoki treningowe to on sobie o tak skacze specjalnie nie najdalej.

DexteR_000 komentarzy: 764001.01.2018, 16:19

Hahahahhaha Stoch król.
Niemcy juz sobie zdjecia robili, ale hymn Polski bedzie puszczany :D

karmel567 komentarzy: 346601.01.2018, 16:19

Stoch nad Fraitagiem 11,8 pkt, reszta +30, więc juz poza zasiegiem.

Mihex komentarzy: 2360401.01.2018, 16:16

Lukas-Podolski.com

Konto zweryfikowane

@Podolski10
3 min.3 minuty temu
Więcej
#KamilStoch

karmel567 komentarzy: 346601.01.2018, 16:16

Przyjemnie patrzy się na bezradnego Freitaga, który przed turniejem wydawał się poza zasięgiem wszystkich.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041301.01.2018, 16:16

Brawo Kamil!

mitmichael komentarzy: 4924301.01.2018, 16:14

Pieknie Kamil, pokazal kto rzadzi na niemieckich skoczniach, gazety co tak pisaly, ze Stoch slaby, ze nie taki dobry jak rok temu kij tusz wam w dlugopisy :D

kamilo_oo komentarzy: 2356701.01.2018, 16:14

11,8*

11,2 pkt przewagi teraz. Walka będzie do końca.

pumeks komentarzy: 2080801.01.2018, 16:12

Stoch? Skąd? ..... no to mogło by tak być :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 601.01.2018, 16:11

Wygraną w Turnieju Czterech Skoczni ma w kieszeni. Pytanie tylko, czy uda mu się wygrać wszystkie konkursy.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.01.2018, 16:11

i jak tam chłopaki? Meczu nie oglądałem, ale widzę, że stare dobre porzekadło jest nadal aktualne. Hyhyhy.

Jak reszta teamów zdupi, to Arsenal wdupi.

pumeks komentarzy: 2080801.01.2018, 16:09

Niemiec musi wygrać...tak sobie wymyślili dziś.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.01.2018, 16:09

hahaha i tak zorał niemiaszka znowu :D

Dominik11 komentarzy: 2017001.01.2018, 16:08

Trochę dziwnie jak by zakończyli konkurs kiedy zostało dwóch zawodników, ale z drugiej strony trochę niesprawiedliwe że oni mają dużo gorsze warunki .

karmel567 komentarzy: 346601.01.2018, 16:07

Powinni odwołać druga serie, po takim czasie czekania to juz nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwą rywalizacją.

P_95 komentarzy: 66101.01.2018, 16:07

panowie,jak Polacy, jak Kamil?

kamilo_oo komentarzy: 2356701.01.2018, 16:05

Anulować drugą serie i będzie z głowy

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189901.01.2018, 16:04

@AceVenturaLFC:

Dlaczego nie siedzisz na stronie the reds?

DexteR_000 komentarzy: 764001.01.2018, 15:45

@AceVenturaLFC: Spoko ziomek, w dzisiejszych czasach 200 mln to nie jest juz tak wielki hajs. Na dobrego obronce wydaliscie prawie 80 mln.

Btw. w kontekscie tez kiedys padaly kwoty ze Wenger ma 100-150 mln do wydania, a czesto wyszlo tak ze wydal max polowe.
Nie ma co sie nagrzewac na takie info ;D chociaz nie powiem, ostatnio niezle wydajecie, nawet na takich "srednio-dobrych" oxów xd

ArsenalChampion komentarzy: 805001.01.2018, 15:43

Wątpie żeby klopp dostał 200 mln na transfery bez uwzględnienia sprzedaży Coutinho

Gofer999 komentarzy: 1468801.01.2018, 15:38

@SydneyKind: Que? Czego mamy żałować? Chciał odejść, kiepsko u nas grał, Wenger nie potrafił mu pomóc się rozwinąć. Dostaliśmy za niego 40mln. Wolę to niż patrzeć na niego jak kaleczy piłkę grając u nas pod wodzą Wengera.

DexteR_000 komentarzy: 764001.01.2018, 15:37

@AceVenturaLFC: To niech ida do tego sądu, co im to da :D
Cou juz raczej w Barcelonie, jak nie od zimy to od lata.

A czesc hajsu na Van dijka byla wlasnie z ewentualnego transferu Cou do barki. Tak sądze, chociaz mamy 1 stycznia.

@SydneyKind: Zagral jeden dobry mecz na 3, wchuy sie rozwija ten OX :/
Po tym "kapitalnym" meczu zagrał cienizne chyba z Leicester chociaz nie jestem pewien.