Liczą się tylko 3 punkty, QPR - Arsenal!

Liczą się tylko 3 punkty, QPR - Arsenal! 03.03.2015, 13:37, Kamil 1548 komentarzy

Po niedzielnym spotkaniu z Evertonem nastroje w ekipie Kanonierów uległy minimalnej poprawie. Arsenal wygrał 2-0 i umocnił się na 3. pozycji w ligowej tabeli. Cały czas jednak pozostaje pewien niesmak po fatalnej porażce z AS Monaco w Lidze Mistrzów. Tym razem czeka kolejne ciężkie spotkanie. Queens Park Rangers to zespół, który zażarcie walczy o utrzymanie i tanio skóry nie sprzeda przed podopiecznymi Arsene'a Wengera. Czy nasi pupile wywiozą cenne trzy punkty z trudnego terenu? Początek tego spotkania już jutro, o godzinie 20:45 czasu polskiego!

Arsenal wraca na Loftus Road po dwuletniej przerwie. Ostatnia wizyta była udana dla The Gunners i zakończyła się zwycięstwem 1-0 po golu Theo Walcotta. Warto dodać, że filigranowy skrzydłowy wpisał się na listę strzelców już w 20. sekundzie spotkania. Jest to najszybszy gol dla podopiecznych Arsene'a Wengera w całej historii Premier League. Jak będzie tym razem? Gospodarze znajdują się na 17. miejscu w ligowej tabeli, czyli jedną pozycję nad strefą spadkową. Szkoleniowcem jest Les Ferdinand, który do końca sezonu poprowadzi zespół. Największa gwiazda to Charlie Austin, jednak od kilku kolejek gra trochę słabiej.

Stadion w zachodnim Londynie nie jest ulubionym terenem Arsenalu. Tylko w 7. spotkaniach udało im się wygrać. W 11. potyczkach lepsi byli gospodarze, a 6 razy nie wyłoniono zwycięzcy. Na szczęście w meczach na Emirates Stadium oraz Highbury, to Kanonierzy są zdecydowanie lepsi. Aż 15 tryumfów przy zaledwie dwóch porażkach i siedmiu remisach. W pierwszym spotkaniu w obecnej kampanii padł wynik 2-1. Bramki zdobyli Alexis Sanchez (Mógł zapisać na koncie również drugie trafienie, ale nie wykorzystał rzutu karnego), Tomas Rosicky, a honor gości uratował Charlie Austin, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Nie najlepiej te starcie wspomina Olivier Giroud. Francuz zobaczył czerwoną kartkę i przez niego podopieczni Arsene'a Wenera w wielkich trudach wygrali spotkanie.

Zajmijmy się teraz sytuacją kadrową. Arsene Wenger nadal nie może skorzystać z usług kilku piłkarzy. Abou Diaby, Mathieu Debuchy oraz Mikel Arteta w dalszym ciągu są poza grą i to się nie zmieni w najbliższej przyszłości. Jack Wilshere oraz Mathieu Flamini najprawdopodobniej wrócą na kolejny mecz ligowy z West Hamem. Do składu powraca Aaron Ramsey. Walijczyk najprawdopodobniej rozpocznie na ławce rezerwowych. Po znakiem zapytania stoi występ Francisa Coquelina. Podstawowy defensywny pomocnik złamał nos w poprzednim spotkaniu i jeżeli zagra, to na pewno z maską ochraniającą. Les Ferdinaand nie ma aż tylu problemów. Niedostępni są w dalszym ciągu tacy piłkarze jak Richard Dunne oraz Alejandro Faurlin, a Nedum Onuchoa wróci na kolejne spotkanie. Joey Barton w meczu z Hull City został ukarany czerwoną kartką i mecz z Arsenalem obejrzy z wysokości trybun.

Arsene Wenger tym razem wyciągnął wnioski i w meczu z The Toffees posadził na ławce rezerwowych Pera Mertesackera. Zastępujący go Gabriel Paulista spisał się na tyle dobrze, że prawdopodobnie dostanie kolejną szansę i zagra w środowym spotkaniu. Wyczekiwany jest również powrót do podstawowego składu Nacho Monreala. Hiszpański obrońca w obecnym sezonie jest zdecydowanie lepszy oraz pewniejszy niż Kieran Gibbs i to on powinien częściej występować na lewej stronie obrony. Czy Arsene Wenger wystawi najmocniejszy możliwy skład? A może desygnuje - mając w najbliższej przyszłości mecz z Manchesterem United w FA Cup - słabszą jedenastkę i da odpocząć kilku podstawowym piłkarzom? Dowiemy się o ty już jutro wieczorem!

Queens Park Rangers - Arsenal

Rozgrywki: 28. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Loftus Road

Data: Środa, 4 marca 2015 roku, godzina 20:45

Skład Kanonierzy.com: Ospina - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Chambers, Cazorla - Walcott, Özil, Sanchez - Giroud

Typ Kanonierzy.com: 1-2

Queens Park RangersZapowiedź autor: Kamil źrodło: Własne
scarface komentarzy: 15604.03.2015, 21:39

Arsenal nie porywa ale ktoś chyba nie jest realistą jeśli liczył na jakąś super gre. To tak niestety będzie wyglądało...jak z Leicester.

BTW ma ktoś dobrego sopa?

taxi_driver komentarzy: 117904.03.2015, 21:39

może Franza Smudę od razu? ;p

Czeczenia komentarzy: 1248604.03.2015, 21:39

marimoshi

Uwierzyłbym w Probierza, gdyby nie Jaga w awatarze, gdyby nie... eee, po co wymieniać. Nie ma w PL trenera który by się nie skompromitował.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 804.03.2015, 21:39

Ozil i Santi poezja dzisiaj, ale nie ma skrzydeł.

piti16 komentarzy: 209904.03.2015, 21:39

Bellerin na zdecydowany plus

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11704.03.2015, 21:39

Przecież przejdziemy Monaco - hahahahah

Mizii komentarzy: 419104.03.2015, 21:39

Trzeba nam szybkości na skrzydle. Na drugą połowę wpuścić Theo albo Chambo, bo inaczej ciemno to widzę.

afc4life komentarzy: 478304.03.2015, 21:39

Mihex

Na pewno wiele nie straciles patrzac po samym skladzie Wengera :) Ja juz przed meczem po samych skladach decyduje czy ogladac Arsenal czy nie. Zobaczylem tylko liste zawodnikow i od razu wiedzialem, ze meczu Arsenalu nie rusze nawet na minute w 1 polowie. Zazwyczaj wlaczam, dzisiaj tez wlacze gdy wprowadzi jakies ofensywne zmiany. Czyli po 70 minucie pewnie dopiero :P

Kowal96 komentarzy: 1758904.03.2015, 21:39

Dzięki. Spokojnie panowie, będą 3 punkty ;)

Boleslaw komentarzy: 25104.03.2015, 21:39

kelob

Spokojnie.. Sanchez wróci do dawnej formy i znowu będzie nas czarował.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.03.2015, 21:38

dawać Walcotta

FadeIn komentarzy: 354704.03.2015, 21:38

Boleslaw

Ja proponuje tego czarnego trenera z QPR.
Nie ma topowego skladu a potrafi zatrzymac topowz Arsenal

Lolke komentarzy: 37804.03.2015, 21:38

Podajcie jakiś sprawdzony link z jakością SD, proszę.

Rider komentarzy: 242204.03.2015, 21:38

nasza taktyka na ostatnie mecze to nie mieć taktyki -Wenger

AaronRambo komentarzy: 128004.03.2015, 21:38

BOLESŁAM MAN OF THE MATCH

kelob komentarzy: 86204.03.2015, 21:37

Sanchez jest najsłabszy od dobrych kilku meczów. Opadł strasznie.

Gryzek komentarzy: 379704.03.2015, 21:37

Jak dla mnie Ospina to bardzo dobry bramkarz i na tę chwilę najlepszy w Arsenalu ;)

A co do meczu, z taką grą Kanonierów to Monaco nie ma się czego obawiać :-)

marimoshi komentarzy: 472804.03.2015, 21:37

Berg? Ten chłop,który z wielką "potęgą" Legią dostaje eurowciry od Ajaxu? To już nawet lepszy jest Probierz od niego :D

crisadus komentarzy: 850704.03.2015, 21:37

Berg w Arsenalu? Dawno się tak nie uśmiałem. Boleslaw sprawdź jak sobie w Blackburn radził i w sumie z Legią to już teraz powinien mieć mistrzostwo.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.03.2015, 21:37

Najlepszy Ospina.
Najsłabszy... Sanchez. Gramy bez skrzydeł.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698204.03.2015, 21:37

Słabo to wygląda na razie.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2204.03.2015, 21:37

Ospina, Ozil, Coq Na zdecywowany plus.
IMO nawet Per daje rade dzisiaj. Oby tak dalej.

Czeczenia komentarzy: 1248604.03.2015, 21:37

DżastinBibier38

Już nie płacz chłopie. Mecz się jeszcze nie skończył, ale LFC mamy u siebie.

Boleslaw komentarzy: 25104.03.2015, 21:36

thegunners101

Berg był zawonikiem United. Zna ligę, wie z czym to się je. Jestem jak najbardziej za.

kubex komentarzy: 575304.03.2015, 21:36

Liverpool wygrywa. Nie mozemy tego zremisowac.

Kysio2607 komentarzy: 1336004.03.2015, 21:36

Patrzmy na siebie. Nie ma co liczyć na za dużo, że Liverpool czy City stracą u siebie punkty z Burnley czy Leicester.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 104.03.2015, 21:36

Bolesław: 2/10 za prowo, ćwicz dalej

marimoshi komentarzy: 472804.03.2015, 21:36

Nova
Buffon, Moya, Handanovic

schnor25 komentarzy: 1854604.03.2015, 21:36

Trzeba klepnąć QPR bo na chwilę obecną sytuacja w tabeli robi się mało komfortowa

Leehu komentarzy: 1049604.03.2015, 21:36

Ospina póki co najlepszy choć Ozil dziś nadzwyczaj widoczny trochę za to gaśnie nam Alexis, ale cóż idealnie być nie może. :)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 204.03.2015, 21:36

tragicznie się to ogląda, niestety. Może rambo by coś zrobił z theo, tj w meczu z City, ale nie ma co ryzykowac kontuzję tego 1.

fanarsenalu_32 komentarzy: 5004.03.2015, 21:36

Zdrowo się męczymy!!!

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 104.03.2015, 21:36

haaaaaaaaaaaaahahahahah Berg u nas. No forma jest,niczym u nas w pierwszej połowie

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1404.03.2015, 21:36

Dobrze, że sędzia oszczędził mi nerwów i zakończył pierwszą połowę.

Mihex komentarzy: 2360404.03.2015, 21:36

Ominęła mnie lwia część 1. połowy, bo musiałem koledze coś pomóc, ale z tego co słyszałem na słuchawkach wiele nie straciłem. Eh... Trochę nuda.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.03.2015, 21:36

Pierwsza połowa do zapomnienia.

niski93 komentarzy: 581604.03.2015, 21:35

Który to już mecz, w którym to nie potrafimy zdominować tak słabego przeciwnika?

marz2 komentarzy: 521904.03.2015, 21:35

Jak będziemy tak grać w drugiej połowie to możemy zapomnieć o trzech punktach. Obudźcie się do jasnej..

rosiu71 komentarzy: 77004.03.2015, 21:35

nie ma co patrzeć na innych... takie mecze trzeba wygrywać i to zdecydowanie, a narazie to lipa

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 104.03.2015, 21:35

Słaby mecz. Jak narazie tylko Ospina na plus.

Novazzy komentarzy: 351004.03.2015, 21:34

@mari
Jeszcze Nuer Leno i Diego Alves potem moze Ospina.

Boleslaw komentarzy: 25104.03.2015, 21:34

Skład mamy topowy. Śmiało możemy konkurować z najlepszymi. Jednak czegoś nam brakuje w postaci trenera. Mi się marzy Berg. To co robi w Legii jest niesamowite.

AaronLieber27 komentarzy: 612704.03.2015, 21:34

Gratulacje dla tych co byli ostatnio za LFC. Wielcy marzyciele, ktorzy mysla ze skonczymy sezon na 2 miejscu

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 104.03.2015, 21:34