Konferencja Artety przed meczem z Manchesterem City

Konferencja Artety przed meczem z Manchesterem City 15.02.2023, 12:09, Mateusz Rosłoń 9 komentarzy

Już dziś wieczorem odbędzie się spotkanie na szczycie - lider Premier League, Arsenal, podejmie u siebie wicelidera, Manchester City. Mikel Arteta tradycyjnie spotkał się z dziennikarzami na przedmeczowej konferencji prasowej. Oto, co miał do powiedzenia:

O decyzji VARu w meczu z Brentfordem....

Po analizie ujęć byliśmy bardzo źli i zawiedzeni, bo to nie była ludzka pomyłka - był to przypadek bardzo poważnego niezrozumienia swojej pracy. To nieakceptowalne. Kosztowało nas to trzy punkty. Nikt nam ich nie przywróci, więc będziemy musieli zdobyć te punkty w innych meczach. Ale jednocześnie doceniamy przeprosiny i wyjaśnienie, które były bardzo szczere. Wielu kolegów z branży, pracujących w piłce nożnej, czuje tak samo jak my: że nie możemy w taki sposób pogrywać z uczciwością gry. To tyle, musimy iść dalej. Sprawiło to, że nasi zawodnicy, pracownicy i kibice stali się jeszcze silniejsi i mają jeszcze większe pragnienie, by pokonać tę przeszkodę, którą na nas nałożono. Jesteśmy na to gotowi.

O tym, czy jest zadowolony z tego, że taki wypadek już się nie powtórzy...

Będę zadowolony tylko wtedy, gdy oddadzą nam nasze dwa punkty, a to się nie wydarzy. Doceniam ich przeprosiny i wyjaśnienie, bo uważam, że były bardzo szczere, to bardzo dobrze. Ale nie zmienia to faktu, że mamy w tabeli dwa punkty mniej niż powinniśmy.

O tym, czy trudno to zaakceptować, gdy piłkarze i sztab ciężko pracują, ale zawodzą decyzje sędziów...

Każdy popełnia błędy. Ale to było coś innego. Nie byłem w stanie tego zaakceptować, klub też nie, a konsekwencje są moim zdaniem bardzo wyraźne.

O tym, czy VAR spełnia swoje zadanie...

Kiedy widzę reakcje Howarda Webba, Rady Zawodowych Sędziów Piłkarskich i Premier League, to, jak poważnie podeszli do sprawy, to wiem, że starają się robić to najlepiej jak mogą i że rozumieją, jaka jest stawka. Myślę, że w ostatecznym rozrachunku przyniesie to korzyść. Mam nadzieję, że będziemy mogli korzystać z VARu, aby gra była lepsza, bardziej uczciwa, że będziemy mieli lepszych profesjonalistów, którzy naprawdę będą zwracali uwagę na istotne szczegóły, bo finalnie ma to znaczący wpływ na wyniki.

O tym, czy wykorzystał ten incydent do podbudowania drużyny...

Każdy natychmiastowo zareagował na to właśnie w taki sposób. Nic nie możemy z tym zrobić. Nie możemy używać tego jako wymówki. Musimy iść do przodu i stawić temu czoła, to tyle.

O urazach...

Jak dotąd dostępni są wszyscy, którzy byli w kadrze na ostatni mecz, chyba że dziś wydarzy się coś dziwnego. Czekamy z niecierpliwością.

O tym, czy jest bliski dokonania roszad w składzie...

To wyniki o tym przesądzają, ale dla nas ważne są występy i to, co dali nam poszczególni zawodnicy w drodze do miejsca, w którym się teraz znajdujemy. Oni zasługują na szanse. Oczywiście chcemy im je dawać, gdy na nie zasługują. Wspominaliście o Leo Trossardzie - my mówimy o każdym, kto do tej pory dostał minuty w meczach ligowych. Zmiany będą, i to bardzo niedługo.

O nastrojach podczas treningów, które odbyły się w tym tygodniu...

Jest w nas wielka energia, czułem ją od samego początku po meczu z Brentford. W klubie można było odczuć mieszankę złości i pragnienia rozegrania kolejnego meczu - musimy to jutro wykorzystać.

O tym, co jest największym zagrożeniem ze strony Manchesteru City...

Oni stanowią zagrożenie jako drużyna. Absolutnie zasługują na to, czego dokonali w ciągu ostatnich sześciu lat: swoimi występami na boisku, swoim sposobem gry, rywalizacją i tym, jak pokonują wszelkie trudności. My stoimy przed wyzwaniem, by wejść na ten poziom. Musimy wykorzystać to wyzwanie i tę energię, by powiedzieć: "to jest miejsce, w którym chcemy być". To jest nasz docelowy poziom, w tym kierunku zmierzamy.

O tym, że nigdy dotąd nie pokonał Guardioli...

Chodzi o drużynę, o klub i o to, gdzie się znajdujemy. Osobiście nie skupiam się na tym, by pokonać konkretnego menadżera, lecz na tym, by pokonać następnego przeciwnika, a w tym przypadku jest to Manchester City.

O tym, czego spodziewa się po kibicach na Emirates...

Zagramy 15 zawodnikami! Kibice są niesamowicie zaangażowani w każdą piłkę, w dawanie nam energii i wsparcia, w zasadzie we wszystko, co robią. Cieszmy się tym pięknym wieczorem, tym szczególnym dniem.

O tym, czego nauczyły go przeciwności losu...

W przeszłości też mieliśmy kilka momentów, w których wiele się nauczyliśmy. Dotyczy to zwłaszcza ludzi, których mamy w zespole i ich charakterów, tego, jak bardzo przykładają się do swojego zawodu i jak blisko są ze sobą, a także jak jasne są nasze ambicje i cel naszych codziennych działań, które podejmujemy, aby wygrywać.

O tym, czy styl gry City będzie nam pasował...

Mam nadzieję. Oczywiście mają zupełnie inne cechy i styl gry, ale każda drużyna napotyka trudne wyzwania.

O tym, że przy linii bocznej stanie naprzeciwko Guardioli...

Chcę jutro wygrać.

O tym, czy na początku sezonu spodziewał się, że znajdzie się w tym miejscu...

Gdybyś mi to powiedział na początku sezonu, to miałbym wątpliwości! Miałbym nadzieję, ale wątpiłbym, jednak jesteśmy tu i zapracowaliśmy na to. Teraz musimy każdego dnia zmierzać naprzód i starać się robić wszystko jeszcze lepiej.

O tym, czy Premier League powinna wprowadzić półautomatyczne spalone...

Nie wiem, czy to nastąpi, wiąże się to z wieloma decyzjami. Ten sezon zaczęliśmy tak jak teraz, być może zobaczymy jakieś zmiany latem - nie znam planów w tym zakresie.

O tym, czy sędziowie powinni być surowiej karani za swoje błędy...

Nie wiem, nie mnie to oceniać. Nie chodzi o to, żeby kogoś ukrzyżować, gdy popełni błąd, lecz o to, aby spróbować zrobić wszystko co możemy, aby ten sport był bardziej sprawiedliwy i aby proces decyzyjny był prostszy lub bardziej zrozumiały, żeby komunikacja była lepsza. Mam nadzieję, że to, co stało się w ostatni weekend, pomoże nam to osiągnąć.

O tym, czy zarzuty wobec City wzmocniły ich zespół...

Nie wiem, co z tego wyniknie.

O tym, jakie znaczenie będzie miało doświadczenie w zdobywaniu tytułów...

Nie wiem, jak duże doświadczenie mieliśmy, gdy musieliśmy się mierzyć u siebie z United, z Chelsea czy Spurs na wyjeździe. Chodzi o to, jak dobrzy będziemy jutro wieczorem, jak się zaprezentujemy - właśnie to zdecyduje o tym, jak potoczy się mecz.

O tym, jak odmienne będzie to spotkanie...

Finalnie liczą się trzy punkty. Takie same punkty, jakie musieliśmy zdobyć przeciwko Spurs i jakich pozbawiono nas w meczu z Brentfordem.

O tym, czy Smith Rowe i Nelson będą dostępni...

Napiszę listę i wtedy podejmę decyzję w tej kwestii.

O tym, czy mamy przewagę, bo bierzemy udział w wyścigu o mistrzostwo po raz pierwszy od lat...

Nie wiem. Porównujemy dwie bardzo różne drużyny. Jedna z nich ma w tej dziedzinie bardzo duże doświadczenie, z kolei wielu naszych piłkarzy nigdy tego nie posmakowało. Chcemy wykorzystać tę energię i złość, które mamy w sobie, by wyciągnąć z tego jak najwięcej.

O byciu uczniem Guardioli...

Pracowałem tam - wiele się nauczyłem, ale to była praca. Przebywanie z nim, ze sztabem i z zawodnikami w tamtym czasie było niewiarygodnym doświadczeniem na poziomie osobistym i zawodowym. Tak jak każde doświadczenie sprawiło, że stałem się lepszym człowiekiem, na pewno też lepszym trenerem. Korzystam z tych doświadczeń w swojej własnej karierze.

O tym, co sobie myśli, gdy ludzie mówią, że rozpracowali Arsenal...

Nie wiem. Każda drużyna stara się nas rozpracować, tak samo jak my staramy się to zrobić z każdym przeciwnikiem. Gdy oglądam nasze mecze i patrzę na to, co w nich realizujemy, jestem zazwyczaj bardzo zadowolony. Czasami mogłoby być lepiej, bo jest wiele czynników, które mogą o tym decydować, ale na pewno zawsze szukamy możliwości rozwoju, aby nasi piłkarze stawali się jeszcze lepsi i aby byli w jak najlepszym położeniu do tego, by wygrywać mecze.

O atmosferze na Emirates...

Tworzymy niewiarygodną atmosferę. Piłkarze o niej mówią, bycie jej częścią jest czymś wyjątkowym.

O powrocie do zdrowia Gabriela Jesusa...

Radzi sobie bardzo dobrze, trenuje na boisku, wykonał już mnóstwo samodzielnej pracy z piłką. Jest w dobrym nastroju, a rehabilitacja przebiega jak dotąd pomyślnie.

O tym, czy znamy termin jego powrotu...

Niestety nie. Spytajcie lekarza, może on wam go zdradzi.

O tym czy wierzy w słowa Guardioli, że występ Haalanda jest niepewny...

Oczywiście. Tak powiedział, więc mu wierzę.

O tym, czy uważa, że jak dotąd Arsenal jest najlepszą drużyną w obecnym sezonie...

Cóż, z tabeli wynika, że zdobyliśmy najwięcej punktów. Żeby być najlepszą drużyną, musimy jeszcze przebrnąć przez kolejne cztery miesiące i udowadniać to w każdym meczu.

Konferencja przedmeczowaManchester CityMikel Arteta autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
notopyk komentarzy: 323121.02.2023, 04:45

żeby się nie okazało, że na koniec sezonu braknie nam tych 2pkt.. z utd też się pomylili, z newcastle nie dali nam 2 ewidentnych karnych.. jeszcze było southampton, teraz brendtford.. trochę tego dużo jak na połowę sezonu. połowa sezonu za nami a na 18 spotkań w 5 było nie na naszą korzyść.. FUCK VAR!!

oneblue114 komentarzy: 1515.02.2023, 19:13

Wydaje mi się że Arteta jest świadomy obniżki formy zespołu i nie bardzo wie co z tym zrobić

kuzguwu komentarzy: 524415.02.2023, 18:15

Atmosfera musi ponieść

Amadi komentarzy: 50715.02.2023, 15:39

@Kowalczyk11: a skąd ta obawa? W powyższym tekście jest napisane:

"Jak dotąd dostępni są wszyscy, którzy byli w kadrze na ostatni mecz, chyba że dziś wydarzy się coś dziwnego. Czekamy z niecierpliwością."

Kowalczyk11 komentarzy: 325315.02.2023, 15:32

Wiecie cos może na temat tego że Partey dzisiaj nie zagra?

FilipCz komentarzy: 170415.02.2023, 12:44

@Piotrek_175 napisał: "Te dyplomatyczne odpowiedzi, Wenger vibes :D"
Coś Ty... nie było nic o tym, że musimy odpowiedzieć na ostatnie wyniki i nie użył słowa "jakość" :)

Amadi komentarzy: 50715.02.2023, 12:37

@DaHongPao napisał: "Too long, didn't read."
Przynajmniej o czyms ;)

Piotrek_175 komentarzy: 184415.02.2023, 12:31

Te dyplomatyczne odpowiedzi, Wenger vibes :D

DaHongPao (redaktor) komentarzy: 57 newsów: 16515.02.2023, 12:10

Too long, didn't read.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Aston Villa - Arsenal 9.12.2023 - godzina 18:30
? : ?
Luton - Arsenal 5.12.2023 - godzina 21:15
3 : 4
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Arsenal15113136
2. Liverpool1494131
3. Manchester City1493230
4. Aston Villa1492329
5. Tottenham1483327
6. Newcastle1482426
7. Manchester United1480624
8. Brighton1464422
9. West Ham1463521
10. Chelsea1454519
11. Brentford1454519
12. Wolves1553718
13. Crystal Palace1444616
14. Fulham1443715
15. Nottingham Forest1434713
16. Bournemouth1434713
17. Luton1523109
18. Everton145277
19. Burnley1521127
20. Sheffield Utd1412115
ZawodnikBramkiAsysty
E. Haaland144
Mohamed Salah106
Son Heung-Min92
O. Watkins86
J. Bowen81
Hwang Hee-Chan72
D. Solanke71
A. Isak70
C. Wilson70
A. Gordon63
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz listopada wybór redaktorów
6
Gracz listopada wybór użytkowników Kieran Tierney
Kieran Tierney
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl
Probukmacher.pl
UdanaRandka.com kaloria.pl mojejamniki.pl