Koniec przygody z COC: Sheffield 3-0 Arsenal!

Koniec przygody z COC: Sheffield 3-0 Arsenal! 27.10.2015, 21:42, 1036 komentarzy

W fatalnym - żeby nie powiedzieć nijakim - stylu Kanonierzy żegnają się dziś z rozrywkami Pucharu Ligi Angielskiej. Londyńczycy nie poradzili sobie z wyzwaniem rzuconym przez zespół z Championship, Sheffield Wednesday, ulegając mniej klasowym rywalom aż 0:3.

Kibice Arsenalu będą nie tylko podłamani wynikiem, ale też pogarszającą się sytuacją kadrową klubu. Już po kilku minutach z murawy zejść musiał Alex Oxlade-Chamberlain, choć w jego przypadku uraz może okazać się mniej groźny, a przynajmniej takie nowiny podają brytyjskie stacje. Gorzej wygląda sytuacja Theo Walcotta, który zastąpił właśnie Chamberlaina, i po kwadransie spędzonym na boisku, opuścił je z kontuzją.

Podopieczni Wengera nie liczą się więc już w tym sezonie w walce o jedno z krajowych trofeów. Tej nocy bawić i cieszyć się będą fani Sheffield, a dziś to ich ulubieńcy bardziej zasłużyli na awans i tenże awans wywalczyli. Kanonierzy myśli koncentrować mogą już na wyjazdowym meczu ze Swansea City.

Składy obu ekip:

Sheffield Wednesday: Wildsmith – Hunt, Loovens, Lees, Pudil – Lee, Hutchinson – (80' McGugan); Wallace, Bannan (75' Semedo), Helan – Joao (85' Nuhiu)

Arsenal: Cech – Debuchy, Chambers, Mertesacker, Gibbs – Flamini, Kamara – (60' Bielik); Oxlade-Chamberlain (5' Walcott) (19' Bennacer), Campbell, Iwobi – Giroud

Już na samym początku spotkania - w czwartej minucie - Chamberlain doznaje urazu. Zastępuje go Theo Walcott, a lista kontuzjowanych w Arsenalu wydłuża się.

Bardzo nudny i senny ten pierwszy kwadrans. Kanonierzy w tym czasie zdążyli jedynie wywalczyć rzut rożny. Drugi garnitur gości nie prezentuje się najlepiej, a gospodarze najwyraźniej również nie mają w planach zapewnienia widzom świetnego widowiska.

Theo pograł nieco ponad dziesięć minut i z powodu urazu musiał opuścić plac boju. Coraz gorzej wygląda sytuacja kadrowa Kanonierów. Miejsce Anglika zajmuje Bennacer.

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Bannan zagrywa na skrzydło do Pudila, który dośrodkowuje na piętnasty metr. Do piłki dopada Wallace i natychmiastowym uderzeniem po ziemi nie daje szans Cechowi. 1-0!

Żółta kartka dla Hutchinsona, Arsenal ma rzut wolny. Stały fragment gry na raty wykonuje Campbell i ostatecznie zmusza do interwencji Wildsmitha. Podobna okazja dla Sheffield już chwilę później - Wallace posyła jednak piłkę obok bramki rywala.

Iwobi poczarował na lewym skrzydle, szedł do środka i oddał strzał, ale trafił tylko w boczną siatkę. Gospodarze rewanżują się indywidualną akcją Helana, który wpada w szenstaskę The Gunners, jednak jest zatrzymany przez Cecha. Rzut rożny...

Mamy 2-0! Wallace wrzuca w pole karne Arsenalu, Joao główkuje i w taki właśnie sposób Sheffield zaskakuje wszystkich, podwyższając prowadzenie!

Sędzia dorzucił nam do pierwszej połowy aż cztery minuty, a po ich upłynięciu zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Trzeci gol dla gospodarzy. Świetnie rozegrany rzut wolny, po którym Lees z powietrza podaje do Hutchinsona, a ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki. W tej sytuacji linię bramkową przekroczyła nie tylko futbolówka, ale też Hutchinson oraz Mathieu Debuchy.

Kolejne dośrodkowanie i kolejne zagrożenie ze strony Sheffield - Joao znów doskakuje do piłki, ale tym razem oddaje niecelny strzał. Debuchy natomiast "nagrodzony" żółtym kartonikiem za brzydki faul.

Ostatnia zmiana w zespole The Gunners - Kamara kończy w 60. minucie udział w tym meczu, a zastępuje go polski pomocnik, Krystian Bielik.

W 70. minucie wreszcie odnotowaliśmy celny strzał na bramkę Wildsmitha. Głową próbował Mertesacker, ale golkiper gospodarzy zdołał interweniować. Na kwadrans przed końcem Semedo zmienił Barry'ego Bannana, a nie zmienił się nadal niestety rezultat tego pojedynku, ciągle 3-0. Następna roszada, McGugan w miejsce Hutchinsona.

Następna zmiana w ekipie gospodarzy, Nuhiu zastępuje strzelca drugiej bramki, Joao. Żółtą kartkę otrzymuje Campbell, jednak nie ma to wielkiego znaczenia. Arbiter doliczył trzy minuty, a następnie zakończył tę batalię.

Capital One CupRaport pomeczowySheffield United autor: źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.10.2015, 09:34

Ciekawostka z Niemiec - od przyszłego sezonu trenerem Hoffenheim ma zostać Julian Nagelsmann, który ma... 28 lat.

Ziebka komentarzy: 265928.10.2015, 09:33

afc4life

tak

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.10.2015, 09:28

schnor25
Tylko, że wtedy Giroud strzelał a nie podawał. Chyba, że zrobił to bo usłyszał gwizdek.

schnor25 komentarzy: 1854628.10.2015, 09:25

simplle

być może, bo był to chyba właśnie zawodnik o ciemnej karnacji :) Na 99,99% byśmy prowadzili. Potem chyba Iwobi też wychodził do prostopadłej piłki i powiedziałbym, że jeśli jakaś część jego ciała była wychylona to prędzej ręka/ręce (ale tutaj mogę się mylić).

afc4life komentarzy: 478328.10.2015, 09:19

youtu.be/MJMTg4EMgzA

afc4life komentarzy: 478328.10.2015, 09:14

Gdzie Bielik gral? Na DM?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.10.2015, 09:01

schnor25
Jeśli myślimy o tej samej akcji to tym zawodnikiem był Walcott.

schnor25 komentarzy: 1854628.10.2015, 08:56

Przegraliśmy, bo byliśmy słabsi, ale kto wie, gdyby liniowy słusznie puścił akcję, gdy wychodził Giroud sam na sam, a obok stał inny Kanonier (już nie pamiętam kto to był), to na bank byśmy prowadzili 1:0. Może i nawet przy prowadzeniu byśmy polegli, ale mecz mógł się inaczej ułożyć dla Nas. Powtórzę się, nawet jeśli wyszliśmy rezerwowym składem, to nie przystoi nam przegrywać z dużo niżej notowanym rywalem w tak mizerny sposób.

bolomaster28 komentarzy: 118028.10.2015, 08:10

powiedzmy sobie szczerze Wenger mial gdzies ten puchar, dal po prostu szanse mlodym sie pokazac.Jakby mu zalezalo na tym pucharze to by wystawil na lawce Ozila czy Cazorle chociaz.
A tak to dobrze ze odpadli bo niech sie lepiej skupia na Lm i przedewszystkim na lidze Angielskiej.
Bo to powinien byc nasz piorytet. Do tego nie mamy zbyt mocnej lawki zeby walczyc na 4 frontach. Jedyny pozytyw tego meczu to wystep Bielika. Beda z niego ludzie ;)

Bollo komentarzy: 4428.10.2015, 08:00

facebook.com/143711799131801/photos/a.143721415797506.1073741826.143711799131801/500894486746862/?type=3&theater

: )

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.10.2015, 07:57

WilkSzary
Jak umierać to tylko w ładnym stylu.

WiLSHARE
W tygodniu nie mam szans by obejrzeć mecz w godzinach nocnych.

ZebDarek komentarzy: 431 newsów: 128.10.2015, 07:29

To był najsłabszy mecz w wykonaniu Arsenalu od 10 lat. Absolutne zero zaangażowania. Jedyny niewielki pozytyw, to debiut Bielika.

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2015, 07:20

Rozwianie watpliwosci, pytanie na FB C+Sport:
"Z racji tego, że decyzja w sprawie transmisji sobotniego meczu o godz. 16tej jeszcze nie zapadła, podpowiadam: Swansea - Arsenal"

odpowiedz C+Sport:
Decyzja zapadła. Pokażemy mecz Swansea - Arsenal.

pawlo12 komentarzy: 114328.10.2015, 07:02

Swansea

pawlo12 komentarzy: 114328.10.2015, 07:01

zw swensea jak zagra campbel to się nic złego nie stanie,ale na bayern musi już wyzdrowieć theo/Ox bo inaczej ja tego nie widzę:)

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2015, 06:56

O kurde ładnie Nas pojechali i nawet Cech nie dał rady ale to tylko COC wiec duzej straty nie ma tylko znowu te kontuzje, zeby w jednym meczu w ciagu 20 minut az dwoch zawodnikow padło to takie rzeczy tylko w Arsenalu. Jak wypadnie Ox i Theo to znowu rodzi sie problem. Dobrze, ze przynajmniej Ozil, Sanchez, Cazorla i Coquelin nie grali. To chyba rodzi sie szansa dla Campbella na skrzydle no chyba, ze Ozil tam zagra, Santi zostanie przesuniety na jego miejsce a obok Coquelina zagra ktos inny. Oby sie jednak okazało, ze to nie sa powazne urazy

COYG19 komentarzy: 111028.10.2015, 01:13

Dobrze,że odpadliśmy zrobi się luźniej w terminarzu, szkoda zdrowia i głowy na takie grania,
mamy ważniejsze mecze.

gunner1704 komentarzy: 131928.10.2015, 01:03

Albo Bielik do środka;) Özil na bok
Polak pokazał dzisiaj jakość Arsenalu, był zauważalny:)

gunner1704 komentarzy: 131928.10.2015, 01:00

Można dać Kostarykanina na skrzydło, moze złapie rytm przy Özilu i Santim

gunner1704 komentarzy: 131928.10.2015, 00:57

Arsenal ewidentnie ma przed meczem z Swansea problem na prawej stronie, opcja z Gabrielem na prawej obronie i Hectorem na skrzydle jest bardzo ciekawa, Montero raczej zostałby zneutralizowany, a i ofensywa by nie ucierpiała.

Vendeful komentarzy: 236828.10.2015, 00:54

Ja bym nie.kombinowal:na skrzydło Joel / któryś młodzik i w ataku giroud. W tym układzie wychodzimy z tylko 1 zmiana w porównaniu do podstawowego składu, bo giroud z Theo i tak różnie wychodzili.

AlexVanPersie komentarzy: 806428.10.2015, 00:41

Debouchy i Gibbs na bokach i Arsenal gra jak w zeszłym sezonie. Oczy bolą.

Hector i Nacho to jest inna klasa, nie ma co porównywać.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 00:34

A jak Montero nie zostanie dopuszczony do wrzutki to Gomis nie strzeli głową :P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.10.2015, 00:32

+ jutro na spokojnie przeaanalizuję Twój kupon

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 00:32

Zwłaszcza, że w Swansea na lewej gra Montero - to warto mieć tam kogoś kto go zatrzyma.

new_star
Nie wiem co będzie jutro, nie pytaj mnie o resztę życia.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 00:31

Mowa o opcji z Gabrielem na PO, Bellerinem na skrzydle i wtedy Per-Koscielny w środku.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 928.10.2015, 00:30

WilSHARE
Skoro o NBA. Który mecz polecisz w nocy ze środy na czwartek? Tylko, żeby nie zaczynał się o 3 w nocy.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 00:28

Ta opcja miałaby swoje plusy, byłoby więcej wysokich graczy na stałe fragmenty.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.10.2015, 00:26

simpllemann jesteś? albo ktoś interesujący się NBA

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.10.2015, 00:26

Gomis znowu ukuje. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Musiałby zdarzyć się CUD żeby nie strzelił w spotkaniu z Arsenalem.

marcingus1 komentarzy: 117828.10.2015, 00:26

@MarcinQT
wiadomo, ze najgorsza, ale kto tam wie, co siwemu w glowie siedzi :D

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 00:24

@marcingus1

Najgorsza z możliwych opcji, nie ma nawet sensu zaczynać rozmowy o niej.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 00:23

@Doktor

Pisałem wcześniej i w najnowszym poście o Gabrielu w takiej sytuacji.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 928.10.2015, 00:22

Doktor
miało być rozmowny, słownik dziczeje. Przecież możemy wygrać, a Gomis może trafić gola. Te dwie rzeczy się nie wykluczają.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 00:22

Ja bym spróbował z Gabrielem na PO i Bellerinem na skrzydle. Jak Gabriel podpisywał to Wenger mówił, że może grać na prawej i na lewej dodatkowo. Ale Wenger nawet jakby się zdecydował na Hectora na skrzydło to dałby do składu przynoszącego same szkody Debuchiego co byłoby jeszcze gorsze niż tamte pomysły.

marcingus1 komentarzy: 117828.10.2015, 00:22

@MarcinQT
ewentualnie zamiast flama mozna jeszcze wstawic chambersa, o ktorym wenger sie wypowiada, ze jest bardzo wszechstronny ;d

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 128.10.2015, 00:21

Z Theo i Oxem coś poważnego?

Doktor komentarzy: 770628.10.2015, 00:21

@MarcinQT

I Debuchy na boku? Nie. Pasuję. Wolę Campbella. Może przy Ozilu i Cazorli coś szarpnie.

Control komentarzy: 146528.10.2015, 00:20

Tak piszecie, że "Gdyby, gdyby" to i ja pogdybam. Gdyby Chamberlain nie doznał kontuzji może wygralibyśmy ten meczyk :D

Control komentarzy: 146528.10.2015, 00:19

No to teraz tylko czekać na raport zdrowotny.

marcingus1 komentarzy: 117828.10.2015, 00:19

@MarcinQT
jedynie campbell lub wenger da na skrzydlo kazika/ozila jak to bywalo we wczesniejszych latach a srodek zapelni flaminim

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 00:18

Inne opcje to 1. Campbell i 2. Flamini do pola i wtedy Cazorla na skrzydło. Obie opcje brzmią jak żart :D

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 00:17

Macie coś bardziej rozsądnego niż Bellerin na skrzydło w razie jakby Walcott wypadł i nie mógł grać?

Doktor komentarzy: 770628.10.2015, 00:17

@marcingus1

Teraz - nie będzie.
Jeszcze z rok temu - było.

Doktor komentarzy: 770628.10.2015, 00:16

@new_star

Absolutnie nie nazwałbym siebie "rozsądnym". ;)

Myślę, że nie. Wygramy.

marcingus1 komentarzy: 117828.10.2015, 00:16

@Doktor
dla mnie afobe zawsze byl lepszy od akpoma i nie rozumiem decyzji o sprzedaniu go do wolverhampton. co do jacka to chyba nawet city nei bedzie tak naiwne i nie wyda kasy na naszego zlotego dzieciaka

new_star komentarzy: 6852 newsów: 928.10.2015, 00:15

Doktor
Skoro taki rozsądny jesteś :D Myślisz, ze Gomis się przełamie w sobotę? Chyba lubi nam strzelać gole, alr ostatnio coś u niego słabo z bramkami.