Koniec przygody z COC: Sheffield 3-0 Arsenal!

Koniec przygody z COC: Sheffield 3-0 Arsenal! 27.10.2015, 21:42, 1036 komentarzy

W fatalnym - żeby nie powiedzieć nijakim - stylu Kanonierzy żegnają się dziś z rozrywkami Pucharu Ligi Angielskiej. Londyńczycy nie poradzili sobie z wyzwaniem rzuconym przez zespół z Championship, Sheffield Wednesday, ulegając mniej klasowym rywalom aż 0:3.

Kibice Arsenalu będą nie tylko podłamani wynikiem, ale też pogarszającą się sytuacją kadrową klubu. Już po kilku minutach z murawy zejść musiał Alex Oxlade-Chamberlain, choć w jego przypadku uraz może okazać się mniej groźny, a przynajmniej takie nowiny podają brytyjskie stacje. Gorzej wygląda sytuacja Theo Walcotta, który zastąpił właśnie Chamberlaina, i po kwadransie spędzonym na boisku, opuścił je z kontuzją.

Podopieczni Wengera nie liczą się więc już w tym sezonie w walce o jedno z krajowych trofeów. Tej nocy bawić i cieszyć się będą fani Sheffield, a dziś to ich ulubieńcy bardziej zasłużyli na awans i tenże awans wywalczyli. Kanonierzy myśli koncentrować mogą już na wyjazdowym meczu ze Swansea City.

Składy obu ekip:

Sheffield Wednesday: Wildsmith – Hunt, Loovens, Lees, Pudil – Lee, Hutchinson – (80' McGugan); Wallace, Bannan (75' Semedo), Helan – Joao (85' Nuhiu)

Arsenal: Cech – Debuchy, Chambers, Mertesacker, Gibbs – Flamini, Kamara – (60' Bielik); Oxlade-Chamberlain (5' Walcott) (19' Bennacer), Campbell, Iwobi – Giroud

Już na samym początku spotkania - w czwartej minucie - Chamberlain doznaje urazu. Zastępuje go Theo Walcott, a lista kontuzjowanych w Arsenalu wydłuża się.

Bardzo nudny i senny ten pierwszy kwadrans. Kanonierzy w tym czasie zdążyli jedynie wywalczyć rzut rożny. Drugi garnitur gości nie prezentuje się najlepiej, a gospodarze najwyraźniej również nie mają w planach zapewnienia widzom świetnego widowiska.

Theo pograł nieco ponad dziesięć minut i z powodu urazu musiał opuścić plac boju. Coraz gorzej wygląda sytuacja kadrowa Kanonierów. Miejsce Anglika zajmuje Bennacer.

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Bannan zagrywa na skrzydło do Pudila, który dośrodkowuje na piętnasty metr. Do piłki dopada Wallace i natychmiastowym uderzeniem po ziemi nie daje szans Cechowi. 1-0!

Żółta kartka dla Hutchinsona, Arsenal ma rzut wolny. Stały fragment gry na raty wykonuje Campbell i ostatecznie zmusza do interwencji Wildsmitha. Podobna okazja dla Sheffield już chwilę później - Wallace posyła jednak piłkę obok bramki rywala.

Iwobi poczarował na lewym skrzydle, szedł do środka i oddał strzał, ale trafił tylko w boczną siatkę. Gospodarze rewanżują się indywidualną akcją Helana, który wpada w szenstaskę The Gunners, jednak jest zatrzymany przez Cecha. Rzut rożny...

Mamy 2-0! Wallace wrzuca w pole karne Arsenalu, Joao główkuje i w taki właśnie sposób Sheffield zaskakuje wszystkich, podwyższając prowadzenie!

Sędzia dorzucił nam do pierwszej połowy aż cztery minuty, a po ich upłynięciu zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Trzeci gol dla gospodarzy. Świetnie rozegrany rzut wolny, po którym Lees z powietrza podaje do Hutchinsona, a ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki. W tej sytuacji linię bramkową przekroczyła nie tylko futbolówka, ale też Hutchinson oraz Mathieu Debuchy.

Kolejne dośrodkowanie i kolejne zagrożenie ze strony Sheffield - Joao znów doskakuje do piłki, ale tym razem oddaje niecelny strzał. Debuchy natomiast "nagrodzony" żółtym kartonikiem za brzydki faul.

Ostatnia zmiana w zespole The Gunners - Kamara kończy w 60. minucie udział w tym meczu, a zastępuje go polski pomocnik, Krystian Bielik.

W 70. minucie wreszcie odnotowaliśmy celny strzał na bramkę Wildsmitha. Głową próbował Mertesacker, ale golkiper gospodarzy zdołał interweniować. Na kwadrans przed końcem Semedo zmienił Barry'ego Bannana, a nie zmienił się nadal niestety rezultat tego pojedynku, ciągle 3-0. Następna roszada, McGugan w miejsce Hutchinsona.

Następna zmiana w ekipie gospodarzy, Nuhiu zastępuje strzelca drugiej bramki, Joao. Żółtą kartkę otrzymuje Campbell, jednak nie ma to wielkiego znaczenia. Arbiter doliczył trzy minuty, a następnie zakończył tę batalię.

Capital One CupRaport pomeczowySheffield United autor: źrodło: własne
pacholettti komentarzy: 9427.10.2015, 22:37

Młodzi słabo wiadomo, ale obrona to wielka tragedia. Czy przypadkiem tak słabo nie graliśmy w 1. połowie meczu z L'poolem i tam tez para Chambers-Mertesacker?

moynar komentarzy: 9127.10.2015, 22:37

jesli juz oddajemy mecz to warto dac znac zeby nie ogladac bo strata czasu tak arsenal sznuje kibicow h.. im w dupe

zwierz komentarzy: 160627.10.2015, 22:37

Fajnie, Chelsea jeszcze się pomęczy.

FadeIn komentarzy: 354727.10.2015, 22:37

Bielik spokojnie może za 2 lata walczyć o bycie rezerwowym w Arsenalu. Ma duuuży potencjał. To widać gołym okiem. nie biega jak dziecko we mgle i nie odbija się od przeciwników jak piłka kauczukowa jak to robił Kamara

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52427.10.2015, 22:36

Po takim meczu Giroud się nie zmęczył.

lays komentarzy: 3987127.10.2015, 22:36

Walcott ponoc 2 tygodnie przerwy... wroca akurat z Ramseyem.

AaronLieber27 komentarzy: 612727.10.2015, 22:36

Remy ratuje Chelsea

pacholettti komentarzy: 9427.10.2015, 22:36

ten komentator to Grzywacz - tak kiedyś komentował w Orange i Sportklubie. Ale ja uważam, że jego komentarz sie poprawił. Wiadomo, może nie jest wielkim mówca, ale słyszałem gorsze i o wiele gorsze komentarze. FYI - Prywatnie Grzywacz jest kibicem West Hamu.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 927.10.2015, 22:36

Na Swansea pewnie wyjdzie Flam z Coq.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 127.10.2015, 22:35

Remy strzela na 1:1

Mihex komentarzy: 2360427.10.2015, 22:35

lays

A co Wenger ma kazać grać nam w 10 żeby Giroudowi dać odpocząć :P?

macjaw komentarzy: 38927.10.2015, 22:35

Jakby Arsenal grał z drużyną rezerw to by ich zmiażdżył z 10:0 poziom rezerwowych to jest tragedia

Control komentarzy: 146627.10.2015, 22:34

Fajnie, że Bielik pokazał trochę talentu, niech się szkoli zobaczymy jak jego kariera pójdzie :)

afckonrad9101 komentarzy: 783427.10.2015, 22:34

Doktor
Gdyby byl Rosa, Wilshere, Welbeck, do tego OX i Walcott czy Arteta wygladaloby to lepiej...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.10.2015, 22:34

Nie wiem co się dzieje z Campbellem, ale w niczym nie przypomina zawodnika z ostatnich MŚ. Widać, że się stara (wślizgi), ale w ofensywie nie ma z niego żadnego pożytku i nie nadaje się, żeby go wystawić przeciwko Swansea :(

bobslej22 komentarzy: 834827.10.2015, 22:34

A i Grzywacza wychodzi imprezowanie. Jego komentarz jest tragiczny.

Nike1910 komentarzy: 7127.10.2015, 22:34

taki zimny prysznic się przyda oczywiście wengerowi

Doktor komentarzy: 770627.10.2015, 22:33

@AVP

Nazwiska solidności nie budują, każdy z tych grajków jest ze 2 lata starszy od swojej najlepszej formy... łącznie z Chambersem.

marcinekkks komentarzy: 65227.10.2015, 22:33

Wiadomo ci z AOC i Theo?
Bo wchodzę i patrzę, że obydwoje skończyli już grę dziś.

lays komentarzy: 3987127.10.2015, 22:33

Po co Wenger tego GIroud trzyma, niech go oszczedza lepiej

Mihex komentarzy: 2360427.10.2015, 22:33

James OlleyKonto zweryfikowane
@JamesOlley
Wednesday fans singing: "Are you Chelsea in disguise?"

Dobra, teraz to kibice Sheffield przesadzili xO

Ziebka komentarzy: 265927.10.2015, 22:33

Kaman17

Zgadzam sie dzisiaj Bielik pokazał więcej od Kamary, ale duży wpływ na to ma ze Bielik wszedł przy takim a nie innym wyniku. Myślicie ze co papcio specjalnie dał gorszego w tym meczy (patrz kramara) ? Tez z jakiegoś powodu go wstawił. Moze chłopak gorzej znosi nerwy. Moze pierwszy raz przy takich trybunach. Przypomnę ze Bielik juz w Legii wąchał

AlexVanPersie komentarzy: 806427.10.2015, 22:32

Obrona wydawałoby się solidna a pojechali z nią jak z dzieciakami.

Brakuje mózgu w środku, Kazik gdzie jesteś?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52427.10.2015, 22:32

lays
Jak odpadną to będzie.

Doktor komentarzy: 770627.10.2015, 22:32

Ej, ale w sumie dziś Wenga dał ciała po całości. Widać, że w końcu zbudował drużynę, ale z ławką jest krucho.

strug210 komentarzy: 100027.10.2015, 22:32

Damian32

Może i wstyd. Ale jako kibic Arsenalu chyba jestem przyzwyczajony i nie zwracam uwagi na opinie innych na nasz temat :D

Damian32 komentarzy: 17227.10.2015, 22:32

Pestiż prestiżem ale 0;3 z taka druzyna...

FadeIn komentarzy: 354727.10.2015, 22:32

kaziu874

Zluzuj poślady bo ci żyłka pierdząca pójdzie.
Czy ty widziałeś gościu jak gra Kamara ? Grał fatalnie w środku pola. Nie ma pojęcia co się wokół niego dzieje. Tak samo grał Denilson i byli z niego ludzie? Tak samo Iwobi nie wypali chociaż nie gra źle. Akpom ma spore szansę. Odpalić może Zelalem i Crowley. Gnabry wątpię bo to drugi Diaby. jestem kibicem Arsenalu od 17 lat i widziałem więcej niż ci się wydaje i może nie jestem znawcą ale widzę co się dzieje na boisku i jak kto gra. A ty sobie graj Kamarą w Fifie i zdobywaj puchary:-)

bobslej22 komentarzy: 834827.10.2015, 22:31

Ogólnie na ten mecz miałem totalny zlew. Niestety wyniku już nie zaakceptuje. Mogło chociaż spróbować powalczyć. Dziś w nocy modlę się o to żeby Ox i Theo nie mieli kontuzji ciężkich. Jedynie mogę jak wróżbita po twarzy stwierdzić . Theo nie był załamany w przeciwieństwie do Oxa .

Herus komentarzy: 148827.10.2015, 22:31

@kaziu874, stwierdziłem tylko, że gra lepiej od Debuchego- stwierdziłem fakt. Jak powiem ze Real Madryt jest lepszy od np. Lecha / Legii / Wisły to również jest spuszczanie się? :) Więc WY-LU-ZUJ, wypij se piwko i nie ciśnij bez powodu :)

mar12301 komentarzy: 2315327.10.2015, 22:31

Damian32

Wstyd, aczkolwiek kompletnie mnie to nie rusza, z racji prestiżu tych rozgrywek. Bardziej martwią kontuzje.

moomin komentarzy: 82027.10.2015, 22:31

No to co, zwalniacie Wengera? :D

hanzo88h komentarzy: 165927.10.2015, 22:31

mamy braki w najsilniejszym składzie, a co dopiero w rezerwach

lays komentarzy: 3987127.10.2015, 22:30

Kiedy Jeff wraca z turnieju? Marzy mi się by zagrał ze Swansea, ale to nieprawdopodobne. Campbell pewnie zagra

Damian32 komentarzy: 17227.10.2015, 22:30

Czy tylko ja uwazam to za wstyd?

kaziu874 komentarzy: 674827.10.2015, 22:28

Piotrek95 --> poczytaj wczesniejsze komentarze, pozniej moj komentarz i moze zrozumiesz. Jezeli nie to trudno.

major124s komentarzy: 83 newsów: 727.10.2015, 22:28

zna się jak Flamini na wyprowadzaniu szybkich kontr prawym skrzydłem

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52427.10.2015, 22:28

*Kamary

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 127.10.2015, 22:27

@kaziu874: Najpierw ,,zesrać się'' potem ,,spuszczanie''. Może idź lepiej się przespać.

major124s komentarzy: 83 newsów: 727.10.2015, 22:27

nie mogę słuchać tego durnia..... tragedia ten komentarz

mar12301 komentarzy: 2315327.10.2015, 22:27

Wg grzywacza u nas też jest fatalna seria, tak jak w Chelsea.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.10.2015, 22:27

Bielik to jedyny plus tego meczu oprócz kibiców Arsenalu.

Witowo95, Bielikowi należy się MOTM :-)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52427.10.2015, 22:27

Nie wiem co będzie z Kamaray i Bielika ale to Polak w krótszym czasie pokazuje się korzystniej. Takie moje zdanie.

kaman17 komentarzy: 498727.10.2015, 22:26

Ziebka
Nie chodzi o to, ze Kamara zagral slabszy mecz, bo mu nie wychodzilo czy cos. Każde podanie gral do tylu, 0 ryzyka. Bielik wszedł i pokazuje, ze nie boi się grać, praktycznie wszystko ciągnie do przodu i co najważniejsze widac tego jakies skutki. Junior, żeby sie przebil musi pokazac cos dobrego. Nie będą miec 10 meczów na pokazanie umiejętności, a czasami tylko 1 w sezonie. Nikt sie nie jara jakby byl bogiem, każdy zauważył roznice miedzy nimi. Jak na swój wiek gra bardzo odważnie. Podoba mi się to co prezentuje, Kamara mnie nudził. Tyle.