Lacazette strzela, Arsenal wygrywa z Sydney FC 2:0

Lacazette strzela, Arsenal wygrywa z Sydney FC 2:0 13.07.2017, 16:50, Mateusz Kolebuk 1175 komentarzy

Za nami pierwszy przedsezonowy mecz, który zakończył się zwycięstwem Kanonierów nad drużyną Sydney FC 2:0. Pomijając klasę przeciwnika, Arsenal prezentował się na ANZ Stadium bardzo dobrze.

Arsenal rozpoczął mecz w składzie: Cech, Bielik, Mertesacker, Kolasinac, Nelson, Coquelin, Willock, Bramall, Özil, Walcott, Welbeck.

Pierwszą bramkę już w 4. minucie spotkania strzelił Per Mertesacker, prezentując się jak rasowy wyjadacz pola karnego. Niemiec uderzył lecącą w powietrzu piłkę czymś pomiędzy nożycami a przewrotką i wpakował ją do siatki. Nowe umiejętności strzeleckie Bardzo Fajnego Gracza na pewno przydadzą się w nowym sezonie.

W kolejnych minutach swoje szanse na zdobycie bramki mieli Welbeck i Walcott, ale obaj strzelali niecelnie. Australijscy gracze nie mieli zbyt wielu okazji aż do 34. minuty, kiedy prawie udało im się wyrównać. Sparowana przez Petra Cecha piłka trafiła pod nogi Brillante, który z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

Minutę później brakiem przeglądu pola popisał się Theo Walcott, który wolał wykończyć akcje sam, niż podać piłkę do idealnie ustawionego Coquelina, który sygnalizował swoją gotowość do strzału machając wszystkimi kończynami.

W drugiej połowie w bramce Arsenalu zamiast Petra Cecha pojawił się Emiliano Martinez.

W 54. minucie Danny Welbeck przechwycił piłkę, którą obrońca próbował skierować do własnego bramkarza, wystawił ją Walcottowi, a ten trafił w... plecy obrońcy. Arbiter podyktował rzut karny, bo w Australii najwyraźniej nie można odbijać piłki plecami. Do karnego podszedł Welbeck i strzelił tak, że bramkarz drużyny gości zdołał obronić jego strzał.

Kilka minut później idealną piłkę od Mesuta otrzymał Walcott, ale i tym razem anemiczny strzał nie przyniósł bramki, co najwyżej wywołał uśmiech u bramkarza, który nie musiał się wiele wysilać, by złapać piłkę.

W 68. minucie Arsene Wenger dokonał drobnej korekty w składzie i na boisku pojawili się: Xhaka, Elneny, Nketiah, Lacazette, Chamberlain, Monreal, Maitland-Niles, Giroud, Malen i Iwobi.

W 83. minucie podanie z prawej strony od Iwobiego wykorzystał nowy nabytek Arsenalu - Alexandre Lacazette, pokonując bramkarza gospodarzy i tym samym zdobywając bramkę w przedsezonowym debiucie.

Skrót spotkania:

Raport pomeczowy autor: Mateusz Kolebuk źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360415.07.2017, 17:47

Od Sky
?? DONE DEAL ??

Chelsea sign Tiemoue Bakayoko from Monaco.

:CC

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 14:32

Kolasinac na wachadle to może być dla przeciwnika straszny huragan.Bośniak już światu pokazał, że z Ozilem grać potrafi, a w kolejce do grania z klepki jeszcze jest Alexis i Lacazette.W ofensywie się sprawdził to teraz przyjdzie czas na test gry w defie.

Sead jeszcze nic wielkiego nie pokazał, a jego zakontraktowanie cieszy mnie na ten moment bardziej niż transfer Lacazette'a.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.07.2017, 14:31

Wenger on Giroud: "I have huge respect for the man he is and how much he loves our club."

Szebson komentarzy: 351015.07.2017, 14:28

Co ten Alonso to ja nie mam pytan.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.07.2017, 14:28

Wenger on whether he expects Oxlade-Chamberlain to stay: "Yes. 100 per cent."

Wenger on if Sanchez has agreed a new deal at Arsenal: "No, that's not the case."

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.07.2017, 14:26

Wenger: "Lacazette will play most of the time at centre forward. He can play in any system."

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 215.07.2017, 14:16

Akurat dziś Walcott zagrał lepiej niż poprzednio.

sebastix11 komentarzy: 599215.07.2017, 14:09

podobno BVB ma dawać 35mln funtów za Giroud

Cesku komentarzy: 106115.07.2017, 14:09

@hot995: Bardzo trafna ocena Nilesa, wygląda zdecydowanie najsłabiej z młodych.

Ranczomen komentarzy: 1230515.07.2017, 14:05

@imprecis: Przy tak prestiżowym meczu myślę, że Walcott dostanie 90 minut.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 215.07.2017, 14:04

@hot995: Trudno się nie zgodzić, leci plusik :D

AFC1208 komentarzy: 137015.07.2017, 14:04

Auba podobno blisko Chelsea. Oby nie kosztem Giroud. Nie dosc, ze Chelsea sie konkretnie wzmocni to jescze my poważnie osłabimy.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 515.07.2017, 14:03

Pobawiliśmy się - świetnie, a teraz czas na poważne granie. Liczę, że z Bayernem zobaczę już zawodników na swoich pozycjach, bo ustawianie Lacazette'a i Kolasinaca odpowiednio na skrzydle i środku obrony jest zwyczajnym marnowaniem ich potencjału. Francuz dał sygnał, że jest w stanie zdziałać coś nawet na flance, ale ta pozycja jednak wyraźnie go ogranicza. Bośniak z kolei pokazał, że techniczna gra wcale nie jest mu obca i jest w tym aspekcie zdecydowanie lepszy niż większość z Was myślała. Przy nazwiskach: Nelson, Willock, Bielik i Nketiah można postawić plus. Zasłużyli na minuty w starciu z Bawarczykami. Jedyna rzecz, która mogła się dzisiaj nie podobać (poza standardowo słabą grą Nilesa), to gwiazdorzenie Girouda. Brawa dla Mesuta za końcówkę. Ostatnie minuty to One Man Show w jego wykonaniu.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 215.07.2017, 13:59

Ozil, Coq i Kolasinka wymiatacze :D
Lacazette też fajnie grał, ale musi byę na napadzie. Inaczej wszystko będzie grał do Girouda. Moim zdaniem nie mogą razem grać..

Ranczomen komentarzy: 1230515.07.2017, 13:57

Monreal dzisiaj MOTM według mnie.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 215.07.2017, 13:57

Nketiah i Willock dzis fajnie, oczywiście razem z Belikiem :D

Dominik11 komentarzy: 2013115.07.2017, 13:56

Nawet fajne te stroje tylko ten kołnierzyk bez niego dużo lepiej.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.07.2017, 13:56

nketiah - rośnie jakiś mały dzik. Oby tylko Wenger w odpowiednim momencie dawał mu szansę, bo inaczej zaraz zgłosi się po niego jakieś PSG albo City albo Werder go kupi za pieniądze Bayernu. :D Cokolwiek.

Bielik już powoli też powinien dostawać szansę. Dobrze, że mamy taką dwójkę licząc jeszcze Holdinga na obronie.

Walcot słaby jak wafelek, Welbeck to samo, nie wiem, którego bym chciał u nas zostawić, prędzej bym się pozbył obu i kupił jakiegoś kota na skrzydło za nich.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 13:55

I zapomniałem o Nketiah.Przyjemnie się patrzy na jego poruszanie się po boisku

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 13:54

Ozil drugi mecz z rzędu wygląda na tle reszty jak ktoś z innej planety.Czekam na jego współpracę z Lacazettem.
Bielik bardzo ładnie po zmianie się prezentował do spółki z Kolasinacem.Będą z niego ludzie na wachadle jak już Mesut widzi, że idzie z nim na małej przestrzeni pograć

GKS_AFC komentarzy: 871715.07.2017, 13:54

Mecz bez historii, ale to tylko sparing , więc nie grają na 100 % :)

mitmichael komentarzy: 4924315.07.2017, 13:52

Bielika pelno jak jest staly fragment gry :)

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154215.07.2017, 13:52

Dobry meczyk.

SoulStorm komentarzy: 743015.07.2017, 13:51

Coq,Kolasinac i Ozil dobrze między sobą wymieniają podania.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 13:51

Nketiah - Walcott 2:2

Ranczomen komentarzy: 1230515.07.2017, 13:51

Walcott chyba potrzebuje 100 strzałów na 1 gola.

ziomek1245 komentarzy: 106715.07.2017, 13:50

Kolasinac lepiej sobie radzi w polu karnym niż Walcott.

ruciakk komentarzy: 28215.07.2017, 13:50

Ten Nketiah też dobry.

Sathiss komentarzy: 195115.07.2017, 13:50

@mistiqueAFC: Tak

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 13:50

Przy strzale Theo to z kim Ozil tam ich obronę rozklepali?Kolasinacem?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 615.07.2017, 13:49

Już trzeci pręt w tym meczu. Nasi coś dzisiaj nie mają szczęścia.

SoulStorm komentarzy: 743015.07.2017, 13:49

Siła uderzenia : 0

schnor25 komentarzy: 1854615.07.2017, 13:49

@mistiqueAFC: Nie oglądałem pierwszej odsłony, no, ale już mogliśmy prowadzić 5:1

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.07.2017, 13:48

@Redzik: Bielika nie liczę, bo już sobie dobrze razi na wypożyczeniach w stosunkowo dobrej lidze.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 13:48

Po zmianach ofensywa siadła, a Ozil wyglada jakby za karę musiał z tą ekipą grać :D

mitmichael komentarzy: 4924315.07.2017, 13:46

Per glodny gry i goli :)

kamilo_oo komentarzy: 2356715.07.2017, 13:46

a myślałem, że numer 31 :D

kaman17 komentarzy: 497815.07.2017, 13:46

Kolasinac jest bardzo dobry. Będzie z niego dużo pożytku.

Ranczomen komentarzy: 1230515.07.2017, 13:44

Rozumiem, że ten Walcott podszedł tam do tego wolnego, żeby tylko rozśmieszyć rywali.