Majstersztyk Kanonierów, Arsenal 7-1 Blackburn

Majstersztyk Kanonierów, Arsenal 7-1 Blackburn 04.02.2012, 14:56, Rafal Mazur 3474 komentarzy

Zupełnie nietypowo, bo o godzinie 14.00 sympatycy londyńskiego Arsenalu zebrali się na Emirates Stadium, by wspólnymi siłami wesprzeć swój zespoł w walce o trzy punkty do ligowej tabeli w starciu z osiemnastą ekipą Premier League, Blackburn Rovers. Spotkanie wydawało się o tyle ciekawe, że Kanonierzy nie zdołali odnieść zwycięstwa w ostatnich czterech meczach i notabene było znakomitą okazją do wyrwania się z marazmu i stagnacji. Podopieczni Wenegera poradzili sobie mimo tego fantastycznie, gromiąc gości aż 7-1.

Godzinę przed pierwszym gwizdkiem Arsene Wenger desygnował jedenastkę, która miała stawić czoła przyjezdnym. Do składu powrócił Tomas Rosciky, a Alex Oxlade-Chamberlain okazał się jednak w pełni sił, mimo wcześniejszych pogłosek o drobnym urazie. Na prawej obronie zobaczyliśmy Francisa Coquelina, a na ławce znów zasiadł Thierry Henry.

Kanonierzy od początku spotkania przejęli inicjatywę. Mieli przewagę zarówno w posiadniu piłki, jak i strzałach na bramkę.

Już w 3. minucie Robin van Persie wyprowadził londyńczyków na prowadzenie. Poważny błąd popełnił jeden ze środkowych obrońców, podając futbolówkę pod nogi Coquelina. Francuz wypuścił Theo Walcotta, który mocnym podaniem wzdłuż bramki znalazł niepilnowanego Holendra. Van Persie dopełnił tylko formalności i było 1-0.

W 12. minucie doszło do ostrego starcia w polu karnym Arsenalu, w którym mocno ucierpiał Wojtek Szczęsny. Modeste brutalnie potraktował Polaka, wchodząc wyprostowaną nogą w kolano bramkarza. Na szczęście, po krótkiej interwencji lekarza, golikiper The Gunners kontynuował grę.

Z biegiem czasu nic nie ulegało zmianie. Nadal to gospodarze dominowali i spychali gości pod własne pole karne. W 22. minucie kapitalnym uderzeniem na bramkę popisał się Tomas Rosicky, a chwilę póżniej swoją szansę na powiększenie dorobku bramkowego Per Mertesacker, ale jego główka byla niecelna.

W 31. minucie gry drużyna Blackburn wyrównała za sprawą Mortena Gamsta Pedersena. Laurent Koscielny popełnił faul taktyczny na jednym z napastników gości w okolicach 20 metra od bramki Szczęsnego. Do futbolówki podszedł Pedersen i umieścił ją idelanie w okienko. 1-1

5 minut później nastroje kibiców znów się odmieniły. W środku pola szarżował Alex Song, który prostopadłym podaniem znalazł Theo Walcotta. Anglik widząc, że w lepszej sytuacji znajdował się Robin van Persie, odegrał do Holendra, który na pustą bramkę nie zwykł się mylić. 2-1

W 39. minucie Arsenal prowadził już 3-1 i to o dziwo nie za sprawą Van Persiego, który tym razem wystąpił w roli asystenta. Najlepszy strzelec The Gunners w tym sezonie popisał się kapitalnym podaniem otwierającym drogę do bramki Oxlade-Chamberlainowi. Anglik minął jeszcze Paula Robinsona i pewnie umieścił piłkę w siatce.

2 minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą część Gael Givet został ukarany czerwonym kartonikiem za brutalne wejście w nogi Robina van Persie.

Do końca pierwszej częsci gry nic godnego uwagi nie miało miejsca, więc arbiter zagwizdał po raz ostatni, a po 15 minutach przerwy zawodnicy wrócili na murawę, by rozegrać drugą połowę.

5 minut po rozpoczynającym gwizdku Kanonierzy powiększyli przewagę. Po rzucie rożnym bitym przez van Persiego piłka została wybita przez jednego z obrońców Blackburn, a także muśnięta przez Kościelnego. Do niej pierwszy doskoczył Mikel Arteta, który pewnym strzałem po ziemi zwiódł Robinsona i zdobył kolejną bramkę.

W 54. minucie mogliśmy już stwierdzić, że rozpętał nam się istny koncert bramkowy. Na prawym skrzydle szarżował Theo Walcott. Anglik wbiegł w pole karny, po czym delikatnym podaniem uruchomił Chamberlaina - ten zupełnie zaskoczył Robinsona silnym uderzeniem w prawy róg bramki i było 5-1.

Oceniając po przebiegu meczu, znakomite zawody rozgrywał po raz kolejny Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik bez skrupołów rozrywał oba skrzydła gości, dryblując i ośmieszając kolejnych rywali.

Może i trudno w to uwierzyć, ale w 61. minucie Arsenal dołożył kolejne trafienie. Tym razem Francis Coquelin zajął miejsce Walcotta i jednym zwodem ograł lewego obrońcę Blacburn. Francuz zauważył jeszcze nabiegającego van Persiego, który dostawiwszy tylko nogę pokonał bezradnego Robinsona. Holender skompletował w ten sposób drugiego hat-tricka w tym sezonie, a trzeciego w swojej karierze w AFC.

W 70. minucie na placu gry pojawili się Thierry Henry i Bacary Sagna. Wenger podjął dziwną decyzję o zmianie Chamberlaina oraz Koscielnego. Dwie minuty później boisko opuścił Alex Song, a jego meisjce zajął Benayoun.

Kolejne minuty przebiegały już tylko pod dyktando graczy Arsenalu. Goście wyglądali na zdruzgotanych i podłamanych, nie potrafili skonstruować akcji, a ich podania kończyły się fiaskiem.

W 91. minucie nastapił kojeny etap zniszczenia gości. Na 40 metrze Thierry Henry przejął futbolówkę i po krótkim sprincie odegrał do Robina van Persie, kontynuując bieg do przodu. Van Persie podaniem zwrotnym znalazł Titiego, który strzałem w środek bramki pokonał Robinsona i zaliczył 228 trafienie w barwach Arsenalu.

Chwilę później sędzia zakończył dzisiejsze zawody, a piłkę przekazał na ręcę Robina van Persie. Podsumowując, Kanonierzy rozegrali dziś mecz, na który fani czekali od początku sezonu - 7 bramek, kapitalna gra i konsekwencja przyczyniły się do rozgromienia rywala. Dziwi tylko uparta postawa Arsene Wengera wobec zmian Chamberlaina, który był jednym z dwóch najlepszych graczy na boisku. Miejmy nadzieję, że zwycięska passa potrwa do końca sezonu.

Blackburn Rovers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
popekns komentarzy: 742006.02.2012, 13:45

A ja bym się cieszył jakby Wenger kupił jakiegoś pomocnika, Aarona sprzedał (sorki, ale nie tłumaczcie go brakiem ogrania, bo chłopak rozegrał prawie cały sezon), jeżeli wróci Diaby, to będziemy mogli rotować środkową linią zespołu. Ewentualnie sprzedać Squillaciego i kupić CB np. Sambę i CF pokroju no już niech będzie ten Podolski. Ale jeżeli udałoby się sprowadzić to byłbym usatysfakcjonowany.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17206.02.2012, 13:44

To oczywiście odnosiło się do Artety ;)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17206.02.2012, 13:43

Iversenn

Bo Wenger dał mu inne zadania, a tak jak mówisz to grał w Evertonie. Zresztą cytat po meczu z Blackburn:'Sometimes I can't really get forward because we just have too many talented players up there!'
To chyba mówi wszystko.

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2012, 13:41

@FabsAFC
Myślę, że Rosa jeszcze na 1 sezon u nas zostanie.

malyglod komentarzy: 648906.02.2012, 13:41

FabsAFC->
pożyjemy, zobaczymy. Też uważam, że mocna ławka to nie kłopot.

youtube.com/watch?v=uGDgAEdG3YM

IMO nie jest złym grajkiem, ma potencjał, tylko trzeba go umieć z niego wydobyć. Wydaję mi sie że Wenger za często na niego stawia, nie chodzi mi tu nawet o to, jak niektórzy użytkownicy piszą "posadzić na ławie, zacznie harować na treningach". Przede wszystkim Aaron nie powinien grać w każdym meczu. Kojarzę mecz w okolicach świąt kiedy jeden mecz sobie odpoczął (wcześniej grał bez przerwy) i widać było skok formy na następnym.

Kolejną kwestią jest to, że Ramsey teraz nie ma nikogo na kim mógłby się powzorować. Pewnie powiecie Arteta. Oczywiście, uważam go za solidnego pomocnika, ale to nie jest to czego szukamy. Od początku sezonu nie przypominam sobie praktycznie żadnego podania Mikela, które otworzyłoby drogę do bramki. Myślę, że gdyby nie kontuzja Aarona i odejście Ceska to teraz byłby naprawdę klasowym piłkarzem.

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2012, 13:39

@Xdkarol
Jezu.. Informatyków i ekonomistów jest jak psów :P Ja studiuję budownictwo i w sumie budowlańców też się sporo robi. Więc na tę chwilę to ciężko powiedzieć na co jest popyt.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17206.02.2012, 13:39

malyglod

Po pierwsze, trzeba czymś przekonać RvP do podpisania kontraktu,
po drugie, to rezerwami wygrywa się ligę,
po trzecie, po sezonie odejdzie Arshavin, prawdopodobnie Rosa, no i te odpadki a'la Squillaci.
No ale Rosę i Arshavina trzeba kimś zastąpić, a Hazard to właśnie playmaker taki ŚPO/skrzydłowy

malyglod komentarzy: 648906.02.2012, 13:37

ArseneAl-> trzeba też pamiętać o Abou. W ogóle powrót Francuza i Jacka to jak dwa transfery. Mimo to jednak uważam, że bardzo dobry napastnik/skrzydłowy i/lub skrzydłowy/rozgrywający by się przydał.

Xdkarol komentarzy: 98806.02.2012, 13:35

Hmm to jaki kierunek polecacie na Technikum? Jestem ścisłowcem raczej, zastanawiam się nad Technik-informatyk, technik-teleinformatyk, technik ekonomista. Macie jeszcze jakieś propozycje?

KedzioRRz komentarzy: 382706.02.2012, 13:35

@popekns nowy nie zawsze znaczy nieobyty :)
Tą stronkę odwiedzam chyba już ze 2 lata tylko odwagi zarejestrować się nie było- ale od kiedy widziałem pojazdy sezonowców i gimbusów na Wengera, musiałem jakoś interweniować:)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 406.02.2012, 13:34

Tak tak, ferie pełną parą ;D

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2012, 13:34

Ja mimo, że bardzo bym chciał jakiś transfer na ŚPO to jednak uważam, że jeśli wróci Jack to w przyszłym sezonie poradzilibyśmy sobie i bez takiego transferu. Boss by kogoś z dwójki Jack - Mikel ustawił jako rozgrywającego albo mogliby się wymieniać tymi pozycjami i byłoby całkiem ciekawie. Doświadczenie hiszpana + młodość anglika. I do tego Song zabezpiecza tyły.

KedzioRRz komentarzy: 382706.02.2012, 13:33

@FabsAFC YU NU catch the irony? :D
CZy doczekamy się transferu na ponad 30mln? (Eriskena za 20 mln może da się wyhaczyć) Szczerzę wątpie:) ale módlmy się:)

popekns komentarzy: 742006.02.2012, 13:33

KedzioRRz: tak się składa, że jesteś tu nowy i nie wiesz, że taki offtop jest dopuszczalny, a nawet wskazany ;)

malyglod komentarzy: 648906.02.2012, 13:32

Ja tam mam przekonanie do wyszukiwania przez Bossa talentów. Tyle wydał na AOC i naprawdę ten chłopak pozytywnie zaskakuje. Co prawda zagrał parę meczów, ale dla mnie to talent na miarę światową. Podobnie z Jackiem. Za powiedzmy 15 mln mamy dwóch graczy mogących w przyszłym sezonie być siłą napędową Arsenalu. I to jest bardzo prawdopodobne.
Co do Hazarda - nie wiem tylko, czy Boss będzie widział konieczność sprowadzania go do nas.

malyglod

Tak, zgadzam się, że osoba Vermy będzie miała tutaj znaczenie. Generalnie to tak jak mówię, Boss chyba takiej okazji nie przegapi, gdy zawodnik którego bacznie obserwuje, ma niesamowitą jakość mówi, że po sezonie odejdzie do PL.
W dodatku Chelsea odpada raczej w walce o niego.

popekns komentarzy: 742006.02.2012, 13:29

KedzioRRz: akurat w tym rzecz, że Artur jest ode mnie starszy ;)

Lol, przyjść tutaj, to od razu mnie besztają ;/

KedzioRRz komentarzy: 382706.02.2012, 13:28

@popekns; stop offtop- olej gówniarza:D
@FabsAFC; moje niedopatrzenie:) Ale finisz w top4 to nie argument... to żaden argument. Powinniśmy powrócić na najwyższe miejsce podium gdzie nasze miejsce. Co do transferów to zarząd i tak musi maczać w tym palce- Wenger niegdyś wydawał więcej niż 10mln, vide Reyes i Arsza:) Teraz albo dziadzio jest za bardzo zapatrzony w "młodych gniewnych" albo na prawdę sądzi że ramsey ustatkuje się z formą i zajmie miejsce Fabregasa:/

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2012, 13:28

@popekns
O czyli będziesz robił za catering? ^^

malyglod komentarzy: 648906.02.2012, 13:27

FabsAFC->
mogę się zgodzić. Ale w końcu jeden Belg może drugiego przekonać, że u Wengera osiągnie status zawodnika światowego formatu.
Co do pieniędzy. Też uważam, że sknerstwo Bossa nie tyle ma podłoże niechęci do wydawania, co po prostu uważa, że niewielu zawodników jest wartych takich pieniędzy.
Zresztą wg mnie Boss ma tu rację i wyda odpowiednie pieniądze, jak dla mnie do 30 paru mln jeśli będzie przekonany, że zawodnik jest takiej sumy wart.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17206.02.2012, 13:25

KEdzioRRz

Akurat tutaj zarząd nie ma nic do rzeczy, a potwierdza to tylko wypowiedź Wengera przed meczem z Blackburn:
'Jeżeli nie skończymy w tym sezonie w TOP 4, to zmienię swoją filozofię i będę ściągał graczy droższych, doświadczonych i o uznanych nazwiskach'

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2012, 13:24

@xThierryHenry
Co ci się zebrało na takie pociski? ^^ nie lubisz kolegi popeknsa?

popekns komentarzy: 742006.02.2012, 13:24

Artur: dzizas, jak Ty mnie wkurzasz ;| Dla Twojej informacji: chodzę do technikum. Dokładnie: Technik Organizacji Usług Gastronomicznych.

KedzioRRz komentarzy: 382706.02.2012, 13:23

@malyglod Zgadzam sie w całej rozciągłości jeżeli chodzi o Eriksena- świetny grajek, obserwowałem jego grę w Ajaxie z okazji Ligii mistrzów i muszę przyznać, akcje holendrów robiły wrażanie, można by rzec- mały Arsenal^^ Transfer podolskiego byłby także b.dobry- zmiennik dla RVP, który też stworzył by rywalizację (może przesadzam ^^) na pozycji napastnika, przy okazji umiejętny w grze na skrzydle (bodajże lewym?)
@FabsAFC dopóki szmaciarz Gazidis i reszta zardzewiałych pryków urzęduje z zarządzie nie ma co marzyć o Hazardzie jak i o Goetze (który moim skromnym zdaniem nie jest wart takiej masy pieniędzy jakiej oczekują działacze z Dortmundu) :)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17206.02.2012, 13:22

malyglod

Akurat związki rodzinne z Vermą zostały zdementowane ;)

Do mnie przemawia fakt, że to jest jeden z pilniej obserwowanych przez Wengera młodych graczy. Boss obserwuje go od 2 lat, mówił, że idealnie by do nas pasował. W dodatku będzie on w lato dostępny, co sam potwierdził i nie wierzę, że Wenger z tego nie skorzysta.

A w tym, że Wengerowi to nie będzie robiło oporów utwierdza mnie zeszłoroczna oferta za Goetze, czyli zawodnika droższego od Hazarda, a niemalże o tym samym 'statusie' w footballu, czyli JUŻ gwiazdy, w wieku 20 lat. Tyle, że Mario nie był dostępny...

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 306.02.2012, 13:21

Adrian -> Sorry, to zawodówka to też szkoła średnia?

malyglod komentarzy: 648906.02.2012, 13:20

Eriksen to wysoka półka wśród rozgrywających, a 20 mln to nawet jak na nas nie jest pułap nie do przeskoczenia.
Almunia - tak, jak odejdzie Fabian warto mieć doświadczonego rezerwowego. Nawet jeśli ten popełnia takie babole.
Campbell - pamiętałem. Ale nie widzę możliwości zmieścić go w kadrze, jak jest już Afobe i Ryo. Już oni wiele by nie pograli.

popekns komentarzy: 742006.02.2012, 13:19

Artur: nie, szkoła średnia ma ferie ;P

BTW. dziś jest 54. rocznica kraksy w Monachium graczy Manchesteru United. W jakikolwiek sposób należy się im szacunek:)

@malyglod
Almuna może zostać? wtf? Z resztą jemu już wygasa kontrakt w lecie więc i tak odejdzie. W ataku zapomniałeś jeszcze o Campbellu. Park też raczej zostanie.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 306.02.2012, 13:17

malyglod -> Eriksen? On by teraz kosztował z 20 mln, więc wątpię, by bylibyśmy w stanie tyle wydać

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17206.02.2012, 13:15

malyglod

Ja transferami Podolski, Hazard bym nie pogardził, i myślę, że Ty też nie. A wbrew tego co tutaj piszą, ja uważam, że Eden do nas trafi.

malyglod komentarzy: 648906.02.2012, 13:14

Jeśli piszemy o transferach to mi wystarczą dwa nazwiska, Podolski i np Eriksen. Chodzi o to, by był napastnik potrafiący grać na skrzydle i rozgrywający. Więcej nie potrzebujemy.
Atak i skrzydła - Persie, Gervinho, Afobe, Walcott, AOC, Podolski, Ryo.
Środek - Coq, Song, Frimpong, Arteta, Jack, Rosicky, Abou, Ramsey, Eriksen, Lansbury
Wg mnie więcej nie potrzebujemy z jakości. Oczywiście potrzebujemy na te transfery jakieś 30-35 mln, ale myślę że na tyle nas stać. Do sprzedania 3/4 z wymienionych poniżej:
Bendtner, Vela, Arshavin, Denilson, Sqil, Almunia, Chamakh lub Park. Choć dla mnie taki Almunia czy Park mogą zostać.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 306.02.2012, 13:06

Adrian -> Podstawówka tak szybko kończy lekcje? O.o Cześć!

MarcinKanonier komentarzy: 133106.02.2012, 12:52

Kaziu
To co Ty jeszcze tu robisz? Won do wodki!
Najlepszego :)

popekns komentarzy: 742006.02.2012, 12:50

Witam wszystkich!

veron komentarzy: 459206.02.2012, 12:49

arsenal.com/fanzone/wallpapers/wallpaper-detail?id=339

Pojawiła się już na oficjalnej stronie tapetka z meczu z Blackburn :)

kaziu874 komentarzy: 673606.02.2012, 12:47

dzieki ;D

Iversenn komentarzy: 32906.02.2012, 12:44

Ale co do transferów jedno jest pewne. Jeśli nikogo nie sprzedamy, zakupów nie będzie...

Aktualnie jedyna pozycja która wymaga wzmocnienia to ŚPO. Reszta jest całkiem w porządku, a gdybyśmy teraz kupili jakiegoś zawodnika to inny by na tym z pewnością ucierpiał kiedy by wrócił po kontuzji. A mentalność Wengera nie pozwoli mu wykopać słabych i zastąpić ich mocnymi.

songoku95 komentarzy: 2348606.02.2012, 12:43