Kontrowersyjne spotkanie, Arsenal 2-1 Birmingham

Kontrowersyjne spotkanie, Arsenal 2-1 Birmingham 16.10.2010, 16:55, Rafal Mazur 1118 komentarzy

Po długiej przerwie związanej z eliminacyjnymi rozgrywkami do EURO 2012, zawodnicy najlepszej ligi świata powrócili na angielskie boiska, by kontynuować walkę o mistrzostwo kraju. Tym razem najciekawsze spotkanie z perspektywy kibica londyńskiego Arsenalu odbyło się na Emirates Stadium, gdzie gracze Kanonierów, a także Birmingham stoczyli bój o trzy punkty do ligowej tabeli, w którym lepsi okazali się piłkarze Arsenalu, którzy pokonali 2-1 przyjezdne Birmingham.

Tuż przed rozpoczęciem sobotniej potyczki, menedżer The Gunners - Arsene Wenger, dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojej ekipy. Mianowicie, w pierwszej jedenastce znaleźli się Emmanuel Eboue oraz Johan Djourou, którzy zastąpili kontuzjowanych Sagnę i Kościelnego. Po długiej rekonwalescencji do gry powrócił Theo Walcott, który razem z Nicklasem Bendtnerem zasiadł tym razem na ławce rezerwowych.

Kilka chwil po godzinie 16.00, Martin Atkinson rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody.

Pierwsze minuty dzisiejszego meczu przebiegły zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Przeważały składne akcje w środku pola, a już w 3. minucie gry Jack Wilshere w znakomity sposób przejął futbolówkę na 30 metrze. Anglik zagrał ją do Chamakha, który w sytuacji jeden na jeden trafił prosto w ręce golkipera przyjezdnych.

W 17. minucie Marouane Chamakh został ostro potraktowany przez stopera gości w okolicach linii 16 metra i sędzia nie wahał się odgwizdać rzutu wolnego. Do piłki podszedł Samir Nasri, który idealnie dograł na głowę Sebastiena Squillaciego. Ten dopełnił już tylko formalności, jednak nie mógł cieszyć się ze zdobytego gola, gdyż wcześniej arbiter uniósł chorągiewkę w górę.

Po okresie dużej przewagi ze strony londyńskiej drużyny, tempo meczu nieco się uspokoiło. Do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy przy stałych fragmentach gry mieli wiele okazji do wyjścia na prowadzenie.

W 32. minucie rażąca nieskuteczność zemściła się na Kanonierach. Po świetnej wrzutce z lewego skrzydła przez Faheya, do piłki wyskoczył Nikola Zigic, który genialnym uderzeniem głową nie dał najmniejszych szans Łukaszowi Fabiańskiemu. 0-1!

8 minut później londyńczycy doprowadzili do wyrównania. Po dużym zamieszaniu w polu karnym Birmingham, do piłki doskoczył Marouane Chamakh, który wcześniej został minimalnie trącony przez jednego ze stoperów gości. Jednak Marokańczyk padł na murawę niczym ciężki słup i sędzia zmylony aktorskim talentem Chamakha podyktował karnego. Do piłki podszedł Nasri i umieścił ją w lewym rogu bramki. 1-1!

Po zdobyciu wyrównującego gola, gra stała się niezwykle nerwowa. Kilku zawodników obu ekip zarobiło nawet żółte kartoniki, co jeszcze bardziej zaostrzyło przebieg spotkania. Mimo to, do końca pierwszej części gry nic ważnego nie miało już miejsca, więc Martin Atkinson zakończył grę.

Po upływie 15-minut przerwy zawodnicy obu ekip powrócili na boisko, by rozegrać decydującą o losach gry, drugą część spotkania.

Już w 47. minucie podopieczni Arsene Wengera wyszli na prowadzenie. Po świetnej akcji dwójkowej Songa i Wilshere'a, futbolówka trafiła pod nogi Chamakha. Marokańczyk w zabawny sposób zatańczył z piłką, minął Scotta Carsona i płaskim uderzeniem umieścił piłkę w siatce. 2-1

Po zdobyciu bramki Kanonierzy jeszcze bardziej przyspieszyli. Jack Wilshere i Samir Nasri znakomicie rozgrywali piłkę w okolicach 20, 30 metra, jednak bez większego skutku, gdyż niesamowita nieskuteczność dawała się ciągle we znaki. Londyńczycy sprawiali również wrażenie, jakby chcieli wejść z futbolówką do bramki.

W 79. minucie Arsene Wenger zdecydował się dokonać długo oczekiwanej zmiany. Na boisku pojawił się Nicklas Bendtner, który zastąpił żegnanego brawami, Chamakha.

W 90. minucie w bardzo nieodpowiedni i infantylny sposób zachował się Jack Wilshere, który wyprostowaną nogą zaatakował stopy Nikola Zigica. Serb, opatrywany przez służby medyczne, długo dochodził do siebie przy linii bocznej, a Martin Atkinson, pokazując młodemu Anglikowi czerwony kartonik, odesłał go do szatni.

Po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czau gry, sędzia zakończył dzisiejszą potyczkę, w której lepsi okazali się podopieczni Arsene Wengera. Oczywiście, nie brakowało kontrowersji związanych między innymi z rzutem karnym, jednak mimo to, to Kanonierzy okazali się znacznie lepsi. Na wyróżnienie zasługuje Jack Wilshere, który przez całe spotkanie notorycznie ośmieszał zawodników przeciwnika, a także genialnie rozgrywał piłkę. Niestety, w końcówce spotkania niepotrzebny faul spowodował, że jego pomeczowa ocena była znacznie niższa. Z dobrej strony pokazali się także Abou Diaby, Łukasz Fabiański oraz Marouane Chamakh.

Birmingham City autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
bacary komentarzy: 2294 newsów: 1118.10.2010, 15:46

@FaneczkaCesca
Facepalm, wiesz, że na tej stronie kibicuje się drużynie, a nie zawodnikowi, jak kibicujesz tylko Fabsowi to poszukaj o Nim strony, tak dla przypomnienia.

Arsenal1994 komentarzy: 749718.10.2010, 15:34

Cesc ma z 50-60 % szans na gre z Szachtarem, ale już na City będzie spokojnie gotowy chyba, że (odpukać) coś na treningu przywlecze za sobą...
Walcott z ukraińcami z min. 20 minut pewnie zagra a na City możliwe że już będzie gotowy do gry od pierwszej minuty albo chociaż na jedną połowę.
v.Persie - wróci w w listopadzie, ale kiedy dokładnie? Z tym piłkarzem nic nigdy nie wiadomo, mam nadzieje chociaż że Holender będzie gotowy na mecz z MU w... grudniu...

concrete13 komentarzy: 869818.10.2010, 15:24

Cesc już wrócił :)

Joker_224 komentarzy: 522018.10.2010, 15:22

Wiecie może kiedy wracają RvP, TV i Cesc?

FaneczkaCesca komentarzy: 10218.10.2010, 14:44

mam nadzieje że Cesc szybko wróci ;);*
najważniejsze są 3 pkt ;)
Arsenal

concrete13 komentarzy: 869818.10.2010, 10:35

maks20--> zgadzam się z Tobą..ale przyznasz również że nam brutalne faule i wymuszone karne zdarzają się o wiele rzadziej niż innym.. nie toleruje tego co zrobił Jacek...ale po wywiadach widać , że żałuje i to nie jest tylko na pokaz by media uciszyć..nie podobało Mi się to co zrobił Szaman ..ale to też nie było tak typowe nurkowanie ..

maks20 komentarzy: 44518.10.2010, 10:25

Totalna euforia po sławetnym zwycięstwie.I hipokryzja, niestety.Dlaczego? jak nas faulują, łamią nogi to oburzenie sięga niebios,przeciwnicy to rzeźnicy, brutale itd.Jak my robimy to samo (Wilshere) to jest tylko, "ostre, dobre wejście w walce".Brawo.Jak Rooney nurkował i paru innych wymusza karne, to obraza niebios i wszystich świętych. Jak my symulujemy, to jest to tylko "przejaw walki i że zależy na wygranej".Czy naprawdę kibicowanie ma polegać na obłudzie, hipokryzji i dość obrzydliwych woltach przeinaczania faktów? Zwycięstwo każde cieszy, ale czy daję pełną satysfakcję fakt, że z bardzo słabą drużyną, grając u siebie, trzeba do zwycięstwa niecnych sztuczek? Czy kibice Kanonierów chcą być , jak to stado kiboli na polskich boiskach? A gdzie rewlwksja nad grą, która wcale nie była dobra,biorąc rangę przeciwnika pod uwagę? Przecież i ta strona i kibicowanie Arsenalu jest (ma być) inna-tu się LICZĄ zasady, fair play, uznanie dla dobrej gry, szacunek dla przeciwnika, uzananie własnych błędów i pomyłek.Czy ja się mylę? Czy naprawdę nikt nie podziela takiego podejścia do gry, sportu, do życia wreszcie?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.10.2010, 10:22

Maikelosik -> Spalony raczej był. Łokieć Squillaci'ego był najbliżej bramki :)

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 218.10.2010, 10:20

Moim zdaniem nie było spalonego przy bramce Squillaciego. - tak z innej beczki:)

kamil_malin komentarzy: 933218.10.2010, 09:25

Dobra już widzę kto wygrał. Sorki za 3 komentarz z rzędu ale tak to jest jak ktoś jest ślepy. ;)

kamil_malin komentarzy: 933218.10.2010, 09:23

btw.
Przypomniał mi się zakład chłopaków, kto w końcu otrzymał ten zaszczyt posiadania przez bodaj tydzień avka z Justinem? :P

kamil_malin komentarzy: 933218.10.2010, 09:22

Całego spotkania niestety nie widziałem, dopiero teraz obejrzałem dość obszerny skrót. Powiem tak, bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu.
Szczególnie zaimponował mi Wilshere, gdy się patrzy na jego grę ma się wrażenie że on ma 300 spotkań w Premiership i 25-26 lat. Bez żadnej przesady można powiedzieć geniusz.
Były piękne akcje, ale znowu zawodziła ta skuteczność. Rywale przeprowadzili jedną akcję i prowadzili. To nie pierwszy raz, tak łatwo dajemy się zaskoczyć. Nad defensywą musimy trochę popracować.
My by strzelić bramkę musieliśmy tych sytuacji wypracować sobie kilka. A to po pięknej dwójkowej akcji Chamakh-Wilshere na drodze piłki stanął obrońca, a to strzał by niecelny. Skuteczność to także obok obrony nasza pięta achillesowa. No i można także dodać te strzały o które bardzo często się prosi.
Fajne zawody zagrał także Chamkh. Pokazywał się był ciągle pod grą no i strzelił fantastyczną. bramkę. Zapomniałbym, znowu "wymusił" rzut karny. Może to nie był jakiś chamski dive, ale troszeczkę wątpliwości można mieć. :P
Głupi i niepotrzebny był ten faul Jacka na Zigiciu. Mógł mu zrobić krzywdę, Anglik pokazuje że nie boi się ostrej gry, ale tu przesadził.
To chyba wszystko, tak to jest jak ogląda się 90 minutowe spotkanie w skrócie który trwa ok 10 minut. :P

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 818.10.2010, 07:43

howareyou;- tylko że Boss szuka zawodników uniwersalnych i to może nam uratować tyłek,bo sezon jest długi i kontuzje nas nie omijają. Wielu u nas zawodników,którzy mogą grać na kilku pozycjach i spisują się bez zarzutów. A defensywnego pomocnika mamy jednego, który w dodatku od jakiegoś czasu lubi gwiazdorzyć niczym Ronaldinho pod polem karnym rywala,zamiast pilnować swojej pozycji.Everton też wyraża zainteresowanie tym zawodnikiem, więc musi coś sobą prezentować.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3018.10.2010, 00:40

@Gigi
Nie jestem rasistą, lubię Murzynów ;) Co innego z kitajcami :D :P

A tak btw to bardzo spodobała mi się reakcja Naszych kibiców na ES po faulu Jacka na Żigiciu ;D No super było słyszeć to "EDUARDO! EDUARDO!" :D

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4818.10.2010, 00:27

Rasiści są wszędzie. Najbardziej podobała mi się swego czasu reakcja Eto'o, który cały mecz (nie pamiętam z kim) słyszał rasistowskie okrzyki i po strzelonym golu zatańczył w małpim stylu przed "kibicami" rywali ;)

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4817.10.2010, 23:39

Również uważam transfer Llorente za niepotrzebny. Wiem, że strzela gole, ale jakoś nie jestem piewcą jego talentu.

@Charlie
"Też Afrykańczyk" - że niby wszyscy tacy sami?
Skończ już, rasisto, albo wyślij swoje CV na posadę komentatora C+! :P

Może i Rosłoń by był wniebowzięty, ale i tak by go pewnie ochrzcił Malijczkiem, czy Kenijczykiem..

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 717.10.2010, 23:35

@Charlie
Oby się nie utleniał. Przynajmniej nie tą samą farbą, co Song, bo mu też mózg wyżre.

A Llorente sysa, nie wiem, po co on nam potrzebny... Zgadzam się z Marexem, że jeśli już, to potrzeba nam szybkiego, silnego, dobrego technicznie napastnika, który potrafi przypierdzielić z dystansu, a nie kolejnego Bendtnera. (no offence, ale wiemy jak jest). Teraz to możemy tylko czekać, aż Prins of Persja nam wyzdrowieje.

@GunnersFan9
Często jest tak, że coś co jest od wszystkiego, tak na prawdę jest od niczego. Czy ja wiem, czy potrzeba nam kolejnych JETów?... Jeden zawodnik, który autentycznie jest specjalistą w grze na swojej pozycji i problem zażegnany - ja preferowałbym takie rozwiązanie sytuacji.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 817.10.2010, 23:02

CharlieTheUnicorn- też jestem za;) Obrońca,defensywny pomocnik i środkowy pomocnik w jednym to wróży naprawdę dobrze.Poza tym Song miałby kolegę do rywalizacji:)

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 817.10.2010, 23:00

o Llorente nie mamy co marzyć, ponieważ ustawiła się po niego kolejka chętnych z Realem i Barceloną na czele.Poza tym trzeba wyłożyć za niego ponad 30 mln euro.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3017.10.2010, 22:59

No to ja jestem za :D Arsene by Go wyszlifował na świetnego gracza :D

A tak jeszcze odnośnie Llorente to przynajmniej nie było by problemów z DNA Barcelony, w końcu On jest Baskiem, a Oni się nienawidzą z Katalończykami :D

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 817.10.2010, 22:54

CharlieTheUnicorn; - oczywiście,że mam:) Proszę bardzo:)

nrk.no/nyheter/distrikt/troms_og_finnmark/1.7336116

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3017.10.2010, 22:54

@Marex
Dzięki! Ciekawy profil tego gracza, ciekaw jestem czy by się u Nas sprawdził...

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.10.2010, 22:52

Ale z was zazdrośnicy ^^ Nie wstydźcie się i wstawcie sobie Justina w avki :)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3017.10.2010, 22:51

Aha i jeszcze fajny, dorosły komentarz od Jacusia ;)

Is reflecting on yesterdays game. Enjoyable till the end. But will live and learn and is sorry to zigic! Mistimed! Roll on tuesday! :)

Sorki za dupla :D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3017.10.2010, 22:50

To fajno :D A masz jakąś fotkę, bo dobrze by było, żeby był postury powiedzmy Sol'a ;P

Poza tym nie wie ktoś przypadkiem ile lat ma Llorente?

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 817.10.2010, 22:48

Serigne Kara- senegalski zawodnik,który może grać na pozycji obrońcy,defensywnego pomocnika,bądź środkowego pomocnika.Obecnie reprezentuje barwy norweskiego Tromso IL.Dyrektor tego klubu, Morten Kraemer,potwierdził zainteresowanie Arsenalu.Klub z Norwegii jest w trudnej sytuacji finansowej,także są zainteresowani sprzedażą zawodnika,którym interesuje się także Everton.

Dane zawodnika:
Imię i nazwisko: Serigne Modou Kara Mbodj.
Data urodzenia: 11 Listopada 1989 r.
Wzrost: 192 cm.

W styczniu mamy złożyć ofertę za tego zawodnika w wysokości 3 milionów funtów,aby Song nie czuł się za pewny siebie:D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3017.10.2010, 22:47

@patryk878
Chciałeś napisać bawiła :D

Arsene nigdy nie przeprowadza zmian wcześniej niż w 70 minucie, chyba, że zmusi Go do tego sytuacja (głównie urazy) ;P

Moim zdaniem będzie coś takiego

Fabian
Emmy-DJ Ourou-Kosa-Kieran
Deni
Jacek-Rosa (c)
Lansbury-Benio-Carlito

Dlaczemu tak? Wydaje mi się, że Arsene będzie chciał utrzymać formę Fabiana (a nóż zanotuje jakieś fenomenalne interwencje w tym meczu) co może przełożyć się bardzo korzystnie na Jego formę na $hity.

Obrona to wszyscy chyba wiedzą czemu. Dj Ourou za Seba, bo On się nie popisał w ostatnich dwóch meczach. Song musi odpocząć, więc Deni, a jeśli chodzi o ofensywę to ja bym pozwolił w końcu grać Rosiczkiemu i Heńka bym wpuścił, żeby polatał na tym prawym skrzydle. W końcu i Theo i Samir potrzebują odpoczynku przed Towarzysz... Obywatelami, więc wydaje mi się to najrozsądniejsze wyjście.

A zmiany to do wyboru, ale ja bym dał tak:
Chamakh - Benek
Jacek - Fabszilla
Vela - JET

;P

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1517.10.2010, 22:46

patryk---> Podobno Justin Bieber gra w ataku z nr 10 !

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9817.10.2010, 22:36

Też bym sobie rozpisał ale poczekam na oficjalne informacje kto dokładnie wraca lub czy ktoś wypada (tfu!). Tak więc nie będę się na razie bawił ^^

Więc zmiany:
60’ Chamakh -- Bendtner
70’ Walcott --Arszawin
75’ Rosicky -- Fabregas

Theo44 komentarzy: 427917.10.2010, 22:17

*Co do Clichego, ze nie zagra we wtorek to jestem nawet pewien, ze nie zagra.

czasami warto przeczytac co sie pisze zanim pojdzie dalej;)..sorry

Theo44 komentarzy: 427917.10.2010, 22:15

Andrey, Alex i Diaby musza odpoczac. Co do Clichego, ze nie zagra we wtorek to jestem nawet pewien, ze nie zagra. Nasri tez troche za czesto gra. Chcialbym zobaczyc Theo na ostatnie pol godz. i Fabsa z Benkiem na ostatnie 10 min.
Wystawienie kogokolwiek z wyzej wym. uwazalbym za spora nieodpowiedzialnosc Wengera. Gramy u siebie, wyjscie z grupy niemal pewne, a b. ciezki mecz za tydzien.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1117.10.2010, 22:15

------------------------ Szczesny --------------------
Eboue -------- Djourou ------ Koscielny ---- Gibbs
----------------------- Denilson ---------------------
--------- Wilshere -------------------- Diaby -------
Walcott ---------------- Benio ------------- Rosicky

Skład taki akurat na Szachtar wiem, że to się raczej nie spełni, ale liczę na taką jedenastkę :]

Szachtar 1-3 Arsenal
Eduardo ----- Bendtner
--------------- Walcott
--------------- Bendtner

i do grona odpoczywających wytypowanych przez Theo44 dołączył bym Samira.

A ja i tak bm chciał zobaczyć Wojtka, Fabian się nagra przed Tevezem i spółka, a Wojtek ma mało szans na pokazanie swojego talentu

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 117.10.2010, 22:11

Jeśli nie ma Veli to się zdziwię!On musi w końcu dostać szanse od pierwszych minut minut!Jednak prędzej Arshavin zabije się o własne nogi niż Wenger posadzi go na ławce.I możecie być pewni ze na City Rosjanin nie dojdzie do formy.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1517.10.2010, 22:10

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4817.10.2010, 22:09

Ja coś czuję, że Boss jednak wystawi najmocniejszy skład, ale co do Arshavina to bym się upierał, żeby odpoczął, Diaby w sumie też, bo z jego kostką może być różnie (teraz odpoczywał i proszę w jakiej formie wrócił.) Do pierwszego składu Jack, który nie zagra w najbliższych 3 meczach i tak, oraz Rosa, który na miejsce w składzie za tydzień nie ma co liczyć. Fabs, nawet jeżeli jest już w dobrej dyspozycji fizycznej, też nie powinien imo jeszcze grać 90 minut. W sumie przychyliłbym się do składu, który podał Theo44, pytanie tylko, czy w pierwszym składzie DJ, czy Kos, ale w sumie Johan gra z każdym meczem pewniej, a trzeba pamiętać, że jego ew. błędy spowodowane są ponad rocznym rozbratem z piłką, także jedyne, co jest mu teraz najbardziej potrzebne to gra.