Lacazette strzela, Arsenal wygrywa z Sydney FC 2:0

Lacazette strzela, Arsenal wygrywa z Sydney FC 2:0 13.07.2017, 16:50, Mateusz Kolebuk 1175 komentarzy

Za nami pierwszy przedsezonowy mecz, który zakończył się zwycięstwem Kanonierów nad drużyną Sydney FC 2:0. Pomijając klasę przeciwnika, Arsenal prezentował się na ANZ Stadium bardzo dobrze.

Arsenal rozpoczął mecz w składzie: Cech, Bielik, Mertesacker, Kolasinac, Nelson, Coquelin, Willock, Bramall, Özil, Walcott, Welbeck.

Pierwszą bramkę już w 4. minucie spotkania strzelił Per Mertesacker, prezentując się jak rasowy wyjadacz pola karnego. Niemiec uderzył lecącą w powietrzu piłkę czymś pomiędzy nożycami a przewrotką i wpakował ją do siatki. Nowe umiejętności strzeleckie Bardzo Fajnego Gracza na pewno przydadzą się w nowym sezonie.

W kolejnych minutach swoje szanse na zdobycie bramki mieli Welbeck i Walcott, ale obaj strzelali niecelnie. Australijscy gracze nie mieli zbyt wielu okazji aż do 34. minuty, kiedy prawie udało im się wyrównać. Sparowana przez Petra Cecha piłka trafiła pod nogi Brillante, który z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

Minutę później brakiem przeglądu pola popisał się Theo Walcott, który wolał wykończyć akcje sam, niż podać piłkę do idealnie ustawionego Coquelina, który sygnalizował swoją gotowość do strzału machając wszystkimi kończynami.

W drugiej połowie w bramce Arsenalu zamiast Petra Cecha pojawił się Emiliano Martinez.

W 54. minucie Danny Welbeck przechwycił piłkę, którą obrońca próbował skierować do własnego bramkarza, wystawił ją Walcottowi, a ten trafił w... plecy obrońcy. Arbiter podyktował rzut karny, bo w Australii najwyraźniej nie można odbijać piłki plecami. Do karnego podszedł Welbeck i strzelił tak, że bramkarz drużyny gości zdołał obronić jego strzał.

Kilka minut później idealną piłkę od Mesuta otrzymał Walcott, ale i tym razem anemiczny strzał nie przyniósł bramki, co najwyżej wywołał uśmiech u bramkarza, który nie musiał się wiele wysilać, by złapać piłkę.

W 68. minucie Arsene Wenger dokonał drobnej korekty w składzie i na boisku pojawili się: Xhaka, Elneny, Nketiah, Lacazette, Chamberlain, Monreal, Maitland-Niles, Giroud, Malen i Iwobi.

W 83. minucie podanie z prawej strony od Iwobiego wykorzystał nowy nabytek Arsenalu - Alexandre Lacazette, pokonując bramkarza gospodarzy i tym samym zdobywając bramkę w przedsezonowym debiucie.

Skrót spotkania:

Raport pomeczowy autor: Mateusz Kolebuk źrodło: własne
Eustachy komentarzy: 77415.07.2017, 13:24

Równie dobrze Ramsey stał tyłem, miał kręcić kółeczka w polu karnym? Dobra decyzja, co oni grają w drugiej połowie...

patryksz komentarzy: 364815.07.2017, 13:24

@SoulStorm: Ramsey nie powinien zagrywac, Martinez nie powinen lapac. Stalo sie. Przeciez to tylko sparing

mitmichael komentarzy: 4924315.07.2017, 13:24

@schnor25: Ten sam, od 2017 roku jest zawodnikiem Western Sydney Wanderers

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.07.2017, 13:23

Zaraz dojdzie do małej korekty w składzie.

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154215.07.2017, 13:23

Będą zmiany zaraz.

schnor25 komentarzy: 1854615.07.2017, 13:23

@mitmichael: To na pewno ten sam gostek? On nie gra w innym klubie?

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068715.07.2017, 13:23

Śmieszna sytuacja z tym pośrednim :D

schnor25 komentarzy: 1854615.07.2017, 13:22

Już myślałem, że wchodzi ten Thwaite znany z występów w Wiśle.

haczker komentarzy: 135915.07.2017, 13:22

Ciekawe czy David "znowu umieram" Ospina zostaje, czy Wenger jednak przekonał go do pozostania, bo woli sprzedać Szczęsnego?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.07.2017, 13:22

Maitland Niles dziś mnie nie przekonuje.

mitmichael komentarzy: 4924315.07.2017, 13:22

O wszedl Michael Thwaite byly pilkarz Wisly Krakow :D

Ranczomen komentarzy: 1233315.07.2017, 13:21

Menedżer tamtej drużyny w tym momencie.

Gunner915 komentarzy: 282115.07.2017, 13:21

przeciez to komedia byla na poziomie biznes ligi rozgrywanej na orliku co w tym dziwnego ze narzekamy??

SoulStorm komentarzy: 744315.07.2017, 13:20

Równie dobrze Ramsey mógł wybić czyż nie ?

patryksz komentarzy: 364815.07.2017, 13:20

@paw3u: Nooo. Fabianski tez Manonne.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 13:20

Hero wchodzi :D

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 215.07.2017, 13:20

@Sathiss: Poczekaj aż wejdą Walcott z Welbeckiem.

Ranczomen komentarzy: 1233315.07.2017, 13:20

Lepiej zacznijmy się modlić, żeby Cech bronił na jakimś poziomie i przetrwał sezon bez kontuzji, bo będzie porażka.

Eustachy komentarzy: 77415.07.2017, 13:19

Gdzie tu wina Ramseya, odegrał mu i liczył że bezpiecznie wyekspediuje piłkę na połowę rywala.

Sathiss komentarzy: 195115.07.2017, 13:19

O, hejterzy wyszli z ukrycia :D W końcu jest na co ponarzekać

lays komentarzy: 3987115.07.2017, 13:19

Gdzie wina Ramseya? Martinez zachował się jak amator, bo takim jest, a Wenger chce go na drugiego bramkarza, dramat.

haczker komentarzy: 135915.07.2017, 13:19

*sprzedać

Martinez po meczu powie, że to przez te stroje mu się pokiełbasiło xd

Najlepiej... sprzedaż Szczęsnego i grać Martinezem, który nie pamięta zasad piłki nożnej.

paw3u komentarzy: 563015.07.2017, 13:18

Aż mi się przypomniało jak chyba Fabiański w podobny sposób odwalił chyba w meczu z Newcastle?

Gunner915 komentarzy: 282115.07.2017, 13:18

Ospina pewnie odejdzie i zostaniemy z nim jako 2bramkkarzem

Eustachy komentarzy: 77415.07.2017, 13:18

Bramka na konto Martineza, jaki podstawowy błąd. I to ma być nasz drugi bramkarz?!

Ranczomen komentarzy: 1233315.07.2017, 13:18

Panie i Panowie, przedstawiam wam naszego 2 bramkarza na sezon 17/18.

Martinez tez bardzo inteligetnie zamiast wybic lapie w rece...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.07.2017, 13:18

Ale co Ramsey zawalił? Podał do Martineza. Wystarczało to wybić, a nie łapać.

CzerwonaRoza komentarzy: 54615.07.2017, 13:18

To nie powinno się przytrafić...Martinez zrobił błąd duży...

haczker komentarzy: 135915.07.2017, 13:18

Piłkarze najwyższej klasy rozgrywek w Anglii xD

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 615.07.2017, 13:17

Tyle lat oglądania piłki nożnej, a pierwszy raz widzę rzut pośredni w meczu.na żywo.

lays komentarzy: 3987115.07.2017, 13:17

Swansea City say they will "not be bullied" into selling midfielder Gylfi Sigurdsson below ?50m.