Lyon wygrywa Emirates Cup: Arsenal - Lyon 1-2

Lyon wygrywa Emirates Cup: Arsenal - Lyon 1-2 29.07.2019, 12:24, Bartek Romanowski 1646 komentarzy

W niedzielę, dokładnie 2 tygodnie przed pierwszym meczem sezonu Premier League z Newcastle, Arsenal rozegrał kolejny mecz przedsezonowy. Tym razem Kanonierom przyszło gościć na własnym stadionie były klub Lacazette’a – Olimpique Lyon – w ramach Emirates Cup. Swoją szansę, na debiut w koszulce Arsenalu dostał nowy nabytek, Dani Ceballos. Młody Brazylijczyk – Gabriel Martinelli – również zaliczył swój pierwszy mecz na Emirates Stadium. Pomimo wyniku, można powiedzieć, że przez większą część spotkania Arsenal kontrolował ten mecz, szczególnie w pierwszej odsłonie.

Piłkarze gospodarzy kreowali sobie wiele sytuacji oraz nie pozwalali przeciwnikom na stworzenie groźnych akcji pod własną bramką. W drugiej połowie gra wyglądała jednak z goła inaczej, Lyon bardziej zagrażał bramce Bernda Leno. Ostatecznie zawodnikom Silvnho udało się strzelić 2 gole w odstępie zaledwie 9 minut, co pozwoliło im na zwycięstwo w tym meczu i ostatecznie w całym turnieju. Lyon wygrał to spotkanie 2-1.

Arsenal: Leno – Maitland-Niles(Jenkinson 76’), Chambers(Mustafi 70’), Sokratis, Monreal(Medley 86’) – Guendouzi(Nketiah 46’), Xhaka – Aubameyang(Burton 86’), WIllock(Ceballos 70’), Mchitarian(Martinelli 70’) – Lacazette(Nelson 13’(John-Jules 76’))

Olimpique Lyon: Lopes(Racioppi 46’) – Dubois(Tete 76’), Yanga-Mbiwa(Andersen 61’), Denayer, Marcal(Rafael 61’) – Jean Lucas(Aouar 46’), Mendes, Cheikh(Tousart 46’) – Traore(Fofana 76’), Depay, Gouiri(Dembele 46’)

Przed meczem zawodnicy obu drużyn ustawili się na przeciw siebie w kole środkowym, by wraz z całym stadionem upamiętnić salwą oklasków zmarłego tragicznie w wypadku, byłego Kanoniera, Jose Antonio Reyesa. Po kilku chwilach piłkarze ustawili się na swoich pozycjach, czekając już tylko na pierwszy gwizdek sędziego, Jonathana Mossa, który rozbrzmiał chwilę po 16:15 czasu polskiego.

Spotkanie od samego początku było bardzo dynamiczne, obie drużyny starały się przeprowadzać szybkie i groźne ataki. Już w 7. minucie Kanonierzy popisali się wymianą piłki w środku boiska, pomiędzy Guendouzim, Mchitarianem oraz Lacazettem, jednak ten ostatni nie trafił w światło bramki po strzale zza pola karnego.

6 minut później Kanonierzy przeprowadzili kolejny groźny atak. Willock otrzymał piłkę w rogu pola karnego, balasem ciała zwiódł jednego z obrońców francuskiej drużyny i płaskim strzałem w długi róg chciał pokonać bramkarza gości, jednak Lopes stał na posterunku i pewnie obronił strzał młodego Anglika. W 20. minucie Guendouzi wykonał penetrujące podanie między obrońców Lyonu do Willocka, jednak jego strzał w sam środek bramki został z łatwością wyłapany przez bramkarza przyjezdnych.

Zaledwie minutę później Arsenal przeprowadził kolejną ciekawą akcję. Maitland-Niles dograł perfekcyjną piłkę z prawego skrzydła, wprost na nogę Mchitariana, czekającego na dziesiątym metrze, który nie namyślał się zbyt długo i mocnym strzałem z woleja uderzył na bramkę. Piłka leciała jednak zbyt blisko Lopesa, który zdążył zareagować i wybić piłkę przed siebie. W zamieszaniu w polu karnym przy kozłującej piłce do dobitki pierwszy dobiegł Willock, jednak przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką. W 31. minucie Mchitarian kolejny raz spróbował swojego szczęścia strzałem z woleja. Po słabym wybiciu piłki z obrony, poleciała ona wprost na nogę Ormianina. Ten nie zastanawial się i po porostu uderzył futbolówkę z powietrza. Strzał był jednak zbyt słaby i wprost w ręce Lopesa.

W 35. minucie przyszło nam zobaczyć pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Po mocnym, jednak bardzo dokładnym dośrodkowaniu Mchitariana z prawego skrzydła, Aubameyang musiał tylko dostawić nogę do futbolówki, lecącej na wysokości jego biodra, co uczynił i piłka wpadła do siatki bezradnego Lopesa. 1-0 dla Kanonierów.

Pierwsza groźna akcja gości przyszła dopiero w drugiej odsłonie spotkania. W 50. minucie Depay otrzymał piłkę przed polem karnym, miał czas żeby dobrze ją sobie przyjąć, by potem odpowiednio przymierzyć. Chciał zaskoczyć Leno kąśliwym strzałem po długim rogu, jednak Niemiec wyciągnął się i piękną paradą uchronił Arsenal przed utratą bramki.3 minuty później Lyon wyszedł z kolejnym atakiem. Po uderzeniu Aouara zza szesnastki, w linii lotu piłki znalazł się Depay, od którego odbiła się futbolówka, zmieniając tor. Leno jednak kolejny raz nie dał się zaskoczyć i obronił strzał.

W 56. minucie Willock dograł perfekcyjną piłkę do Nketiaha z prawego skrzydła, dosłownie na nos napastnika Arsenalu, jednak ten źle złożył się do strzału i zmarnował 100-procentową okazję. Z kilku metrów uderzył głową tak, że piłka odbiła się od murawy i wyszła na aut bramkowy.

W 60. minucie groźnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Nelson, minął z piłką kilku rywali, zszedł na prawą nogę i podkręconym strzałem w długi róg chciał zaskoczyć bramkarza gości, jednak pomylił się o centymetry. 2 minuty później Nketiah otrzymał piłkę w polu karnym w gąszczu obrońców przeciwnika, jednak sprytnym obrotem zdołał wypracować sobie pozycję strzelecką. Racioppi skrócił mu jednak odpowiednio kąt i obronił próbę przelobowania go przez młodego napastnika.

W 66. minucie spotkania padła wyrównująca bramka dla Lyonu. Po leniwym ataku gości, lewym skrzydłem zerwał się Depay, minął Maitlanda-NIlesa i dośrodkowaniem lewą nogą znalazł niepilnowanego Dembele. Ten musiał tylko dołożyć głowę do piłki, co uczynił i Lyon zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu.

W 70. minucie kibice mogli w końcu zobaczyć to, na co czekali – debiut Ceballosa. Hiszpan wszedł na boisko na ostatnie 20 minut, jednak zdołał zaprezentować wachlarz swoich umiejętności – technikę, przegląd pola, lekkość w poruszaniu się z piłką, jak również zawziętość przy odbierze. W tym samym czasie na murawie pojawił się też pierwszy tegoroczny transfer Kanonierów – Gabriel Martinelli, który debiutował na stadionie Emirates.

Już 3 minuty po wejściu Ceballos uruchomił na lewym skrzydle Aubameyanga, który dośrodkował piłkę w groźną strefę pola karnego. Wszyscy zawodnicy minęli się z futbolówką, jednak akcję zamykał Nelson, którego strzał został zablokowany tuż przed linią bramkową. Parę sekund później po szybkiej wymianie podań na prawym skrzydle i ostatecznym strzale Nketiaha z ostrego kąta, bramkarz gości wybił piłkę przed siebie, którą dobił do siatki Martinelli. Jak się później okazało, bramka została nieuznana, gdyż młody Brazylijczyk zagrywał piłkę ręką.

Dosłownie minutę po nieuznanej bramce, Lyon mógł cieszyć się z prowadzenia. Dembele idealnie wkleił się w linię defensywy Arsenalu, która próbowała złapać go w pułapkę ofsajdową. Napastnik gości wyszedł sam na sam z Leno i pewnym strzałem przy słupku pokonał po raz drugi dzisiejszego wieczoru niemieckiego golkipera.

W 83. minucie Xhaka obsłużył Aubameyanga, biegnącego lewym skrzydłem, dobrym podaniem, jednak to bramkarz Lyonu stworzył największe zagrożenie swojej drużynie, wychodząc do piłki, do której nie miał szans zdążyć. Gabończyk zdecydował się na przelobowanie Racioppiego, jednak trafił w słupek i piłka wyszła na aut bramkowy.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic, wartego odnotowania i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lyonu 2-1. Drużyna z Francji mogła chwilę po tym wznieść puchar Emirates Cup.

Emirates CupOlimpique LyonRaport pomeczowy autor: Bartek Romanowski źrodło:
jurasmolas44 komentarzy: 184930.07.2019, 16:53

@SoulStorm: rozbawiles mnie hehe

ZielonyLisc komentarzy: 2028530.07.2019, 16:53

Żeby zasłużyć na miano ,,topki" (swoją drogą strasznie śmieszy mnie to sformułowanie) to trzeba prezentować poziom taki jak Aguero, Lewandowski czy Suarez. To jest prawdziwy TOP, który jest nieosiągalny dla wielu zawodników.

DontCry komentarzy: 760830.07.2019, 16:51

Kiedyś to kurła było, topowych 9 ze 100, a teraz ledwo 15 naliczysz. Kryzys Panie, kryzys.

SoulStorm komentarzy: 744430.07.2019, 16:51

Na TT są ploty,że dziś wieczorem Pepe zostanie zaprezentowany przez swój nowy klub.

ZielonyLisc komentarzy: 2028530.07.2019, 16:50

Lukaku co najwyżej może aspirować do ,,topki" napastników na świecie. Miał swój czas podczas gry w Evertonie i ostatnim jego sezonie, w którym strzelił 25 goli. Po transferze do MU siadł. Na ten moment nie jest żadną topką bo jest wielu innych napastników, którzy się lepsi od Lukaku. W przypadku Romelu są 2 opcje - albo MU było złym wyborem, w którym nie rozwinął się jeszcze bardziej albo po prostu jest za słaby na tak zwaną ,,topkę". Moim zdaniem MU było złym wyborem. W Juventusie może znów pokaże to co w nim najlepsze.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.07.2019, 16:49

@kwiatinho:
Gole nie swiadcza o tym, ze ktoś nie jest drewniany. Bent czy Crouch tez dobili setkę.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 16:49

@paw3u: Chodzilo mi z mlodszych napastników jakby co, nie ze mlodszych od tej 2.

paw3u komentarzy: 563030.07.2019, 16:48

@RIVALDO700 napisał: "Ja znam rynek, zyje 9. Dzis patrzec skillowo i medialne, zeby wbic do takiej marki jak Juve sa tylko 2 nazwiska dostepne- Icardi i Lukaku.

Alternatywy z mlodszych ? Milik, Piatek, Dembele z Lyonu, Paco Alcacer ."

Alcacer jest w wieku Icardiego i Lukaku, Milik tylko od nich rok młodszy.

kwiatinho komentarzy: 1313130.07.2019, 16:48

@FabsFAN:
Przypomnę tylko że Salah i De Bruyne też byli odstrzeleni z Chelsea.
Ja szanuję Lukaku. To bardzo dobry napastnik. Jeżeli ktoś strzelą ponad 100 goli w samej lidze do tego kilkadziesiąt w pucharach i reprezentacji to pisanie że to drewno to jest kryminał.

lays komentarzy: 3987130.07.2019, 16:47

Nasi śmieszkuja z transferu Pepe :D Z jego cieszynka

SoulStorm komentarzy: 744430.07.2019, 16:46

Nicolas Pepe oficjalnie w koszulce Arsenalu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 16:45

Sorry ludzie, ale o czym my tu rozmawiamy Lukaku jest 1 noga w Turynie, pewnie za 5 lat gry wezmie 40 mln lekko, a tu 2 userów bedzie pisac ze jestem smieszny bo uznaje dzis Lukaku za top przy tym co jest na swiecie. Zamykam temat.

Nokaut w 3 rundzie.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 130.07.2019, 16:44

Jest mniej topowych 9 i 10 ponieważ jest coraz więcej graczy, którzy są uniwersalni.

ZielonyLisc komentarzy: 2028530.07.2019, 16:43

@RIVALDO700: smieszny jestes

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 16:42

@ZielonyLisc: Patrze i widze topowego lukaku.

FaxingBerlin komentarzy: 94130.07.2019, 16:41

“An Arsenal source has told Football Insider that Tierney has agreed personal terms with the club, including a bumper signing-on fee and a five-year contract that will triple his wages to £75,000-a-week.”

Ciekawe ile w tym prawdy

SoulStorm komentarzy: 744430.07.2019, 16:41

@mruw: Wybacz,że podaję z innego źródła.Rano pisano o tym na sport.pl ale znaleźć nie mogę.

ZielonyLisc komentarzy: 2028530.07.2019, 16:40

@RIVALDO700: przez pryzmat aktualnej formy? Bramek? To ile daje drużynie?

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 530.07.2019, 16:40

@kamilo_oo napisał: "Zaraz sie okaże, że Zaha kocha jednak Tottenham"

Zaha pokocha kazdy klub, ktory go wyciagnie z Crystal Palace.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 16:39

@ZielonyLisc: A przez pryzmat czego kościoła chrześcijańskiego czy turnieju szachów?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.07.2019, 16:39

@RIVALDO700:
Ładnie pokaral Cię ten rynek

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 130.07.2019, 16:39

Martial wygląda tak jakby sąd wymierzył mu karę XX lat gry w piłkę nożna jako karę w formie prac społecznych.

ZielonyLisc komentarzy: 2028530.07.2019, 16:38

@RIVALDO700: to nie patrz przez pryzmat rynku.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 16:38

@ZielonyLisc: Rynek karze mi go tak nazywać jak i Milka.

mruw komentarzy: 413530.07.2019, 16:37

@SoulStorm lol, nie wiedziałem. Masz jakieś źródło?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.07.2019, 16:37

Za dużo do wymieniania. Łatwiej byłoby napisać, kto jest od niego słabszy.

ZielonyLisc komentarzy: 2028530.07.2019, 16:37

@RIVALDO700: przesadzasz z tym Lukaku? Topowa 9? Nigdy nią nie był.

SoulStorm komentarzy: 744430.07.2019, 16:37

@NIKEy: Wielokrotnie to powtarzam i będę powtarzał,że persona Pana Stana Kroenke jest nieadekwatnie krytykowana względem jego miłości do Arsenalu.Te wszystkie obelgi i płacz w jego stronę są wyolbrzymione przez kibiców i media.

SoulStorm komentarzy: 744430.07.2019, 16:35

@mruw: No jak to nie? Mo od wczoraj kibluje w areszcie i czeka na przesłuchanie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 16:35

I nastała cisza, bo doszło do głowy ze Lukaku to topowa 9 na swiecie dziś. Heh.

mruw komentarzy: 413530.07.2019, 16:34

@SoulStorm nikt nie posądzi o zabójstwo gościa, który boi sie nawet podać piłke do przodu

EZ_22 komentarzy: 124930.07.2019, 16:34

@gnabry_: Shaw dla Ciebie to kpina?, bo imo to obok Robertsona to drugi najlepszy LO
Martial ogólnie to typowy strzelec na szpicy, ostatnio widziałem go jak tam grał i wygląda przyzwoicie, stawianie go na boku to błąd.
Lindelof dla mnie top 4 stoperów w lidze

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.07.2019, 16:34

Everton płaci 27.5 mln funtów za gościa, który strzelił 6 goli w Serie A.

Nadchodzi wloski Iheanaalaczo

kamilo_oo komentarzy: 2356730.07.2019, 16:33

Zaraz sie okaże, że Zaha kocha jednak Tottenham

NIKEy komentarzy: 80730.07.2019, 16:33

Teraz się przypomina ten news i jak wszyscy wtedy mieli odmienne humory dotyczące tego okienka xd
Może to jednak ten lepszy Kroenke?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.07.2019, 16:32

Ja na orliku lepiej kontroluje piłkę niz ten drewniak xD

SoulStorm komentarzy: 744430.07.2019, 16:32

Crystal Palace winger Wilfried Zaha is interested in a move to Tottenham this summer, according to a report by the Independent.

They report that after Arsenal switched their attention from Zaha to Nicolas Pepe, because that deal made more sense financially, the winger is exploring other options.

ZielonyLisc komentarzy: 2028530.07.2019, 16:31

@RIVALDO700: Nie no spoko tylko dziwny będzie ten transfer. Lukaku nie pasuje mi do Juve no ale niech się dzieje. Po prostu mega dziwna transakcja

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.07.2019, 16:31

Jesli dzis przed 30 Lukaku to drewno to prosze te topowe nazwiska piłkarzy w przedziale lat 25-28.

Dawajcie ,czekam. Kane,Icardi? Dawac reszte. Pośmiejemy sie z drewna.

SoulStorm komentarzy: 744430.07.2019, 16:30

@aguero10: Z Elnenym może być problem przy sprzedaży no bo która drużyna zechciałaby mieć podejrzanego o zabójstwo piłkarza.

EZ_22 komentarzy: 124930.07.2019, 16:30

Jak myślę o naszym ofensywnym trio to mam ciary hehe, jeszcze jakiś przyzwoity stoper i możemy naprawdę dużo..

FaxingBerlin komentarzy: 94130.07.2019, 16:30

@SoulStorm: raczej na odwrót

Ranczomen komentarzy: 1234230.07.2019, 16:29

@FabsFAN: Nie przyrównuj jakiegoś randoma do Welbecka.

aguero10 komentarzy: 858530.07.2019, 16:29

Kosa, Mustafa , Cienki i Elneny muszą zrobić out .