Majstersztyk Kanonierów, Arsenal 7-1 Blackburn

Majstersztyk Kanonierów, Arsenal 7-1 Blackburn 04.02.2012, 14:56, Rafal Mazur 3474 komentarzy

Zupełnie nietypowo, bo o godzinie 14.00 sympatycy londyńskiego Arsenalu zebrali się na Emirates Stadium, by wspólnymi siłami wesprzeć swój zespoł w walce o trzy punkty do ligowej tabeli w starciu z osiemnastą ekipą Premier League, Blackburn Rovers. Spotkanie wydawało się o tyle ciekawe, że Kanonierzy nie zdołali odnieść zwycięstwa w ostatnich czterech meczach i notabene było znakomitą okazją do wyrwania się z marazmu i stagnacji. Podopieczni Wenegera poradzili sobie mimo tego fantastycznie, gromiąc gości aż 7-1.

Godzinę przed pierwszym gwizdkiem Arsene Wenger desygnował jedenastkę, która miała stawić czoła przyjezdnym. Do składu powrócił Tomas Rosciky, a Alex Oxlade-Chamberlain okazał się jednak w pełni sił, mimo wcześniejszych pogłosek o drobnym urazie. Na prawej obronie zobaczyliśmy Francisa Coquelina, a na ławce znów zasiadł Thierry Henry.

Kanonierzy od początku spotkania przejęli inicjatywę. Mieli przewagę zarówno w posiadniu piłki, jak i strzałach na bramkę.

Już w 3. minucie Robin van Persie wyprowadził londyńczyków na prowadzenie. Poważny błąd popełnił jeden ze środkowych obrońców, podając futbolówkę pod nogi Coquelina. Francuz wypuścił Theo Walcotta, który mocnym podaniem wzdłuż bramki znalazł niepilnowanego Holendra. Van Persie dopełnił tylko formalności i było 1-0.

W 12. minucie doszło do ostrego starcia w polu karnym Arsenalu, w którym mocno ucierpiał Wojtek Szczęsny. Modeste brutalnie potraktował Polaka, wchodząc wyprostowaną nogą w kolano bramkarza. Na szczęście, po krótkiej interwencji lekarza, golikiper The Gunners kontynuował grę.

Z biegiem czasu nic nie ulegało zmianie. Nadal to gospodarze dominowali i spychali gości pod własne pole karne. W 22. minucie kapitalnym uderzeniem na bramkę popisał się Tomas Rosicky, a chwilę póżniej swoją szansę na powiększenie dorobku bramkowego Per Mertesacker, ale jego główka byla niecelna.

W 31. minucie gry drużyna Blackburn wyrównała za sprawą Mortena Gamsta Pedersena. Laurent Koscielny popełnił faul taktyczny na jednym z napastników gości w okolicach 20 metra od bramki Szczęsnego. Do futbolówki podszedł Pedersen i umieścił ją idelanie w okienko. 1-1

5 minut później nastroje kibiców znów się odmieniły. W środku pola szarżował Alex Song, który prostopadłym podaniem znalazł Theo Walcotta. Anglik widząc, że w lepszej sytuacji znajdował się Robin van Persie, odegrał do Holendra, który na pustą bramkę nie zwykł się mylić. 2-1

W 39. minucie Arsenal prowadził już 3-1 i to o dziwo nie za sprawą Van Persiego, który tym razem wystąpił w roli asystenta. Najlepszy strzelec The Gunners w tym sezonie popisał się kapitalnym podaniem otwierającym drogę do bramki Oxlade-Chamberlainowi. Anglik minął jeszcze Paula Robinsona i pewnie umieścił piłkę w siatce.

2 minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą część Gael Givet został ukarany czerwonym kartonikiem za brutalne wejście w nogi Robina van Persie.

Do końca pierwszej częsci gry nic godnego uwagi nie miało miejsca, więc arbiter zagwizdał po raz ostatni, a po 15 minutach przerwy zawodnicy wrócili na murawę, by rozegrać drugą połowę.

5 minut po rozpoczynającym gwizdku Kanonierzy powiększyli przewagę. Po rzucie rożnym bitym przez van Persiego piłka została wybita przez jednego z obrońców Blackburn, a także muśnięta przez Kościelnego. Do niej pierwszy doskoczył Mikel Arteta, który pewnym strzałem po ziemi zwiódł Robinsona i zdobył kolejną bramkę.

W 54. minucie mogliśmy już stwierdzić, że rozpętał nam się istny koncert bramkowy. Na prawym skrzydle szarżował Theo Walcott. Anglik wbiegł w pole karny, po czym delikatnym podaniem uruchomił Chamberlaina - ten zupełnie zaskoczył Robinsona silnym uderzeniem w prawy róg bramki i było 5-1.

Oceniając po przebiegu meczu, znakomite zawody rozgrywał po raz kolejny Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik bez skrupołów rozrywał oba skrzydła gości, dryblując i ośmieszając kolejnych rywali.

Może i trudno w to uwierzyć, ale w 61. minucie Arsenal dołożył kolejne trafienie. Tym razem Francis Coquelin zajął miejsce Walcotta i jednym zwodem ograł lewego obrońcę Blacburn. Francuz zauważył jeszcze nabiegającego van Persiego, który dostawiwszy tylko nogę pokonał bezradnego Robinsona. Holender skompletował w ten sposób drugiego hat-tricka w tym sezonie, a trzeciego w swojej karierze w AFC.

W 70. minucie na placu gry pojawili się Thierry Henry i Bacary Sagna. Wenger podjął dziwną decyzję o zmianie Chamberlaina oraz Koscielnego. Dwie minuty później boisko opuścił Alex Song, a jego meisjce zajął Benayoun.

Kolejne minuty przebiegały już tylko pod dyktando graczy Arsenalu. Goście wyglądali na zdruzgotanych i podłamanych, nie potrafili skonstruować akcji, a ich podania kończyły się fiaskiem.

W 91. minucie nastapił kojeny etap zniszczenia gości. Na 40 metrze Thierry Henry przejął futbolówkę i po krótkim sprincie odegrał do Robina van Persie, kontynuując bieg do przodu. Van Persie podaniem zwrotnym znalazł Titiego, który strzałem w środek bramki pokonał Robinsona i zaliczył 228 trafienie w barwach Arsenalu.

Chwilę później sędzia zakończył dzisiejsze zawody, a piłkę przekazał na ręcę Robina van Persie. Podsumowując, Kanonierzy rozegrali dziś mecz, na który fani czekali od początku sezonu - 7 bramek, kapitalna gra i konsekwencja przyczyniły się do rozgromienia rywala. Dziwi tylko uparta postawa Arsene Wengera wobec zmian Chamberlaina, który był jednym z dwóch najlepszych graczy na boisku. Miejmy nadzieję, że zwycięska passa potrwa do końca sezonu.

Blackburn Rovers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
DodoGUNNER komentarzy: 19106.02.2012, 23:19

mozna gdzies jeszcze skrot meczu zobaczyc?

wronka23 komentarzy: 408906.02.2012, 19:36

mskafc; Facetem jestem :) lubie poprostu te seriale :)

mskafc komentarzy: 579606.02.2012, 18:46

wronka23

Jestes kobieta ? wybacz, ale jakos nie wyobrazam sobie faceta ogladajacego na wspolnej, julie, czy prosto w serce i wychwalajacego te seriale w taki sposob.

DamianArsenal12345 komentarzy: 26206.02.2012, 17:33

Ma ktoś może link do całego meczu podzielonego w partach na 1połowe i 2połowe z polskim komentatorem?

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2012, 17:13

No i co tak się zapieraliście, że zrobicie na złość wujkowi, a tu wszystkich prawie wywiało..

mskafc komentarzy: 579606.02.2012, 17:13

Vermaelen5

przeciez ty nawet 90% tych zawodnikow nie znasz.. niezle musiales google wymeczyc, zeby znalezc te nazwiska.

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2012, 17:10

@Griz
Pewnie szczególnie ostatnie 20 sek ^^
@wronka23
E tam Pierwsza Miłość najlepsza reszta to syf :D Szczególnie te Julie, Majki, Brzydule i inne tego typu rzeczy.

wronka23 komentarzy: 408906.02.2012, 17:08

co od seriali to ja oglądam : na wspólnej i Julie (najlepszy serial:) ;):) nbedzie znowu przez rok jak prosto serce i brzydula i takie seriale sa fajne :) a nie niektore ciagna sie przez kilka lat

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27306.02.2012, 17:04

stefcio-----> hah, nie mam żadnej ;D

ArseneAl-----> nie znam. Fajna nuta ;)

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2012, 16:57

@Griz
To się grubo pomyliłeś :D
P.S. Znasz zespół Chassis? Ostatnio ich w radiu słyszałem i spodobał mi się ich kawałek. Nawet nie wiedziałem, że to polski zespół :P
youtube.com/watch?v=BgoG59oOgZU

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223706.02.2012, 16:55

Griz - jaką masz pewność, że to nie są nastolatki podszywające się pod fanów? :D

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27306.02.2012, 16:54

Lol, zawsze myślałem, że seriale typu Pierwsza Miłość oglądają tylko nastolatki :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223706.02.2012, 16:54

maciekbe - mistrza mieliśmy w rękach. Około 10 pkt przewagi nad drugim miejscem, fenomenalna forma, nic nie było w stanie nas zatrzymać, prawie nic.

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2012, 16:53

@maciekbe
No i git :D Majstersztyk Kanonierów zasługuje na bycie dłużej głównym newsem niż 2 dni..

popekns komentarzy: 742006.02.2012, 16:52

Maciek: pewnie nie walczylibyśmy o 5. miejsce ;)

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2012, 16:51

@ArseneAl zostajemy w tym newsie, coby zrobić wujkowi bobowi na złość :P

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2012, 16:50

@s15 pisałem tutaj o tym ostatnio. To nasz był nasz ostatni dobry sezon. Szliśmy na mistrza i kto wie, gdzie bylibyśmy teraz gdyby nie kontuzja Dudu :/

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2012, 16:50