Król powrócił i wciąż ma się dobrze! Arsenal 1-0 Leeds.

Król powrócił i wciąż ma się dobrze! Arsenal 1-0 Leeds. 09.01.2012, 21:37, Sebastian Czarnecki 1784 komentarzy

Nikt nie wyobrażał sobie piękniejszego scenariusza, jak decydujące trafienie Króla Highbury w jego powrocie do Arsenalu. Thierry Henry zaliczył dzisiaj pierwszy występ w nowych-starych barwach i potrzebował jedynie dziesięciu minut, by pokazać kibicom to, czym zachwycał przez osiem lat reprezentowania trykotu z armatą na piesi - genialną bramkę, która przesądziła o końcowym wyniku i zagwarantowała Kanonierom awans do kolejnej rundy. Fantastyczny moment dla wszystkich zawodników Arsenalu, kibiców, no i oczywiście dla samego Thierry'ego. Końcowy wynik: 1-0 dla gospodarzy.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Coquelin, Koscielny, Squillaci, Miquel, Song, Arteta (c), Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Arshavin, Chamakh.

Leeds: Lonergan, Thompson, Lees, O'Dea, White, Townsend, Clayton, Vayrynen, Pugh, Nunez, Becchio

Już w czwartej minucie Kanonierzy stworzyli sobie dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. Marouane Chamakh dobrze dostrzegł lepiej ustawionego Andrieja Arszawina i natychmiastowo oddał mu piłkę. Rosjanin oddał soczysty strzał z okolicy szesnastego metra, ale zabrakło mu kilku centymetrów.

Pomimo tej jednej sytuacji, sam mecz od pierwszych minut był bardzo spokojny. Od samego początku inicjatywę przejęli gospodarze i powoli wyprowadzali piłkę, stopniowo stwarzając coraz większe zagrożenie. Nasilające się ataki Kanonierów nie przyniosły jednak żadnego pożytku.

W 15. minucie zawodnicy Arsenalu byli bliscy zdobycia bramki ze stałego fragmentu gry, kiedy to z rzutu wolnego centrował Mikel Arteta, Najwyżej ze wszystkich wyskoczył Sebastien Squillaci, który oddał mocno strzał głową obok bramki Leeds.

Ataki Arsenalu wciąż trwały. W 21. minucie bliski umieszczenia piłki w bramce był Ramsey, którego strzał - wypracowany świetną solową akcją Arszawina - odbił się od jednego z obrońców i wyszedł na rzut rożny. Minutę później szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Arteta. Hiszpan przyzwyczaił nas już do mocnych i odważnych prób zaskoczenia bramkarza rywali z dystansu i zdecydował się na ten sam ruch. Tym razem zabrakło odrobiny precyzji.

Defensywa Arsenalu kolejny raz doznała poważnego osłabienia. Tym razem kontuzji nabawił się Francis Coquelin, który nie był w stanie dokończyć spotkania, więc opuścił murawę Emirates Stadium. Jego miejsce zajął młody Nico Yennaris.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic, co mogłoby przykuć naszą czujną uwagę. Po mocnym początku Kanonierzy mocno spuścili z tonu i nie stwarzali już takiego zagrożenia, jak w pierwszych dwudziestu minutach meczu. Trzeba jednak przyznać, że drużyna gości nie miała za wiele do powiedzenia i nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki.

Druga odsłona meczu zaczęła się od mocnego ataku ze strony The Gunners. Już w 46. minucie odważnie huknął Chamberlain, lecz nie zdołał umieścić piłki w bramce rywala.

W 51. minucie solowym rajdem popisał się Ignasi Miquel, co mogło wydawać się odrobinę dziwne. Hiszpan mógł dogrywać do lepiej ustawionego Ramseya, jednak zdecydował się na nieco ryzykowniejszy wariant, czyli przerzucenie futbolówki na drugie skrzydło, gdzie czekał Arszawin. O dziwo, zagranie te było bardzo precyzyjne, czego nie można już powiedzieć o strzale Rosjanina.

Cztery minuty później świetnym refleksem popisał się Lorengan, który w świetnym stylu zatrzymał precyzyjne uderzenie Artety po długim słupku.

POWRÓT KRÓLA STAŁ SIĘ FAKTEM! W 68. minucie za Marouane'a Chamakha na boisku pojawił się wielki, niepowtarzalny, niesamowity i legendarny Thierry Henry, który doczekał się pomnika przed Emirates Stadium. Nikt nie brał pod uwagę innej możliwości, jak powitanie króla Highbury owacjami na stojąco. Innym zawodnikiem, który wszedł na boisko był Theo Walcott, który zastąpił Oxlade-Chamberlaina.

Król powrócił i ma się dobrze! Podczas gdy nie wszyscy brali wypożyczenie Henry'ego za poważne wzmocnienie, ten odwdzięczył się trafieniem w swoim pierwszym występie po powrocie do Arsenalu. Na bramkę potrzebował jedynie dziesięciu minut, a uczynił to dzięki dobremu podaniu od Songa. Świetne trafienie wielkiego piłkarza. Czapki z głów, Thierry!

W 83. minucie szansę na podwyższenie wyniku zmarnował bardzo aktywny dziś Arszawin. Niestety piłka nie leżała mu dzisiaj dobrze na nodze, przez co kolejny raz zmarnował dobrą okazję.

W 89. minucie Kanonierzy mogli mocno się zdziwić, kiedy do strzału doszedł Mikael Forssell. Gdyby Finowi udało się skierować futbolówkę do bramki Szczęsnego, prawdopodobnie czekałby nas powtórkowy mecz. Polski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i w świetnym stylu sparował mknącą w jego kierunku piłkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a The Gunners mogą już śmiało przygotowywać się do kolejnego spotkania. Wielki moment dla Arsenalu - Król powrócił na Emirates Stadium i od razu zagwarantował swojej ukochanej drużynie miejsce w kolejnej rundzie Pucharu Anglii. Wielki powrót wspaniałego piłkarza i cudownego człowieka. Jeszcze raz: Czapki z głów, Thierry!

FA CupLeeds UnitedThierry Henry autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Colombo komentarzy: 52111.01.2012, 17:14

A tak nawiasem mówiąc to na tym zdjęciu niusowym Henry wygląda tak jakoś strasznie :D

creatiVe4 komentarzy: 376411.01.2012, 17:14

Witam. Może ktoś zagra w haxa 1 vs. 1?:)

@Pinguite
No to nie wiem albo kupiłem wtedy trefną koszulkę albo się skurczyła po pierwszym praniu :P

9Africa913 komentarzy: 21611.01.2012, 17:12

Colombo
Jak mozna dostac po 7 komentach bana za spam??
Naszym adminom sie chyba nudzilo. Jeszcze warna bym zrozumial, ale zawieszenie... No nieladnie...

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 411.01.2012, 17:11

ArseneAl -> 182 cm i jakies 81 kg.

Pinguite komentarzy: 1502011.01.2012, 17:10

ArseneAl > W takich wymiarach jak masz wystarczy spokojnie XL.

ArseneAl komentarzy: 2341711.01.2012, 17:10

@armata_PL
A ile masz wzrostu?

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 411.01.2012, 17:08

ArseneAl -> a to chyba że tak. Ja jakieś 2 lata temu kupiłem XL i wisiała na mnie strasznie, teraz też jest troszke za duża i ale już nie tak strasznie :P

HellSpawn komentarzy: 618511.01.2012, 17:07

Ej jakiś redaktor kiedyś wysyłał link do swojego blogu o Arsenalu. Ma ktoś może ten link?

ArseneAl komentarzy: 2341711.01.2012, 17:06

@armata_PL
Kiedyś (ze 3 lata temu) kupiłem XL'kę i była na styk. IMO trochę za krótka. Mam 188 cm i ważę 90 kg. A wolę bardziej luźne koszulki.

Colombo komentarzy: 52111.01.2012, 17:06

To możliwe że Newcastle teraz trochę straci punktów w tabeli :)

Pinguite komentarzy: 1502011.01.2012, 17:05

Arsenal23 > Tak.

Może faktycznie on jest wysoki i szeroki. Jak XL to mało dla niego, to ja już nie wiem...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 211.01.2012, 17:05

Ba pojechał na PNA ?

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 411.01.2012, 17:04

ArseneAl -> jeżeli chodzi Ci o koszulki te z allegro to uwierz że XL jest naprawde... duża. No chyba że jestes doprawdy wysoki i szeroki.

ArseneAl komentarzy: 2341711.01.2012, 17:02

Mam pytanie. Widział ktoś podróbkę koszulki Arsenalu z tego sezonu w rozmiarze XXL? Bo ja trafiam wszędzie tylko na max XL'ki, a że do niskich i szczupłuch osób nie należę to XL'ka może być ciut za mała.

Colombo komentarzy: 52111.01.2012, 17:02

Tak sobie.

Pinguite komentarzy: 1502011.01.2012, 17:01

to było rok temu? po cholerę jaką Cie to interesuje?

Colombo komentarzy: 52111.01.2012, 16:57

Zobaczcie za co został zawieszony koles o nicku Budziu ;o To wprost nie do uwierzenia.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 411.01.2012, 16:57

Mimo wieku nadal więdza na co go stać :)

ArseneAl komentarzy: 2341711.01.2012, 16:56

@Pinguite
Ulala to faktycznie się nie opłaca. Jakby kosztował z 6,5 to może sam bym się skusił. Ale widać, że cały czas cenią Thierry'ego ^^

Pinguite komentarzy: 1502011.01.2012, 16:52

Henry kosztuje dużo, bardzo dużo jak na niego, bo aż 7,5 mln.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 411.01.2012, 16:52

Ping -> jak widać tam chodzi i wyglądy estetyczne a nie o zdobywanie pkt. :P

Orandzo komentarzy: 338011.01.2012, 16:50

Wiem, że nie nabije, ale tak fajnie to z Henrym wygląda, że musiałem go kupić :P

ArseneAl komentarzy: 2341711.01.2012, 16:47

@Orandzo
No punktów to on ci nie nabije.. A ile kosztuje w FPL?

Pinguite komentarzy: 1502011.01.2012, 16:43

I po co Ci on w FPL? Nie nabije Ci tyle pktów ile chcesz, póki co będzie grzał ławę, bo mamy RvP, no ale... Twój wybór.

Orandzo komentarzy: 338011.01.2012, 16:36

Mam już Henry'ego w FPL :D

cesc69 komentarzy: 35811.01.2012, 16:31

Chce sobie kupić getry Arsenalu z zeszłego sezonu domowe tylko nie mogę znaleźć może ktoś pomóc?

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17211.01.2012, 16:29

haxball.com/?roomid=4b7a2da4815cc1b118484d2f283f10ea58c6a01a75d83aac37d9bd949c84f936&pass=1

haslo 123

mskafc komentarzy: 579611.01.2012, 16:27

kwejk.pl/obrazek/819160

BUM !

bayakus komentarzy: 128511.01.2012, 16:27

Squillaci jak się dobrał do głowy Henry'ego :)

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 211.01.2012, 16:27

Lol, ale mamy teraz fajny terminarz jeżeli chodzi o pokazywanie naszych meczy na C+. Chyba od 3 tygodni pokazali nasz każdy mecz na C+, a zanosi się, że ze Swensea też pokażą, no i z Utd to wiadomo.

EdekSilva9 komentarzy: 273111.01.2012, 16:23

zagra ktoś w haxa 2v2?
haxball.com/index.html
hasło: margaryna

Wojtas1886 komentarzy: 58511.01.2012, 16:21

@scKanonier94sc, jest jeszcze drugi mecz :P.

mitmichael komentarzy: 4924311.01.2012, 16:20

ManCity - Liverpool na sportklubie ciekawszy

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068711.01.2012, 16:18

ta, 20:45

maciekbe komentarzy: 1245811.01.2012, 16:17

Dzisiaj jest ten zaległy meczyk KFC-Everton, ta ?

scKanonier94sc komentarzy: 318911.01.2012, 16:13

ciekawy czy Crystal Palace pokona koogos z 2. LIverpool /MC w finale, oby ale jezeli licze na kogos to wole Liverpool niz MC

triumphst955 komentarzy: 107311.01.2012, 16:13

Witam wszystkich. JA z zapytaniem, czy wie ktoś moze, jak bedzie wyglądał nasz skład na potyczkę z Manu..? W sensie, czy beda jakies magiczne powroty..? Wilshere pewnie oczywiscie dopiero na ewentualny Milan... Stracilismy tez kolejnego "obrońce" i sie zaczynam martwic po prostu heh... JAkby ktoś cos wiedzial to odp mile widziana:)

mskafc komentarzy: 579611.01.2012, 16:10

uwazajcie z tym spamowaniem na lolhaxballa, bo ostatnio ktos dostal bana ;]

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17211.01.2012, 16:08

haslo 123

scKanonier94sc komentarzy: 318911.01.2012, 16:04

to niech idzie tam , po tych wystepach w pucharach ligi w tym i poprzednich latach jakos polubilem Leeds, zwlaszcza ze wyeliminowali ze 2 lata temu w 3. rundzie MU:)

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12611.01.2012, 16:02