Majstersztyk Kanonierów, Arsenal 7-1 Blackburn

Majstersztyk Kanonierów, Arsenal 7-1 Blackburn 04.02.2012, 14:56, Rafal Mazur 3474 komentarzy

Zupełnie nietypowo, bo o godzinie 14.00 sympatycy londyńskiego Arsenalu zebrali się na Emirates Stadium, by wspólnymi siłami wesprzeć swój zespoł w walce o trzy punkty do ligowej tabeli w starciu z osiemnastą ekipą Premier League, Blackburn Rovers. Spotkanie wydawało się o tyle ciekawe, że Kanonierzy nie zdołali odnieść zwycięstwa w ostatnich czterech meczach i notabene było znakomitą okazją do wyrwania się z marazmu i stagnacji. Podopieczni Wenegera poradzili sobie mimo tego fantastycznie, gromiąc gości aż 7-1.

Godzinę przed pierwszym gwizdkiem Arsene Wenger desygnował jedenastkę, która miała stawić czoła przyjezdnym. Do składu powrócił Tomas Rosciky, a Alex Oxlade-Chamberlain okazał się jednak w pełni sił, mimo wcześniejszych pogłosek o drobnym urazie. Na prawej obronie zobaczyliśmy Francisa Coquelina, a na ławce znów zasiadł Thierry Henry.

Kanonierzy od początku spotkania przejęli inicjatywę. Mieli przewagę zarówno w posiadniu piłki, jak i strzałach na bramkę.

Już w 3. minucie Robin van Persie wyprowadził londyńczyków na prowadzenie. Poważny błąd popełnił jeden ze środkowych obrońców, podając futbolówkę pod nogi Coquelina. Francuz wypuścił Theo Walcotta, który mocnym podaniem wzdłuż bramki znalazł niepilnowanego Holendra. Van Persie dopełnił tylko formalności i było 1-0.

W 12. minucie doszło do ostrego starcia w polu karnym Arsenalu, w którym mocno ucierpiał Wojtek Szczęsny. Modeste brutalnie potraktował Polaka, wchodząc wyprostowaną nogą w kolano bramkarza. Na szczęście, po krótkiej interwencji lekarza, golikiper The Gunners kontynuował grę.

Z biegiem czasu nic nie ulegało zmianie. Nadal to gospodarze dominowali i spychali gości pod własne pole karne. W 22. minucie kapitalnym uderzeniem na bramkę popisał się Tomas Rosicky, a chwilę póżniej swoją szansę na powiększenie dorobku bramkowego Per Mertesacker, ale jego główka byla niecelna.

W 31. minucie gry drużyna Blackburn wyrównała za sprawą Mortena Gamsta Pedersena. Laurent Koscielny popełnił faul taktyczny na jednym z napastników gości w okolicach 20 metra od bramki Szczęsnego. Do futbolówki podszedł Pedersen i umieścił ją idelanie w okienko. 1-1

5 minut później nastroje kibiców znów się odmieniły. W środku pola szarżował Alex Song, który prostopadłym podaniem znalazł Theo Walcotta. Anglik widząc, że w lepszej sytuacji znajdował się Robin van Persie, odegrał do Holendra, który na pustą bramkę nie zwykł się mylić. 2-1

W 39. minucie Arsenal prowadził już 3-1 i to o dziwo nie za sprawą Van Persiego, który tym razem wystąpił w roli asystenta. Najlepszy strzelec The Gunners w tym sezonie popisał się kapitalnym podaniem otwierającym drogę do bramki Oxlade-Chamberlainowi. Anglik minął jeszcze Paula Robinsona i pewnie umieścił piłkę w siatce.

2 minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą część Gael Givet został ukarany czerwonym kartonikiem za brutalne wejście w nogi Robina van Persie.

Do końca pierwszej częsci gry nic godnego uwagi nie miało miejsca, więc arbiter zagwizdał po raz ostatni, a po 15 minutach przerwy zawodnicy wrócili na murawę, by rozegrać drugą połowę.

5 minut po rozpoczynającym gwizdku Kanonierzy powiększyli przewagę. Po rzucie rożnym bitym przez van Persiego piłka została wybita przez jednego z obrońców Blackburn, a także muśnięta przez Kościelnego. Do niej pierwszy doskoczył Mikel Arteta, który pewnym strzałem po ziemi zwiódł Robinsona i zdobył kolejną bramkę.

W 54. minucie mogliśmy już stwierdzić, że rozpętał nam się istny koncert bramkowy. Na prawym skrzydle szarżował Theo Walcott. Anglik wbiegł w pole karny, po czym delikatnym podaniem uruchomił Chamberlaina - ten zupełnie zaskoczył Robinsona silnym uderzeniem w prawy róg bramki i było 5-1.

Oceniając po przebiegu meczu, znakomite zawody rozgrywał po raz kolejny Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik bez skrupołów rozrywał oba skrzydła gości, dryblując i ośmieszając kolejnych rywali.

Może i trudno w to uwierzyć, ale w 61. minucie Arsenal dołożył kolejne trafienie. Tym razem Francis Coquelin zajął miejsce Walcotta i jednym zwodem ograł lewego obrońcę Blacburn. Francuz zauważył jeszcze nabiegającego van Persiego, który dostawiwszy tylko nogę pokonał bezradnego Robinsona. Holender skompletował w ten sposób drugiego hat-tricka w tym sezonie, a trzeciego w swojej karierze w AFC.

W 70. minucie na placu gry pojawili się Thierry Henry i Bacary Sagna. Wenger podjął dziwną decyzję o zmianie Chamberlaina oraz Koscielnego. Dwie minuty później boisko opuścił Alex Song, a jego meisjce zajął Benayoun.

Kolejne minuty przebiegały już tylko pod dyktando graczy Arsenalu. Goście wyglądali na zdruzgotanych i podłamanych, nie potrafili skonstruować akcji, a ich podania kończyły się fiaskiem.

W 91. minucie nastapił kojeny etap zniszczenia gości. Na 40 metrze Thierry Henry przejął futbolówkę i po krótkim sprincie odegrał do Robina van Persie, kontynuując bieg do przodu. Van Persie podaniem zwrotnym znalazł Titiego, który strzałem w środek bramki pokonał Robinsona i zaliczył 228 trafienie w barwach Arsenalu.

Chwilę później sędzia zakończył dzisiejsze zawody, a piłkę przekazał na ręcę Robina van Persie. Podsumowując, Kanonierzy rozegrali dziś mecz, na który fani czekali od początku sezonu - 7 bramek, kapitalna gra i konsekwencja przyczyniły się do rozgromienia rywala. Dziwi tylko uparta postawa Arsene Wengera wobec zmian Chamberlaina, który był jednym z dwóch najlepszych graczy na boisku. Miejmy nadzieję, że zwycięska passa potrwa do końca sezonu.

Blackburn Rovers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Griz komentarzy: 3596 newsów: 27306.02.2012, 16:13

aRamsey-----> "Gimbus" toś Ty powinien mieć na drugie.

creatiVe4 komentarzy: 376406.02.2012, 16:12

ajajajajaj znowu kontuzja gracza Arsenalu... Ale mu się kariera toczy jak nie wiem co... No nic pozostaje kolejne wypożyczenie w przyszłym sezonie a nam musi wystarczyć Coqq

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 306.02.2012, 16:09

popo -> To były takie małe docinki z mojej strony ;P A skąd wiesz, że jestem od Ciebie starszy? O,o

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2012, 16:09

@s15 tak trzymaj chłopie ;)
9 miesięcy?!?! to co mu się z tą nogą stao ? :O

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2012, 16:08

Kiedy Sunderland gra powtówkę z M'boro ? jakoś przed meczem z nami w EPL, co ? Dobrze dla nas, zawsze to dodatkowy wysiłek ;>

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223706.02.2012, 16:08

Maciek - nie zamierzam męczyć RahA :P Zarówno mój nick, jak i avatar są stałe! Jestem i będę wiecznie młody!

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 906.02.2012, 16:06

Emmanuel Frimpong
Bad News is that I'm out for 6-9months with my Knee Gd News is that I will therefore have all the time in my hands to be doin

od 6 do 9 miesięcy, tragedia.

popekns komentarzy: 742006.02.2012, 16:06

creative: w marcu :)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17206.02.2012, 16:05

Jack:

Sad news about my friend @Frimpong26AFC thinking of you mate!

ehh, szkoda gadać

creatiVe4 komentarzy: 376406.02.2012, 16:04

Kiedy gramy rewanż z milanem?

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2012, 16:03

@fabs bez kitu, chyba masz rację :P
Ej Dench ma być zdrowy i za rok wymiatać z Coqiem i Oxem i Jackiem. Mam nadzieję, że szybko wyzdrowieje, w końcu jest w rękach specjalistów. Nie?

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17206.02.2012, 16:00

maciekbe

Ewentualnie stefcio ma w tej chwili 97 lat, a '15' ma znaczyć 1915r - datę urodzenia ;)

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2012, 16:00

@maciekbe
Padłem xD

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2012, 15:57

@stefcio możesz udawać ile chcesz, ale twój nick cię zdradza. Już od 1280dni masz 15 lat i nie zanosi się na zmiany. Chyba że zmienisz nick

kamil_9414 komentarzy: 282806.02.2012, 15:55

Ale szkoda tego Frimponga. Poprzedni sezon stracony, ten w połowie prawie cały czas siedział na lawie, teraz jak już dostał szanse w Wolves to kontuzja do konca sezonu.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223706.02.2012, 15:54

Cudi - skąd wiedziałeś/wiedzieliście? :/

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17206.02.2012, 15:51

I on chce wracać do nas na leczenie?! Zwariował? Chce ryzykować karierę, albo przynajmniej najbliższy sezon?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 906.02.2012, 15:50

arsenal.com/news/news-archive/frimpong-to-see-specialist-for-knee-injury

oficjalny news w sprawie Frimponga

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3006.02.2012, 15:49

Wolves have confirmed that Arsenal on-loan midfielder Emmanuel Frimpong will be out for the rest of the season with a knee injury.

Nachapał się doświadczenia jak cholera...

kuba1337 komentarzy: 103206.02.2012, 15:49

@Conrado888
To jest prawda, już nie jest na wypożyczeniu w Wolves.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 906.02.2012, 15:45

koniec sezonu dla Frimponga? oby to nie była prawda..

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2012, 15:38

@stefcio to skomplikowane :P

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 306.02.2012, 15:35

Shaqiri to bardzo fajny zawodnik a np. takiego gracza + Sowa można by pozyska za około 20 mln euro. Dałoby to solidne wzmocnienie dla klubu nie tylko za przystępną cenę ale też jakościowo dobre.

ja8pl komentarzy: 296606.02.2012, 15:29

Następnym klubem Xherdana Shaqiriego może zostać Bayern Monachium. Według doniesień, działacze niemieckiej drużyny są zdeterminowani, żeby sprowadzić pomocnika FC Basel i już w najbliższym czasie chcą sfinalizować jego transfer.

Negocjacje między działaczami obu klubów toczą się już od jakiegoś czasu. Kluby nie doszły do porozumienia w styczniu, ale Shaqiri zdaniem mediów może przenieść się do Monachium już latem. Kwota transferu miałaby wynieść od 10 do 12 milionów euro

kolejny mega talent zostanie sprzatniety a chlopak i gral w lidze mistrzow i jest mlody i nie za drogi..

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16406.02.2012, 15:27

14 listopada się zarejestrowałem ;P

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2012, 15:26

nvm, myślałem że chodzi ci o Stefio15, który może i miał 15 lat ale to było 4 lata temu :P
Co nie zmienia faktu, że to wszechobecna tutaj gimbusiarnia pisze największe bzdury.

popekns komentarzy: 742006.02.2012, 15:22

maciekbe: chociażby taki ktoś jak Alexandro96 ;)

Siemka, Alex ;)

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16406.02.2012, 15:15

maciekbe
Ja.

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2012, 15:13

@popo który redaktor ma wg ciebie 15 lat?

popekns komentarzy: 742006.02.2012, 15:12

Fabs: że każdemu szkoda Jacka ;)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17206.02.2012, 15:07

popek

Yyy, jak? ;) Nie wiem do czego się odnosisz.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 406.02.2012, 15:07

popekns -> nie mam zdolności do zapamiętywania nieogarniętych użytkowników K.com :P

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997306.02.2012, 15:06

THX to sobie poszukali i znalezli, bo ten chlopak ma papiery na granie...

popekns komentarzy: 742006.02.2012, 15:05

armata_PL: pamiętasz tamtego typa czy nie?

Fabs: chyba kazdy tak myśli.

concrete13 komentarzy: 869806.02.2012, 15:05

DB - > TSV

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17206.02.2012, 15:05

_D_B_

Kupiony został w styczniu, 2011 roku z 1860 München.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997306.02.2012, 15:04

seba...
a Ty bys ich zazyl jakoscia:D a wiesz, ze AFC teraz w zimie negocjowalo z agentem repre. angli? nie wiem z kim ale zatrzymali sie na jego zarobkach, ale podobniez sprawa nie upadla...

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17206.02.2012, 15:02

Jack:Dear exogen machine...please heal me quicker...love from your number one customer!
yfrog.com/eslbvytj

Szkoda mi go :/

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997306.02.2012, 15:02

@FabsAFC;

a od kogo i kiedy, akurat mnie interesuje i bylem pewien, ze to jednak ich lokalny produkt...

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 406.02.2012, 15:00

popekns -> lepiej nie używaj wykrzykników w zdaniach bo można to zaliczyć jako:
"- Napastliwy ton wypowiedzi" :P

sebastianf komentarzy: 331806.02.2012, 15:00

Po za tym. Zwariowałeś!? Trochę gorszych wyników i by mnie tutaj zbluzgali od najgorszych. :D