Król powrócił i wciąż ma się dobrze! Arsenal 1-0 Leeds.

Król powrócił i wciąż ma się dobrze! Arsenal 1-0 Leeds. 09.01.2012, 21:37, Sebastian Czarnecki 1784 komentarzy

Nikt nie wyobrażał sobie piękniejszego scenariusza, jak decydujące trafienie Króla Highbury w jego powrocie do Arsenalu. Thierry Henry zaliczył dzisiaj pierwszy występ w nowych-starych barwach i potrzebował jedynie dziesięciu minut, by pokazać kibicom to, czym zachwycał przez osiem lat reprezentowania trykotu z armatą na piesi - genialną bramkę, która przesądziła o końcowym wyniku i zagwarantowała Kanonierom awans do kolejnej rundy. Fantastyczny moment dla wszystkich zawodników Arsenalu, kibiców, no i oczywiście dla samego Thierry'ego. Końcowy wynik: 1-0 dla gospodarzy.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Coquelin, Koscielny, Squillaci, Miquel, Song, Arteta (c), Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Arshavin, Chamakh.

Leeds: Lonergan, Thompson, Lees, O'Dea, White, Townsend, Clayton, Vayrynen, Pugh, Nunez, Becchio

Już w czwartej minucie Kanonierzy stworzyli sobie dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. Marouane Chamakh dobrze dostrzegł lepiej ustawionego Andrieja Arszawina i natychmiastowo oddał mu piłkę. Rosjanin oddał soczysty strzał z okolicy szesnastego metra, ale zabrakło mu kilku centymetrów.

Pomimo tej jednej sytuacji, sam mecz od pierwszych minut był bardzo spokojny. Od samego początku inicjatywę przejęli gospodarze i powoli wyprowadzali piłkę, stopniowo stwarzając coraz większe zagrożenie. Nasilające się ataki Kanonierów nie przyniosły jednak żadnego pożytku.

W 15. minucie zawodnicy Arsenalu byli bliscy zdobycia bramki ze stałego fragmentu gry, kiedy to z rzutu wolnego centrował Mikel Arteta, Najwyżej ze wszystkich wyskoczył Sebastien Squillaci, który oddał mocno strzał głową obok bramki Leeds.

Ataki Arsenalu wciąż trwały. W 21. minucie bliski umieszczenia piłki w bramce był Ramsey, którego strzał - wypracowany świetną solową akcją Arszawina - odbił się od jednego z obrońców i wyszedł na rzut rożny. Minutę później szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Arteta. Hiszpan przyzwyczaił nas już do mocnych i odważnych prób zaskoczenia bramkarza rywali z dystansu i zdecydował się na ten sam ruch. Tym razem zabrakło odrobiny precyzji.

Defensywa Arsenalu kolejny raz doznała poważnego osłabienia. Tym razem kontuzji nabawił się Francis Coquelin, który nie był w stanie dokończyć spotkania, więc opuścił murawę Emirates Stadium. Jego miejsce zajął młody Nico Yennaris.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic, co mogłoby przykuć naszą czujną uwagę. Po mocnym początku Kanonierzy mocno spuścili z tonu i nie stwarzali już takiego zagrożenia, jak w pierwszych dwudziestu minutach meczu. Trzeba jednak przyznać, że drużyna gości nie miała za wiele do powiedzenia i nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki.

Druga odsłona meczu zaczęła się od mocnego ataku ze strony The Gunners. Już w 46. minucie odważnie huknął Chamberlain, lecz nie zdołał umieścić piłki w bramce rywala.

W 51. minucie solowym rajdem popisał się Ignasi Miquel, co mogło wydawać się odrobinę dziwne. Hiszpan mógł dogrywać do lepiej ustawionego Ramseya, jednak zdecydował się na nieco ryzykowniejszy wariant, czyli przerzucenie futbolówki na drugie skrzydło, gdzie czekał Arszawin. O dziwo, zagranie te było bardzo precyzyjne, czego nie można już powiedzieć o strzale Rosjanina.

Cztery minuty później świetnym refleksem popisał się Lorengan, który w świetnym stylu zatrzymał precyzyjne uderzenie Artety po długim słupku.

POWRÓT KRÓLA STAŁ SIĘ FAKTEM! W 68. minucie za Marouane'a Chamakha na boisku pojawił się wielki, niepowtarzalny, niesamowity i legendarny Thierry Henry, który doczekał się pomnika przed Emirates Stadium. Nikt nie brał pod uwagę innej możliwości, jak powitanie króla Highbury owacjami na stojąco. Innym zawodnikiem, który wszedł na boisko był Theo Walcott, który zastąpił Oxlade-Chamberlaina.

Król powrócił i ma się dobrze! Podczas gdy nie wszyscy brali wypożyczenie Henry'ego za poważne wzmocnienie, ten odwdzięczył się trafieniem w swoim pierwszym występie po powrocie do Arsenalu. Na bramkę potrzebował jedynie dziesięciu minut, a uczynił to dzięki dobremu podaniu od Songa. Świetne trafienie wielkiego piłkarza. Czapki z głów, Thierry!

W 83. minucie szansę na podwyższenie wyniku zmarnował bardzo aktywny dziś Arszawin. Niestety piłka nie leżała mu dzisiaj dobrze na nodze, przez co kolejny raz zmarnował dobrą okazję.

W 89. minucie Kanonierzy mogli mocno się zdziwić, kiedy do strzału doszedł Mikael Forssell. Gdyby Finowi udało się skierować futbolówkę do bramki Szczęsnego, prawdopodobnie czekałby nas powtórkowy mecz. Polski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i w świetnym stylu sparował mknącą w jego kierunku piłkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a The Gunners mogą już śmiało przygotowywać się do kolejnego spotkania. Wielki moment dla Arsenalu - Król powrócił na Emirates Stadium i od razu zagwarantował swojej ukochanej drużynie miejsce w kolejnej rundzie Pucharu Anglii. Wielki powrót wspaniałego piłkarza i cudownego człowieka. Jeszcze raz: Czapki z głów, Thierry!

FA CupLeeds UnitedThierry Henry autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Maximilliano komentarzy: 82311.01.2012, 00:05

A.teraz was zszokuje!!! Mam zamiar wysłać swoje CV do La Masii!!! Wiem że to troche nie po kanoniersku ale u nich mozna sie wiele nauczyc. Np. Jak dobrze symulować XD

Maximilliano komentarzy: 82311.01.2012, 00:00

Ja też jestem za a Arshavina odesłać na Syberie ;-) Ale dopiero po PNA odesłać go. Ja zawsze lubiałem takich zawodników jak Walcott ,Ramires ,Kaloi itp. Wielkim plusem jest bardzo niska cena przez końcówke kontraktu. Jestem za!

mskafc komentarzy: 579610.01.2012, 23:59

rege

No dziwne.. 1:0 to nie w stylu Realu, do tego malo akcji.. ale nic, na drugim monitorze ogladalem Star Wars, wiec nie zaluje ^^

RelicT komentarzy: 407 newsów: 110.01.2012, 23:56

@ Maximilliano

ok ok ale gdzie masz napisane, że jutro ma być potwierdzony transfer ?

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148910.01.2012, 23:55

*opłaca się

W sumie może to nawet dobry pomysł ten transfer Kalou do nas. Za 3mln. funtów, opłacała się.

Pewnie o to chodzi:
dailymail.co.uk/sport/football/article-2084165/Salomon-Kalou-open-talks-Arsenal.html

ArseneAl komentarzy: 2341710.01.2012, 23:48

Znając życie to będzie link z przed 2 dni nic nie potwierdzający. I bedzie w nim napisane, że Kalou jeszcze nie wyleciał na zgrupowanie tylko został w Londynie..
Bo jakby było inaczej to już byłby tutaj news o tym.

@Maximilliano
Skąd wiesz? Masz jakieś info? Podaj linka.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148910.01.2012, 23:42

Maximilliano
A skąd ten news się wziął?

Maximilliano komentarzy: 82310.01.2012, 23:39

Dziś Kalou był na Emirates podpisać umowę jutro transfer ma być oficjalnie potwierdzony.

Maximilliano komentarzy: 82310.01.2012, 23:36

Za rok jak wyjdzie fifa 13 to sb kupie kabel do pada pod kompa i oryginlną gre na pc. Opisze mi ktoś jak to wygląda dużo osób gra? Często turnieje?

mskafc komentarzy: 579610.01.2012, 23:33

rage

piewrszy raz ogladam caly mecz realu i taki piach.. ponosze wszelkie konsekwencje !

ArseneAl komentarzy: 2341710.01.2012, 23:32

A który klub ci wypożyczy do innej drużyny swojego podst. zawodnika? Bo chyba nie myślisz, że kupimy Bainesa/Cissokho skoro kilka dni temu Wenger powiedział, że żadnego obrońcy na stałe nie kupi.

iwasaq komentarzy: 26610.01.2012, 23:31

w 12 piracką chyba się jeszcze nie da

rege komentarzy: 96010.01.2012, 23:30

ale piach dzisiaj...

Maximilliano komentarzy: 82310.01.2012, 23:29

Myśle że.sprowadzenie Bainesa/Cissokho i Kalou byłoby dla nas całkiem fajnym rozwiązaniem a w lecie jeszcze Lukas :-P

ArseneAl komentarzy: 2341710.01.2012, 23:28

Chociaż na tym filmiku aż tak jej żyły nie wyłażą..

karlo komentarzy: 906910.01.2012, 23:27

Ale szmata....Benzema 1-0

RvPersie komentarzy: 1145810.01.2012, 23:26

ArseneAl - to jest z jednej gali jedno z takich zdjęć jest nawet na demotach.

@RvPersie
Wiem jak ona wygląda ale IMO to akurat zdjęcie to fake. Z resztą kto normalny założyłby taką sukienkę wiedząc jakie ma łapy xd

MarcinKanonier komentarzy: 133110.01.2012, 23:17

Thierry na glownej na demotach - ciekawe czy te wszystkie "mocne" to z k.com :)

RvPersie komentarzy: 1145810.01.2012, 23:17

ArseneAl - zobacz sobie inne jej zdjęcia to nie fail

Maximilliano komentarzy: 82310.01.2012, 23:17

Da się grać w fife 12 multiplayer na nieoryginalnej?
Bo mam oryginalną na xboxa ale tam niemam neta a chciałbym spróbować swoich szans z innymi graczami.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148910.01.2012, 23:15

ArseneAl
No to może być fake.

ArseneAl komentarzy: 2341710.01.2012, 23:13

Przecież jej ramię jest ciemniejszego koloru niż reszta ciała. A na ręku to ona nie ma przypadkiem męskiego zegarka? :>

creatiVe4 komentarzy: 376410.01.2012, 22:55

Te 6 meczy + jakieś tam dwa mecze hokejowe i też weszły, czyli razem 8 zdarzeń.
Jeden Real oczwyiście najpewniejszy musiał wdupić, a jak wygra po 90minutach to nie wiem:P