Kończymy tragiczny rok żenującym występem. WBA 1-1 AFC

Kończymy tragiczny rok żenującym występem. WBA 1-1 AFC 31.12.2017, 18:23, Dawid Wieczorek 1250 komentarzy

Koniec roku to zawsze czas podsumowań i obietnic, iż nadchodzący rok będzie jeszcze lepszy niz poprzedni. Arsenal w ostatnim dniu 2017 roku pokazał nam właśnie, dlaczego będziemy chcieli jak najszybciej o nim zapomnieć. Kanonierzy przyjechali na The Hawthorns, by zmierzyć się z czerwoną latarnią ligi. Podopieczni Wengera zaprezentowali się w tym meczu fatalnie, nie mieli żadnego pomysłu na grę, a ostatecznie mogli nawet wygrać to spotkanie po fartownej bramce samobójczej. Zaledwie sześć minut po tej bramce, Calum Chambers zagrał piłkę ręką w polu karnym, sędzia wskazał na wapno, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Jay Rodriguez. The Gunners tracą tym samym kolejne dwa punkty w bieżącym sezonie.

Poniżej przedstawiamy Wam składy, w jakich rozpoczną to spotkanie oba zespoły:

WBA: Foster - Dawson, Evans, Hegazi, Gibbs - Barry, Livermore - Phillips (72' McClean), Brunt (72' Krychowiak), Rodriguez - Robson-Kanu (75' Nyom).

Ławka rezerwowych: Myhill, Nyom, Yacob, McClean, Burke, Krychowiak, McAuley.

Arsenal: Cech - Koscielny (72' Mertesacker), Chambers, Mustafi - Bellerin, Xhaka, Wilshere, Kolasinac (37' Maitland-Niles) - Sanchez, Iwobi (74' Welbeck) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Ospina, Mertesacker, Maitland-Niles, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck.

Zawodnicy Arsenalu przyjechali na The Hawthorns tylko po to, by odbębnić mecz, rozegrać jak najszybciej 90 minut i udać się na imprezę sylwestrową. Pierwsza połowa w wykonaniu naszych ulubieńców była tragiczna, Arsenal nie potrafił zdominować swoich rywali, a jedyne zagrożenie pod bramką stworzył Alex Iwobi, lecz jego strzały i tak pozostawiały wiele do życzenia. Co gorsze, w 37. minucie gry boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Sead Kolasinac, a w jego miejsce pojawił się Ainsley Maitland-Niles.

Nie wiemy, co zawodnikom w przerwie powiedział Arsene Wenger. Wiemy jednak jedno - nie przyniosło to żadnego rezultatu. Zawodnikom brakowało zdecydowania i kogoś kto mógł dziś rozegrać futbolówkę. Z powodu braku Mesuta Özila, który opuścił dzisiejszy mecz z powodu kontuzji kolana, za rozegranie wziął się Alexis Sanchez, lecz nie z tak świetnym skutkiem jak w ostatnim spotkaniu z Crystal Palace. The Gunners przez większą część gry bili głową w mur i nie potrafili przebić się przez zgraną defensywę West Bromu.

Arsenal w tym meczu stworzył sobie okazji jak na lekarstwo. W dodatku kontuzji doznał kolejny defensor - Laurent Koscielny - którego w 72. minucie zastąpił kapitan Per Mertesacker. Właśnie. Mertesacker. Dlaczego Wenger w sytuacji niekorzystnego rezultatu w ostatnich dwudziestu minutach nie zdecydował się na ofensywną zmianę? Możemy tylko gdybać.

Szczęście obróciło się jednak do Arsenalu i sędzia Mike Dean w 83. minucie podyktował rzut wolny bardzo blisko bramki Bena Fostera. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, z całej siły uderzył na bramkę, a futbolówka dość fartownie odbiła się od Jamesa McCleana, który kompletnie zmylił golkipera swojej drużyny.

Gdy wydawało się, że Arsenal pomimo tragicznej gry zdoła zdobyć trzy punkty, Kanonierzy z własnej głupoty stracili bramkę. Danny Welbeck w świetnej okazji po jednej z kontr fatalnie posłał piłkę w pole karne, co wykorzystali podopieczni Alana Pardewa. West Brom błyskawicznie przeniósł się pod bramkę gości, a dośrodkowanie Gibbsa ręką w polu karnym odbił Calum Chambers. Arbiter nie zawahał się i od razu wskazał na wapno. Do piłki podszedł Jay Rodriguez i strzałem w środek bramki zapewnił swojej drużynie niezwykle cenny punkt.

Do końca meczu Arsenal bezsilnie próbował zmienić wynik meczu, lecz z mizernym skutkiem.

Podopieczni Wengera kończą ten fatalny rok w żałosnym stylu. Mecz z West Bromem pokazuje nam tylko, jak wiele drużynie dają dwie postacie - Alexis Sanchez i Mesut Özil - którzy już od jutra będą mogli negocjować warunki kontraktu z innymi zespołami. Brak tego drugiego spowodował, że dziś nie byliśmy w stanie zdominować rywali w środku pola i nie mieliśmy nawet zawodnika, który mógłby naturalnie zastąpić Niemca i rozgrywać piłkę. Co się stanie, gdy z klubu odejdzie Chilijczyk? Arsenal zmierza w stronę przeciętności i trzeba powiedzieć sobie otwarcie - gdy utracimy swoje dwie największe gwiazdy, z obecną kadrą będziemy walczyć jedynie o środek tabeli.

W tę sylwestrową noc życzymy Wam jednak, by nadchodzący rok w wykonaniu podopiecznych Arsene'a Wengera był o niebo lepszy niż kończący się 2017. Choć w tym aspekcie chyba wszyscy jesteśmy zgodni - gorzej już być nie może.

Oceń zawodników po meczu z West Bromem!

Raport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Dawid Wieczorek źrodło:
ArsenalChampion komentarzy: 805001.01.2018, 18:22

Bo to jest ***** nie normalne żeby grac tak jak iwobi i cały czas wychodzić w podstawie na tak ważne mecze przecież on się prezentuje gorzej od piłkarzy z ekstraklasy. Takie rzeczy to chyba tylko u Wengera

DexteR_000 komentarzy: 764001.01.2018, 18:21

@don_god_kuchar: Mam nadzieje, że nie jestes Alexisem.
Czemu Sanchez ma taki glos?:/

DexteR_000 komentarzy: 764001.01.2018, 18:18

@maci3j: Wybacz ale pierd* za przeproszeniem.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1401.01.2018, 18:18

@Simpllemann:
Nie ważne, Arsenal jest we wszystkim zły, a inni dobrzy.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1401.01.2018, 18:17

@pumeks: @kamilo_oo:
spokojnie, kazdy ma ten problem w typerze. Oczywiscie 1:1 Liverpool.
20 punktów u mnie dzisiaj

Craz komentarzy: 357701.01.2018, 18:16

Lakazeta wczoraj kryli we dwoch, bo jak widzieli ze druga armata w przodzie jest Iwobi to kon by sie usmial zeby go pilnowac

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.01.2018, 18:14

"Niech nasi patrzą i uczą się jak powinno się walczyć w Premier League, brawo Liverpool za walkę do końca,"

Przed dzisiejszym meczem Liverpool w ostatnich 10 minutach meczu strzelił 4 bramki, Arsenal... 8.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 301.01.2018, 18:13

@Diam51:
Lacazette nei dostaje podan i jest kryty przez 35 obroncow. Zejdz z niego.

don_god_kuchar komentarzy: 18001.01.2018, 18:09

Właśnie podkładam dubbing pod #2 epizod Arsene Wenger The Animated Series. Łapcie #1 odcinek kto nie widział :)

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18401.01.2018, 18:08

@kamilo_oo: Zaciąłem się jak Lakazet. Ha, ha, ha.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 501.01.2018, 18:06

Statystyki są jasne.

Giroud jest lepszy niz Lacazette na ten moment.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18401.01.2018, 18:00

@Alonso: Przypominam, że Giroud ma o jedną bramkę mniej od supergwiazdora Lacazette'a, który od miesiąca nie strzelił gola.

Dominik11 komentarzy: 2017001.01.2018, 18:00

@michalal: Nie pisałem ze wcale tylko ty napisałeś że 20 na dzień a ja że wrzucam ale nie tyle.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.01.2018, 18:00

Arsenal na własne życzenie traci punkty. Zgraja plasteliniarzy.

pumeks komentarzy: 2080801.01.2018, 17:58

@kamilo_oo:

U mnie tak samo

typ 2-0 lisy
ale z innymi meczami jest 41 punktów na razie ;)

Alonso komentarzy: 1282401.01.2018, 17:58

Wyszarpane 3 punkty z najlepszym średniakiem ligowym bez najlepszych zawodników z przodu. To tak jakby Arsenal wygrał Walcottem, Welbeckiem, Iwobim i Giroud, obecnie nie do wyobrażenia na poziomie ligowym.

Craz komentarzy: 357701.01.2018, 17:58

U nas przy takim wyniku Siwy zamiast motywowac pilkarzy to poszedlby obrazony na caly swiat cos pieprzyc do ucha sedziemu

kamilo_oo komentarzy: 2356701.01.2018, 17:57

Mogłem mieć 63 pkt, a jest 10.

Everton - MU mam 1:2, czyli wychodzi na to, że skończy się 2:2 albo 1:3 :P

maci3j komentarzy: 44901.01.2018, 17:56

Niech nasi patrzą i uczą się jak powinno się walczyć w Premier League, brawo Liverpool za walkę do końca, widać charakter.

pumeks komentarzy: 2080801.01.2018, 17:56

Wywal Klavana ze składu FPL to strzeli gola....

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068701.01.2018, 17:56

Ale Stoke to łaki, mogliby spaść z tej ligi.

@Dominik11:

Ty wczoraj mówiłeś że nie wrzucasz plotek transferowych hahahaha...

Dominik11 komentarzy: 2017001.01.2018, 17:52

L'équipe: Thomas Lemar może oczekiwać kolejnych ofert od Liverpoolu, który może stracić Phillipe Coutinho oraz od Arsenalu, gdzie może zabraknąć Alexisa Sancheza.
Do walki o francuskiego pomocnika może włączyć się także Chelsea.

@kamilo_oo:
Kamilo!!!!!!!!! hahahahahahaha człowieku podaj mi liczby w tottka!!! może zostanę milionerem zgadłeś skubany!!

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18401.01.2018, 17:47

Supergwiazda Grosicki leczy kaca czy razem z Krychowiakiem negocjują transfer do Barcelony?

SydneyKind komentarzy: 6801.01.2018, 17:46

Ja piernicze wszyscy grali dla nas! City zremisowało, Liverpool być może remis United jak nie wygra jeszcze to będę tak wkurzony mogliśmy mieć po meczu z West Brom 40 punktów 2 punkty straty do Liverpoolu obecnie.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 301.01.2018, 17:45

Ox niczym Bellerin blokuje dosrodkowanie na alibi i mamy 1:1

kamilo_oo komentarzy: 2356701.01.2018, 17:45

Miałem w typerze 1:2,ale zmieniłem na 1:1. Wiecie co to oznacza? Live strzeli bramke w doliczonym ;p

Craz komentarzy: 357701.01.2018, 17:45

no skoro LFC jednak gubi punkty, to wierzmy ze Iwobi pomoze nam odzyskac 4 miejsce

kubex komentarzy: 575301.01.2018, 17:44