Łatwe zwycięstwo w Lidze Europy: Arsenal 3-0 Bodo/Glimt

Łatwe zwycięstwo w Lidze Europy: Arsenal 3-0 Bodo/Glimt 06.10.2022, 22:01, Łukasz Wandzel 530 komentarzy

Arsenal do spotkania w Lidze Europy z Bodo/Glimt przystąpił w bardzo dobrych nastrojach, zaledwie parę dni po pokonaniu Tottenhamu w derbach północnego Londynu. Dzisiejszego wieczora Kanonierzy od pierwszego gwizdka sędziego kontrolowali przebieg spotkania przeciwko mało wymagającemu rywalowi. Goście przez długi czas mieli kłopot ze stworzeniem jakiejkolwiek akcji ofensywnej. Z kolei gospodarze rozegrali dwie różne połowy. Przed przerwą wypracowali komfortowe prowadzenie 2-0 po golach Eddiego Nketiaha i Roba Holdinga, a w drugiej połowie oddali pole gry drużynie z Norwegii i stworzyli zaledwie kilka sytuacji. Jedynego gola po przerwie strzelił w końcówce Fabio Vieira.

Składy obu drużyn

Arsenal: Turner – Tomiyasu, Holding, Gabriel – Marquinhos (59' Saka), Lokonga, Xhaka (59' Odegaard), Tierney (70' White), – Fabio Vieira, Martinelli (58' Jesus) – Nketiah (82' Nelson)

FK Bodo/Glimt: Haikin – Wembangomo, Lode (88' Hoibraten), Moe, Sampsted (88' Konradsen) – Vetlesen, Berg, Saltnes – Mugisha, Espejord (88' Salvesen), Pelligrino

Mecz rozpoczął się od przejęcia kontroli przez Arsenal, co nie oznaczało jednak zawrotnego tempa i braku błędów przy prostych zagraniach. Pierwszą groźną okazję gospodarze stworzyli dopiero po 9 minutach, gdy po dograniu Kierana Tierneya z lewej flanki, Fabio Vieira trafił w poprzeczkę.

Do otarcia wyniku doszło w 23. minucie. Szybki kontratak zwolnił na ułamek sekundy Gabriel Martinelli, który pod presją dograł do Tierneya. Szkot miał sporo czasu na przygotowanie strzału i huknął z kilkunastu metrów w słupek.

Eddie Nketiah błyskawicznie dobiegł do piłki i zakończył akcję, 1-0! Kilka minut później Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Fabio Vieira dośrodkowywał z rzutu rożnego. Goście wybili piłkę, ale jeszcze raz przejął ją Portugalczyk i ponownie zagrał w pole karne, tym razem idealnie na głowę Roba Holdinga, 2-0.

Przed przerwą wynik już nie uległ zmianie, choć blisko jeszcze jednej bramki dla gospodarzy w 34. minucie był Granit Xhaka, po tym jak Brice Wembangomo obejrzał żółtą kartkę za zagranie ręką tuż przed własnym polem karnym. Uderzenie Szwajcara z rzutu wolnego sparował jednak golkiper przyjezdnych. Notabene kapitan Arsenalu również otrzymał żółte ostrzeżenie za dość bezczelną rękę, dzięki której w środku pola powstrzymał jeden z niewielu ataków rywali.

Po przerwie norweski klub tworzył nieco więcej okazji, ale z małym potencjałem na gola. Najbliżej niego był Amahl Pelligrino, który strzałem w polu karnym zmusił Matta Turnera do interwencji. W 59. minucie na murawie zameldowali się Martin Odegaard, Bukayo Saka i Gabriel Jesus. Ofensywne trio nie odmieniło znacznie obrazu gry, a piłkarze Bodo/Glimt wciąż przedostawali się z piłką pod szesnastkę Arsenalu.

Londyńczycy prawie nie mieli okazji strzeleckich. Te można policzyć na palcach jednej ręki: akcja Arsenalu zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, fatalne przestrzelenie Nketiaha i akcja bramkowa w końcówce. Dopiero w 85. minucie Gabriel Jesus zbliżył się do bramki, dryblując z piłką blisko linii końcowej i asystując przy golu Fabio Vieiry, który trafił niemal do pustej bramki.

Bodo GlimtLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237706.10.2022, 22:14

No Turner teraz się spisał.

Freo98 komentarzy: 648606.10.2022, 22:14

Brawo Turner

Widać że Arteta chce utrzymać najlepszych zawodników w rytmie meczowym.

ostriket komentarzy: 666106.10.2022, 22:14

Mikel, co to za pierwszojedenastkowe zmiany będą

Slaviola komentarzy: 1237706.10.2022, 22:13

@Szogun:

Dobre, haha.

bizooon komentarzy: 700606.10.2022, 22:13

Xhaka gra bez wspomagaczy czy bez ustawiania się dobrego Ode, Saliby i Parteya widać jaki jest wolny?

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102006.10.2022, 22:13

Arteta chyba chce ich rozegrać

Ale za to jakie 0_o

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 306.10.2022, 22:13

Na Rosyjskim streamie mówią,że czasy kiedy nazywali Artete barista już minęły :D

Dobra.

Są zmiany.

Dziadyga komentarzy: 839806.10.2022, 22:12

Już zasnęli xd a mogli by na 3-0 walnąć by był spokój.

Freo98 komentarzy: 648606.10.2022, 22:12

taki leno na rezerwowym to było za piękne

Slaviola komentarzy: 1237706.10.2022, 22:11

Co to za kamikadze w opasce u rywala?

No ciśnie na środku jak pocisk balistyczny xD

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 106.10.2022, 22:09

To jest ten straszny Bodo glimt którego się tu tak niektórzy bali że chcieli podstawowymi zawodnikami wyjść?

Slaviola komentarzy: 1237706.10.2022, 22:09

@ostriket:

... nie powala.

Slaviola komentarzy: 1237706.10.2022, 22:08

@Dziadyga:

Może nie ręcznik, ale jakiś taki nie pewny się wydaje.

Może za bardzo na oglądaliśmy się Ramsdale'a.

Dziadyga komentarzy: 839806.10.2022, 22:07

Dobrze,że tego Turnera nie sprawdzają to i 0 z tyłu jest,bo tak szczerze gościu to ręcznik xd

gregory3213 komentarzy: 91706.10.2022, 22:07