Lyon wygrywa Emirates Cup: Arsenal - Lyon 1-2

Lyon wygrywa Emirates Cup: Arsenal - Lyon 1-2 29.07.2019, 12:24, Bartek Romanowski 1646 komentarzy

W niedzielę, dokładnie 2 tygodnie przed pierwszym meczem sezonu Premier League z Newcastle, Arsenal rozegrał kolejny mecz przedsezonowy. Tym razem Kanonierom przyszło gościć na własnym stadionie były klub Lacazette’a – Olimpique Lyon – w ramach Emirates Cup. Swoją szansę, na debiut w koszulce Arsenalu dostał nowy nabytek, Dani Ceballos. Młody Brazylijczyk – Gabriel Martinelli – również zaliczył swój pierwszy mecz na Emirates Stadium. Pomimo wyniku, można powiedzieć, że przez większą część spotkania Arsenal kontrolował ten mecz, szczególnie w pierwszej odsłonie.

Piłkarze gospodarzy kreowali sobie wiele sytuacji oraz nie pozwalali przeciwnikom na stworzenie groźnych akcji pod własną bramką. W drugiej połowie gra wyglądała jednak z goła inaczej, Lyon bardziej zagrażał bramce Bernda Leno. Ostatecznie zawodnikom Silvnho udało się strzelić 2 gole w odstępie zaledwie 9 minut, co pozwoliło im na zwycięstwo w tym meczu i ostatecznie w całym turnieju. Lyon wygrał to spotkanie 2-1.

Arsenal: Leno – Maitland-Niles(Jenkinson 76’), Chambers(Mustafi 70’), Sokratis, Monreal(Medley 86’) – Guendouzi(Nketiah 46’), Xhaka – Aubameyang(Burton 86’), WIllock(Ceballos 70’), Mchitarian(Martinelli 70’) – Lacazette(Nelson 13’(John-Jules 76’))

Olimpique Lyon: Lopes(Racioppi 46’) – Dubois(Tete 76’), Yanga-Mbiwa(Andersen 61’), Denayer, Marcal(Rafael 61’) – Jean Lucas(Aouar 46’), Mendes, Cheikh(Tousart 46’) – Traore(Fofana 76’), Depay, Gouiri(Dembele 46’)

Przed meczem zawodnicy obu drużyn ustawili się na przeciw siebie w kole środkowym, by wraz z całym stadionem upamiętnić salwą oklasków zmarłego tragicznie w wypadku, byłego Kanoniera, Jose Antonio Reyesa. Po kilku chwilach piłkarze ustawili się na swoich pozycjach, czekając już tylko na pierwszy gwizdek sędziego, Jonathana Mossa, który rozbrzmiał chwilę po 16:15 czasu polskiego.

Spotkanie od samego początku było bardzo dynamiczne, obie drużyny starały się przeprowadzać szybkie i groźne ataki. Już w 7. minucie Kanonierzy popisali się wymianą piłki w środku boiska, pomiędzy Guendouzim, Mchitarianem oraz Lacazettem, jednak ten ostatni nie trafił w światło bramki po strzale zza pola karnego.

6 minut później Kanonierzy przeprowadzili kolejny groźny atak. Willock otrzymał piłkę w rogu pola karnego, balasem ciała zwiódł jednego z obrońców francuskiej drużyny i płaskim strzałem w długi róg chciał pokonać bramkarza gości, jednak Lopes stał na posterunku i pewnie obronił strzał młodego Anglika. W 20. minucie Guendouzi wykonał penetrujące podanie między obrońców Lyonu do Willocka, jednak jego strzał w sam środek bramki został z łatwością wyłapany przez bramkarza przyjezdnych.

Zaledwie minutę później Arsenal przeprowadził kolejną ciekawą akcję. Maitland-Niles dograł perfekcyjną piłkę z prawego skrzydła, wprost na nogę Mchitariana, czekającego na dziesiątym metrze, który nie namyślał się zbyt długo i mocnym strzałem z woleja uderzył na bramkę. Piłka leciała jednak zbyt blisko Lopesa, który zdążył zareagować i wybić piłkę przed siebie. W zamieszaniu w polu karnym przy kozłującej piłce do dobitki pierwszy dobiegł Willock, jednak przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką. W 31. minucie Mchitarian kolejny raz spróbował swojego szczęścia strzałem z woleja. Po słabym wybiciu piłki z obrony, poleciała ona wprost na nogę Ormianina. Ten nie zastanawial się i po porostu uderzył futbolówkę z powietrza. Strzał był jednak zbyt słaby i wprost w ręce Lopesa.

W 35. minucie przyszło nam zobaczyć pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Po mocnym, jednak bardzo dokładnym dośrodkowaniu Mchitariana z prawego skrzydła, Aubameyang musiał tylko dostawić nogę do futbolówki, lecącej na wysokości jego biodra, co uczynił i piłka wpadła do siatki bezradnego Lopesa. 1-0 dla Kanonierów.

Pierwsza groźna akcja gości przyszła dopiero w drugiej odsłonie spotkania. W 50. minucie Depay otrzymał piłkę przed polem karnym, miał czas żeby dobrze ją sobie przyjąć, by potem odpowiednio przymierzyć. Chciał zaskoczyć Leno kąśliwym strzałem po długim rogu, jednak Niemiec wyciągnął się i piękną paradą uchronił Arsenal przed utratą bramki.3 minuty później Lyon wyszedł z kolejnym atakiem. Po uderzeniu Aouara zza szesnastki, w linii lotu piłki znalazł się Depay, od którego odbiła się futbolówka, zmieniając tor. Leno jednak kolejny raz nie dał się zaskoczyć i obronił strzał.

W 56. minucie Willock dograł perfekcyjną piłkę do Nketiaha z prawego skrzydła, dosłownie na nos napastnika Arsenalu, jednak ten źle złożył się do strzału i zmarnował 100-procentową okazję. Z kilku metrów uderzył głową tak, że piłka odbiła się od murawy i wyszła na aut bramkowy.

W 60. minucie groźnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Nelson, minął z piłką kilku rywali, zszedł na prawą nogę i podkręconym strzałem w długi róg chciał zaskoczyć bramkarza gości, jednak pomylił się o centymetry. 2 minuty później Nketiah otrzymał piłkę w polu karnym w gąszczu obrońców przeciwnika, jednak sprytnym obrotem zdołał wypracować sobie pozycję strzelecką. Racioppi skrócił mu jednak odpowiednio kąt i obronił próbę przelobowania go przez młodego napastnika.

W 66. minucie spotkania padła wyrównująca bramka dla Lyonu. Po leniwym ataku gości, lewym skrzydłem zerwał się Depay, minął Maitlanda-NIlesa i dośrodkowaniem lewą nogą znalazł niepilnowanego Dembele. Ten musiał tylko dołożyć głowę do piłki, co uczynił i Lyon zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu.

W 70. minucie kibice mogli w końcu zobaczyć to, na co czekali – debiut Ceballosa. Hiszpan wszedł na boisko na ostatnie 20 minut, jednak zdołał zaprezentować wachlarz swoich umiejętności – technikę, przegląd pola, lekkość w poruszaniu się z piłką, jak również zawziętość przy odbierze. W tym samym czasie na murawie pojawił się też pierwszy tegoroczny transfer Kanonierów – Gabriel Martinelli, który debiutował na stadionie Emirates.

Już 3 minuty po wejściu Ceballos uruchomił na lewym skrzydle Aubameyanga, który dośrodkował piłkę w groźną strefę pola karnego. Wszyscy zawodnicy minęli się z futbolówką, jednak akcję zamykał Nelson, którego strzał został zablokowany tuż przed linią bramkową. Parę sekund później po szybkiej wymianie podań na prawym skrzydle i ostatecznym strzale Nketiaha z ostrego kąta, bramkarz gości wybił piłkę przed siebie, którą dobił do siatki Martinelli. Jak się później okazało, bramka została nieuznana, gdyż młody Brazylijczyk zagrywał piłkę ręką.

Dosłownie minutę po nieuznanej bramce, Lyon mógł cieszyć się z prowadzenia. Dembele idealnie wkleił się w linię defensywy Arsenalu, która próbowała złapać go w pułapkę ofsajdową. Napastnik gości wyszedł sam na sam z Leno i pewnym strzałem przy słupku pokonał po raz drugi dzisiejszego wieczoru niemieckiego golkipera.

W 83. minucie Xhaka obsłużył Aubameyanga, biegnącego lewym skrzydłem, dobrym podaniem, jednak to bramkarz Lyonu stworzył największe zagrożenie swojej drużynie, wychodząc do piłki, do której nie miał szans zdążyć. Gabończyk zdecydował się na przelobowanie Racioppiego, jednak trafił w słupek i piłka wyszła na aut bramkowy.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic, wartego odnotowania i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lyonu 2-1. Drużyna z Francji mogła chwilę po tym wznieść puchar Emirates Cup.

Emirates CupOlimpique LyonRaport pomeczowy autor: Bartek Romanowski źrodło:
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 20:44

Jeszcze 3 minuty i United zremisuje 0-0 z 7 drużyna ligi norweskiej.

Taki komentarzy: 204630.07.2019, 20:43

@Maxwolgd napisał: "Mam nadzieję, że PEPE to "deal done". Fajnie będzie go mieć na pokładzie. Aczkolwiek przypomniały mi się inne transfery, które może nie były tak blisko, ale jednak też prawie ponoć były bardzo blisko. Luis Suarez, Yann M'Villa,Schneiderlin - ktoś pamięta inne nazwiska?"
Ja mniej się obawiam, że ktoś podkupi Pepe a bardziej, że okaże się drugim Lemarem, który też był kozakiem we Francji. Takie wtopy co jakiś czas niestety się zdarzają.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.07.2019, 20:41

@Maxwolgd: Co? Tu masz potwierdzenia z każdego źródła, zdjęcia zawodnika w Colney, naszych zawodników żartujących sobie na instagramie podczas gdy za Suareza była tylko oferta, a o tych dwóch Francuzach ledwie spekulacje.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.07.2019, 20:41

@Maxwolgd: żaden z wymienionych przez Ciebie piłkarzy nigdy nie był bardzo blisko tego klubu. Za Suareza poszła tylko jedna oferta, która pokazała jak działa jego rzekoma klauzula w kontrakcie. Pozostała dwójka to były tylko i wyłącznie plotki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 20:40

przeciez cala ta trojka nigdy nie była na medycznych, a Pepe juz ma fotki w osrodkach AFC. Co tu porównywać.

Ulti komentarzy: 33130.07.2019, 20:39

@Maxwolgd: Aurier, już widziałem jakieś insta fotki (finnie wylądował w PSG)

bartas1984 komentarzy: 36930.07.2019, 20:38

@Maxwolgd: Gonzalo Higuain

schnor25 komentarzy: 1854630.07.2019, 20:38

No i niech idzie Krystian grać do Championship. Niech gra, rozwija się i wbija do Repki naciskać na przeciętnego Krychę.

Maxwolgd komentarzy: 58830.07.2019, 20:36

pierre_afc komentarzy: 1207130.07.2019, 20:36

@Ulti: Nie, bo wygrali pierwszy mecz 5:0, więc dzisiaj sporo zawodników odpoczywa.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 530.07.2019, 20:35

WBA jest zainteresowany pozyskaniem Krystiana Bielika. Arsenal wycenił młodego Polaka na 10 mln funtów, jednak około 500 tysięcy euro z tej kwoty trafi na konto Legii Warszawa z tytułu procentów, który sobie zapewnili.(Raport)

Ulti komentarzy: 33130.07.2019, 20:34

Na Polsat Sport Fenerbahce - Bayern. O dziwo sporo znanych nazwisk u Turków

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 630.07.2019, 20:33

Adam Godlewski

Były dwie oferty z Włoch-za 4 mln € i za 7mln€, i zainteresowanie całej armii klubów z Championship,ale zdaje się, że wyścig po Krystiana Bielika już zakończony, a wygranym Derby County. Nalegał trener Phillip Cocu i suma odstępnego ma się zakręcić wokół 10 mln£.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 530.07.2019, 20:30

@RIVALDO700 napisał: "Ktos na devilpage napisał, ze bez Pogby to nie wie czy ten obecny skład jest ograc Arke Gdynia, a tu niektórzy daja im top 6 na luzie. Heh"

Yyy, no pewnie, komentarz z devilpage lvl expert hard, bo w sparingu graja lipe. To weryfikuje caly sezon przeciez.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 20:29

Ktos na devilpage napisał, ze bez Pogby to nie wie czy ten obecny skład jest ograc Arke Gdynia, a tu niektórzy daja im top 6 na luzie. Heh.

schnor25 komentarzy: 1854630.07.2019, 20:26

Fajna akcja i bramka PSV. Typ przylutował tak z bańki, że Iwobiego nie byłoby stać na podobny strzał nogą :D

Ulti komentarzy: 33130.07.2019, 20:23

@schnor25: nie napawa to wielkim optymizmem. Można się tylko pocieszać, że szkocka liga jest jednak dużo bardziej 'drwalska' i jednak tam łatwiej o kontuzje.

charlie360x komentarzy: 83330.07.2019, 20:23

No dobra wiem ze DaSun ale to juz chyba wystarczający dowód - www-thesun-co-uk.cdn.ampproject.org/v/s/www.thesun.co.uk/sport/football/9616183/nicolas-pepe-arsenal-bag-medical-club-record-transfer/amp?amp_js_v=0.1&usqp=mq331AQCKAE%3D#

schnor25 komentarzy: 1854630.07.2019, 20:21

@Ulti: może zadaj pytanie, kiedy się on nie leczy :)

Ulti komentarzy: 33130.07.2019, 20:20

@Marcinafc93: wiesz może od kiedy ją leczy? Żeby się nie okazało, że oba boki obrony mamy rekonwalescencyjne

Xyzxyz komentarzy: 33530.07.2019, 20:19

@Marcinafc93: 12 sierpnia planowany powrot

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 130.07.2019, 20:16

@Ulti: Przecież On ma kontuzję i coś czytałem, że ma wrócić w połowie sierpnia albo pozniej.

Ulti komentarzy: 33130.07.2019, 20:15

W tym momencie Celtic rozgrywa swój mecz w LM a w składzie brak Tierney'a (nawet na ławce). Myślicie, że to dla nas jakiś znak czy są inne powody (kontuzja?) w związku z którymi mógłby nie grać?

paw3u komentarzy: 563030.07.2019, 20:11

W tym roku w ogóle jest liga spamerów kanonierzy.com? Admin widzę, że nie odnowil ligi z poprzedniego sezonu.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 530.07.2019, 20:10

Pepe + Tierney + ŚO + ŚP = idealne okienko jak dla mnie. Wręcz majstersztyk !
OUT: Kościelny,Mustafi, Jenkinson,Elneny.
Ewentualnie pokusiłbym się jeszcze o Alvesa na rok.

paw3u komentarzy: 563030.07.2019, 20:09

@MaciekGoooner:
U mnie również jeden zawodnik z ownershipem mniejszym niż 10%. Nazwisk nie ma sensu rzucać bo to bez sensu się odkrywać :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.07.2019, 20:08

Lads jest ktoś kto potrafi cos obrabiać grafikę?

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282130.07.2019, 20:08

@MaciekGoooner: U mnie jedna różnica. Mount z posiadaniem 1.2%.

mar12301 komentarzy: 2313730.07.2019, 20:07

@Slaviola: Dzięki pobieram, zaraz sprawdzę.

Slaviola komentarzy: 1237730.07.2019, 20:06

@mar12301:

Jak na razie bardzo pozytywne.
Wszystko wygląda bardziej realistycznie, czuć ciężar piłki i samych zawodników w różnych sytuacjach.

Donpedroaleone komentarzy: 74430.07.2019, 20:03

@Damaks: A w życiu ! To dobry bramkarz, swietnie sobie poradził w Madrycie!

Ale w Atletico pare lat temu :D.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 530.07.2019, 20:03

@Kondi:
Jestem przerażony jak to słyszę . Nie przeraża mnie za to ze ktoś tego słucha. Ja sam od nikogo nie wymagam by tolerował to co ja słucham.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 20:02

@Tevez napisał: "Dopadł ich kryzys napastników."

@FabsFAN napisał: "Jezu. Zaczynam wierzyc powoli w ten kryzys 9"

Miło wejść i poczytać mądre komentarze. Oczy sie otwieraja.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282130.07.2019, 20:00

Thibaut Courtois w Realu Madryt:
33 mecze
46 wpuszczonych bramek

Belgijski ręcznik

mar12301 komentarzy: 2313730.07.2019, 20:00

Ktoś grał w demo nowego PES-a? Jak wrażenia?

Tevez komentarzy: 408730.07.2019, 19:59

Tak patrzę na tą grę United i rewelacji nie ma. Dominują tego ogórka ale niewiele z tego wynika. Tam po prostu nie ma kto strzelać. Dopadł ich kryzys napastników.

Gunerxxx komentarzy: 236330.07.2019, 19:59

@WilkSzary: a co to?

paw3u komentarzy: 563030.07.2019, 19:58

@MaciekGoooner: top2 albo top3 ;) w lidze h2h byłem drugi, prowadziłem praktycznie 3/4 sezonu i na końcówce się włożyłem :p