Łatwe zwycięstwo w Lidze Europy: Arsenal 3-0 Bodo/Glimt

Łatwe zwycięstwo w Lidze Europy: Arsenal 3-0 Bodo/Glimt 06.10.2022, 22:01, Łukasz Wandzel 530 komentarzy

Arsenal do spotkania w Lidze Europy z Bodo/Glimt przystąpił w bardzo dobrych nastrojach, zaledwie parę dni po pokonaniu Tottenhamu w derbach północnego Londynu. Dzisiejszego wieczora Kanonierzy od pierwszego gwizdka sędziego kontrolowali przebieg spotkania przeciwko mało wymagającemu rywalowi. Goście przez długi czas mieli kłopot ze stworzeniem jakiejkolwiek akcji ofensywnej. Z kolei gospodarze rozegrali dwie różne połowy. Przed przerwą wypracowali komfortowe prowadzenie 2-0 po golach Eddiego Nketiaha i Roba Holdinga, a w drugiej połowie oddali pole gry drużynie z Norwegii i stworzyli zaledwie kilka sytuacji. Jedynego gola po przerwie strzelił w końcówce Fabio Vieira.

Składy obu drużyn

Arsenal: Turner – Tomiyasu, Holding, Gabriel – Marquinhos (59' Saka), Lokonga, Xhaka (59' Odegaard), Tierney (70' White), – Fabio Vieira, Martinelli (58' Jesus) – Nketiah (82' Nelson)

FK Bodo/Glimt: Haikin – Wembangomo, Lode (88' Hoibraten), Moe, Sampsted (88' Konradsen) – Vetlesen, Berg, Saltnes – Mugisha, Espejord (88' Salvesen), Pelligrino

Mecz rozpoczął się od przejęcia kontroli przez Arsenal, co nie oznaczało jednak zawrotnego tempa i braku błędów przy prostych zagraniach. Pierwszą groźną okazję gospodarze stworzyli dopiero po 9 minutach, gdy po dograniu Kierana Tierneya z lewej flanki, Fabio Vieira trafił w poprzeczkę.

Do otarcia wyniku doszło w 23. minucie. Szybki kontratak zwolnił na ułamek sekundy Gabriel Martinelli, który pod presją dograł do Tierneya. Szkot miał sporo czasu na przygotowanie strzału i huknął z kilkunastu metrów w słupek.

Eddie Nketiah błyskawicznie dobiegł do piłki i zakończył akcję, 1-0! Kilka minut później Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Fabio Vieira dośrodkowywał z rzutu rożnego. Goście wybili piłkę, ale jeszcze raz przejął ją Portugalczyk i ponownie zagrał w pole karne, tym razem idealnie na głowę Roba Holdinga, 2-0.

Przed przerwą wynik już nie uległ zmianie, choć blisko jeszcze jednej bramki dla gospodarzy w 34. minucie był Granit Xhaka, po tym jak Brice Wembangomo obejrzał żółtą kartkę za zagranie ręką tuż przed własnym polem karnym. Uderzenie Szwajcara z rzutu wolnego sparował jednak golkiper przyjezdnych. Notabene kapitan Arsenalu również otrzymał żółte ostrzeżenie za dość bezczelną rękę, dzięki której w środku pola powstrzymał jeden z niewielu ataków rywali.

Po przerwie norweski klub tworzył nieco więcej okazji, ale z małym potencjałem na gola. Najbliżej niego był Amahl Pelligrino, który strzałem w polu karnym zmusił Matta Turnera do interwencji. W 59. minucie na murawie zameldowali się Martin Odegaard, Bukayo Saka i Gabriel Jesus. Ofensywne trio nie odmieniło znacznie obrazu gry, a piłkarze Bodo/Glimt wciąż przedostawali się z piłką pod szesnastkę Arsenalu.

Londyńczycy prawie nie mieli okazji strzeleckich. Te można policzyć na palcach jednej ręki: akcja Arsenalu zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, fatalne przestrzelenie Nketiaha i akcja bramkowa w końcówce. Dopiero w 85. minucie Gabriel Jesus zbliżył się do bramki, dryblując z piłką blisko linii końcowej i asystując przy golu Fabio Vieiry, który trafił niemal do pustej bramki.

Bodo GlimtLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Pires9999 komentarzy: 118107.10.2022, 11:25

@Simao12: no co może miał jak mu się biagac nie chciało..ludzie ...:D

Dziadyga komentarzy: 828807.10.2022, 11:24

Tak jak wiekszosc graczy pasuje mniej lub bardziej do naszego zespolu,tak tego Lokonge to bede hejtowal na maxa.Nic nie mam do chlopa jako osoby,no ale grajek naprawe slabiutki nawet na Arsenal z miejsc 5-7 a co dopiero obecnie.

Juz po pierwszym meczu stwierdzilem to samo co u Pepe podczas pierwszego meczu...ze nie potrafia grac niestety.Wiadomo jak sie skonczylo z Pepe,tak samo sie skonczy z Belgiem.To juz widac po jednym meczu bylo u jednego jak i u drugiego,ze nie ma tego czegos.A intuicja zazwyczaj mnie nie zawodzi.

Natomiast Vieira np mnie zachwyca..kolejny swietny Vieira w klubie i jak tak dalej pojdzie,to Arteta w sentymenty niech sie nie bawi,tylko na kierownice niech daje Portugalczyka za Norwega.Ode jest dobry,ale tez mi brakuje cos w nim jak dla mnie.

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 11:23

@Trequartista: może nie tyle Ode jest niedoceniany, co Ty nie doceniasz Vieiry? To, że jeden gracz jest znakomity, nie oznacza, że drugi nie może być lepszy.

Simao12 komentarzy: 775207.10.2022, 11:22

@Pires9999 napisał: "nawet chłop nie miał przyspieszenia i dobrego dryblingu ."
:D

Ziebka komentarzy: 265907.10.2022, 11:22

Mnie się podoba to schodzenie w kółeczko po golu. Wspólna rozmowa i jedziemy dalej. W końcu Arsenal to drużyna. Wszystkich meczy nie wygramy, ale jak widzę takie zaangażowanie to nie mam do nikogo pretensji

Trequartista komentarzy: 536607.10.2022, 11:21

Bardzo mnie to dziwi, jak bardzo tu jest niedoceniany Odegaard, bo to na nim opiera się nasza gra w ataku pozycyjnym. Potrafi też bardzo dobrze rozegrać od tyłu albo przyspieszyć akcję, co widać np. w linku niżej z meczu z Qrami.
Pod bramką przeciwnika jest zagubiony, ale moim zdaniem problem jest w jego głowie.

Pires9999 komentarzy: 118107.10.2022, 11:19

@danielosik: weź nie obrażaj odegarda .ozil po za tym że potrafił podać to leń i nawet chłop nie miał przyspieszenia i dobrego dryblingu .

aaron komentarzy: 336607.10.2022, 11:17

@imprecis: W sumie prawda :D mamy dwóch klasowych ofensywnych pomocników, co za czas by żyć :D

Pires9999 komentarzy: 118107.10.2022, 11:15

@imprecis: pierwszy test już zdał.no szkoda mułów ale kit co będzie to będzie ale naprawdę bardziej się obawiałem totkow i jestem spokojny .jak będziemy dalej tacy agresywni skuteczni i dobrzy w rozegraniu no i partey i reszta zdrowa 3pkt są nasze .oj jak dawno nie było tak że to oni się bardziej nas obawiają niż my ich.. łezka .:Dno ale to live nie można ani na chwilę się rozprężyć i mam nadzieję że arteta wpoi to im do głowy ale oni to wiedza myślę po tym co robią w tym sezonie .

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 11:14

@aaron: można cię zlinczować jedynie za to, że twierdzisz, że obecnie to klasa niżej od Norwega. Robi pewne rzeczy lepiej od Portugalczyka, ale Vieira robi też wiele lepiej od niego. Pod względem techniki to ten sam lvl.

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 11:13

@Trequartista: Sancho nie potrafi rozpędzić się z miejsca, to samo Antony. Nie mają eksplozywności. Ten sam problem miał u nas Pepe. Ta trójka ma dobre tricki i czasami kogoś miną (a na kompilacjach wyglądają b. efektownie), ale nie jest to coś co będziemy oglądać co mecz. Saka i Nelli potrafią robić to co mecz, bo są eksplozywni na pierwszych 3 metrach. Dwójka z United nie ma do tego warunków fizycznych.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 107.10.2022, 11:13

William Saliba: “Now I want to win everything. I want to help the club to come back to the very top. I will give everything for this club to help us get back there.” [@AFCProgramme] #afc

aaron komentarzy: 336607.10.2022, 11:12

Vieira powoli się rozkręca, pewnie mnie zlinczujecie, ale widzę w nim nawet większy potencjał niż w Ode, naturalnie na chwilę obecną jest klasę niżej. Z Fabio jest o tyle dobrze, że nie ma syndromu Ozila jak Ode i próbuje uderzyć, gdy ma dogodną pozycje. Będziemy mieli pociechę z tego chłopaka:)

Pires9999 komentarzy: 118107.10.2022, 11:12

@Dubhead: chyba za rodgersa chodź nie jestem pewny nawet .

Garfield_pl komentarzy: 2809607.10.2022, 11:08

Na bet365 2,50 na nas do 2,62 na live

Simao12 komentarzy: 775207.10.2022, 11:07

A taki solidny faworyt to 1.7 vs 4.8 w 2015, potem 3 lata wyrównane kursy i po nim okres dominacji

Trequartista komentarzy: 536607.10.2022, 11:07

@imprecis:
My bad, nie przekręciłeś, miałem na myśli to, że Sancho i Antony nie potrafią 1v1, ale sprawdziłem i faktycznie coś takiego wczoraj padło.
Mimo wszystko, dalej uważam że to jest mega nietrafione, wystarczy spojrzeć na to jak Sancho dryblował w Borrusii. Jeśli Marquinhos kiedyś chociaż się zbliży do poziomu Sancho albo Antonego, to będzie to ogromny sukces klubu, bo obecnie jest to bardzo odległa wizja.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11707.10.2022, 11:06

@Barney: Na Betclic jesteśmy. Na nas 2.50 a na LFC 2.60

Dubhead (redaktor) komentarzy: 608 newsów: 9707.10.2022, 11:06

@Simao12: haha 2.68 vs 2.69 - pewniak

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 11:06

@Barney: na fortunie jest 2.55 na nas i 2.65 na LFC.

Barney komentarzy: 2095207.10.2022, 11:04

U buka nie widzę ,żebyśmy byli faworytem ,ale okej.

Simao12 komentarzy: 775207.10.2022, 11:03

@Dubhead: 2.71 vs 2.44 w EFL cup 30.10.2019

Dubhead (redaktor) komentarzy: 608 newsów: 9707.10.2022, 10:58

@cobi90: a Douglas Luiz za Thomasa?

cobi90 komentarzy: 125707.10.2022, 10:57

@sWinny: Czyli co Twoim zdaniem Lokonga to ma być zastępstwo Parteya? Przecież to są zawodnicy na dwie różne pozycje. To jakby napisać, że Xhaka się nie nadaje za Parteya i trzeba kogoś szukać. My nie mamy zastępstwa za Parteya w składzie oprócz kontuzjowanego Elnenego.

arkoreus komentarzy: 20107.10.2022, 10:54

Fabio nie potrafi narazie tak regulować tempa gry jak ODE, ODE jest na ten moment niezbędny w pierwszej 11. Ode robi to idealnie wie kiedy przyśpieszyć, rozrzucić, puścić prostopadłą jedyne czego nie robi to nie uderza zbyt dużo, Tyle

Dubhead (redaktor) komentarzy: 608 newsów: 9707.10.2022, 10:53

ktoś wie kiedy ostatnio mieliśmy mniejszy kurs od lpoolu u buków??

Garfield_pl komentarzy: 2809607.10.2022, 10:52

Fabio Vieira on Nuno Tavares in July: “He says I look like T-Bag from Prison Break. Oh my god, he calls me that all the time! He’s always joking with me. More or less [I see the resemblance]!”

I bez kitu ile razy go wczoraj widziałem,tyle razy widziałem T-Bag xD

sWinny komentarzy: 783307.10.2022, 10:48

Cieczy marquinios z wczorajszego meczu. Bardzo opowiedzialna gra. Powinien częściej wchodzić w drybling i próbować 1 na 1.

Martwi bardzo słaba dyspozycja saki i średnia martinelliego. Oby się przebudzili na niedzielę.

Lokonga też mógłby się ogarnąć, bo grając z takim Bodo nie jest w stanie żadnej przewagi stworzyć w środku pola. Jak tak dalej będzie to trzeba się pożegnać i znaleźć godne zastępstwo dla Parteya.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.10.2022, 10:47

Mi Odegaard coraz bardziej (niestety) zaczyna przypominać Ozila. Na siłę ciągnięta piłka, zamiast lutować na bramkę ten chce z nią wejść...musi być bardziej konsekwentny Norweg.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11707.10.2022, 10:43

Odegaard to jeszcze trochę i będzie zmiennikiem Fabio

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.10.2022, 10:42

Tacy napastnicy jak Jesus trafiają się w takim klubie raz na kilkadziesiąt lat. Nie wiem co Edu i Mikel zrobili w tym kierunku, że jest z nami, ale to jest po prostu robota wykonana na 6+. Lacazette, Giroud, Aubameyang świetni napastnicy, ale nie mają tego czegoś, po prostu. Tego nie da się wypracować nawet z tym trzeba się urodzić po prostu.

Ziebka komentarzy: 265907.10.2022, 10:40

Kurde jeszcze jakiś czas temu oglądałem Arsenal, ale nie było tak ze wyczekiwałem każdy kolejny mecz ! Dawać juz ta niedziele !!!

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 10:36

@Trequartista: ale co przekręciłem? To jest moja opinia. Te konta regularnie czytam i tam było to porównanie. Jednak przecież nie muszę mieć dokładnie takiego samego zdania jak Ci autorzy?

Garfield_pl komentarzy: 2809607.10.2022, 10:32

@Slaviola napisał: "Nie no, żartuję sobie ;D"
Wiem;D

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 10:32

@chrom: dośrodkowanie, uderzenie z obu nóg, penetrujące podanie, wejście w pole karne - robi to lepiej od Ode. Vieira to gwarancja liczb. W zeszłym sezonie 7g 16a w 2000min (!!!) w Porto ... Teraz 3 mecze i 2g i 2a. On już teraz jest gotowy do robienia 15g/a+ w sezonie, w samej lidze. Vieira to nowy Fabregas. Musi tylko poprawić się w pressingu i wskakuje do pierwszego składu. Podejrzewam, że będzie to za Granita, a Ode na lewą pójdzie.

Ech0z komentarzy: 1041607.10.2022, 10:30

Patrząc na Jesusa nie dziwię się że z takim Lacazetem nie mogliśmy nic wygrać

Trequartista komentarzy: 536607.10.2022, 10:26

@imprecis:

@imprecis napisał: "Kupiliśmy w zasadzie podobnego piłkarza za 3m co MU za 100m. MU zapłaciło 97m euro więcej za to, że Antony ma lepsze tricki.

(Antony jest wart max 40m)"

To jest chyba najgorszy tejk z arsenalowego Twittera i trochę go jeszcze przekręciłeś xD
@nonewthing i @ebl2017 to świetne konta i uwielbiam je czytać, ale czasami trochę podkolorozywują.

chrom komentarzy: 32007.10.2022, 10:24

@imprecis napisał: "Jesus i Ode to nie, bo Nketiah i Vieira to świetni piłkarze, już teraz. Portugalczyk już teraz jest imo lepszym piłkarzem od Norwega i kwestia max 3 miesięcy nim będzie grać w podstawie"
Dobrze że zaznaczyłeś że to twoja opinia, widzę jak wiele osob jest zakochany w portugalczyku ale proszę o jakies merytoryczne wypowiedzi dlaczego jets lepszym piłkarzem i co robi lepiej ?, bo nie widzę żadnego askepktu w którym jest lepszy od norwega.

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 10:21

Co do meczu z LFC to na pewno najtrudniejszy mecz dla nas. Jak przegrają to znajdą się w bardzo trudnej sytuacji, jeśli chodzi o wygranie ligi. 14pkt straty to już będzie naprawdę sporo.

Zagrają na 120% i my też musimy na tyle zagrać jeśli chcemy wygrać. Jesteśmy faworytem bo gramy na Emirates i jesteśmy w lepszej dyspozycji.

Natomiast LFC to wciąż imo top3 zespołów na świecie. Są w słabszej formie, ale też tabela trochę przekłamuje obraz, bo wcale nie grają tak źle. Dużo frajerskich bramek tracą i brakuje im trochę kreatywności, ale pod względem kontroli gry i taktyki to dalej top.

Klopp lepiej imo radzi sobie z Artetą. Guardiola nas regularnie punktuje, ale zawsze City wydawało mi się jednak bardziej w naszym zasięgu. To jest też wielki test dla Mikela.

Mastec30 komentarzy: 622007.10.2022, 10:17

@imprecis napisał: "wypadł VVD i zjechali z poziomu wygrania LM na dostanie się do top4 rzutem na taśmę."

Tam było jednak trochę więcej niż tylko VVD bo i Gomez i Matip out, czyli w praktyce wszyscy ŚO plus Fabinho i Thiago na kilka miesięcy.

Moczyknur komentarzy: 183707.10.2022, 10:16

Nelson wczoraj pomimo zaledwie kilku minut robił trochę wiatru natomiast Turner... potrzebujemy dobrego rezerwowego.

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 10:15

Turner na razie za mało zagrał bym się o nim wypowiedział. Trzeba jednak pamiętać, że mało który klub ma dobrego drugiego GK.

Ogólnie to KAŻDY klub odczułby stratę swoich kluczowych graczy. Dla przypomnienia, wystarczyło by z LFC wypadł VVD i zjechali z poziomu wygrania LM na dostanie się do top4 rzutem na taśmę.

imprecis komentarzy: 65007.10.2022, 10:11

@malyglod: Jesus i Ode to nie, bo Nketiah i Vieira to świetni piłkarze, już teraz. Portugalczyk już teraz jest imo lepszym piłkarzem od Norwega i kwestia max 3 miesięcy nim będzie grać w podstawie. Nketiah to nie ten lvl co Jesus, ale jest świetny i imo to top6 ŚN w lidze (gorszy tylko od Kane’a, Firmino, Haalanda, Jesusa i Toneya). Od czasu Songa to nie pamietam by jakiś piłkarz zrobił aż tak duży progres w AFC w tak krótkim czasie. Dla przypomnienia strzelił 12 bramek w 15 meczach, które zaczynał od 1 minuty. Jest pressujaca maszyna, od której tylko lepiej pressuje Jesus w lidze.

Lokonga to duży zjazd w stosunku do Parteya. O ile podania i technika to zbliżony level, to ma spore problemy z taktyka i ustawieniem. Na słabsze teamy starczy, ale na te lepsze odczulibyśmy stratę Thomasa.

Marquinhos jest fizycznie i taktycznie gotowy. Natomiast nie ma tego 1 na 1 co Saka i Nelli. Pod tym względem byśmy bardzo dużo stracili. Tylko pamiętaj, ze w ich miejscu może grać tez Jesus, a wtedy Eddie na szpicy.

Piłkarzy kontuzjowanych tez wliczam do kadry. Od grudnia ESR będzie, a Elneny jakoś od stycznia. Cedric i Nelson są juz zdrowi.

Mastec30 komentarzy: 622007.10.2022, 10:07

Lokonga potrzebuje jak powietrza wypożyczenia do takiej ligi francuskiej na przykład. Być może po takim sezonie coś by z niego bylo. Tylko paradoks tej sytuacji jest taki, że musielibyśmy kogoś kupić, żeby móc wypożyczyć Sambiego. A jak kogoś już kupimy i ten ktoś wypali to Sambi może stać się zbędny. Coś jak z Tavaresem. Nawet dobre wypożyczenie w Marsylii może mu nic nie dać bo Tierney i Zina trzymają lewą obrone i ciężko będzie mu się tam wbić.

Mastec30 komentarzy: 622007.10.2022, 10:04

@malyglod napisał: "Partey, Jesus, Ramsdale, Ode czy Saka"

Poza Parteyem i być może Ramsdale to pozostali akurat mają swoich zmienników. Odegaard już raz wypadł i miał kto pociągnąć wózek.

DyktatorArsene komentarzy: 220307.10.2022, 10:02

Ale z Lokongi to nic nie bedzie w Arsenalu niestety. Najlepiej pozbyc sie go po sezonie. Do gry dla Arsenalu na pozycji 6 sie nie nadaje po prostu jest slaby w obronie i zle sie ustawia, a Xhaki, Odegaarda czy Vieiry nigdy w zyciu nie wygryzie.

malyglod komentarzy: 648907.10.2022, 10:02

@imprecis: Turner to póki co niewiadoma. Nie chcę się go czepiać, ale w 2 meczach wiele nie pokazał, dla mnie strach jeśliby miała zastąpić Aarona.

Lokonga - no nie wiem, dla mnie tak jak Elneny to uzupełnianie składu, ale nie zawodnik mogący dać zespołowi coś in plus przez 10 meczy z kolei. Egipcjanin oczywiście o klasę lepszy na ten moment ale kontuzjowany.

ESR, Nelson, Cedric - wszyscy kontuzja albo tuż po.

Marqunhos - przecież on w lidze meczu nie zagrał. Nie można na nim (nawet jeśli wypali) opierać obecnie składu. Bo jest za młody. Brak doświadczenia, nowe obciążenia w intensywnej lidze i nieszczęście gotowe.

Zadam inne pytanie - czy nie masz obaw jak wypadnie Partey, Jesus, Ramsdale, Ode czy Saka to kto pociągnie ten wózek w kilku meczach z rzędu?