Lacazette strzela, Arsenal wygrywa z Sydney FC 2:0

Lacazette strzela, Arsenal wygrywa z Sydney FC 2:0 13.07.2017, 16:50, Mateusz Kolebuk 1175 komentarzy

Za nami pierwszy przedsezonowy mecz, który zakończył się zwycięstwem Kanonierów nad drużyną Sydney FC 2:0. Pomijając klasę przeciwnika, Arsenal prezentował się na ANZ Stadium bardzo dobrze.

Arsenal rozpoczął mecz w składzie: Cech, Bielik, Mertesacker, Kolasinac, Nelson, Coquelin, Willock, Bramall, Özil, Walcott, Welbeck.

Pierwszą bramkę już w 4. minucie spotkania strzelił Per Mertesacker, prezentując się jak rasowy wyjadacz pola karnego. Niemiec uderzył lecącą w powietrzu piłkę czymś pomiędzy nożycami a przewrotką i wpakował ją do siatki. Nowe umiejętności strzeleckie Bardzo Fajnego Gracza na pewno przydadzą się w nowym sezonie.

W kolejnych minutach swoje szanse na zdobycie bramki mieli Welbeck i Walcott, ale obaj strzelali niecelnie. Australijscy gracze nie mieli zbyt wielu okazji aż do 34. minuty, kiedy prawie udało im się wyrównać. Sparowana przez Petra Cecha piłka trafiła pod nogi Brillante, który z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

Minutę później brakiem przeglądu pola popisał się Theo Walcott, który wolał wykończyć akcje sam, niż podać piłkę do idealnie ustawionego Coquelina, który sygnalizował swoją gotowość do strzału machając wszystkimi kończynami.

W drugiej połowie w bramce Arsenalu zamiast Petra Cecha pojawił się Emiliano Martinez.

W 54. minucie Danny Welbeck przechwycił piłkę, którą obrońca próbował skierować do własnego bramkarza, wystawił ją Walcottowi, a ten trafił w... plecy obrońcy. Arbiter podyktował rzut karny, bo w Australii najwyraźniej nie można odbijać piłki plecami. Do karnego podszedł Welbeck i strzelił tak, że bramkarz drużyny gości zdołał obronić jego strzał.

Kilka minut później idealną piłkę od Mesuta otrzymał Walcott, ale i tym razem anemiczny strzał nie przyniósł bramki, co najwyżej wywołał uśmiech u bramkarza, który nie musiał się wiele wysilać, by złapać piłkę.

W 68. minucie Arsene Wenger dokonał drobnej korekty w składzie i na boisku pojawili się: Xhaka, Elneny, Nketiah, Lacazette, Chamberlain, Monreal, Maitland-Niles, Giroud, Malen i Iwobi.

W 83. minucie podanie z prawej strony od Iwobiego wykorzystał nowy nabytek Arsenalu - Alexandre Lacazette, pokonując bramkarza gospodarzy i tym samym zdobywając bramkę w przedsezonowym debiucie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.07.2017, 13:43

Z młodych najbardziej podoba mi się Nelson. Bielika już nawet nie liczę.

Gunner915 komentarzy: 282115.07.2017, 13:41

Nketiah i mega potencjał? W czym? Potykaniu się o własne nogi?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.07.2017, 13:41

Ozil pewnie żałuje, że nie był w składzie, który grał do 66 minuty.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.07.2017, 13:40

Bielik już 3 crossy do nóżki.

TheRealBart komentarzy: 58515.07.2017, 13:40

Bielik ładne passy daje

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.07.2017, 13:40

3/3 w długich piłkach Bielika na lewe skrzydło.

Gunner915 komentarzy: 282115.07.2017, 13:38

ogólnie w takim meczu powinniśmy grać jakoś widowiskowo, jakieś dryblingi, ciekawe klepki trochę techniki pokazać a tu kaszana nic nie ma nie da się tego oglądać

Ranczomen komentarzy: 1233315.07.2017, 13:36

Oni nawet tam Okazakiego mają :O

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 215.07.2017, 13:35

Zrobił ich ładnie, ale to zagranie do Nketiaha spartolił. Gra podaniami po ziemi zawsze była najsłabszym aspektem Theo.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 215.07.2017, 13:30

Nketiah po boisku porusza się jakby miał 28 lat a nie 18.

SoulStorm komentarzy: 744315.07.2017, 13:30

Ta drużyna z Sydney jest lepiej zorganizowana.

KedzioRRz komentarzy: 382715.07.2017, 13:29

Martinez dzisiaj po wojaku ewidentnie.

Kolasinac mi sie podoba. Póki co słabo ze zgraniem ale wszytko przyjdzie z czasem

Piotrek_175 komentarzy: 184415.07.2017, 13:29

@Gorran:
Osobiście się bardzo cieszę, bo Tottenham ten ruch znacząco osłabi a Man City nie wiele wzmocni xD zabrać kurakom jeszcze tylko Eriksena i znów powrót do środka tabeli

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.07.2017, 13:28

Bielik znowu wybiega na 60 metr przed własną bramke?

lays komentarzy: 3987115.07.2017, 13:28

youtube.com/watch?v=4ClTqRjlXBM

Wywiad Koscielnego z Lacazette :D

Ranczomen komentarzy: 1233315.07.2017, 13:27

@Sathiss: Niby tak, tylko że lepiej już wcześniej dać im się zgrywać.

mitmichael komentarzy: 4924315.07.2017, 13:27

SoulStorm komentarzy: 744315.07.2017, 13:27

Lacazette miał tylko jedną indywidualną dogodną sytuację plus brał udział przy bramce Giroud.To by było na tyle.

Sathiss komentarzy: 195115.07.2017, 13:27

@Ranczomen: Spokojnie, zostały jeszcze mecze z Bayernem i Chelsea. Myślę, że się doczekasz Ozila i Lacazette w jednym składzie.

Eustachy komentarzy: 77415.07.2017, 13:26